موضوع: "مناسبت های ملی"

به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام " دکتر مصطفی چمران "

گزیده ای از مناجات شهید دکتر مصطفی چمران

خوش دارم که در نيمه هاي شب در سکوت مرموز آسمان و زمين به مناجات برخيزم. با ستارگان نجوا کنم و قلب خود را به اسرار ناگفتني آسمان بگشايم. آرام آرام به عمق کهکشانها صعود نمايم، محو عالم بي نهايت شوم . از مرزهاي علم وجود در گذرم و در وادي ثنا غوطه ور شوم و جز خدا چيزي را احساس نکنم.

” ترا شکر مي کنم که از پوچي ها ، ناپايداري ها ، خوشي ها و قيد و بندها آزادم کردي و مرا در طوفانهاي خطرناک حوادث رها ننمودي، و درغوغاي حيات، در مبارزه با ظلم و کفر غرقم کردي، لذت مبارزه را به من چشاندي ، مفهوم واقعي حيات را به من فهماندي… فهميدم که سعادت حيات در خوشي و آرامش و آسايش نيست ، بلکه در جنگ و درد و رنج و مصيبت و مبارزه با کفر و ظلم و بالاخره در شهادت است.

ادامه »

22 اسفند روز بزرگداشت شهدا گرامی باد.

 


* نگذارید غبارهای فراموشی روی این خاطره های گرامی را بگیرد

یاد شهیدان نباید در جامعه ی ما از ذهنیتها خارج شود. شهیدان را باید زنده نگه داشت. یاد شهیدان را باید گرامی بدارید و زنده نگه دارید؛ در همه ی استانهای کشور این معنا وجود دارد. بیست و سه هزار شهید استان خراسان بزرگ - شامل سه استان کنونی - یکی از برجسته ترین و بزرگترین رقمهای افتخارآفرین است. نگذارید غبارهای فراموشی - که عمداً گاهی این غبارها را میخواهند بر روی این خاطره های گرامی بپاشند و قرار بدهند - روی این خاطره های گرامی را بگیرد؛ زنده نگه دارید. مسئولان هم بایستی این کار را بکنند؛ مسئولان بنیاد شهید هم موظفند؛ مسئولان دستگاههای دیگر دولتی و عمومی هم وظیفه دارند. خود خانواده ها هم در محیطهائی که شعاع نفوذ و سلطه ی آنهاست، این کار را انجام بدهند. از نام شهید و از افتخار به شهید هرگز غفلت نکنید. تبلیغات عنادآمیز دشمنان سعی کرده اند که ارزشهای شهید را بتدریج کم کنند و در مواردی به ضد ارزش تبدیل کنند! این در کشور ما اتفاق افتاد؛ این سعی انجام گرفت؛ البته خنثی شد. اما عده ای این قدر وقاحت ورزیدند که نام شهدا و اصل شهادت را زیر سئوال ببرند.

ادامه »

دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران

 

به دنبال مصاحبه خبرگزاری رسا با مدیریت مرکز تخصصی حضرت فاطمه(س)، سرکار خانم جان نثاری دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران را تبیین نمودند.

 دستاوردهای انقلاب را از چند جهت می توان بررسی کرد بطور مثال :  دستاوردهای داخلی و خارجی .

از جمله دستاوردهای داخلی :  حاکمیت اسلام و ارزش ­های دینی ،حاکم شدن نظام دین­ مداری و نظم مبتنی بر تعالیم و هدایت اسلامی، ایجاد جو قرآنی در کشور ،مردم سالاری دینی و ایجاد روحیه احساس مسئولیت در مردم و  استقلال و آزادی اسلامی در کشور، عزت ملی و رفع تحقیر از مسلمانان و مستضعفین ، افزایش آگاهی سیاسی مردم، ارتقای کمی و کیفی حوزه ها و دانشگاه ها،

 خودباوری علمی، حکومت انتخابی به جای موروثی، فضای انتقاد و تذکر و اصلاح به جای فضای امنیتی، عدالت محوری، گسترش امید و نشاط، یکپارچگی ملت و وحدت مسئولان و باز شدن راه اندیشه و ….می باشد

از جمله دستاوردهای خارجی عبارت اند از: اثرگذاری ایران در مسائل عمده منطقه، جهانی  سازی دفاع از آرمان فلسطین ، دگرگون کردن سرنوشت امت اسلام ،  صدور انقلاب  و دفاع ازمستضعفان ، عزت نفس ایران در دنیا، تاثیرگذاری بر برخی انقلاب­ ها، شکسته شدن هیبت استکبار، باور امکان ایستادگی در برابر مستکبرین   ، ایجاد موج اسلام‌خواهی در دنیا، استقلال سیاسی، پیدا کردن جرئت مقابله با قدرت­ های دنیا، در هم شکستن خط سلطه­ گر ی و سلطه پذیری ، رونق دین و دینداری در دنیا و ……می باشد

از خداوند متعال خواستاریم همه ما را قدردان این نعمت بزرگ  قرار دهد.

گرامیداشت ایام الله دهه فجر

 

فرا رسیدن ایام شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی گرامی باد.

دهه فجر انقلاب اسلامی از نگاه مقام معظم رهبري


دهه فجر انقلاب اسلامی -دهه فجر ،‌ سرآغاز طلوع اسلام،‌ خاستگاه ارزشهاي اسلامي، مقطع رهايي ملت ايران و بخشي از تاريخ ماست كه گذشته را از آينده جدا ساخته است. در دهه فجر اسلام تولدي دوباره يافت و اين دهه در تاريخ ايران نقطه اي تعيين كننده و بي مانند بشمارميرود. تا قبل از انقلاب اسلامي،‌ در ايران نظام اسلامي وجودنداشت و رابطه پادشاهان با مردم رابطه ي «غالب و مغلوب» و« سلطان و رعيت » بود وپادشاهان احساس مي‌كردند كه فاتحيني هستند كه بر مردم غلبه يافته اند و حضرت امام رضوان الله تعالي عليه اين سلسله معيوب را قطع كردند و نقطه ي عطفي در تاريخ ايران بوجودآوردند و شمشير اسلام مردم را عليه دشمنان اسلام،‌ مردم و استعمارگران به كار گرفتند.

دهه فجر انقلاب از رشحات اسلام است و آئينه اي است كه خورشيد اسلام در او درخشيد و اين دهه فجر بايد با عظمت هرچه تمامتر برگزارشود. اين مراسم را با هيجانهاي عاطفي صحيح بايد با طراوت و تازه كرد. در مذهب ما،‌ احساسات،‌ گريه و شادي، حب و بغض و عشق و نفرت جايگاه والايي دارد. از اين رو جشنهاي دهه فجر مي بايستي همچون مراسم و اعياد مذهبي گرامي داشته شود و مردمي باشد. بايد كليه مساجد فعال شوند و مردم با حضور در مساجد خاطره ي فراموش نشدني حضرت امام و پيروزي انقلاب اسلامي را جشن بگيرند.

بازدید از موزه عبرت ایران

روز پنج  شنبه مورخ95/12/5  به همت واحد فرهنگی مدرسه علمیه حضرت فاطمه (سلام الله علیها) به یاد بود ایام الله دهه ی مبارک فجر ، از  موزه عبرت باز دید کردند.

در این اردوی بصیرتی ، طلاب خواهر بادیدن محل زندانی ۱۰۰۰نفر از زنان و دختران عمدتا جوان که تن به شکنجه‌ی بازجوها سپردند و نام ۱۱۸ نفر از این زنان با عکس در راهرو زندان درج شده بود ، هر چه بیشتر به وظیفه ی خویش در قبال حفظ انقلاب و آرمان های آن ارج نهادند.

از بخش هاب بازدید شده در این زندان می توان به بخش های ذیل اشاره نمود:

      اتاق نگهداری البسه(در بدو ورود به زندان لباس و کلیه لوازم زندانیان در این قسمت تحویل گرفته می‌شد)

      محوطه اصلی(فضایی دایره‌ای شکل که کلیه راهروها در هر سه طبقه بدان ختم می‌شود.)

      اتاق شکنجه(زندانیان برای بازجویی و شکنجه بدین بخش که دستگاههای مختلف شکنجه در آن قرار داشت بدان منتقل می‌شدند(.

      شکنجه گران(شکنجه گران معروف ساواک پهلوی شامل محمد علی شعبانی معروف به حسینی، بهمن نادری پور معروف به تهرانی، منوچهر وظیفه خواه معروف به دکتر منوچهری ،هوشنگ ازغندی معروف به منوچهری، فریدون توانگری معروف به آرش بودند(.

      زیر ۸ یا اتاق تمشیت(در این اتاق از شوک برقی برای شکنجه زندانیان می‌شده‌است.)

      محل ملاقات زندانیان(فضایی که در دو سوی آن تورهای حفاظتی قرار داشته و زندانی و خانواده‌اش در دو سوی آن با یکدیگر گفتگو می‌کردند در حالیکه معمولاً یک نگهیان در میان آن قرار داشت.)

موزه‌ی عبرت یا همان شکنجه‌گاه ساواک، در زمان شاه پذیرای ۱۰ هزار مبارز در طول ۷ سال فعالیت خود بود.

 
ساخت وبلاگ در کوثربلاگ