موضوع: "بالاتر از خبر"

افتتاح رواقی برای خردسالان در آستان بانوی کرامت

رواق خردسال ویژه کودکان سه تا شش سال  در شبستان امام خمینی(ره) آستان حضرت معصومه سلام الله علیها افتتاح شد.

رواق خردسال ویژه دختران صبح امروز در بالکن غربی شبستان امام خمینی(ره) آستان حضرت معصومه سلام الله علیها افتتاح شد. کودکان سه تا شش سال در این رواق پذیرش شده و برنامه های فرهنگی و هنری از قبیل نقاشی، رنگ آمیزی و کاردستی برای آنها اجرا می شود.

پذیرش این رواق قبل از نماز ظهر است و مادران با سپردن کودکان خود در این رواق می توانند از برنامه نماز جماعت و محافل سخنرانی حرم کریمه اهل بیت(س) بهره مند شوند.

افرایش رفاه حال زائران و مجاوران و بهره مندی خردسالان از فضای فرهنگی و معنوی آستان مقدس حضرت معصومه(س) از دیگر اهداف راه اندازی این رواق برای خردسالان است.

همچنین رواق کودک و نوجوان نیز در دو نوبت صبح و عصر اقدام به پذیرش کودکان و نوجوانان کرده و این دو گروه سنی می توانند با حضور در رواق از برنامه های متنوع فرهنگی آن بهره مند شوند.

منبع: سایت حوزه

 

سهم زنان طلبه در انقلاب اسلامی

     به گزارش معاونت فرهنگی ،همزمان با فرا رسیدن سالروز شکوهمند انقلاب اسلامی ایران مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه(س)، اقدام به برگزاری مراسم گرامیداشت این ایام نمود.

در این مراسم، از حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای مهدی عامری(مدرس حوزه و دبیر جمعیت طلاب انقلاب اسلامی ایران) به عنوان سخنران جلسه دعوت به عمل آمد.

ایشان خاطرنشان کردند:  هنوز انقلاب و انقلابی گری به قوت خود باقی است و ادامه دارد و هرکس به نوبه ی خود سهم مهمی را ایفا می کند.

در این میان خواهران و به ویژه طلاب خواهر، سهم بسیار مهمی را در این زمینه ایفا می نمایند. در ادامه نیزبه صورت مصداقی این وظایف را تبیین نمودند. و در آخر پرسش و پاسخ با همکاری طلاب صورت پذیرفت.

در ادامه برنامه با پخش کلیپ مستند دشمن شناسی ، همخوانی جمعی از طلاب  در رابطه با دهه مبارک فجر و اجرای دکلمه توسط یکی از خواهران طلبه، جلسه به پایان رسید. در پایان  مراسم ، پذیرایی انجام شد.

 

 

ردپاهای واقعی فضای مجازی در جامعه

امروزه دیگر نمی توان نقش و جایگاه فضای مجازی را نادیده گرفت؛ آنقدر در زندگی روزمره پررنگ شده است که می توان آن را به عنوان یکی از مهم ترین مسائل زندگی بشر قرار داد.

اما همین فضای گستره آسیب های فراوانی هم به افراد و جامعه وارد می کند؛ وقتی که کلیپ های اشخاص مختلف به بهانه های شوخی و خندیدن گرفته و در این فضا پخش می شود؛ بدون آنکه به عواقب این مسئله فکر شود.

گاهی این کلیپ ها از فضاهای دوستی بیرون می آید که آن هم آسیب خواهد داشت، اما اینکه کلیپی از داخل مدارس و توسط معلم و مدیر و ناظم مدرسه بیرون بیاید جای حرف بسیار دارد.

چند سال پیش بود، که کلیپی از دانش آموز شمالی پخش شد که در پاسخ به سوالات معلمش یک جواب تکراری می گوید و همین کلیپ چند دقیقه ای باعث تفریح مردم شد و دست به دست چرخید غافل از اینکه این که فکر شود که این کودک چه آینده ای خواهد داشت.

بیژن آن کودک شمالی ترک تحصیل کرد فقط به خاطر همان کلیپ فضای مجازی! اما این تجربه درس عبرت برای کسانی که این کار را انجام دادند، نشد، از چند روز پیش کلیپی در فضای مجازی از یک دانش آموز مقطع ابتدایی دست به دست می شود؛ که به خاطر دویدن در حیاط مدرسه مورد مواخذه مدیر و ناظم قرار می گیرد و از او فیلمبرداری هم می شود؛ فیلمی که توسط مدیر و ناظم گرفته شده!

ادامه »

خداوند رحمتشان کند!

از معایب مسافرت به روستای کشور همین دسترسی نداشتن به نت و اخبار روز است. منظورم از آن دست روستاهایی است که آنت دیجیتال تلویزیون هم جلویشان کم می آورد!

ده دوازه روزی تهران نبودم و حالا که برگشتیم با خبر مرگ خانم دباغ روبرو شدم…

خداوند ایشان را بیامرزد…

سال 86 که کار خبرنگاری را به صورت حرفه ای در حوزه زنان آغاز کردم با ایشان آشنا شدم…

در خانه اشان قرار مصاحبه را گذاشته بودم و او را زنی ایستاده در برابر ظلم دیدم…

انقدر برایم بزرگ بودند که حتی قبل تر ها که بخاطر بیماری به بیمارستان رفته بودند در همین وبلاگ پستی برایشان گذاشته بودم با عنوان برای سلامتی شان دعا کنید

هیچ جمله ای نمی تواند اندوه مرا بخاطر فقدان این شیر زن تاریخ ایران بیان کند….

خداوند رحمتشان کند …

 

 

حضور حوزه علمیه خواهران در نمایشگاه رسانه های دیجیتال

مرکز فناوری اطللاعات حوزه‌های علمیه خواهران در دهمین نمایشگاه ملی رسانه‌های دیجیتال تهران حضور دارد.

به نقل از مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، دهمین نمایشگاه ملی رسانه‌های دیجیتال تهران با هدف فراهم سازی محیطی مناسب به‌ منظور ایجاد کسب و کار، همدلی و هم‌افزایی میان پدیدآورندگان آثار دیجیتالی و همچنین حمایت از تولیدکنندگان داخلی و عرضه آسان محصولات فرهنگی دیجیتالی درحال برگزاری است و تا ۷ آبان ماه ادامه دارد.

مرکز فناوری اطلاعات حوزه های علمیه خواهران نیز در غرفه ‌ای در بخش نشر دیجیتال، با معرفی سامانه‌های کوثرنت، کوثربلاگ و همچنین معرفی مرکز داده امین در این نمایشگاه حضور دارد.

 
ساخت وبلاگ در کوثربلاگ