موضوع: "مناسبت های مذهبی"

بسیجیان باید بسیج شوند برای زیارت اربعین

بسیجیان باید بسیج شوند برای زیارت اربعین📣📣📣📣📣📣📣📣📣📣
علیرضا پناهیان:
👈🏻 کسی که خودش نمی‌تواند اربعین برود، هزینۀ سفر یک زائر دیگر را بدهد.

📌پشت ماشینش می‌نوشت «بیمۀ اباالفضل»؛ حالا می‌خواهد حق‌بیمه‌اش را بپردازد!

💎 #اربعین۹۷ (۲)

🔰اربعین در واقع روضۀ بزرگ امام‌حسین(ع) است، آیا درست است که روضۀ اربابمان خلوت بشود؟! آنهایی که مانعی برایشان هست و خودشان نمی‌توانند بروند، هزینۀ این سفر را بدهند و یک‌کسی را به‌جای خودشان-به نمایندگی- برای زیارت اربعین بفرستند (یا بخشی از هزینۀ سفرش را بدهند)

🔻 هر کسی نذر و نیازی دارد، بگوید: «من یک زائر، جای خودم به کربلا می‌فرستم» هر کسی پول اضافه دارد، دریغ نکند! کسی که از مال خودش در راه خدا بگذرد، خدا برایش فراوانی ایجاد خواهد کرد.

🔰صاحب‌خانه‌ها می‌توانند اجارۀ یک‌ماه را به مستأجرها ببخشند، تا مستأجرها به سفر اربعین بروند. کارخانه‌دارهای شخصی می‌توانند یک‌ماه حقوق اضافه بدهند تا کارگرانشان به این سفر بروند. نترسید؛ حسین(ع) جبران خواهد کرد!

🔻 بعضی از مردم و رانندگان تصمیم گرفته‌اند، زائران اربعین را مجانی تا مرز برسانند. پشت ماشین خودش می‌نوشت «بیمۀ حضرت اباالفضل» و حالا رسماً می‌‌خواهد این حقِ بیمه را پرداخت کند؛ می‌گوید «من امسال زائران حسین(ع) را مجانی می‌برم»

🔰ان‌شاءالله هنگام بازگشتنِ زائران اربعین، در لبِ مرزها، ماشین‌های فراوانی آماده خواهد شد که زائران را به شهرهای خودشان برگرداند. اگر یک رانندۀ اتوبوس گفت «من نمی‌توانم!» مردمِ محله، جمع شوند و بگویند «پولِ اتوبوس را ما می‌دهیم، برو زائران را برسان!»

👤علیرضا پناهیان
🚩دانشگاه هنر- ۹۷.۷.۶

محرم آمد و دلها غمین است...

مادرم کرده سفارش که بگو اول ماه
بابی انت و امی یا اباعبدالله (ع)

السَلامُ عَلَیک یا اباعبداللَه 💫

فرا رسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان تسلیت باد.

روز مباهله و سالروز نزول ایه تطهیر


روز #مباهله چه روزی است❓

کیفیت مباهله به این گونه است که افرادی که درباره مسئله مذهبی مهمی گفتگو دارند در یک
جا جمع شوند و به درگاه خدا تضرّع کنند و از او بخواهند که دروغ گو را رسوا سازد و مجازات کند…🌷

خداوند پیش از نازل کردن آیه #مباهله در آیاتی چند به چگونگی تولد عیسی (ع) می‌پردازد و #مسیحیان را با منطق عقل و استدلال روبرو می کند و از آنان می خواهد که عاقلانه به موضوع بنگرند…🌹

بنابراین #پیامبراکرم(ص) در ابتدا سعی کرد با دلایل روشن و قاطع آنان را آگاه کند اما چون استدلال موجب تنبّه آنان نشد و با لجاجت و ستیز آنان مواجه گشت به امر الهی به مباهله پرداخت🌻

خداوند در آیه 61 سوره آل عمران می فرماید: «هرگاه بعد از دانشی که به تو رسیده کسانی با تو به محاجّه و ستیز برخیزند به آنها بگو بیایید فرزندانمان و فرزندانتان و زنانمان و زنانتان و ما خویشان نزدیک و شما خویشان نزدیک خود را فرا خوانیم سپس #مباهله کنیم و لعنت خدا را بر دروغ گویان قرار دهیم🌾

مفسران و محدثان شیعه و اهل تسنّن تصریح کرده اند که آیه #مباهله در حق #اهل_بیت_پیامبر(ص)نازل شده است و پیامبر (ص)تنها کسانی را که همراه خود به میعادگاه برد فرزندانش حسن و حسین و دخترش فاطمه و دامادش علی (ع) بودند بنابراین منظور از «اَبْنائَنا» در آیه منحصرا امام حسن(ع) و امام حسین(ع)هستند همان طور که منظور از «نِساءَنا» حضرت فاطمه(س) و منظور از «اَنْفُسَنا» تنها امام علی(ع) بوده است🥀

این آیه هم چنین به این نکته لطیف اشاره داردکه علی(ع)در منزلت جان و نفس پیامبر است

نزول آیه تطهیر در روز مباهله

روزی که پیامبر خدا (ص)قصد مباهله کرد قبل از آن عبا بر دوش مبارک انداخت و حضرت امیرالمؤمنین و فاطمه و حسن و حسین (ع)را در زیر عبای مبارک جمع کرد و گفت: «پروردگارا هر پیغمبری را اهل بیتی بوده است که مخصوص ترینِ خلق به او بوده اند خداوندا اینها اهل بیت من هستند پس شک و گناه را از ایشان برطرف کن و ایشان را پاکِ پاک گردان.»❤️

در این هنگام جبرئیل نازل شد و آیه تطهیر را در شأن ایشان فرود آورد: «همانا خداوند اراده فرمود از شما اهل بیت پلیدی را برطرف فرماید
و شما را پاکِ پاک کند🌺

 

جشن با شکوه غدیر 97 در مؤسسه آموزش عالی حضرت فاطمه(س)

جشن با شکوه غدیر 97 در مؤسسه آموزش عالی حضرت فاطمه(س)

به همت معاونت فرهنگی مؤسسه آموزش عالی حضرت فاطمه(س)، روز سه شنبه مورخ 97/6/6به مناسبت فرا رسیدن جشن ولایت و امامت مولی الموحدین علی بن ابیطالب(ع)، مراسم با شکوهی منعقد گردید.

این مراسم با حضور ارزشمند مؤسس، مدیریت محترم، اساتید و طلاب دانش آموخته برگزار گردید.

در ابتدا مداح اهل بیت جناب آقای موسی زاد، مدحی در وصف مولای متقیان ارائه نمودند و مستمعان را به فیض رساندند. سپس حجت الاسلام و المسلمین دکتر جهانگیری سهروردی(مبلغ بین الملل و استاد برجسته حوزه) در جمع حضور یافتند و فرمایشات خود را ایراد نمودند. ایشان  برحضور چشمگیر شیعیان به ویژه طلاب در مجامع بین المللی برای ترویج عقاید شیعه تاکید نمودند و اموری همچون حقانیت حضرت علی(ع) و ولایت ایشان را متذکر شدند که باید برای غیر شیعه ترویج نمود و شخصیت والای ایشان را به جامعه جهانی معرفی کرد.

در ادامه مدیریت محترم سرکار خانم جان نثاری ضمن خیر مقدم به حضار و تبریک اعیاد، فعالیتها و برنامه های حوزه را برای طلاب و دانش آموختگان تشریح نمودند و بیان نمودند که به جهت تعامل با دانش آموختگان کارگاههای تخصصی فرهنگی، پژوهشی و آموزشی در نظر گرفته شده است که طلاب هرکدام بنابر توانایی و احساس نیاز خود در این کارگاهها شرکت نمایند.

در پایان مهمانان بر سر سفره اطعام اهل بیت حاضر شدند و از ایشان پذیرایی صورت پذیرفت. ونماز جماعت ظهر و عصر اقامه گردید.

 

عید قربان، عید بندگی


#عیدقربان

… و اکنون، تو ابراهیمی، و اسماعیلت را به قربانگاه آورده‌ای.
👈اسماعیل توکیست؟ چیست؟
مقامت؟ آبرویت؟ شغلت؟ پولت؟ خانه‌ات؟ باغت؟ اتومبیلت؟ خانواده‌ات؟ علمت؟ درجه‌ات؟ هنرت؟ روحانیتت؟ لباست؟ نامت؟ نشانت؟ جانت؟ جوانیت؟ زیبایی‌ات؟ و ….

✅.. آنچه تو را در راه ایمان ضعیف می‌کند، آنچه تو را در راه مسئولیت به تردید می افکند، آنچه دلبستگی‌اش نمی‌گذارد تا پیام حق را بشنوی و حقیقت را اعتراف کنی، آنچه تو را به توجیه و تاویل‌های مصلحت‌جویانه و … به فرار می‌کشاند و عشق به او کور و کرت می‌کند و بالاخره آنچه برای از دست ندادنش، همه دستاوردهای ابراهیم وارت را از دست می دهی، او اسماعیل تو است!

✳️ اسماعیل تو ممکن است یک شخص باشد یا یک شیئی، یا حالت، یا یک وضع، و یا حتی یک نقطه ضعف! تو خود آنرا هر که هست و هر چه هست باید به منی آوری و برای قربانی انتخاب کنی. چه : ذبح گوسفند بجای اسماعیل قربانی است، و ذبح گوسفند به جای گوسفند قصابی!!!

 
اربعین