موضوع: "بصیرت سیاسی"

جامعه بی بصیرت در کوران بحرانها از درون فرو می پاشد

بصیرت سیاسی، به ویژه در زمان بحران و فتنه ها امری اساسی و رهایی بخش ملت ها و امت هاست. هر جامعه ای که از بصیرت سیاسی برخوردار نباشد در تاب و تب بحران ها، ناتوان از شناخت موقعیت و ترسیم درست روش دست یابی درست به اموری است که هدف ایجادی جامعه می باشد. از این روست که جامعه بی بصیرت در کوران بحران ها از درون فرومی پاشد و دست کم هزینه های گزافی را برای بی بصیرتی خویش می پردازد.

شاخص های طلبه تراز ...

جلسه دوم تحلیل سیاسی در مؤسسه آموزش عالی حضرت فاطمه(س)

به دنبال برگزاری جلسات تحلیل سیاسی در هفته های گذشته، دومین جلسه مورخ 97/7/23روز دوشنبه توسط استاد محترم سرکار خانم دکتر محمودزاده برگزار گردید. ایشان در این جلسه شاخص های طلبه تراز را عنوان نمودند.

از موارد مهمی که یک طلبه ی تراز باید داشته باشد عناوین زیر را متذکر شدند:

۱.#ساده زیستی(جهت حفظ روحیه انقلابیگری مهم می باشد . از امور مورد توجه انقلابیگری بودن: قانونگرا بودن، منطقی بودن(آتش به اختیار بودن  به معنی هرکاری کردن نیست)، داشتن روحیه استقلال طلبی (به معنی روحیه وابستگی نداشتن) و …

۲.#مردمی بودن

۳.#داشتن بصیرت (تحلیل درست)

۴.#روحیه امیدوارانه

۵.#حرکت به سمت وصول اهداف

۶.#داشتن حرکت انقلابی (راضی نشدن به حرکت قطره چکانی)

۷.#باانگیزه بودن

۸.#بانشاط بودن

۹.#پرهیزاز افراط و تفریط

۱۰.#پرهیز از توهین

۱۱. #اهمیت به امنیت مردم

۱۲.#عدالت طلبی

۱۳.#نداشتن ترس از دشمن

۱۴.#اتخاذ موضع انقلابی (خجالت نکشیدن از انتقادات)

نشست فرهنگی سیاسی با موضوع " اقتضائات فرهنگی سیاسی وضعیت کنونی جامعه "

به همت معاونت فرهنگی مؤسسه آموزش عالی حضرت فاطمه(س)  روز دوشنبه مورخ 97/7/16  نشست فرهنگی سیاسی با موضوع  ” اقتضائات فرهنگی سیاسی وضعیت کنونی جامعه ” توسط سرکار خانم دکتر محمودزاده برگزار گردید. در این نشست سرکار خانم دکتر محمودزاده (تحلیلگر سیاسی) در ابتدا شاخص های تحلیل سییاسی صحیح از منظر مقام معظم رهبری را بیان نمودند. در این بحث ایشان تاکید نمودند باید برای یک تحلیل صحیح، نگاه کلان داشته باشیم که برای توجه به این امر 3 شاخص مهم را باید مورد توجه قرار داد

1.آرمان( آیا به سمت تمدن اسلامی می رویم)

 2. اصول( جریان موجود چه اصولی را قبول دارد)

 3. واقعیت ها

در بحث آرمان توجه به امور: 1. اعتماد به وعده ی الهی  2. بی اعتمادی به قدرت های استکباری  3. اعتماد به اراده و نیروی مردم  3. مخالفت با جبهه قلدران بین المللی   5. تکیه بر وحدت ملی  3. حساسیت در برابر دشمن نیز مهم است.

در پایان ایشان از طلاب خواستند که با رصد صحیح اخبار و تحلیل های سیاسی مباحث سیاسی مهم را تحلیل نمایند  و در فضاهای موجود نشر دهند.

 

تجمع اعتراض آمیز طلاب و دانشجویان به دنبال تصویب سندFATF

 

امروز یکشنبه 97/7/15 در پی جلسه روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی کهCFT یا لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم را در دستور کار داشت و با امدن جناب آقای اسحاق جهانگیری به مجلس این طرح به یکشنبه 97/7/15 موکول شد. تجمعی انبوه از طلاب و دانشجویان بر علیه تصویب و پیگیری طرح  CFC و FATF تشکیل شده و مخالفان با در دست داشتن پلاکاردهایی قوانین تصویب نشدن لایحه کنوانسیون CFT شدند و در ضمن اینکه مخالفان در بیرون مجلس تجمع آرامی داشتند در مجلس در جلسه غیر علنی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی این لایحه با حضور نمایندگان دولت و مجلس در حال بررسی است و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم از ساعت 8 صبح در جلسه علنی این لایحه را بررسی می کنند.

در این تجمع طلاب حوزه های علمیه خواهران حضور چشمگیری داشتند.

#تجمع طلاب و دانشجویان

#مخالفت با طرح FATF

 

بیانیه موسسه آموزش عالی حضرت فاطمه (س) به مناسبت حادثه تروریستی اهواز

بیانیه موسسه آموزش عالی حضرت فاطمه (س) به مناسبت حادثه تروریستی اهواز

در این حادثه  فهمیدیم دشمنان در این حمله تروریستی به مردم و مدافعان امنیت مردم در اهواز ، هدفی به ‌جز نابودی ایران و ایرانی ندارند برای آنان، زن و کودک، پیر و جوان و ….. چون ایرانی‌ هستند ، فرقی ندارد. دشمنان ایران از کند ذهن ترین ها هستند زیرا از تاریخ ما نیاموخته‌اند که اولا بی‌رحمی‌ها وحدت و همبستگی ملی را افزایش می دهد و ثانیا مقاومت و ایستادگی ملت ایران را بیش از پیش استوار می‌کند.

در حمله تروریستی صبح شنبه در پارکی در حاشیه برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز؛ ، به سمت مردم تماشاچی تیراندازی شد که عده ای شهید و عده ای زخمی شدند.(روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد) وآنها باید بدانند ما بر این عقیده ایم وَمَن یَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُّتَعَمِّدًا فَجَزَآؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِیهَا وَغَضِبَ اللّهُ عَلَیْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِیمًاو هرکه عمداً مؤمنى را بکشد کیفرش دوزخی است که در آن ماندگار خواهد بود و خدا بر او خشم می‌گیرد و لعنتش می‌‏کند و عذابى بزرگ برای اوست. (سوره مبارکه نساء۹۳)

البته خبری ناگوار و تلخ که سبب تاثر و اندوه فراوان ملت ایران شد. اما تاکید ما این است که کشتار انسان‌های بی گناه در هر کجا و هر زمان و توسط هرفرد و به هر نحوی که صورت بگیرد، بی هیچ قید و شرطی بر خلاف همه آموزه هاى دینى ، اخلاقى و انسانی بوده و محکوم است و باید با عاملانی که دست به چنین اقداماتی زده اند برخوردی قاطع صورت پذیرد. لذا مراتب اعتراض شدید خود را اعلام می نماییم و نسبت به انجام پیگیری‌های بعدی اقدامات جدی و سریع را خواستاریم .

 

عبرت های عاشورا

1 3 4
 
ساخت وبلاگ در کوثربلاگ