موضوع: "بیانات رهبر معظم انقلاب"

بیانات رهبر انقلاب در دیدار با بسیجیان

جوانان امروز و دیروز همه فدائیان رهبر
بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب در جمع بسیجیان ۹۷/۷/۱۲
ایام بسیار مهم بعداز عاشورا است؛ در واقع ایام حماسه زینبی است.
ما هم امروز در چنین روزهایی احساس ارتباط قلبی بیشتری با آن شهیدان عظیم‌الشأن میکنیم.
اربعین هم در پیش است. حماسه‌ی اربعین یک پدیده‌ی فوق العاده‌ای است که به لطف و فضل الهی در هنگامی که دنیای اسلام نهایت نیاز را به اینچنین حماسه‌ای دارد، به وجود آمده است.
این اجتماع عظیم امروز یادآور اجتماع در ورزشگاه در دهه۶۰ است که آن جوانها رفتند و به پیروزی رسیدند و ان‌شاءالله شما هم در عرصه‌هایی که در پیش رو دارید به پیروزی کامل خواهید رسید.
این جلسه بزرگ در موقعیت بسیار حساسی تشکیل شده است. موقعیت کشور، موقعیت منطقه و جهان، موقعیتهای حساسی است؛ بخصوص برای ما ملت ایران.
کشور بخاطر وجود مشکل از خمودگی و بی‌عملی درآمده است و خیلی‌ها که فقط تماشاگر بودند امروز احساس وظیفه میکنند و سرگرم تلاش می‌شوند.
جان کلام من در صحبت امروز عبارت است از: اول عظمت ایران، دوم اقتدار جمهوری اسلامی و سوم شکست ناپذیری ملت ایران.
اینها واقعیاتی است که دشمنان ملت ایران آرزو می‌کنند که ما اینها را ندانیم یا از آنها غفلت کنیم و گمان دیگری در مورد خودمان و کشورمان ببریم ولی واضح‌تر از این است که کسی بتواند آنها را انکار بکند.
عظمت ایران یک امر تاریخی است در طول زمان. کشور عزیز ما توانسته است در عرصه علم، در عرصه فلسفه، در عرصه سیاست، در عرصه هنر، در عرصه پرچمداری علوم انسانی توانسته است در میان ملت‌های مسلمان و در برهه‌ای از زمان در میان همه ملت‌های جهان سرافراز بایستد و این مربوط به زمان ما و دوران تاریخی است به استثنای ۲۰۰ سال قبل از انقلاب، در دوران قاجار و پهلوی که در این دوران عظمت ایران پایمال شد.
در مورد اقتدار جمهوری اسلامی همین بس که کشور ایران را از زیر سلطه انگلیس و آمریکا بیرون کشید؛
برای اولین بار در این قرن اخیر در یک جنگی، جمهوری اسلامی توانسته مانع از تجزیه کشور بشود.
گفتم شکست ناپذیری ملت ایران که البته این به برکت اسلام است. این شکست ناپذیری را می‌شود
1.در پیروزی ملت ایران در انقلاب بزرگ اسلامی
2. پیروزی ملت در دفاع مقدس
3. ایستادگی در طول ۴۰ سال توطئه دشمنان مشاهده کرد.

نوک پیکان حرکت عظیم ملی، شما جوانان هستید.
پیرانِ مجرب، اگر خسته و بی‌حال نباشند می‌توانند راهنمایی کنند ولی موتور پیش‌برنده‌ی این قطار، شما جوانان هستید. در گذشته هم همین جور بوده است.
جوان‌های ما امروز در قبال مسائلی که کشور با آن‌ها مواجه است هم صاحب فکرند، هم صاحب انگیزه هستند. جوان‌های ما احساس تکلیف می‌کنند.
شما جوان‌ها صاحب کشورید. بنده وقتی از جوان‌ها تمجید می‌کنم، بعضی‌ها می‌گویند فلانی از بخش جوان‌های منحرف اطلاعی ندارد؛ نه، بنده از آن‌ها مطلع هستم. بالاخره جوان‌هایی هم هستند که ریزش‌های ما هستند؛ حرف من این است که رویش‌های ما بر ریزش‌های ما غلبه دارند.
بعضی‌ها وانمود می‌کنند جوان‌ها مشکل کشورند؛ بنده به‌عکس معتقدم جوان‌ها راه‌حل مشکل هستند نه مشکل.

#دیدار با بسیجیان
#حماسه حسینی

#اربعین

#مقاومت

#نوک پیکان

#جوانان

#رویشها،ریزشها

 

ضرورت حضور و فعالیت در فضای مجازی


فعالان فضای مجازی بیکار نیستند !😒

گاهی از ما پرسیده مےشود که:
چرا اینقدر برای فضای مجازی وقت مےگذارید، مگر بیکارید؟ 😏

💎ما در فضای مجازی به دنبال #تفریح و سرگرمی نیستیم.
💎به دنبال پر کردن اوقات #فراغت هم نیستیم .
💎به دنبال #اسم و رسم نیستیم.
💎به دنبال التماس دعا از #مسؤلین نیستیم.
💎به دنبال #ریا و خودنمایی و تظاهر نیستیم.

💎نگاه ما به فضای مجازی #متفاوت است .

💎ما فضای مجازی را یک #جبهه جنگ مےدانیم.
💎جنگ همیشه با #شلیک توپ و تفنگ نیست .

ادامه »

بیانات مقام معظم رهبری درباره استفاده از فضای مجازی

بیانات مقام معظم رهبری درباره استفاده از فضای مجازی
این فضای مجازی امروز از فضای حقیقیِ زندگی ما چند برابر بزرگ‌تر شده؛ بعضی‌ها اصلاً درفضای مجازی تنفّس میکنند؛ اصلاً آنجا تنفّس میکنند، زندگی‌شان در فضای مجازی است.

جوانان هم سروکار دارند با فضای مجازی، با انواع‌ و اقسام چیزها و کارها، با برنامه‌های علمی‌اش، با اینترنتش، با شبکه‌های اجتماعی‌اش، با مبادلات و امثال اینها سروکار دارند؛

خب، اینجا لغزشگاه است. هیچ‌کس نمیگوید آقا جادّه نکش. اگر شما در یک منطقه‌ا ی جادّه‌ای لازم دارید، خیلی خب، جادّه بکش، جادّه‌ی اتوبان هم بکش امّا مواظب باش!

ادامه »

نفوذ فکری و فرهنگی دشمن

 

نفوذ فکری و فرهنگی

نفوذ فرهنگی و فرهنگی، مجموعه اقدامات برنامه ریزی شده ای است که دشمنان انقلاب اسلامی و در رأس آن آمریکا با اهداف دگرگونی هویت فرهنگی، تغییر اراده و باور و تبدیل ارزش ها و الگوهای رفتاری به راه می اندازد. باید توجه داشت که در حکومت دشمن از دو مسیر می توان نفوذ کند. نفوذ در “مسئولان” و نفوذ در “مردم". هدف دشمن از طراحی نفوذ در مسئولان، تغییر دادن محاسبات مسئولان آن حکومت است که نتیجه ی آن، قرار گرفتن فکر و اراده ی مسئولان در مشت دشمن است و در این حالت، دیگر نیازی به دخالت مستقیم دشمن نیست و فرد مسئول، بدون آن که حتی خود بداند، همان تصمیمی را می گیرد که دشمن میخواهد.

هدف از نفوذ در مردم،

ادامه »

جهاد کبیر در اقتصاد

جهاد کبیر در اقتصاد

جهاد از آموزه های راهبردی اسلام به شمار می رود؛ به گونه ای که ثبات و امنیت جامعه ی اسلامی در تمام سطوح آن اعم از فردی و اجتماعی و دنیوی واخروی، در گرو توجه و عمل به آن است . عبارت ” جهاد کبیر ” اصطلاحی قرآنی است که تنها در آیه ی( فلا تطع الکافرین و جاهدهم جهادا کبیرا فرقان 52) به کار رفته است. با وجود این، استعمال جهاد کبیردر قرآن کریم به لحاظ مفهومی، اختصاص به این سوره و آیه ندارد؛ بلکه در آیات متعددی از قرآن کریم به موضوع ” لزوم تبعیت نکردن از کفار و منافقان” اشاره شده است. جهاد کبیر در عرصه ی اقتصادی، به معنای اطاعت نکردن از دشمن در میدان اقتصادی کشور است. دشمنان در عرصه ی اقتصادی با ترفندهای مختلف سلبی همچون تحریم، و ایجابی مانند وعده ی ادغام در اقتصاد جامعه ی جهانی و پیشنهاد نسخه های اقتصادی(نامتناسب با اوضاع بومی و اسلامی)  و غیره، می کوشند تا استقلال اقتصادی کشور را از بین ببرند. همچنین در وهله ی اول، سیاست های اقتصادی ایران را تابع سیاست های استعماری و ظالمانه ی اقتصاد جهانی کنند و در وهله ی دوم، زمینه ی تبعیت همه جانبه ی نظام اسلامی را در دیگر عرصه ها فراهم سازند. امام خامنه ای(دامت برکاته) در جهت خنثی سازی توطئه اقتصادی دشمن، رهنمون های متعددی را مطرح کرده اند که در رأس آنها راهبرد و سیاست اقتصاد مقاومتی است.

ادامه »
 
اربعین