موضوع: "اعلام برنامه های سطح 2 و 3"

" پاسخگویی به شبهات کلامی(شبهات ویژه ماه محرم)"

به همت معاونت فرهنگی مؤسسه آموزش عالی حضرت فاطمه(س)، نشست فرهنگی با موضوع” پاسخگویی به شبهات کلامی(شبهات ویژه ماه محرم)” با حضور سرکار خانم دکتر فلاح مورخ 97/7/18 برگزار گردید.

در این نشست سرکار خانم دکتر فلاح در اولین جلسه، اصول پاسخگویی به شبهات را تبیین نمودند.

ایشان در ابتدا مباحث پیش نیاز را عنوان نمودند و اشاره نمودند که از امور مهمی که نیاز است برای پاسخگویی به شبهات دانسته شود:

 1.توجه به مساله تهذیب نفس است و فرد پاسخگو خود باید مهذب باشد تا بتواند به شبهات پاسخگو باشد.

2. تسلط بر مباحث و مبانی دینی

3. آگاهی از مستندات مبانی طرف مقابل(سلب کردن قدرت مغالطه)

4. توجه به فطری و مسائل فطری داشتن

5. هدایت را از خدا بدانیم و فقط خودمان را شخصی بدانیم که مسیر را مشخص میکند.

6. باید با شیوه های پاسخگویی اشنا باشیم.

ان شاءالله این جلسات ادامه دارد…

نشست فرهنگی سیاسی با موضوع " اقتضائات فرهنگی سیاسی وضعیت کنونی جامعه "

به همت معاونت فرهنگی مؤسسه آموزش عالی حضرت فاطمه(س)  روز دوشنبه مورخ 97/7/16  نشست فرهنگی سیاسی با موضوع  ” اقتضائات فرهنگی سیاسی وضعیت کنونی جامعه ” توسط سرکار خانم دکتر محمودزاده برگزار گردید. در این نشست سرکار خانم دکتر محمودزاده (تحلیلگر سیاسی) در ابتدا شاخص های تحلیل سییاسی صحیح از منظر مقام معظم رهبری را بیان نمودند. در این بحث ایشان تاکید نمودند باید برای یک تحلیل صحیح، نگاه کلان داشته باشیم که برای توجه به این امر 3 شاخص مهم را باید مورد توجه قرار داد

1.آرمان( آیا به سمت تمدن اسلامی می رویم)

 2. اصول( جریان موجود چه اصولی را قبول دارد)

 3. واقعیت ها

در بحث آرمان توجه به امور: 1. اعتماد به وعده ی الهی  2. بی اعتمادی به قدرت های استکباری  3. اعتماد به اراده و نیروی مردم  3. مخالفت با جبهه قلدران بین المللی   5. تکیه بر وحدت ملی  3. حساسیت در برابر دشمن نیز مهم است.

در پایان ایشان از طلاب خواستند که با رصد صحیح اخبار و تحلیل های سیاسی مباحث سیاسی مهم را تحلیل نمایند  و در فضاهای موجود نشر دهند.

 

جشن با شکوه غدیر 97 در مؤسسه آموزش عالی حضرت فاطمه(س)

جشن با شکوه غدیر 97 در مؤسسه آموزش عالی حضرت فاطمه(س)

به همت معاونت فرهنگی مؤسسه آموزش عالی حضرت فاطمه(س)، روز سه شنبه مورخ 97/6/6به مناسبت فرا رسیدن جشن ولایت و امامت مولی الموحدین علی بن ابیطالب(ع)، مراسم با شکوهی منعقد گردید.

این مراسم با حضور ارزشمند مؤسس، مدیریت محترم، اساتید و طلاب دانش آموخته برگزار گردید.

در ابتدا مداح اهل بیت جناب آقای موسی زاد، مدحی در وصف مولای متقیان ارائه نمودند و مستمعان را به فیض رساندند. سپس حجت الاسلام و المسلمین دکتر جهانگیری سهروردی(مبلغ بین الملل و استاد برجسته حوزه) در جمع حضور یافتند و فرمایشات خود را ایراد نمودند. ایشان  برحضور چشمگیر شیعیان به ویژه طلاب در مجامع بین المللی برای ترویج عقاید شیعه تاکید نمودند و اموری همچون حقانیت حضرت علی(ع) و ولایت ایشان را متذکر شدند که باید برای غیر شیعه ترویج نمود و شخصیت والای ایشان را به جامعه جهانی معرفی کرد.

در ادامه مدیریت محترم سرکار خانم جان نثاری ضمن خیر مقدم به حضار و تبریک اعیاد، فعالیتها و برنامه های حوزه را برای طلاب و دانش آموختگان تشریح نمودند و بیان نمودند که به جهت تعامل با دانش آموختگان کارگاههای تخصصی فرهنگی، پژوهشی و آموزشی در نظر گرفته شده است که طلاب هرکدام بنابر توانایی و احساس نیاز خود در این کارگاهها شرکت نمایند.

در پایان مهمانان بر سر سفره اطعام اهل بیت حاضر شدند و از ایشان پذیرایی صورت پذیرفت. ونماز جماعت ظهر و عصر اقامه گردید.

 

برنامه های کلاسهای تابستانی حوزه علمیه حضرت فاطمه(س)/ تابستان 97

دوره ترویج سبک زندگی اسلامی، ایرانی خانواده ها در مؤسسه آموزش عالی حضرت فاطمه(س)

   دوره ترویج سبک زندگی اسلامی، ایرانی خانواده ها

در مؤسسه آموزش عالی حضرت فاطمه(س)

اولین  دوره ترویج سبک زندگی اسلامی، ایرانی خانواده ها مورخ 97/3/22 در مؤسسه آموزش عالی حضرت فاطمه (س) برگزار گردید.

 این نشست با حضور استاد گرانقدر سرکار خانم جان نثاری و جمعی از کادر و طلاب و عموم مردم برگزار گردید.

سرکار خانم جان نثاری در این جلسه به تبیین مقایسه سبک زندگی اسلامی و سبک زندگی زمینی و غربی پرداختند و بیان نمودند که منشاء این دوسبک زندگی به تفکر آسمانی و الهی و تفکر زمینی و مادی برمی گردد و برای اجرای هرچه بهتر سبک زندگی اسلامی، جاری کردن تفکر آسمانی در همه ابعاد و زوایای زندگی زمینی و مادی، بسیار اهمیت دارد.

ایشان در ضمن فرمایشات خود مصادیق سبک زندگی اسلامی در ابعاد مختلف ازجمله اخلاق فردی و خانوادگی، ازدواج، کسب و کار و مصادیق مهمی همچون بحث قرض الحسنه، غیرت در دین و خانواده و احترام بزرگترها،… را تبیین نمودند.و در پایان به پرسشهای حاضرین در جلسه پاسخ داده شد.

 

 

 

 

1 3
 
ساخت وبلاگ در کوثربلاگ