موضوع: "دانستنیها"

نقدی بر عزاداری‌های خارج از عرف

2ام اسفند, 1395

در سال‌های اخیر موضوع مناسبت‌های نوپدید مذهبی به خصوص عزاداری، یکی از چالش‌های جامعه مذهبی شیعه بوده‌ است. یکی از این مناسبت‌ها دهه محسنیّه است که عده‌ای عزاداری آن را به سوگواری به ماه محرم و صفر متصل نموده و تا هشتم ربیع‌الاول به عزاداری می‌پردازند.

در سال‌های اخیر بسیاری از بزرگان و علما درباره اثرات ضد تبلیغی این‌گونه مناسبت‌های جدید هشدار داده‌اند، به این معنا که اگرچه عده‌ای خاص دوست داشته باشند ماه‌های متمادی در مجلس عزا و روضه باشند و شهرها را سیاه‌پوش کنند، ولی بسیاری از مردم تحمل این حجم از سوگواری را ندارند و شاید بی‌خبر از منشأ چنین مناسبت‌هایی، خود را در مقابل عزاداری اهل‌بیت علیهم‌السلام تصور کنند و به هتک حرمت آنها بپردازند. چنانچه آیت الله شبیری زنجانی در سال‌های گذشته سخنان ارزشمندی در این‌باره بیان نمودند. با این وجود، طرفداران این‌گونه‌ سوگواری‌ها نوعی دیکتاتوری مذهبی را در جامعه شیعه دنبال می‌کنند، مثلا بعضی از مداحان در سال‌های گذشته این شعر را در مقابل اعتراضات به کار می‌بردند: «برود هرکه دلش خواست شکایت بکند/ شهر باید به من هیئتی عادت بکند»

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2

سربازی که آیت الله بهاء الدینی به امام زمان معرفی کرد کیست؟

16ام بهمن, 1395

او حجت الاسلام و المسلمین جلال افشار است شهید بزرگی که ذکرش همیشه این بود:
1. دنیا ارزش ندارد که به خاطرش آخرتمان را خراب کنیم.
2. آخرش همه ما را می‌گذارند در یک وجب جا، آنجاست که باید جواب یک ذره مال حرام را بدهیم.اعتلای درجه اش صلوات

این دو مورد را هیچ وقت فراموش نکنید.

اشتراک گذاری این مطلب!

جد شهید صدر را بشناسید

28ام دی, 1395

شهید ثانی از نوادگان علامه حلی است فقیهی که او را به جرم شیعه بودن در مکه اسیر کردند و در روز جمعه در حالی که قرآن تلاوت می کرد سر از بدنش جدا کردند و سه روز بدنش روی زمین بود بعد پیکر مطهرش را به دریا افکندند خداوند غریق رحمتش فرماید .
او شارح کتاب المعه الدمشقیه شهید اول است .
شهید صدر از نوادگان این عالم بزرگوار است.

اشتراک گذاری این مطلب!

4 پیامبر مدفون در ایران

14ام دی, 1395

بنا بر مستندات سازمان اوقاف و امور خیریه، ۳۳ تن از پیامبران الهی، دارای آرامگاه منتسب در ایران هستند. بعضی از این آرامگاه ها دارای سند معتبر هستند و برخی دیگر تنها در اعتقادات مردمی ریشه دارد و دلیل قطعی بر آن وجود ندارد، هر چند دلیلی هم بر نفی آن وجود ندارد. بنابراین، در باب این مساله، هنوز جای تحقیق بسیاری وجود دارد. از جمله پژوهش¬های انجام شده پیرامون این موضوع، کتابچه¬ای است که توسط موسسه «در راه حق» با عنوان «پیامبران سرزمین ما» منتشر گردیده است. آنچه پیش روست، متن کامل این کتاب مختصر و کوتاه است که به جهت ارزش تحقیقاتی آن، توسط سرویس تخصصی قرآن تبیان منتشر می گردد.

ادامه »

روش جلوگیری از خوانده شدن پیام بعد از ارسال اشتباه در تلگرام

4ام شهریور, 1395

نرم افزار تلگرام یکی از پرطرفدارترین نرم افزار های پیام رسان است که در بین ایرانیان محبوبیت زیادی پیدا کرده است. نگرانی بسیاری از کاربران، حذف پیام هایی است که بدون قصد کاربر ارسال شده است. برای حذف این پیام ها دو شیوه وجود دارد که در زیر به آن می پردازیم.

شیوه اول؛ برای این که مدیریت کاملی روی چت های خود داشته باشید، بهترین راه استفاده از secret chat است، برای این منظور لازم است حتما از نسخه موبایلی تلگرام استفاده کنید.

ابتدا به بخش تنظیمات رفته و گزینه New Secret chat را انتخاب کنید. سپس شخصی که میخواهید برای او چیزی بنویسید را انتخاب کنید. بعد از این که پیام ها را ارسال کردید این امکان به شما داده خواهد شد که هر پیغامی که دوست نداشتید او بخواند را به صورت عادی پاک کنید و در حالی که پیام ها از گوشی شما پاک می شود، فرد مورد نظر هم دیگر در گوشی خودش این پیغام ها را مشاهده نخواهد کرد.

شیوه دوم؛ اگر به صورت اشتباهی پیغامی را فرستاده اید و پیام به سرور رسیده است و یک تیک خورده است و خوشبختانه طرف مقابلتان آنلاین نیست یا هنوز پیام شما را نخوانده است دیگر نمی توان با روش اول کاری از پیش برد. همانطور که میدانید در تلگرام قابلیت پاک کردن پیام بعد از ارسال وجود ندارد و پیغام شما پس از ارسال برای طرف مقابل در سرورهای تلگرام باقی خواهد ماند و پس از آنلاین شدن وی نمایش داده میشود.

تنها راه این است که جلوی خوانده شدن پیام را بگیریم که این امر هم به شانس و سرعت عملتان بستگی دارد برای این کار باید آن شخص را قبل از آنلاین شدن وی بلاک کنید و از دریافت و خواندن پیغام اشتباه توسط او جلوگیری کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید که حتما باید منتظر بمانید فرد آنلاین شود و پس از آن او را از بلاک در بیاورید و به این صورت پیغام ارسال شده اشتباه برای او نمایش داده نمیشود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

اشتراک گذاری این مطلب!

چرا باید زیارت عاشورا بخوانیم؟

25ام اردیبهشت, 1395

حضرت امام صادق(ع) فرموده: هرکس بوسيله خواندن زيارت عاشورا، جدم حسين(ع) را زيارت کند ” چه از راه دور يا نزديک” به خدا قسم خداوند هر حاجت مادی و معنوی داشته باشد به او می دهد.

چند نکته در رابطه با اين حديث قابل ذکر می باشد:

اول اينکه گوينده مطلب يک امام معصوم است، بنابراين خيلی قابل اهميت می باشد.

دوم اينکه امام معصوم قسم می خورد که اين تأکيدی براينکه حتماٌ حاجت اين شخص را خداوند خواهد داد.

سوم اينکه می توان در صورتی که امکان نداشته باشد از نزديک امام حسين(ع) را بوسيله خواندن زيارت عاشورا زيارت کند، از راه دور اين کار را انجام دهد.

چهارم اينکه حاجات مادی و معنوی بوسيله اين زيارت توسط خداوند برآورده می گردد.

ادامه »

چهل منبع مهم دریافت مقالات انگلیسی

9ام اردیبهشت, 1395

 

ieeexplore.ieee.org
2. acm.org
3. link.springer.com
4. wiley.com
5. sciencedirect.com
6. acs.org
7. aiaa.org
8. aip.org
9. ajpe.org

ادامه »

حکمت صلوات

8ام اسفند, 1394

 

صلوات: تنها دعایي هست كه حتما مستجاب مي شود.
صلوات : بهترين هديه از طرف خداوند براي انسان است.
صلوات : تحفه‌اي از بهشت است.
صلوات : روح را جلا مي‌دهد.
صلوات : عطري است كه دهان انسان را خوشبو مي‌كند.
صلوات : نوري در بهشت است.
صلوات : نور پل صراط است.
صلوات : شفيع انسان است.
صلوات : ذكر الهي است.
صلوات : موجب كمال نماز مي‌شود.
صلوات : موجب كمال دعا و استجابت آن مي‌شود.
صلوات : موجب تقرب انسان است.
صلوات : رمز ديدن پيامبر در خواب است.
صلوات : سپري در مقابل آتش جهنم است.
صلوات : انيس انسان در عالم برزخ و قيامت است.
صلوات : جواز عبور انسان به بهشت است.
صلوات : انسان را در سه عالم بيمه مي‌كند.
صلوات : از جانب خداوند رحمت است و از سو فرشتگان پاك كردن گناهان و از طرف مردم دعا است.
صلوات : برترين عمل در روز قيامت است.
صلوات : سنگين‌ترين چيزي است كه در قيامت بر ميزان عرضه مي‌شود.
صلوات : محبوب‌ترين عمل است.
صلوات : جهنم را خاموش مي‌كند.
صلوات : فقر و نفاق را از بين مي‌برد.
صلوات : زينت نماز است.
صلوات : بهترين داروي معنوي است.
صلوات : گناهان را از بين مي‌برد.

اشتراک گذاری این مطلب!

چرا حرمها کبوتر دارند نه کلاغ؟

25ام بهمن, 1394

از نظر طب سنتی، هر مکانی دارای طبع و مزاج خاص خود است. بعضی مکانها مانند غسالخانه هاو قبرستانهابه دلیل گریه وغم وزاری دارای طبع سرد و خشک (سودایی) هستند.

سالن های ورزشی ؛مراکز تحقیقاتی به دلیل هیجان بالا دارای طبع گرم وخشک هستند. اما مکانهایی وجود دارند که دارای طبع گرم وتر هستند یعنی خونسازند.

نشستن کنار رودخانه سودای مغز را ازبین می برد در واقع می تواند آرامبخش بوده وافسردگی ها را ازبین ببرد اما نشستن در کنار دریا سودازا و نیز ایجادکننده افسردگیهاست.
حتی توصیه می شود افرادی که مشکلات روحی روانی شدیدی دارند از نشستن کنار دریا آن هم به هنگام غروب آفتاب با لباس بنفش و یا یاسی خودداری کنند چون زمینه خودکشی را برای خود فراهم می آورند.

ازجمله مکان های خونساز می توان حرم اهل بیت(علیهم السلام) رانام برد. گرمای معنوی این مکان ها آنقدر بالاست که هرفرد با هرطبع و مزاجی را درمان خواهدکرد.
جالب است که هیچ کلاغی در حرم ها دیده نمی شود و بیشترفضای صحن و حیاطها را کبوترها پر کرده اند. چون کبوترپرنده ای گرم مزاج است به
همین خاطر عاشق گرمای معنوی امام و امامزاده هاست!
اماکلاغها بدلیل سرد مزاج بودنشان تاب وتحمل گرمای این مکانهارا ندارند!!!

آیا تا کنون به آینه های شکسته داخل حرمها دقت کردید؟؟؟
چرااین آینه ها شکسته اند؟؟؟
مفهومش این است که"به اینجا امدی جسم خاکیت را بشکن و ازوجود خاکیت بگذر وحتی از خودت صرف نظر کن!
واین شکسته شدن در درون عاملی است برای کاهش سودا در بدن و افزایش دم و خون .

منبع: افسران دات ای آر
تدوین : دکتر سام دلیری محقق ومدرس طب سنتی واسلامی

اشتراک گذاری این مطلب!

آیا نخوابیدن باعث مرگ می شود؟

16ام آبان, 1394

ما می‌دانیم که در نهایت در برابر بی‌خوابی ناتوانیم و هر چقدر هم جلوی خودمان را بگیریم، در نهایت خواب بر ما غلبه می‌کند، البته در صورتی که به بیماری‌ به بی‌خوابی و بدخوابی دچار نباشیم.

همینطور می‌دانیم که بعد از هفت تا نه ساعت خوابیدن، بدن دوباره آماده فعالیت می‌شود و می‌تواند ۱۵ تا ۱۷ ساعت به خوبی فعالیت کند تا اینکه دچار احساس نیاز به خواب به سراغمان بیاید.

در طی پنجاه سالی که مطالعه خواب شکل جدی‌تری در میان محققان و دانشمندان به خود گرفته است، ما به دانسته‌های زیادی را در خصوص مراحل خوابیدن دست یافته‌ایم هر چند که هنوز آنچه نمی‌دانیم نیز بسیار است:

به عنوان مثال ما می‌دانیم که خواب ما به دو قسمت خواب سبک و سنگین تقسیم می‌شود. همینطور می‌دانیم که تمام پستانداران و پرندگان می‌خوابند. یا می‌دانیم که دلفین‌ها با نیمی از مغزشان می خوابند تا نیم دیگر برای خطرات احتمالی هوشیار باشد. یا اردک‌های وحشی در یک خط می‌خوابند و دو اردکی که در دو سر گروه هستند، یکی از چشم‌هایشان را همیشه باز نگاه می‌دارند تا از خطر حمله شکارچیان آگاه شوند. تقریبا همه حیوانات باید در حالتی درازکشیده یا نشسته بخوابند و این میزان ریسک‌پذیری آنها در برابر مهاجمان را در طول بازه زمانی زیادی از یک شبانه روز، بسیار افزایش می‌دهد.

مهم‌ترین پرسش کاوشگران این است که چرا خواب تا این مقدار برای بدن زندگی‌بخش است؟

ادامه »

فلسفه و فواید جسمی وضو

7ام مهر, 1394

کسی که با وضوء بخوابد بستر او برایش مسجد می شود، و خوابش (ثواب کسی را دارد که) به نماز مشغول است تا این که شب را به صبح رساند. و اگر کسی بدون وضوء خوابید بسترش برای او قبر خواهد بود و مانند مرداری می ماند تا صبح شود.

وضو گرفتن برای بسیاری از ما ناخوشایند و مشکل است بعضی وقت ها با خود می گوییم کاش میشد نماز را بی وضو خواند مخصوصا در فصل سرما دشواری آن به نظرمان دو چندان میشود .
اما اگر کمی در مورد وضو و تأثیرات مثبت آن بر روی روح و جسممان بیشتر بدانیم شاید ترجیح بدهیم که همه با وضو باشیم .

ادامه »

چطور جنبه حیوانیت انسان کمتر، و روحانیت قوت بگیرد؟

3ام مهر, 1394

علامه حسن زاده آملی (حفظه الله) می فرمایند:
باید انسان یک مقدار زیاده بر معمول تقلیل غذا و استراحت بکند تا جنبه حیوانیت کمتر، و روحانیت قوت بگیرد، و میزان آنها را هم چنین فرمود: که انسان اولا روز و شب زیاده از دو مرتبه غذا نخورد حتى تنقل مابین الغذائین نکند.

ثانیا هر وقت غذا مى خورد باید مثلا یک ساعت بعد از گرسنگى بخورد، و آن قدر بخورد که تمام سیر نشود، این در کم غذا.

و اما کیفش باید غیر از آداب معروفه ، گوشت زیاد نخورد، به این معنى که شب و روز هر دو نخورد، و در هر هفته دو سه دفعه هر دو را یعنى هم روز و هم شب را ترک کند، و یکى هم اگر بتواند للتکلیف نخورد، و لامحاله آجیل خور نباشد . و اگر بتواند روزه هاى سه روزه هر ماه را ترک نکند.

و اما تقلیل خواب مى فرمودند شبانه روز شش ساعت بخوابد. و البته در حفظ لسان و مجانبت اهل غفلت اهتمام زیاد نماید. اینها در تقلیل حیوانیت کفایت مى کند.

و اما تقویت روحانیت : اولا دائما باید هم و حزن قلبى به جهت عدم وصول به مطلوب داشته باشد. ثانیا تا مى تواند ذکر و فکر را ترک نکند که این دو جناح سیر آسمان معرفت است . در ذکر عمده سفارش اذکار صبح و شام اهم آنها که در اخبار وارد شده .

و اهم تعقیبات صلوات و عمده تر ذکر وقت خواب که در اخبار ماءثور است ، لاسیما متطهرا در حال ذکر به خواب رود. و شب خیزى مى فرمودند زمستان ها سه ساعت ، تابستان ها یک ساعت و نیم . و مى فرمودند که در سجده ذکر یونسیه یعنى در مداومت آن که شبانه روزى ترک نشود، هر چه زیادتر توانست کردن اثرش زیادتر، اقل اقل آن چهارصد مرتبه است خیلى اثرها دیده ام .

بنده خود هم تجربه کرده ام چند نفر هم مدعى تجربه اند. یکى هم قرآن که خوانده مى شود به قصد هدیه حضرت ختمى مرتبت صلوات الله علیه و آله خوانده شود.

منبع: در آسمان معرفت ، ص 109، 108

اشتراک گذاری این مطلب!

سوره البقرة (2): آيه 115

23ام شهریور, 1394

‏[سوره البقرة (2): آيه 115]‏
وَ لِلَّهِ الْمَشْرِقُ وَ الْمَغْرِبُ فَأَيْنَما تُوَلُّوا فَثَمَّ وَجْهُ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ واسِعٌ عَلِيمٌ ‏
مشرق و مغرب از آن خداست، پس به هر سو روكنيد، آنجا روى خداست، همانا خداوند (به همه ‏جا) محيط و (به هر چيز) داناست.‏

نكته‏ ها:‏ ✏️✏️✏️ (تفسير نور، ج‏1، ص: 187(با تصرف و تلخیص)‏
يهود بعد از تغيير قبله‏ ى مسلمانان از بيت المقدس به كعبه، ايجاد سؤال و يا القاء شبهه مى‏كردند ‏كه به چه دليلى قبله تغيير يافته است. ‏
اين آيه بر اين حقيقت تكيه مى‏ كند كه مشرق و مغرب از آن خداست و به هر سو رو كنيد، خدا ‏آنجاست. اگر كعبه نيز به عنوان قبله قرار داده شده است، براى تجلّى وحدت مسلمانان و تجديد ‏خاطرات ايثارگرى و شرك ستيزى ابراهيم عليه السلام است.‏

جهت قبله به شرق يا غرب باشد، موضوعى تربيتى و سياسى است، اصل و مقصود، ياد خدا و ‏ارتباط با او مى‏باشد. قرآن در ستايش گروهى از بندگان مى‏فرمايد:‏
‏ «يَذْكُرُونَ اللَّهَ قِياماً وَ قُعُوداً وَ عَلى‏ جُنُوبِهِمْ» « آل عمران، 191» آنان خدارا به حال ايستاده و ‏نشسته و خوابيده ياد مى‏كنند.‏

پيام‏ ها:‏
‏1 -هر كارى كه به فرمان خداوند بوده و رنگ الهى داشته باشد، وجه اللَّه و عبادت است. «فَأَيْنَما ‏تُوَلُّوا فَثَمَّ وَجْهُ اللَّهِ»‏
‏ 2 -خداوند در همه جا حاضر و بر هر چيز ناظر است. «إِنَّ اللَّهَ واسِعٌ عَلِيمٌ»‏

یکی از کاربردهای آیه: ‏ امام باقر عليه السلام مى‏فرمايد: «انزل اللَّه هذه الاية فى التطوع خاصّة» اين آيه در مورد نماز ‏مستحبى نازل شده است. (به نقل از تفسير برهان راهنما)‏ در رساله‏هاى احكام مراجع آمده است، در نمازهاى مستحبى، قبله شرط ‏نيست و حتّى مى‏توان در حال راه رفتن يا سواره نماز را بجا آورد. (رکوع و سجود این نماز ها ‏با اشاره انجام می شود. این حکم بویژه در سفرهای زیارتی خیلی به کار می آید!)‏

اشتراک گذاری این مطلب!

دعا و تاثیر آن در موفقیت

21ام شهریور, 1393

دعایی که وارد شده بعد از نمازها بخوانیم در این دعااز خداوند متعال درخواست می کنیم تمام خیر دنیا وتمام خیر آخرت را به ما بدهد وتمامی شرها رااز ما برگرداندآیا خود باید در این راه گام برداریم ومطابق با خواسته های خود حرکت کنیم یا خیر ؟ چه میزان بیان این مطالب ودرخواست ها می تواند در موفقیت ما نقش داشته باشد.؟

ادعیه گنجهایی است در دستان ما که به ما می آموزد چه اهدافی داشته باشیم وچگونه اهداف وخواسته هایمان را اولویت بندی نماییم ،چگونه در مسیر تحقق آنها گام برداریم وهیچگاه ناامید نشویم زیرا دعا وتلاش ما گم نمی شود وحتما اثر آن در زندگی ما باقی خواهد ماند.در ماه رجب صدقه دادن هم زیاد سفارش شده واستغفار وطلب آمرزش از خداوند ودعا کردن برای دیگران .

دعایی که در اماکن مقدسه وزیارتگاه امامان سفارش شده دعای عالیه المضامین است وزیارت جامعه کبیره ،زیارت آل یاسین ودعا برای سلامتی وفرج امام زمان (عج) هم که راس همه خواسته هایمان باید باشد چرا که ایشان مار افراموش نکرده وبرایمان دعا می فرماید پس رسم وفا ودوستی این است که ما هم به یاد ایشان باشیم ….اللهم عجل لولیک الفرج….

پاسخ از : مریم محمودزاده استاد ومشاور حوزه ودانشگاه

اشتراک گذاری این مطلب!

از اینترنت چه می دانیم؟

25ام مرداد, 1393

امروزه ‌عادت بر این است که معمولا ‌کاربران دیگر پرسش‌های خود را از کسی نمی‌پرسند، بلکه مستقیم‌ به سراغ گوگل و Bing رفته و از اینترنت پاسخ ‌خود را می‌خواهند؛ اما اگر از ما بپرسند‌ اطلاعات ما از اینترنت چیست، چه باید بگوییم و از اینترنت چقدر می‌دانیم؟ ما در اینجا شما را با هفت نکته جالب درباره اینترنت آشنا می‌سازیم که احتمالا از آنها بی‌خبرید!

برخی از کاربران گمان می‌کنند ‌با استفاده از Private Browsing امنیت حریم خصوصی خود را حفظ می‌کنند. واقعیت این است، در حالی که وب‌گردی در حالت Private در مرورگر هرچند به افزایش ضریب امنیت تا حدی کمک می‌کند، ‌به هیچ وجه شما را نامرئی نمی‌کند! در این حال هنوز شما قابل رصد و هک شدن هستید و هکرها هنوز هم‌ می‌توانند به سادگی اطلاعات شما را بدزدند.

در حالی که هر روزه از اینترنت به عنوان یکی از ابزارهای اصلی برای ارتباطات و حتی و کسب و کار خود بهره می‌بریم، ‌باید یک بار از خود ‌بپرسیم ‌چقدر از اینترنت می‌دانیم. اینکه اینترنت بواقع چیست و چگونه می‌توان از آن بهره برد؟!

ادامه »

شما داروئی جز غذا ندارید!

16ام مرداد, 1393

خودشناسی منافع و فواید زیادی دارد، از جمله وقتی خود را به خوبی شناختید، خواهید دانست که غذاهای شما داروهای شما هستند و شما داروئی جز غذا ندارید، زیرا با اطمینان کامل می‌توان گفت مرض خارجی ندارد، اکثر کسالت‌ها چیزی جز کمبود عوامل غذائی نیستند.

میکروب‌ها عوامل اصلی تولید و سرایت امراض نیستند بلکه فقدان مواد غذائی هستند که تولید مرض می‌کنند و محیط را برای رشد میکروب مستعد می‌سازند، از این رو کشف میکرب‌ها و مطالعات میکرب شناسان، در پیدایش علم خودشناسی و غذا شناسی اثر بزرگی داشت.

بهترین مواهب طبیعت در میوه‌ها و سبزی‌ها است. معالجه با میوه و سبزیجات از قدیم معمول بوده است و این هدایای طبیعت همیشه و در رأس داروها قرار داشته اند.

دانشمندان تاًثیر فوق العاده عسل را در رشد و به طور کلی در حیات انسانی به اثبات رسانده‌اند و اعتقاد دارند عسل برای رشد تمام اعضاء بدن مفید است، اجسام زنده‌ای که عسل همراه خود به بدن انسان می‌برد، موجب رجحان این ماده غذائی به سایر مواد قندی است.

اسید فرمیک که زنبور عسل برای حفظ عسل از فساد به آن اضافه می‌کند مادهً ضد عفونی کننده طبیعی و نیروبخش را می‌سازد که مقوی قلب است.

تنظیم فشار خون و برای امراض کبدی نافع است، در درمان یرقان و امراض ریوی مفید و خواص التیام دهنده عسل قابل توجه است. در قرآن کریم، از عسل به عنوان داروی شفابخش یاد شده است، در حدیثی از پیغمبر (ص) آمده است: عسل هزار و یک خاصیت دارد و هزار و یک درد را شفا می‌بخشد و هر کس بخواهد شفا پیدا کند باید صبح ناشتا عسل را با آب باران مخلوط کرده بنوشد.

طبق حدیثی از حضرت محمد (ص) که می‌فرمایند: تا بدنت تاب درد دارد، استعمال دارو جایز نیست؛ اگر بدن قوی باشد مرض را بخودی خود از آن دور می‌کند و به اصلاح غذا (تغییرغذا) و پرهیز کردن از غذاهای نامناسب مرض از بدن دفع می‌شود.

 

منبع: راوی بسیج

اشتراک گذاری این مطلب!

ويژگي هاي عيد اسلامي درنوشتاري از آيت الله صافي

8ام مرداد, 1393

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در نوشتاری با عنوان در آينه «عيد سعيد فطر» ويژگي هاي عيد اسلامي را بیان کردند.

ماه مبارك رمضان، ماه مبارزه با نفس و مدرسه تعديل و اصلاح غرايز و خواسته‎ها و نمايش قوّت اراده و توان روان، سپري شده و اينك فرصت برگزاري مراسم عيدي بزرگ و پرفضيلت است.

اين عيد، عيد اسلامي «فطر» است كه عيد همگان و عيد عموم طبقات و افراد است؛ اَسئَلُكَ بِحَقِّ هذَا اليَومِ الَّذِي جَعَلتَهُ لِلْمُسلِمينَ عيِداً، عيدي كه خدا آن را براي همه مسلمانان قرار داده و همه را در آن شريك فرموده است.


عيدي كه در آن مساجد و مجامع اسلامي و در گستره جهان اسلام، شكوه عبادت و بندگي خدا ديده مي‎شود. مراسم اين عيد اختصاص به توانگران، كارفرمايان، رجال و زمامداران و طبقات به اصطلاح ممتاز ندارد.


تشريفات مادّي، تقديم هدايا و تحفه‎هاي گرانبها ـ چنان چه پيش از اسلام در اعياد رسم بود‎ ـ در اين عيد مرسوم نيست. زيردستان موظّف به ديدار زمامداران نيستند و كارگر و كارفرما، افسر و سرباز، فقير و غني، شاه و گدا و همه اقشار و طبقات بايد در صف بندگي خدا و دعا و عبادت برادرانه بايستند.

ادامه »

ده بيماري برتر اينترنتي

12ام تیر, 1393

هنگامي که پشت رايانه نشسته‌ايد و بر روي صفحه کليد تايپ مي‌کنيد، فقط انگشتان و چشمان شما کار نمي‌کنند بلکه تمام اندام‌هاي بدن شما در حال فعاليت هستند. امّا متأسفانه، عليرغم اين واقعيت، اين کار شما ورزش محسوب نمي‌شود. گسترش روزافزون خدمات اينترنت و زمان زيادي که افراد به طور روزانه در فضاي مجازي مي‌گذرانند، مشکلات و بيماري‌هاي متعدد جسمي و رواني به همراه داشته است که در زير به معرفي ده نمونه از شايع‌ترين آن‌ها مي‌پردازيم.

ادامه »

5 نكته سحرآميز

9ام تیر, 1393

1.ايا ميدانى:

زمانى که اذان تمام ميشود دعایت مستجاب میشود پس محروم نکن خودت را از دعابعد از تکرار کردن اذان و دعاى معروف (اللهم رب هذه الدعوة التامة….)


2_ايا ميدانى

کجا قرار داده ميشود گناهان تو در حالی ک نمازمیخواني؟

رسول خدا صلي الله عليه وآله فرمودند (که بنده ی خدا وقتي بلند شد تانماز بخواند با تمام گناهانش آمده پس گناهانش بر روي سرش وگردنش گذاشته ميشود پس هر بار که که به رکوع وسجود ميرود گناهانش ميريزد)

اي کسي که عجله ميکني در رکوع وسجود ، سجود ورکوعت را تا ميتواني طولاني کن تا گناهانت از تو بريزد اين اجر را از دست ند


3_ايا ميداني زن نيکو کاري فوت کردو هر وقت قبرش رازيارت ميکردند از خاک قبرش بوي گل مي امد شوهرش گفت که او هيچ وقت خواندن سوره ملک را قبل از خواب ترک نميکرده پس مبارک باد بر ان کسي که خواندن سوره ملک قبل از خواب را براي خودش عادت قرار داده پس بر اين کار حريص باش زيرا نجات ميابي از عذاب قبر “به هر کس دوستش داري خبر بده”


4_ايا ميداني

با خواندن آية الکرسى بعد از هر نماز فاصله بين تو وبهشت فقط مرگ است یعنی با مرگ ورودت در بهشت تضمینی است


5_ايا ميداني
بعد از تمام شدن نمازنباید عجله کنی وباید مدتي بشينی براي اينکه ملائکه بعد نماز  براى تو دعا ميکنند نزد خداوند

 

و اين را هم بدانيد كه:

هرکس در موقعي اذان به موسيقي و ترانه گوش دهد نمي تواند هنگام مرگ شهادتين بگويد .


اشتراک گذاری این مطلب!

آيا ام كلثومي كه در كربلا حاضر بود، دختر كوچك فاطمه (س) است؟

9ام اردیبهشت, 1393

ام كلثومي كه در كربلا حاضر بود، كدام ام كلثوم است و آيا ام كلثوم ـ دختر حضرت فاطمه(سلام الله علیها) ـ در واقعهي عاشورا بوده است يا خير؟

 

پاسخ :

مرحوم شيخ مفيد از دختري براي اميرالمؤمنين(ع)، به نام ام كلثوم ياد كرده است،[1] ولي ديگر مورخان، چون: طبري،[2] ابن شهرآشوب[3] و ابن ابيالحديد،[4] دو دختر به نام ام كلثوم براي اميرالمؤمنين(ع) نام بردهاند: يكي امكلثوم كبري، دختر فاطمه(س)، و ديگري ام كلثوم. نامي از همسر ديگر كه به امكلثوم صغري موسوم و معروف بوده است؛ البته نام امكلثوم كبري را، زينب صغري نيز گفتهاند كه امكلثوم كنيهاش بوده است.

اما دربارهي اين كه امكلثوم كبري، دختر حضرت فاطمه(س)، چه زماني از دنيا رفته است، ابن اثير،[5] ابن حجر عسقلاني[6] و قرطبي[7] گفتهاند: كه اين امكلثوم در زمان حيات امام حسن(ع)، يعني قبل از سال 50 هجري، از دنيا رفته است، ولي ابن شهرآشوب گفته است كه امكلثوم پس از عمر، با عون، محمد و ـ عبدالله پسران جعفرطيار ـ يكي پس از مرگ ديگري ازدواج كرده است كه قطعاً ازدواجش با عبدالله ـ همسر زينب كبري(س) ـ پس از وفات آن بانو است.[8] ابن حجر عسقلاني نيز روايت ديگري را به اين مضمون نقل كرده است.

اين دو تاريخ وفات بايد متعلق به اين دو امكلثوم باشد ،نه يكي از آنها؛ اما كدام يك زودتر وفات كرده است، سيد محسن امين ميگويد: اميرالمؤمنين(ع) دو دختر به نام ام كلثوم داشته است؛ امكلثوم كبري، دختر فاطمه(س)، قبل از واقعه كربلا از دنيا رفته و امكلثوم حاضر در كربلا، امكلثوم دوم، يعني حضرت زينب صغري بوده است.[9]

بنابراين، امكلثوم خواهر ابويني حضرت زينب(س)، بنابر قول اقرب به صواب، قبل از واقعه كربلا و در زمان حيات برادرش امام حسن مجتبي(ع) از دنيا رفته است. و اگر از امكلثومي در واقعه كربلا اسم برده شده، غير از امكلثوم، دختر فاطمه(س)، بوده است.

پی نوشتها:

[1]. الارشاد، شيخ مفيد، موسسة آل البيت(ع) لاحياء التراث، قم، سال 1416 هـ، ج 1، ص 355.

[2]. تاريخ الطبري، دارالكتب العلمية، بيروت، طبع 2، سال 1408 هـ، ج 3، ص 152.

[3]. بحارالانوار، ج 42، ص 91.

[4]. همان مأخذ.

[5]. اسد الغابة، دارالشعب، بيروت، ج 7، ص 387.

[6]. الاصابة، دارالكتاب العربي، بيروت، ج 4، ص 468.

[7]. الاستيعاب في هامش الاصابة، دارالكتاب العربي، بيروت، ج 4، ص 469.

[8]. بحارالانوار، ج 2، ص 90.

[9]. اعيان الشيعة، ص 327، دارالتعارف للمطبوعات، بيروت، ج 1.

منبع: نهضت عاشورا (تحريف‌ها و شبهه‌ها)، مركز مطالعات و پژوهش‌‌هاي فرهنگي حوزه‌ي علميه (1381)


در همين زمينه مي‌توانيد اين لينك را هم مطالعه كنيد.

اشتراک گذاری این مطلب!

همه چيز درباره مصحف فاطمه (س)

1ام اردیبهشت, 1393

یکی از موضوعایت که شیعه بر اساس روایات مستند بر آن اعتقاد دارد، وجود مصف فاطمی در دستان ائمه اطهار است. برای روشن شدن چگونگی گردآوریاین مصحف و محتوای آن لازم است از لحاظ لغوی «مصحف» را معنا کنیم. هر نوشته ­ای را که بین دو جلد جمع آوری شده باشد، «مصحف» می­ نامند، از این رو به هر کتابی می­ توان مصحف گفت. در صدر اسلام به قرآن نیز مصحف گفته می­ شد. در منابع اسلامی از کتبی یاد شده است که اختصاص به معصومان (ع) داشته است و آنان از محتوای آن کتب باخبر بوده­ اند؛ مانند کتاب علی (ع)، مصحف علی (ع)و مصحف فاطمه (س).

در این منابع از کتاب اخیر به نام های مصحف فاطمه، صحیفه فاطمه و کتاب فاطمه یاد شده است. روایات مرتبط با این مصحف کم نیست. برخی از این روایات از حیث سند ضعیف اند، ولی دسته دیگری از این روایات از جهت سند صحیح هستند و می توان به اصل وجود چنین کتابی یقین پیدا کرد، هر چند که در جزئیات، این روایات با هم اختلاف دارند.

ادامه »

آيا درآمد زنان شاغل جزء درآمدهاي خانوار محسوب مي شود؟

25ام فروردین, 1393

آیت‌الله مکارم‌شیرازی در پاسخ به سئوالی نظر خودر را پیرامون درآمد زنان که جز درآمد خانوار محسوب می‌شود یا نه بیان کرد.

سئوال:
احتساب درآمد زنان شاغل دارای همسر، جزو درآمدهای خانوار، با توجه به این‌که شرعا مسئولیتی در قبال هزینه‌های زندگی ندارند، شرعاً چه حکمی دارد؟

پاسخ:
در صورتی که همسر شما حاضر نباشد اموالش را در اختیار شما قرار دهد جزو درآمدتان محسوب نمی‌شود.

اشتراک گذاری این مطلب!

سيب نماد طغيان بشريت/ انگاره‌هاي ذهني خالق اپل!!

24ام فروردین, 1393

شیطان انسان را از بهشت راند و قرن ها بعد سیب را به عنوان نمادی از طغیان انسان علیه خدا به سبب محروم شدن از دانش درآورد و اکنون بشر را وادار به ستایش سیبی می کند که هم نماد دانش است، هم سمبل تکنولوژی است و هم اصالتاً امریکایی است. با این گزارش همراه باشید تا با انگاره ذهنی خالق اپل آشنا شوید.

ادامه »

چرا اندروید ها کند می شوند؟

5ام فروردین, 1393
بسیاری از کاربران بر این باور هستند که گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی بعد از مدتی کند می‌شوند. در ادامه دلایل و روش‌های مقابله با این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

ادامه »

آداب و رسوم ايرانيان در نوروز

4ام فروردین, 1393

آداب و سنن مردم در اعیاد، فرهنگ و تمدن ملل مختلف را نشان می‌دهد، البته آداب و سنن در ملل گوناگون مختلف است، مثلا در عید یهودیان کشتن انسان و خون گرفتن از انسان و داخل نان ریختن مطرح است و در بعضی عید‌های مسیحیان با شراب خمیر و نان درست می‌کنند، لذا این اعیاد سنن قابل توجهی است و هویت و عظمت برخی ملل و یا سقوط و رکود و جمود برخی دیگر را نشان می دهد و عید هر ملتی در خور فرهنگ آن ملت است. البته همین مسیحیان در کریسمس، شخصی به نام بابانوئل دارند که با ریش سفید، نماد پیران جامعه است و به خانه ها می‌آیند و برای کودکان هدیه می آورد و این امر پیوند کودکان با پیران و پیوند کودکان با دین و مسیح را از نخستین روزهای زندگی محکم می کند.

ادامه »

سلامتان را رسانده ام...

3ام فروردین, 1393

قبل نوشت:

آمدهام به زیارت امام هشتم، امام رئوف و در جوارش آیه الکرسی می خوانم

یادم است خود حضرتش سفارش بسیار به خواندن این آیات داشته اند.

از زیارت بازگشته ایم و در ترافیک نه چندان سنگین خیابان های طوس، تبلتم را گذاشته ام روی زانوهایم و می گردم به دنبال حدیثی که حرفم را اثبات کن

***

امام علی‌بن موسی‌الرضا(ع) از لحاظ علمی منزلت بالایی داشت و از بیست و چند سالگی در مدینه به فتوا می‌نشست (ذهبی، 1409 – 1401ق، ج9، ص 388-387). آن حضرت در حرم پیامبر(ص) می‌نشست و هرگاه کسی از علمای مدینه در مسئله‌ای در می‌ماند،‌ همگی به امام اشاره می‌کردند و مسائل خود را از ایشان می‌پرسیدند و امام هم به آن‌ها پاسخ می‌گفت (طبرسی، 1417ق، ج2، ص64). امام رضا(ع) در هر شهری از مدینه تا مرو که اقامت می‌کرد، مردم پیش او می‌رفتند و درباره مسایل دینی خود سؤال می‌کردند (ابن بابویه، 1404 ق، ج2، ص196).

امام رضا(ع) پیوسته با قرآن مأنوس بود، آن را به دقت می‌خواند و در آیات آن تدبر می‌کرد و می‌اندیشید که درباره چه چیز و در چه وقت نازل شده است. گفتار، ‌پاسخ و مثال‌های آن حضرت همه برگرفته از قرآن کریم بود (ابن بابویه، 1404 ق، ج2، ص193).

در ادامه به نمونه‌ای از این روایات اشاره می‌شود.

* فضیلت خواندن سوره فرقان

امام رضا(ع) در روایتی به اسحاق‌بن عمار فرمود: قرائت تبارک الذی الفرقان علی عبده… (سوره فرقان) را ترک مکن،‌ زیرا هر که این سوره را هر شب بخواند خداوند هرگز او را عذاب نمی‌کند و از او حسابرسی نمی‌کند و جایگاهش در فردوس اعلی خواهد بود. (ابن بابویه، 1364ش، ص109؛ طبرسی، 1372ش، ج7، ص250)

* فضیلت و نحوه خواندن سوره زلزال

ایشان در روایتی به نقل از پدران معصومش به نقل از رسول خدا(ص) فرمود: هر که إذا زلزلت (سوره زلزال) را چهار مرتبه بخواند مانند کسی است که تمام قرآن را خوانده باشد. (صحیفه الرضا، 1406ق، ص66؛ ثعلبی، 1422ق، ج10، ص263)

* خاصیت عجیب قرائت «آیة الکرسی»

ثامن‌الحجج(ع) در روایت دیگری به نقل از امیرالمؤمنین(ع) به نقل از رسول خدا(ص) فرمود: هر کس آیه الکرسی را صد مرتبه بخواند همچون کسی است که خداوند را در طول حیاتش عبادت کرده است. (ابن بابویه، 1378 ق، ج2، ص65).

منبع: مجموعه تفسیری امام رضا(ع)، چاپ اول 1392،‌ انتشارات بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)/فارس


بعدنوشت:

دعاگوی همه بوده ام در زیارت آقایمان و سلام همه شیفتگان آقا  را که می شناختم و نمی شناختم رسانده اماشتراک گذاری این مطلب!

براي برخطي‌ها!

11ام اسفند, 1392

قبل نوشت:

ديروز يكي دو دقيقه در  نشريه الكترونيك برخط سرك كشيدم ديدم همه اش شده موبايل و گوشي

اين پست را براي برخطي‌هاي عشق گوشي مي گذارم

***

یکی از شرکت‌های بزرگ تولید کننده‌ی تلفن همراه به تازگی یک گوشی منحصر بفرد تولید کرده که دارای دو صفحه‌ی نمایش در دو طرف خود است.
گفتنی است، پشت این گوشی که دارای دومین صفحه نمایش است به کاربر قابلیت دریافت و ارسال email، پیام‌های صفحه نمایش و نوشتن در “رسانه‌های اجتماعی “را می‌دهد.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، صفحه‌ی اصلی این گوشی همانند یک تلفن همراه با “سیستم عامل اندروید” است.

این تلفن همراه دارای دو صفحه نمایش اصلی با ابعاد 5 اینچ و فرعی با ابعاد 47 اینچ است.

از طریق این قابلیت کاربران راحت‌تر می‌توانند در یک زمان از چند برنامه‌ی مختلف استفاده کنند.
کارشناسان شرکت ادعا کرده‌اند که عمر باتری در این گوشی‌ها بسیار بالا است و فروش جهانی آن از سال 2014 آغاز خواهد شد.  

اشتراک گذاری این مطلب!

اینفوگرافی/ روش تحلیل سیاسی

4ام اسفند, 1392

براي دريافت تصوير در اندازه بزگتر روي آن كليك كنيد.

اشتراک گذاری این مطلب!

پيشگيري مهمتر است از درمان

4ام اسفند, 1392

سرطان بيماري است كه اين روزها بسيار شايع شده است و مرگ‌هاي زيادي را هم به دنبال داشته

هميشه درمان بهترين راه نيست بلكه اين پيشگيري است كه از آنها مهمتر است

براي مقابله با سرطان هم بهتر است پيشگيري كنيم تا درمان

ادامه »

چرا گاهي بي قراريم؟

20ام بهمن, 1392

بگذارید با یک مثال تبیین و تحلیل کنیم.

نمک ذاتش شوریست اگر کسی شوری نمی خواهد آیا می تواند با خوردن نمک به این خواسته برسد؟

جواب: خیر؛ باید نمک را تبدیل کند.

دنیا، ذاتش بی قراریست اگر ما قرار می خواهیم باید دنیایمان را تبدیل کنیم.

چگونه؟ چطور دنیایمان را تبدیل کنیم؟

با دل نبستن به دنیا. با تغییر نگاه. با عدم دلبستگی. خیلی منطقی و معقول است که هر چیزی که به شیئی ثابت گره بخورد ثابت می ماند و آنچه به متحرک بسته شد به تبع آن متحرک ، حرکت خواهد کرد و بی قرار خواهد شد. دل با بسته شدن به متغیرِ ناآرامی مثل دنیا، ناآرام خواهد شد؛ پس باید از آن دل برید.

چطور؟

با واقع نگری (دنیا گذراست و ناپایدار. جوانیش، سلامتیش، زیبایش، پذیراییش و… )

یک راه دل بریدن از دنیا واقع نگری است. اساسا مشکل اساسی اکثر ما این است که واقع نگر نیستیم. حب و بغضهای ما راه را بر واقع گرایی بسته است. در روایت داریم که حب به شئ انسان را کور و کر می کند!

خیلی از تندروی‎ها و کندروی‎ها محصول همین دوست داشتنها و کینه هاست. با همین حب و بغضهاست که ما از واقع گرایی  منحرف می شویم. باید نسبت به دنیا هم واقع نگر بود و بدون حب وبغض واقعیت دنیا را دید و واقعیت دنیا یعنی بی وفایی. چه کسی پیر نمی شود؟ چه کسی بیمار نمی شود؟ چه کسی برای همیشه در آن می ماند؟ و…

پس چرا این همه دست و پا زدن؟ چرا می خواهیم با ویران کردن بقییه آباد!! شویم؟ چرا به هر قیمتی می خواهیم به پست و مقام برسیم؟ چرا برخی در ظلم به مردم تا این اندازه بی رحم هستند؟ بردن مال و آبرو و آرامشِ مردم به قیمت چند روز بیشتر در دنیا مثلا خوش بودن!! آیا عاقلانه است؟

ادامه »

اين روزها مرگ در همين نزديكي است!

17ام بهمن, 1392

هرچند كه مرگ حق است اما آن روزها مرگ و ميرها فقط محدود مي شد به مسن‌هاي فاميل و يا مرگ‌هايي كه ناشي از حوادثي مثل تصادف بود
اما اين روزها مرگ در همين  نزديكي است

كه عمده آن هم به دليل سرطان است

خيلي كم اتفاق مي افتد كه فردي حداقل يك مورد آن را در نزديكان و يا فاميل‌هايش نداشته باشد

با يكي از دوستانم كه از قضا پزشك عمومي هم هست حرف مي زدم مي گفت:

«آلودگي هوا- كم تحركي- استرس و سبك غلط غدايي اين روزها ابتلا به بيماري سرطان را بالا برده

سرطان هم يك غده است به سن و سال افراد كاري ندارد هر كسي كه مستعد آن باشد در بدنش رشد مي كند»

سه شنبه  روز جهانی سرطان بود …

ادامه »

مراقب اين ويروس جديد باشيد

16ام بهمن, 1392

اخیرا یک بدافزار با هدف اخاذی از کاربران اینترنت به صورت گسترده در حال انتشار است که فایل‌های کامپیوتر را رمز می‌کند و برای رمزگشایی درخواست پول می‌دهد. این ویروس از راه ایمیل، فلش و USB منتشر می‌شود.

این بدافزار از نوع Cryptolocker است که در قالب ایمیلی حاوی یک فایل زیپ شده و یک پسورد برای کاربران فرستاده می‌شود.

هنگامی که کاربر فایل با پسورد مورد نظر را باز می‌کند، بدافزار در سیستم وی اجرا می شود و شروع به آلوده سازی می‌کند.

با گذشت مدت زمان معینی بدافزار شروع به رمزگذاری روی فایل‌های سیستم قربانی می کند. سپس پیغامی برای کاربر فرستاده می‌شود مبنی بر اینکه برای دریافت رمزهای گذاشته شده روی فایل‌ها باید مبلغ مورد نظر را در مدت زمان تعیین شده پرداخت کند تا فایل‌های رمزنگاری شده بازیابی شوند.

متاسفانه روش رمزنگاری به نحوی است که به هیچ عنوان امکان برگرداندن اطلاعات وجود ندارد، زیرا کلید رمزگشایی در سرور فرماندهی و کنترل این بدافزار تولید و نگهداری می‌شود.

بنابراین تنها دو راه برای بازگشت اطلاعات وجود دارد: استفاده از فایل پشتیبان که قبلا از داده‌های خود فراهم کرده باشید، یا پرداخت پول.

اشتراک گذاری این مطلب!

فضاي مجازي چاقوي دو لبه است!

16ام دی, 1392

داشتم فكر مي كردم فضاي مجازي و اينترنت هم مانند هر چيزي همن طور كه مي شود ازش استفاده بد كرد مي شود استفاده خوب هم ازش داشت….

به نوعي چاقوي دو لبه است هم مي تواني باهاش سيب قاچ كني هم دستت را ببري

نمونه اش همين نرم افزار ذكر كه قران را به 19 زبان ترجمه كرده

قابليت جستجو سریع در متن عربی و ترجمه فارسی قرآن کریم و ریشه یابی کلمه را دارد

مي تواني فونت، قلم، پس زمينه همه چيز را عوض كني

پایگاه اطلاع رسانی غدیر برای سهولت این کار، هر سه ترجمه فارسی موجود «الهی قمشه ای، مکارم شیرازی، حسین انصاریان» را برای دانلود در اختیار شما گذاشته است. راهنمای نصب این ترجمه ها در خود بسته به زبان انگلیسی موجود می باشد. برای دریافت آخرین نسخه های برنامه و ترجمه به سایت ذکر که تولید کننده و پشتیبان این پروژه می باشد مراجعه فرمایید.

دانلود نرم افزار

اشتراک گذاری این مطلب!

وي چتتو راه بنداز!

26ام آذر, 1392

این روزها با هرکسی که برخورد می‌کنی ، از دوست و آشنا گرفته تا فامیل و همکار نزدیک ، شاید یکی از اولین سؤالاتی که بعد از سلام و احوال‌پرسی و در میانه خوش و بش‌های صمیمانه می‌پرسند، این باشد ؛ “عضو « وی چت هستی؟! »” … منظورشان هم همان سرویس پیام رسانی برای تلفن های همراه است که به صورت صوتی و تصویری و متفاوت از دیگر سرویس ها عمل میکند؛ اگر عضو باشی که در لیست طرف مقابلت به اصطلاح “اد” می‌شوی و اگر هم عضو نباشی، با تعریف و تمجیدهای شوق‌آور پیشنهاد می‌دهند که برنامه‌اش را در گوشی‌ات نصب کنی! حالا هم آنقدر فراگیر شده که وقتی در داخل مترو هستی یا تاکسی، جوانی را در حال چت کردن با فرد دیگری می‌بینی که البته شاید هم آن فرد مقابل را نشناسد و آن نور سبز رنگ دوست داشتنی خیلی‌ها ، چشمت را نوازش می‌کند و ناخود آگاه توجهت به آن جلب می‌شود! .  این موضوع از آنجا جالب‌تر می‌شود که این شبکه های اجتماعی نوپدید، آنقدر توانسته‌اند خود را در دل جوانان جا کنند که شاید بتوان گفت ، فیس بوک و امثال آن را پس زده‌اند.

وی چت چیست ؟

وی چت « Wechat.com » یک سرویس پیام رسانی(چت) برای تلفن های همراه است که بدست «تنسنت» در چین ساخته شده و در سال 2011 عرضه شده است. این برنامه در آندروید ، آی فون ، بلک بری ، ویندوز فون ، و سیستم عامل های موبایل در دسترس است. وی‌چت بر روی شبکه های Wi-Fi، 2G، 3G، و 4G پشتیبانی می‌شود.

اپلیکیشن‌های پیام‌رسان فوری تحت موبایل امروز یکی از ابزارهای مهم زندگی افراد شده اند ؛ اپلیکیشن‌هایی که جایگزین سرویس‌های چت قدیمی مانند مسنجر یاهو و پیامک‌های تلفن‌همراه شده‌اند، زیرا هزینه پیامک دیگر معنا ندارد و هر فردی که ‌این اپلیکیشن‌ها را در گوشی هوشمند خود و به ‌اینترنت دسترسی داشته باشد می‌تواند از همه انواع پیام‌ها در مبادله اطلاعات مورد نظر استفاده کند .

اما نکته‌ اساسی در مورد این اپلیکیشن ، این است که از هیچ سیستم رمزگذاری برای اطلاعات کاربران استفاده نمی‌کند و گزارش‌های مختلفی نیز وجود دارد که باعث نگرانی کاربران نسبت به شنود مکالمات آنها می‌شود.

تاکنون سرویس های پیام رسان مختلفی همچون واتز اپ ، وکسر ، آی ام او و یا لاین بوجود آمده و مورد توجه قرار گرفته ولی هر یک از آنها به خاطر یک ویژگی مطرح و مورد استفاده قرار گرفته است ؛  اما « وی چت »  ابزاری است که با آن می توانید همه سرویس های مبتنی بر چت را داشته باشید آن هم در یک شبکه اجتماعی .

در اصل وی چت باید یک شبکه اجتماعی و کاملا خصوصی باشد که با توجه به سرویس هایی که در آن گنجانده شده است  کاربران بتوانید به راحتی وازطرق مختلف با دوستان و اقوام خود درارتباط بوده  وگفتگو کنند ، اما تولید کنندگان و سیاستگذاران آن مقاصد اصلی تری را دنبال میکنند که با توجه به وی‍ژگی های نرم افزار  و ارائه میزبانی رایگان نیاز به هوشیاری بیشتری دارد .

] برخی از ویژگی های WeChat :

ü امکان ارتباط صوتی و تصویری با کاربران فعال آن در سرتاسر جهان « . گفته شده بیش از 600 میلیون کابر فعال دارد .

ü امکان ارسال پیام رایگان یا تماس تصویری با مخاطب چه بر اساس شماره تلفن و چه بر اساس آیدی WeChat

ü امکان اشتراک گذاری لحظات خود با «آپلود عکس هایتان »

ü امکان کامنت گذاری

ü امکان برقراری گپ دو نفره صوتی و تصویری

ü امکان تشکیل گروه های کاربران و چت گروهی GPS

ü ماندگاری و  در دسترس بودن همیشگی پیام ها

ü امکان استفاده از شکلک های متنوع و . . .

ü قابلیت گذاشتن پست و استاتوس و همچنین لایک

ü امکان فرستادن تصویر و ویدئو

ü قابلیت جستجوی افراد نزدیک با GPS .

ü امکان دسترسی به چت روم های محلی براساس موقعیت .

اشتراک گذاری این مطلب!

امنيتي/ پاك كردن صد در صد مموري يا گوشي

13ام آذر, 1392

در صورتی قصد دارید هارد دیسک یا مموری کارت رایانه یا گوشی تان را تعویض کنید یا بفروشید این برنامه می تواند به گونه ای فایل ها را حذف کند که با هیچ برنامه ای قابل بازیابی نباشد. پاک کردن فایل ها به صورت معمولی فقط داده را به صورت ظاهری حذف می نماید، ولی این نرم افزار Clean Disk Security علاوه بر حذف ظاهری می تواند داده فایل را به صورت کامل حذف نماید و با حذف به این روش دیگر فایل ها را نمی توان بازیابی کرد. همچنین برنامه می تواند به صورت اتوماتیک فایل های غیر ضروری رایانه مانند: کش های مرورگر و فایل های موجود در سطل آشغال را پاک کند.حجم نرم افزار: 3.7 مگابایت


اشتراک گذاری این مطلب!

کد های صوتی مذهبی ایام محرم برای وبلاگ

18ام آبان, 1392

این روز ها همه ی وبلاگها مذهبی و غیر مذهبی رنگ و بوی محرم گرفته است شما هم مي توانيد از كدهاي زير در وبلاگتان استفاده كنيد

ادامه »

تعريف حريم خصوصي در فضاي مجازي

11ام مهر, 1392

حریم خصوصی محدوده معقولی است که فرد انتظار دارد از دسترس دیگری مصون بماند. این دیگری، هم می‌تواند دولت باشد و هم سایر اشخاص حقیقی و حقوقی. حریم خصوصی در فضای مجازی تعریفی جز این ندارد، اما این فضا باعث شده تهدیدات و​ فرصت‌های جدیدی درحریم خصوصی افراد ایجاد شود. در این گزارش نگاهی داریم به این تهدید‌ها و فرصت‌ها.

ادامه »

دانلود اینترنت اکسپلورر یازده

2ام مهر, 1392

برای کسانی که ویندوز 8.1 را چند ماه پیش دانلود کرده اند، IE11 احتمالا به ابزاری دوست داشتنی تبدیل شده، اما برای کاربران ویندوز 7 استفاده از IE11 احتمالا تجربه ای تازه خواهد بود.

همانطور که مایکروسافت در پیش نمایش مخصوص توسعه دهندگان نشان داده بود، بهبودهای فوق العاده ای در IE11 وجود دارند که آن را به یکی از بهترین‌ها تبدیل می‌کند. از جمله‌ی این بهبود‌ها می‌توان به پشتیبانی از استاندارد اولیت‌دهی به منابع W3C اشاره کرد که به وب‌سایت‌ها این امکان را می‌دهد تا در مورد ترتیب بارگذاری اجزای سایت به مرورگر دستور دهند. به علاوه IE11 قادر است تا پیش بینی کند شما چه لینکی را در صفحه‌ی جدید باز خواهید کرد و پیش از اینکه شما روی لینک‌تان کلیک کنید آن را بارگذاری کند. IE11 همچنین از پروتکل شبکه SPDY نیز پشتیبانی می‌کند که موجب بارگزاری هر چه سریع‌تر وب‌سایت‌ها خواهد شد. با این ویژگی مرورگر برای رندر کردن صفحه از GPU کمک می‌گیرد و CPU شما را برای انجام کارهای دیگر آزاد می‌کند. موتور گرافیکی WebGL نیز عضو جدید دیگری از IE11 خواهد بود.

برای دانلود اینترنت اکسپلورر11 اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری این مطلب!

گاهي بايد بين بد و بدتر يكي را انتخاب كرد

1ام مهر, 1392

دوستان عزيزي كه براي پست دانلود دیکشنری بابیلون به همراه واژه نامه های فارسي

برايمان لينك گذاشتند كه ما شنيده ايم بابيلون يك نرم افزار جاسوسي است

بايد بگويم بله بنده هم اين موضوع را شنيده ام

اما از آنجايي كه متاسفانه  اين نرم افزار بسيار كاربردي است ناگزيز از استفاده آن هستيم

دوستان كه گاهي با زبان تند نقد كرده اند، لطفا به جاي نقد تند راه حل ارائه دهند و يك نرم افزار با همين قابليت ها و غيرجاسوسي معرفي نمايند ما هم حتما آن را معرفي خواهيم كرد.

گاهي بايد بين بد و بدتر يكي را انتخاب كرد.اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود دیکشنری بابیلون به همراه واژه نامه های فارسی

30ام شهریور, 1392

احتمالا همه شما با دیکشنری محبوب بابیلون آشنا هستید. این دیکشنری امکان دسترسی سریع به ترجمه کلمات را با یک کلیک فراهم می کند.

سادگی محیط و امکانات متنوع دیکشنری بابیلون باعث شده است تا این نرم افزار محبوب ترین دیکشنری در تمام دنیا باشد. چیزی که باعث محبوبیت Babylon شده این است که واژه نامه های مختلفی برای تمام زبان های دنیا (از جمله زبان فارسی) برای آن وجود دارد. (این واژه نامه ها به اسم Glossary و با پسوند BGL منتشر میشوند)

علاوه بر واژه نامه هایی که به صورت رسمی از طرف سایت Babylon ارائه میشود، خود کاربران هم میتوانند واژه نامه هایی را تولید و منتشر کنند تا توسط سایرین قابل استفاده باشد. امروزه واژه نامه های بابیلون برای بیش از 100 زبان مختلف و همچنین هزاران موضوع عمومی و تخصصی در دسترس کاربران است که میتوانند آنها را دانلود و به نرم افزار بابیلون اضافه کنند.

در این مطلب، نسخه جدید دیکشنری بابیلون را برای شما آماده کرده ایم. دو واژه نامه انگلیسی به فارسی، و فارسی به انگلیسی نیز در محتوایی که دانلود می کنید قرار دارد.

دانلود

اشتراک گذاری این مطلب!

احكام مربوط به فضاي مجازي

27ام شهریور, 1392


::.. سوال : حکم ارتباط با نامحرم در فضای مجازی اینترنت و … چیه؟
از نظر اسلام در حفظ حریم در ارتباط با نامحرم فرقی بین محیط واقعی و محیط مجازی نخواهد بود وارتباط در محیط مجازی همانند خلوت دو نامحرم است و چون کسی به آنجا راه ندارد، بنابراین محل اشکال است. البته اگر و اگر ترس افتادن به حرام و قصد لذت(‌عاطفی یا جنسی) بردن در میان نباشد، اشکالی وارد نیست. در تشخیص خوف و قصد لذت انسان خود مهمترین قاضی خویش است و از وضع خویش آگاه میباشد.

::.. سوال : آیا چت کردن در چت روم هایی که پیام ها و شکلک های عاشقانه مانند بوسه در آن رد و بدل میشود، برای مردان و زنان متاهل و مجرد حلال است؟
چت کردن با نامحرم با این خصوصیات، جایز نیست و حرام می باشد.
بطور کلی دوستی با نامحرم و ابراز محبت با او حرام است.

::.. سوال : منظور از اینکه در چت کردن خوف فتنه و کشیده شدن به گناه وجود داشته باشد چیست؟
یعنی اگر بترسید در ادامه به گناه آلوده شوید .
ممکن است چت کردن در ابتدا شرایط چت کردنی که گناه محسوب می شود را نداشته باشد؛ ولی اگر مشخص باشد که به صورت معمول افرادیکه اقدام به چت کردن می کنند، در ادامه و بعد از مدتی به گناه آلوده می شوند، در این صورت آغاز چت کردن با نامحرم حرام است و نباید به آن اقدان نمود.


خلاصه ای از بیانات استاد زلال احکام در حلقه معرفت، مربوط به تاریخ 92/06/19

اشتراک گذاری این مطلب!

قالب مخصوص امام رضا (ع)

26ام شهریور, 1392

قالب هايي كه در پايين آمده است  برای میلاد امام رضا علیه السلام و توسط وبلاگ “نصر تولز” ساخته شده است، ان شاالله مورد قبول حضرت واقع شود.

 

 

پیش نمایش

بلاگفا پرشین بلاگ میهن بلاگ ایران

اشتراک گذاری این مطلب!

كتابي كه مامون دستور داد با آب طلا بنويسند!

26ام شهریور, 1392

امام رضا علیه السلام، نویسنده بزرگترین کتاب پزشکی جهان هستند. حضرت علیه السلام،‌ کتابی را درباره امور پزشکی نوشتند و برای او فرستادند و مأمون دستور داد تا آن را با آب طلا بنویسند؛ از این رو به ((رساله ذهبیه)) موسوم گردید. رساله ذهبیه امام رضا علیه السلام، مجموعه بیانات ارزشمند علمی و پزشکی امام است که در آن با شرح خواص غذاها و نوشیدنیها،‌ راهکارهای بهزیستی و بهداشت و سلامت را به انسان می آموزند و ضمن توجه به تکنیک های مقابله با بیماری ها و آسیب های روحی و روانی،‌ این مسائل را نقد و بررسی نیز می کنند. در ادامه ، قسمتی از سخنان گهربار حضرت امام رضا علیه السلام را در مورد رعایت نکات بهداشتی و حفظ سلامتی بدن آورده ام. امیدوارم با توجه به توصیه های آن حضرت و بهره گیری از علوم جدید پزشکی، همیشه از بدنی سالم و به دور از هرگونه بیماری برخوردار باشید.میلاد آن امام رئوف بر همه مبارک باد.

ادامه »

تمام اطلاعات ویندوزتان را ببينيد

24ام شهریور, 1392

اگر می خواهید تمام اطلاعات ویندوزتان را تنها با تایپ یک عبارت مشاهده کنید پس بشتابید:
1.از منوی Start فرمان Run را اجرا کرده و در خط فرمان آن این فرمان را تایپ کنید :
Netsh    diag     gui   البته با یک فاصله بین هر حرفی که جدا شده در اینجا می بینید و با حروف بزرگ تایپ شود.
2.با زدن ok پنجره ای باز میشود که بر روی گزینه >scan you system   کلیک می کنیم سپس چند لحظه صبر می کنیم.
خواهید دید که تمامی اطلاعات سیستم ویندوز برای شما نمایش داده می شود.با کلیک بر روی گزینه save to file… می توان این اطلاعات را در قالب یک فایل html ذخیره نموده و برای آن به آدرس زیر بروید:
C:WINDOWSpchealthhelpctrSystemNetDiag

اشتراک گذاری این مطلب!

در مواقع ضروری با این شماره ها تماس بگیرید!

18ام شهریور, 1392

در کنار کد شهرها و کشورها آنچه از اهمیت بیشتری برخوردار است، شماره‌هایی است که هر فردی باید آن‌ها را به خاطر بسپارد تا بتواند در مواقع ضروری از آن‌ها به خوبی استفاده کند، که در این میان، شماره‌هایی مانند (۱۱۸،۱۱۵،۱۱۰،۱۲۵از اهمیت بسزایی برخوردار هستند و روزانه افراد زیادی با آن‌ها سر و کار دارند.

خداوند هم در قرآن کریم شماره هایی را قرار داده است که انسان عاقل در مواقع ضروری و سختی می تواند با استفاده از آنها از مرحله سختی بگذرد.

ادامه »

چگونه بدون اینترنت، وبگردی کنیم؟ +دانلود

17ام شهریور, 1392

شايد برخي از شما عزيزان جزو کاربراني باشيد که فعاليت‌تان در اينترنت به استفاده از چند سايت خاص محدود مي‌شود.
البته بهتر است اين گونه بگوييم که منابع اطلاعاتي شما در اينترنت چند سايت خاص است که همواره براي انجام کارهاي خود به آن‌ها رجوع مي‌کنيد.
بنابراين به شما پيشنهاد مي‌کنيم از نرم‌افزار ويژه‌اي استفاده کنيد که به شما کمک مي‌کند تا بتوانيد در مکان‌هايي که به اينترنت نيز دسترسي نداريد از سايت‌هاي مورد نظر خود استفاده کنيد.
منظور از انجـام اين کـار استفـاده از نرم‌افـزاري مانند Offline Explorer است که به کاربر امکان مي‌دهد سايت‌هاي مورد نظر خود را به طور کامل ذخيره کنيد تا ديگر براي مراجعه به بخش‌هاي مختلف آن نيازي به اينترنت نداشته باشيد.
اين برنامه تمامي اطلاعات موجود در يک سايت از قبيل فايل‌هاي صوتي و تصويري، تصاوير و فايل‌هاي گرافيکي مانند فلش‌ها را نيز براي شما ذخيره خواهد کرد.


برای دانلود این نرم افزار اینجا را کلیک کنید.

اشتراک گذاری این مطلب!

تغيير سبك زندگي هدف بازي هاي آمريكايي

16ام شهریور, 1392

سیمس يك بازي رايانه‌اي است كه رده سني آن براي كودكان تعريف شده است، در این بازی، کودک وارد دنيايي متفاوت با آنچه هر روز مي‌بيند، مي‌شود، دنيايي كه كاملا بر اساس الگوي زندگي غربي طراحي شده است.

از محل كار آمده ايد، خودروي آخرين مدلتان را در پاركينگ مجهزتان پارك مي‌كنيد و وارد خانه بزرگ دوبلكس خود مي‌شويد.

تلويزيون 60 اينچ خود را روشن مي‌كنيد و كانال‌ها را كمي بالا و پائين مي‌كنيد و بعد به طبقات بالا مي‌رويد و اتاق‌هاي بزرگتان را بررسي مي‌كنيد.

حوصله تان سر رفته است؟ زنگ مي‌زنيد به همه دوستانتان و يك پارتي بزرگ براي همين امشب برگزار مي‌كنيد! همه دخترها و پسرهايي را كه مي‌شناسيد، دعوت مي‌كنيد و آنها هم با بهترين لباس هايشان به مهماني شما مي‌آيند. رقص و آواز و سِرو انواع غذاها، بخشي از مهماني شماست.

شب را خيلي سريع مي‌گذرانيد، مثل اين‌كه دكمه fast forward ريموت كنترل خود را نگه داشته ايد! صبح به محل كار خود مي‌رويد، محل كارتان همان چيزي است كه هميشه در رويايتان مي‌ديديد. فضاي با نشاطي كه دائماً قهوه مي‌نوشيد و با همكاران گپي هم مي‌زنيد و احتمالاً براي شب در يك رستوران قرار مي‌گذاريد.

خب حتماً شما هم مي‌پرسيد آيا متن بالا بخشي از آن چيزي است كه من واقعاً مي‌خواهم بگويم؟ احتمالاً بسياري از شما با بيشتر بخش‌هاي آن مخالف هستيد، زيرا از دوران كودكي تان با مفاهيم و ارزش‌هاي متفاوتي آشنا شده ايد كه بسياري از قسمت‌هاي زندگي به اين سبك، برايتان ضد ارزش تلقي مي‌شوند.

ادامه »

شاگردان زن امام باقر (ع) و امام صادق (ع) را بشناسید

12ام شهریور, 1392

 

در زمان امام باقر(عليه‌السلام) به جهت اختلافاتي که بين قدرت حاکم يعني بني‌اميه با بني‌عباس بود، محدوديت‌هايي که براي اهل‌بيت(عليهم‌السلام) ايجاد شده بود کم‌رنگ شد و فرصتي پيش آمد تا آن امام و ساير اهل‌بيت و شاگردانشان، احاديث و معارف ديني را گسترش دهند. در اين زمان افراد زيادي در محضر امام باقر(عليه‌السلام) و پس از ايشان امام صادق(عليه‌السلام) حاضر شده و معارف دين را در قالب روايات اخذ کرده و با نقل آنها براي ديگران در توسعه روايات و معارف اهل‌بيت(عليهم‌السلام) سهيم مي‌شدند.

در ميان خيل عظيم شاگردان امام باقر و امام صادق (عليهما‌السلام) زنانی به چشم مي‌خورند که به محضر معصومين(عليهم‌السلام) رسيده و از سخنان آنان استفاده کرده و اندوخته‌هاي خود را به ديگران منتقل مي‌کرده‌اند. در ادامه به برخي از شاگردان و راويان امام باقر و امام صادق(عليهما‌السلام) در ميان زنان اشاره کرده و توضيحي مختصر در زندگي و فعاليت آنان در نقل احاديث ارائه مي‌شود.

ادامه »

حکم طواف در طبقه تازه تاسیس کعبه

14ام مرداد, 1392

عربستان سعودی در طرحی دست به توسعه مطاف در مسجدالحرام زده است و برای زائران ناتوان و مسن خانه خدا محلی برای طواف در ارتفاع 13 متری ایجاد کرده است.

اینکه طواف در طبقه فوقانی کعبه به لحاظ شرعی چه حکمی دارد را از دفتر آیت الله العظمی نوری همدانی جویا شده ایم که پاسخ ایشن در ادامه می آید:

پرسش: همانگونه که مستحضر هستید مکانی جدید برای طواف خانه خدا برای افراد دارای ناتوانی جسمی و مسن در ارتفاع 13 متری از سطح زمین در خانه خدا ساخته شده و هدف آن فراهم کردن مکانی امن و راحت برای طواف افراد ناتوان و مسن است. طواف در این سطح آیا جایز است یا خیر؟

پاسخ: طواف در طبقه فوقانی صحیح نیست و افراد نا توان باید نائب بگیرند.

اشتراک گذاری این مطلب!

تاثیر وضو و سوره قدر بر شیر مادر

13ام مرداد, 1392

 شیر مادر، عصاره‌ای است که از جسم و جان مادر برای تغذیه، رشد و پرورش کودک در وجود مقدس مادران قرار داده شده و بی منت به نوزاد زیبای خود هدیه می‌دهد.

طفلی که 9 ماه در وجود مادر سکنی می‌گزیند و جایی بهتر از جسم مادر برای رشد نمی‌یابد، به هنگام تولد نیز تا 2 سالگی با توصیه و تاکید پزشکان و فراتر از آن تاکیدات دین مبین اسلام از شیر خود برای تغذیه نوزادش بهره می‌جوید.

حجم شیر مادر رابطه مستقیمی با تکرر شیردهی دارد و تغذیه مکرر نوزاد با شیر مادر موجب تولید شیر بیشتر می‌‌شود.

نیاز مادر شیرده حدود 500 کیلوکالری بیش از دوران قبل از بارداری افزایش پیدا می‌یابد؛ برای تأمین این مقدار کالری علاوه بر مصرف مواد غذایی مقوی شامل انواع چربی‌ ها و پروتئین، از چربی ‌های ذخیره شده در بدن مادر در دوران بارداری نیز استفاده می‌ شود و دریافت کالری ناکافی موجب کاهش تولید شیر می‌‌شود.

ادامه »

چرا حجاج آب زمزم سوغات می آورند؟

4ام مرداد, 1392

رسول گرامی اسلام حضرت محمد (ص)در این باره فرموده‌اند: رحمت خدا بر مادر اسماعیل باد که اگر این کار را نمی‌کرد و آب جاری می‌شد امروزه بدین شکل باقی نمی‌ماند.

آب زمزم ویژگی خاصی دارد و تفاوتی که بین این آب و آب‌های عادی وجود دارد نسبت املاح و کلسیم موجود در آن است. همچنین آب زمزم حاوی فلوراید و ضد میکروب است و جلبک در آن رشد نمی‌کند برخلاف سایر آب‌ها که در صورت راکد بودن مکان مناسبی برای رشد جلبک‌ها می‌شوند و سلامت خود را از دست می‌دهند.

از مهمترین معجزات زمزم این است که چاه آن از ابتدای پیدایش تاکنون به هیچ وجه خشک نشده است بلکه آب آن زیادتر نیز شده است و همواره نسبت املاح آن حفظ شده است و هیچ تغییری در آن رخ نداده است و برخلاف سایر آب‌ها با نگهداری آن مزه‌اش تغییر نمی‌کند.

پیرامون آب زمزم تحقیقات بسیاری انجام شده است. ایمو ماسارو محقق ژاپنی که تحقیقات دقیقی پیرامون آب انجام داده و کتاب‌های بسیاری در این زمینه انجام داده است می‌گوید: مولکول‌های آب زمزم با بقیه آب‌های جهان متفاوت است. بقیه آب‌ها را تغییر می‌دهد اما خودش تغییری نمی‌کند. اگر یک قطره از آب زمزم را به 1000قطره از آب دیگری اضافه کنیم آن آب‌ها خواص زمزم را پیدا می‌کنند.

در آلمان نیز کنت فایز، مدیر یکی از بزرگترین مراکز پزشکی در مونیخ آلمان در بررسی‌هایی فهمیده است: 20 دقیقه بعد از خوردن آب زمزم انرژی زیادی به جسم منتقل می‌شود و می‌توان از زمزم به عنوان درمان موثری در بخش‌های مختلف پزشکی استفاده کرد.

اشتراک گذاری این مطلب!

رمضان در دل گرما!

28ام تیر, 1392

گرمای بی‌امان و روزهای طولانی کمی ماه رمضان امسال را سخت‌تر از سال‌های قبل کرده است. اگر چه روزها بلند است و باید حدود 16 ساعت از خوردن و آشامیدن خودداری شود اما افرادی که در سلامت کامل هستند می‌توانند با رعایت اصول تغذیه‌ای‌ مناسب برای سحر و افطار بدون مشکل این ماه را روزه بگیرند. در این مقاله چند توصیه داریم که به شما کمک می‌کند ماه رمضان امسال را با سلامت کامل دل به خدا داده و پشت سر بگذارید. با ما همراه باشید.


چه کسانی نباید روزه بگیرند؟
درست است که روزه گرفتن حال معنوی و جسمی شما را تقویت می‌کند اما با این حال افرادی که مریض هستند و توانایی بدنی ندارند نباید روزه بگیرند. در واقع کودکانی که به سن بلوغ نرسیده‌اند، افرادی که از بیماری‌هایی مانند دیابت، نارسایی کلیوی یا بیماری‌های قلبی و مزمن رنج می‌برند نباید روزه بگیرند. علاوه بر این اگر خدای ناکرده در این ماه به هر دلیلی بیمار شدید بهتر است قبل از روزه‌داری با پزشکتان مشورت کنید.

برنامه‌ی روزانه‌تان را کمی تغییر دهید
خستگی ناشی از روزه‌داری و شب‌های کوتاه معمولاً نیاز خواب بین روز را افزایش می‌دهد. اگر سر کار می‌روید حتماً زمان ناهار را استراحت کنید. صندلی‌تان را راحت کرده و بخوابید. از سرکار که بر می‌گردید نیز لازم است چند ساعتی بخوابید. اگر در منزل هستید که بخت با شما یار است و می‌توانید هر ساعتی از روز که احساس نیاز کردید استراحت کنید.
ماه رمضان بهترین فرصت برای نزدیکی به خدا و گرفتن احساس آرامش درونی است. از این ماه استفاده کرده و با دعا و نیایش استرس‌هایتان را کاهش دهید.

 اگر اهل ورزش هستید
انجام ورزش‌های سنگین و نفس‌گیر برای ماه رمضان توصیه نمی‌شود. به خاطر اینکه امکان دارد دچار افت قند خون شده و به سلامتی‌تان آسیب برسد. اما انجام ورزش‌های سبک و منظم مانند پیاده‌روی مانعی ندارد. البته بهتر است این ورزش‌ها را اول صبح و یا نزدیک افطار انجام دهید چون در ساعات گرم روز احتمال تشنگی و دهیدراته شدن بدنتان وجود دارد.

نباید اجازه دهید آب بدنتان از بین برود و دهیدراته شود
یکی از موارد مهم در روزه‌داری در فصل گرم تابستان حفظ آب بدن است. لازم است که در طول روز تلاش کنید کمترین میزان آب را از دست بدهید. برای همین لازم است که کمتر در معرض نور خورشید و گرما باشید تا کمتر عرق کنید. از استرس و فشارهای روحی روانی و هیجان دوری کنید چون باعث افزایش ضربان قلب و تنفس می‌شوند. از این‌ها گذشته تا جایی که می‌شود نیز کمتر حرف بزنید تا دهانتان خشک نشود.
موقع افطار بهتر است قبل از اینکه لیوان لیوان آب بنوشید کمی شیر گرم میل کنید. حواستان باشد که کم کم مایعات میل کنید. لازم است که بین سحر و افطار همان یک و نیم لیتر مایعات را میل کنید. 6 لیوان از این میزان باید آب یا نوشیدنی‌های کم شیرین و سالم باشد. توصیه می‌کنیم برای افطار میوه‌های آبداری مانند هندوانه میل کنید.

وعده‌ی سحری را هرگز حذف نکنید
وعده‌ی سحری برای تامین انرژی و آب بدن لازم و ضروری است. برای همین لازم است این وعده‌ی غذایی را کامل میل کنید. یک وعده‌ی سحری کامل باید حاوی مواد غذایی زیر باشد:
نوشیدنی‌های سالم مانند شیر، چای و غیره برای تامین آب بدن، مواد غذایی نشاسته‌ای مانند نان، برنج، پاستاها، سیب‌زمینی و غیره برای تامین انرژی بدن، یک واحد میوه و سبزیجات برای تامین فیبرها، ویتامین‌ها و مواد معدنی بدن. با خوردن سبزی خوردن به خصوص شوید و جعفری قدمی در جهت ذخیره آب نیز بر می‌دارید. پروتئین حیوانی مانند گوشت، ماهی یا تخم‌مرغ  و محصولات لبنی برای حفظ توده‌ی عضلانی بدن.

افطار: یک غذای کامل اما سبک
امسال صدای اذان را دیرتر از سال‌های دیگر خواهید شنید. بهتر است اول افطار سبکی میل کرده و بعد شام میل کنید. امسال روزه‌تان را با کمی آب جوش یا کمی شیر باز کنید. توجه داشته باشید اگر بلافاصله بعد از باز کردن روزه‌تان پرخوری کنید خیلی زود دچار ناراحتی مانند دل درد، نفخ معده و غیره خواهید شد. از این‌ها گذشته پرخوری برای افطار خوابتان را هم به هم می‌زند و شاید اشتهایتان را برای سحری از بین ببرد.
سعی کنید برای هر شب یک غذای متفاوت تهیه کنید تا هم مواد مغذی مناسب را کسب کرده و هم از خوردن یک غذا مانند کتلت و کوکو و غیره خسته نشوید.
بهتر است برای شام بعد از افطار ماهی، گوشت، تخم‌مرغ، سبزیجات، مواد غذایی نشاسته‌ای، حبوبات و غیره را بگنجانید. البته امسال شب‌ها کوتاه است و امکان اینکه آخر شب گرسنه‌تان شود خیلی کم است. اما اگر افطار و شام اندکی خورده‌اید و موقع خواب احساس گرسنگی می‌کنید می‌توانید یک فنجان شیر با یک یا دو عدد خرما و چهار پنج عدد بادام میل کنید.

روزه‌داری و چاق شدن
خیلی از مردم در ماه رمضان چاق می‌شوند. به خاطر اینکه برای سحر غذاهای چرب و سنگین می‌خورند و بعد از افطار هم دل از سفره نمی‌کنند. البته در این ماه مهمانی هم زیاد است و به همین دلیل احتمال پرخوری بیشتر از همیشه است. هر جا هم که می‌روید بساط زولبیا بامیه و انواع غذاها و شیرینی‌جات دیگر فراهم است. اگر نمی‌خواهید بعد از ماه مبارک چند کیلو اضافه‌وزن روی دستتان بماند بهتر است از مصرف این مواد غذایی شیرین و پرچرب دوری کنید.
البته مصرف یک عدد بامیه بعد از افطار مشکل چندانی به بار نمی‌آورد اما اگر عادت دارید زولبیا بامیه را مثل نقل و نبات نوش جان کنید باید کمی حواستان باشد. به جای این قبیل خوراکی‌هایی که فقط کالری بیهوده نصیبتان می‌کند سبزیجات بیشتری به برنامه‌ی غذایی‌تان اضافه کنید. قندهای دیر جذب مانند غلات کامل، حبوبات  و غیره را دریابید.

اشتراک گذاری این مطلب!

فضائل ماه مبارک رمضان (اینفوگرافی)

22ام تیر, 1392

در یکی از آخرین جمعه های ماه شعبان، رسول گرامی اسلام خطبه ای خواندند که بعد ها به خطبه شعبانیه مشهور گشت. خطبه ای که پیامبر اکرم (ص) از سر خیر خواهی خطاب به مسلمانان برای درک بیشتر لحظات ماه مبارک رمضان ایراد فرمودند و از مضامین فوق العاده ای برخوردار می باشد.  در ابتدای این ماه فرصت مناسبی است تا برای درک بیشتر این ماه مروری به این خطبه بیاندازیم:


 

برای دریافت اینفوگرافی در ابعاد بزرگتر روی آن کلیک کنید

اشتراک گذاری این مطلب!

توصیه های بهداشتی برای روزه داران

20ام تیر, 1392

 توصیه های بهداشتی ذیل جهت رعایت شما روزه داران محترم تقدیم می گردد:

ادامه »

پاسخ آیت الله سبحانی درباره مصحف حضرت فاطمه (س)

11ام اردیبهشت, 1392

آیت الله العظمی سبحانی درپاسخ به این پرسش که” گفته شود شیعیان قرآنی به نام «مصحف فاطمه(سلام الله علیها)» دارند، این مطلب تاچه اندازه صحت دارد؟” این گونه پاسخ داده است:

پاسخ: واژة «صحف» در قرآن به معنای مطلق کتاب آمده است، چنان که می‌فرماید:

ـ «وَإِذا الصُّحُفُ نُشِرَتْ» .[1]
«آنگاه که نامه‌های اعمال منتشر گردد».

ـ «إِنَّ هـذا لَفِـی الصُّحُـفِ الأُولـى * صُحُفِ إِبْراهیـمَ وَمُـوسـى».[2]
«این، در صحیفه‌های نخستین، در کتاب ابراهیم و موسی است».

ادامه »

اطلاعات خصوصی گوشی خود را مخفی کنید

10ام اردیبهشت, 1392

آیا تا به حال شده کسی به صورت مخفیانه به تصاویر، ویدئوها، آهنگ‌ها و در کل iDevice شما سرک بکشد؟

آیا تا به حال به فکر این موضوع افتاده‌اید که اگر روزی دستگاه خود را گم کردید چه بر سر اطلاعات شخصیتان خواهد آمد؟ اگر این چنین موضوع‌ هایی برایتان اهمیت دارد توصیه می‌کنیم به هیچ وجه نرم‌افزار فوق‌العاده‌ی MyThings را از دست ندهید.

بوسیله‌ی این نرم‌افزار محبوب و پر امتیاز می‌توانید به راحتی هر چه تمام تصاویر، ویدئو‌ها و هر اطلاعاتی را که فکر می‌کنید باید از دید دیگران مخفی نگه دارید را پنهان کرده تا فقط خودتان به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

برای دانلود کلیک کنید

اشتراک گذاری این مطلب!

تولد حضرت زهرا (س) هیئت کجا بریم؟

9ام اردیبهشت, 1392

برنامه برخی از هیئات مذهبی که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) مراسم سرور ولادت برگزار می‌کنند؛ به این شرح است:

ادامه »

زمانبندی کار بیست و ششمین نمایشگاه کتاب تهران

8ام اردیبهشت, 1392

درهای نمایشگاه کتاب تهران که از ۱۱ تا ۲۱ اردیبهشت در مصلای تهران برگزار می‌شود، از ساعت ۱۰ تا ۲۰ به روی بازدیدکنندگان باز خواهد بود.

بر اساس مصوبه جلسه کارگروه معاونت اجرایی نمایشگاه، مقرر شد ناشران عمومی و دانشگاهی، محموله کتاب خود را به ترتیب از ورودی‌های یک، هفت و هشت وارد شبستان کنند.

کتاب‌های ناشران دانشگاهی، الکترونیک و کودک و آموزشی نیز از ورودی‌های ۱۵، ۲۰ و ۱۷ وارد مصلا خواهد شد.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

جابه جایی آسان در بلاد کبیره ای به نام تهران!

4ام اردیبهشت, 1392

شما اگر اهل شهر تهران باشید حتما برایتان پیش آمده که بخواهید از یک نقطه به نقطه دیگر تهران بروید و نمی دانید از کدام مسیر باید بروید یا اصلا آن منطقه در کجا قرار دارد و یا اینکه می خواهید نزدیک ترین راه بین دو نقطه را پیدا کنید تا در وقت خود صرفه جویی کنید. در چنین مواقعی نیاز به نقشه تهران یک نقشه  کامل و دقیق که تمامی مناطق شهر تهران را در خود داشته باشد، احساس می شود.

نقشه تهران ۹۲ یک عکس با فرمت jpg می باشد با کیفیت بسیار و رزولوشن بالا است که می توانید در کامپیوتر و موبایل خود به راحتی استفاده نمایید.

این نقشه بر اساس آخرین تغییرات سال ۹۱ ساخته شده است که در آن اطلاعات زیادی از جمله محدوده های طرح ترافیک ، محدوده های زوج و فرد ، کلیه ایستگاه ها و مسیرهای مترو ، هتل ها ، سفارتخانه ها ، موزه ، آژانس های بین المللی ، پمپ بنزین و پمپ گازها ، و… وجود دارد.

دانلود از اینجا

اشتراک گذاری این مطلب!

حکم شنیدن نام پیامبر (ص) در حال نماز

3ام اردیبهشت, 1392

استفتای چهار تن از مراجع تقلید درباره حکم شنیدن نام پیامبر (ص) در حال نماز

آیت الله خامنه ای
مسئله ١١٢٤ -هر وقت انسان اسم مبارک حضرت رسول الله صلى الله علیه و آله و سلم مانند محمد و احمد یا لقب و کنیه آن جناب را مثل مصطفى و ابوالقاسم بگوید یا بشنود اگر چه در نماز باشد، مستحب است صلوات بفرستد.

آیت الله مکارم شیرازی
واجب نیست ولی مستحب است.
 
آیت الله سیستانی
مسئله ۱۱۱٠ ـ هر وقت انسان اسم مبارک حضرت رسول صلى‏الله‏علیه‏و‏آله‏وسلم را مانند محمد و احمد ، یا لقب و کنیه آن جناب را مثل مصطفى ، و ابو القاسم بگوید یا بشنود ، اگر چه در نماز باشد ، مستحب است صلوات بفرستد .

آیت الله مظاهری
مسئله ۹۰۱- هر وقت انسان اسم مبارک حضرت رسول‏صلى الله علیه وآله وسلم مانند محمّد و احمد، یا لقب و کنیه آن جناب مثل مصطفى و ابوالقاسم را بگوید یا بشنود، گرچه در نماز باشد، مستحب است صلوات بفرستد.

اشتراک گذاری این مطلب!

چرا نباید برای نامزدمان حلقه طلا بخریم؟

3ام اردیبهشت, 1392

از نظر پزشکی، طلا روی گلبول های قرمر خون مردان اثر سوئی دارد و سیستم ایمنی بدن آنان را دچار اشکال می کند. وقتی طلا با پوست تماس پیدا می کند، یون های آن وارد بدن می شوند. این یون ها در مردان در کبد جمع و همان جا متوقف می شوند و موجب اختلال می شوند.

همچنین طلا دارای خاصیت شبه القائی است که بر پوست و خون مردان اثر منفی می گذارد این خاصیت باعث می شود خون دچار غلظت خاصی شود و حالت کثیفی به آن دست دهد. البته نکات دیگری هم هست که در مجموع، موجب امراض قلبی و خونی و سکته می شود و این اثرات در مردان متفاوت است.

بدن انسان طوری است که فلز طلا و همینطور نقره و پلاتین را جذب نمی کند به این معنا که ترکیبات طلا چندان سمی نیست اما براساس گزارشهای منتشر شده ۵۰ درصد بیماران ورم مفاصل که با داروهای ایزوتوپ طلا درمان شده اند دچار آسیبهای کلی بر کبد شده اند این تحقیق تنها در حد گزارش بوده و تا کنون مستنداتی در این رابطه ارائه نشده است.

از میان دیگر عوارضی که طلا برای مردان ایجاد می کند می توان به تحقیقاتی اشاره کرد که در سال ۱۹۹۰ در آمریکا انجام شده است. محققان با مطالعه روی افرادی که با طلا ارتباط دارند به این نتیجه رسیده اند که طلای موجود در بدن آنها باعث ایجاد اختلالات هورمونی شده و هورمونهای پرولاکتین و FSH بیشترین تأثیر منفی را از طلای موجود در بدن آنها گرفته و بیشترین تجمع طلا در دستگاه تناسلی مردان مشاهده شده است.

اشتراک گذاری این مطلب!

امامزاده سیده ملک خاتون، متعلق به اولین زن فرماندار ایرانی

29ام فروردین, 1392

سلطان محمود غزنوی با تمام جاه و شوکت و خشم و غضبی که در تاریخ حکومتش داشت، نتوانست یک نفر را مطیع خود کند؛ زنی به نام سیده ملک خاتون که اولین زن حاکم ایران در دوره اسلامی لقب گرفته است و حالا اگر نشانی از او بخواهید، به جز کتاب های تاریخی می توانید سراغش را در جنوب تهران در یکی از محله های قدیمی خیابان خاوران بگیرید. جایی که حالا به نام «امام‌زاده سیده ملک خاتون» و به عنوان یکی از نوادگان حضرت موسی بن جعفر(ع) شناخته می شود.

به گزارش مجله مهر، سیده ملک خاتون حاکم ری بود که سلطان محمود غزنوي در نامه ای به او نوشت: «بايد که خطبه بر من کني و زر به نام من زني و خراج بپذيري و اگر نه من بيايم و ري بستانم تو را نيست گردانم…» سلطان محمود که در آن روزها فتوحات بسیاری در خراسان و هند و غزنه داشت، توسعه‏ طلبی‏هایش را تا ری هم ادامه داده و از سیده خاتون خواسته بود تا مطیع او شود اما ملک خاتون که با چنگ و دندان حکومتش را حفظ کرده بود، در جواب سلطان نوشت:

«تا شوی من زنده بود مرا اندیشه آن بود که تو را مگر این راه بود و قصد ری کنی. چون وی فرمان یافت و شغل به من افتاد، مرا این اندیشه از دل برخاست، گفتم: محمود پادشاهی عاقل است، داند که چون او پادشاهی را به جنگ زنی نباید آمدن. اکنون اگر بیایی خدای آگاه است که من نخواهم گریخت و جنگ را ایستاده ‏ام، از آنچه در دو بیرون نباشد: از دو لشکر یکی شکسته شود؛ اگر من تو را بشکنم، به همه عالم نویسم که سلطان محمود را بشکستم که صد پادشاه را شکسته بود، مرا هم فتح‏نامه بود و رسد و هم شعر فتح [و اگر تو مرا بشکنی چه توانی نوشت؟ گویی زنی را بشکستم؟ تو را نه فتح‏نامه رسد و نه شعر فتح] که شکستن زنی بس فخر نباشد؛ گویند که سلطان محمود زنی را بشکست».

ادامه »

مصادیق قمار در فضای مجازی

27ام فروردین, 1392

پلیس فتا با اعلام مصادیق جدید قمار در فضای مجازی به کاربران ایرانی در خصوص گرفتار شدن در دام قمار بازان و عواقب آن هشدار داد.
پلیس فتا ضمن برشمردن انواع بازی‌های اینترنتی قماری جدید در فضای مجازی شامل پیش­‌بینی مسابقات ورزشی، مسابقات پیامکی و مسابقات قرعه‌ای (بخت آزمایی) به کاربران هشدار داد که توصیه‌های پلیس فتا را در این خصوص جدی بگیرند تا طعمه افراد سود جو و فرصت طلب نشوند.

ادامه »

آثار و برکات تسبیحات حضرت زهرا (س)

25ام فروردین, 1392
تسبیحات حضرت زهرا(س) از آثار و برکات بسیاری برخوردار است که به بخشی از آن می پردازیم.
 
نجات از شقاوت
تسبیحات حضرت زهرا(س) از آثار و برکات بسیاری برخوردار است که از جمله‏ ی آنها نجات یافتن از شقاوت و بدبختی است. هر انسانی به تناسب بینش و نگرشی که به جهان هستی و وجود پرآشوب خود دارد به دنبال خوشبختی است، و به عبارتی دیگر یکی از مهمترین مسائلی که همه‏ ی انسانها را آگاه یا ناآگاه به خود مشغول داشته است به طوری که کارهای زندگی و برنامه‏ هایشان را در جهت وصول به آن پی‏ ریزی می‏ کنند، مسئله‏ ی رسیدن به سعادت و گریز از شقاوت است.
منتهی از آنجایی که انسان اختیار دارد؛ راه خودش را باید آزادانه انتخاب کند. لذا انسان بعد از این که راه برایش نمایان شد، گاهی حسن انتخاب به خرج می ‏دهد و راه هدایت می‏ پیماید، و گاهی سوء انتخاب به خرج داده و راه ضلالت و گمراهی پیش می‏ گیرد. و این مسئله شقاوت و سوء عاقبت مسئله ‏ای است که همه‏ ی آنان که به خود آمده‏ اند، از آن می‏ ترسند و آنها که بصیرت ندارند و در خواب غفلت عمر می‏ گذرانند از آن نیز به غفلت به سر می‏ برند.
لذا آن دسته که دارای بصیرت هستند، به لحاظ خوف از شقاوت همیشه دست به دعا و ذکر بلند می‏ کنند و با تضرع و اصرار از خدای خویش طلب دوری از شقاوت و رسیدن به سعادت می ‏نمایند. مداومت بر تسبیحات حضرت فاطمه(س) ، موجب محفوظ ماندن از شقاوت و بدبختی است.
از این رو شایسته نیست که از برکات و آثار آن غفلت نموده و در انجام آن کوتاهی و سستی نماییم.
امام صادق(ع) در این رابطه می‏ فرماید: «یا ابا هارون، انا نامر صبیاننا بتسبیح فاطمه علیها السلام کما نامرهم بالصلاه، فالزمه، فانه لم یلزمه عبد فشقی»(1)؛ ای ابا هارون! ما بچه‏ های خود را همانطور که به نماز امر می‏ کنیم به تسبیحات حضرت فاطمه(س) نیز امر می‏ کنیم. تو نیز بر آن مداومت کن، زیرا هرگز به شقاوت نیفتاده است بنده‎ای که بر آن مداومت نموده است.

ادامه »

مقبره حضرت حوا قبل از تخریب+ عکس

25ام اسفند, 1391

حضرت «حوا» در قبرستانی نزدیک شهر جده در کشور عربستان به خاک سپرده شده است. پیش از نفوذ وهابیت در این کشور، قبر ایشان دارای مقبره بوده است. در حال حاضر هیج اثری از مقبره وجود ندارد و محل آن را با بتون مسطح کرده اند.


اشتراک گذاری این مطلب!

قیمتها مقطوع نیست، جنس فروخته شده پس گرفته می شود!

22ام اسفند, 1391

چندین  بار در طول راه پولهام رو شمردم انگار امید داشتم بیشتر بشه!!! فایده نداشت که نداشت بازم کم بود! پیش خودم گفتم اگه فروشنده بهم تخفیف بده شاید بتونم چیزی که میخوام رو برای مادرم بخرم اما یاد حرف ثابت مغازه دارای الان افتادم که همش میگن: «همه چیز چند برابر شده و همین رو بخوایم بگیریم دیگه این قیمت گیرمون نمیاد» اما امیدم رو از دست ندادم و شروع کردم کلمه ها رو پشت هم چیدن تا جلو فروشنده هول نکنم! با استرس وارد مغازه شدم و تا سرم رو بالا آوردم صاف چشمم خورد به قابی که روش نوشته بود: «قیمت­ها مقطوع لطفاً چانه نزدید!» انگار فروشنده فکرم رو خونده بود، چند لحظه به تابلو ماتم برد و دست از پا درازتر از مغازه اومدم بیرون…

اما خوب است بدانید که:

 فروشندگانی که بر سر در مغازه خود می­نویسند: «قیمتها مقطوع! چانه نرنید» آیا می­دانند که امام صادق(ع) می­فرمایند: «به خریدار اجازه دهید چانه بزند چرا که اگر زیاد هم پول بدهد چانه زدن موجب آرامش و رضایت خاطر بیشترش می­شود زیرا کسی که در خرید و فروشش مغبون شود نه کسی او را می­ستاید و نه مأجور است.» !؟ اما برداشت صحیح از این سخن این نیست که برخی گمان کنند بیش از حد مجاز سود روی اجناس بکشند چون مشتری چانه می­زند! که قطعاً مالی حرام است. (میزان الحکمه، ج ۲،ص ۹۸، ح ۲۲۰۷)

شاید برای آن دسته از فروشندگانی که می­نویسند: «جنس فروخته شده تعویض یا پس گرفته نمی­شود» جالب باشد که بدانند پیامبر مکرم اسلام می­فرمایند: «هرکس تقاضای مسلمانی را در فسخ معامله بپذیرد خداوند لغرش و گناه او را می­بخشاید.» در حالیکه در قدیم فروشندگان حدیث «اَلکاسبُ حبیبُ الله» را در مغازه ها نصب می­کردند! یعنی کاسب دوست خداست، وقتی خداوند تا این حد به کاسبان ارزش می­بخشد حیف نیست برخی با چنین سهل انگاری­ها و اعمال غیر اخلاقی تا مسیر دوزخ خود را پایین می­کشند!؟(میزان الحکمه، ج ۲، ص ۹۴،ح ۲۱۸۹، به نقل از وسايل الشیعه، ج ۱۲،(باب ۳))

 

اشتراک گذاری این مطلب!

نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس

19ام اسفند, 1391

از سخنان امام راحل و مقام معظم رهبري به راحتي مي توان به نقش و جايگاه زنان در جامعه پي برد. نقشي كه در فرهنگ غرب و غير اسلامي نه تنها جايگاه والايي ندارد بلكه زن تنها ابزاري است براي مردان  اما زن از نگاه اسلام و نگاه ديني جايگاه ونقشي بس عظيم دارد نقشي كه پروردگار جهانيان مزد آن را زير پا قرار دادن بهشت قرار داده است ؟!

از نگاه اسلام جايگاه مادري زن به قدري داري اهميت و قداست است كه مزد آن با دادهاي دنيوي قابل پرداخت نيست و بايد پاداشي غيرمادي و اخروي داشته باشد . اين مادراست كه با فراهم كردن يك فضاي معنوي و روحاني و آرام در خانه باعث رشد و تعالي شوهر و فرزندانش مي شود.

اين مادر است كه با تربيت الهي و پروراندن فرزنداني صالح دين خدا را در رسيدن به اهداف خود كمك مي كند . بر تكيه بر همين ماردان بود كه روح خدا فرمودند : سربازان من اكنون در قنداقهايشان هستند ، چرا كه او به معجزه تربيت چنين مادراني اعتقاد داشت و مي دانست كه از دامن زن است كه مرد به معراج مي رود.

در اين بين زناني هستند كه علاوه بر انجام وظيفه مادري كه وظيفه اصلي است در زمان نياز پا را فراتر گذاشته و براي حفظ از كيان و كمك به مردان و همياري آنان پا به پاي آنان وارد ميدان نبرد شده و دوشادوش آنان مي جنگند و به درجه رفيع شهادت نيز نائل مي گردند .  

آيا مي دانيد :  
تعداد زنان شهيده ما 7000 نفر است  
تعداد زنان جانباز 4600 نفر است  
تعداد زنان آزاده 5 نفر است  
و بيشترين شهيده زن متعلق به استان خوزستان به تعداد 1575 نفر و بيشتري جانباز در استان كرمانشاه 1650 نفر است .
از دامن زن ، مرد به معراج مي رود ( امام خميني ( ره ) 


e="text-align: justify;" align="justify">


زبانها از بيان ايثارگري زنان جامعه ناتوان است ( رهبر معظم  انقلاب ) 

 


le="font-family: tahoma,arial,helvetica,sans-serif;">شهيده نسرين افضل : شهادت را دوست دارم چون خداي خود را در آن زمان پيدا مي كنم . 

شهيده مريم فرهانيان : به ولايت فقيه ارج بنهيم و بدانيم تنها در اين صورت در دنيا و آخرت موفق مي شويم . 

  

اشتراک گذاری این مطلب!

یک طلبه باید از تکنولوژی های روز آگاهی داشته باشد

16ام اسفند, 1391

یک طلبه باید بروز باشد و باید از تکنولوژی های روز استفاده کنند. بد نیست گاهی از ترفندهای مختلف هم آگاهی داشته باشد.

شما با استفاده از این ترفند می توانید در زمان نیاز کیبورد سیستم خود را به ماوس تبدیل کنید.
برای تبدیل کیبورد به ماوس از طریق control panel در منوی start
وارد گزینه ease of access center شده و در قسمت make the keyboard easier to use گزینه turn on mouse keys را فعال کنید سپس ok را بزنید . باید توجه داشته باشید برای استفاده از این ترفند کلید num lock روشن باشد با این کار کیبورد شما به ماوس تبدیل می شود .


سایت کنجکاو

اشتراک گذاری این مطلب!

موبایل خوب من!

5ام اسفند, 1391

 

قبل نوشت:

دوستی از تلفن همراه و معایبش نوشته بود خواستم کمی تصحیح کنم

————–

شدنی نیست هم بلاگی.
فکر کن اگر یک روز گوشی نداشته باشی

یادآوری ذکر روزانه ات چه می شود؟

یا خواندن جزء قرانت در اتوبوس و مترو ؟

دعای عهد سر صبحت را چطور بدون هنزفری گوشیت در بین راه اداره گوش می دهی؟!

یا لیست خریدت را کجا یادداشت می کنی که چیزی از قلم نیفتد؟

این همه شماره تماس را چطور به ذهنت می سپاری که در موقع لزوم استفاده کنی و کارت لنگ نشود

یا تاریخ های تولد را برای تبریک…

شاید پیامک رنگ احوالپرسیمان را کم رنگ کرده باشد اما ماهیت آن را و نیتش را که تغییر نداده

بماند که دیگر مثل گذشته ها نمی شود هفته ای یکبار به دایی و خاله و مادربزرگ سر زد، زن همسایه را هم که در آپارتمان بغلیمان است نمی توانیم هر روز ببینیم این که دیگر تقصیر موبایلمان نیست…

با گوشیت بازی نکن، نه پیامکی و نه حتی بازی های جاوا

اینطوری وقتت را نمی گیرد و از کار و زندگی نمی اندازدت.

زنگهایش را هم خوب انتخاب کن

اینطوری مزاحم کسی هم نمی شوی.

من که از وقتی گوشی خریدم بهره اش را هم دیده ام

خداوند قسمت کند مکه که رفته بودم در طواف هایم از روی گوشی قرآن می خواندم یک ختم قرآن با همین گوشی که بعضی ها آن را مزاحم می دانند در سرزمین وحی در حین طواف داشتم…

در طول مسیر که سوار اتوبوس بودم هم تا رسیدن به مسجد الحرام یا مسجد النبی و یا هر کجای عربستان که می رفتیم دعای توسل، عهد و زیارت عاشورا و … گوش می دادم

وقتی هم که دستم بر خانه کعبه بود با مادرم تلفنی حرف زدم، آنقدر خوشحال شد که در چنین موقعیتی به یادش بودم که گریه کرد.

امروز روز مهندس را به خیلی ها تبریک گفتم (نمی شد که لیست مهندسان دوست و فامیل را دستم بگیرم بروم درب منزلشان و تبریک بگوییم که)

و دیروز لیست خرید منزل را برای همسرم پیامک کردم که یادش نرود شب مهمان داریم

بماند وقتی قهر می کنیم اولین معذرت خواهی پیامکی است!

صبح ها هم گوشی هایمان با صدای اذان مرحون موذن زاده  برای نماز صبح بیدارمان می کند.

چقدر کتاب الکترونیکی در گوشیم باشد خوب است؟…

چقدر مداحی؟ چقدر نوحه؟ چقدر …

با گوشی مصاحبه می گیرم

عکس خبری می اندازم

کانکت می شوم و در مواقع ضروری بعضی چیزها را در اینترنت چک می کنم

رادیو سلامت و رادیو قران هم که بماند…

————

بعد نوشت: از نگارش این متن هیچ مقصودی دنبال نمی شود جز برشمردن مزایای تکنولوژی وسیله ای به نام تلفن همراه

نکته: تکنولوژی مانند چاقوی دو دم است هم مزایا دارد هم معایب


نوشته: مریم اکبری

 

 

اشتراک گذاری این مطلب!

معرفی چند سایت خوب برای پاسخ سوالات شرعی

5ام اسفند, 1391

شاید تا بحال سوالاتی مذهبی براتون پیش اومده باشه بخواید از یک سایت مطمئن سوال کنید.

در این زمینه بهترین سایتی که من میشناسم سایت پرسمان است که محققای خوبی داره وبه صورت تخصصی هم دسته بندی شده.

برای ورود به سایت روی عکس کلیک کنید.
با تماس با شماره تلفن 09640 بدون هیچ هزینه ای می توانید سولات شرعی خود را بپرسید
از هر نقطه ایران با همین شماره  09640(مکالمه رایگان)  تماس حاصل میفرمائید.  


پاسخگویی آنلاین به همه سوالات شما در همه ی زمینه ها

 

 


 

اشتراک گذاری این مطلب!

امیدبخش ترین آیه قرآن بر روی پرده کعبه

2ام اسفند, 1391

روي پرده خانه كعبه اين آيه از قران حك شده كه


نَبِّئْ عِبَادِي أَنِّي أَنَا الْغَفُــورُ الرَّحِـــيمُ


و من هنوز و تا هميشه به همين يك آيه دلخوشم …


بندگانم را آگاه كن كه من بخشنده مهربانم

اشتراک گذاری این مطلب!

شعر سنگ قبر حضرت عباس(ع)+ عکس

2ام اسفند, 1391

 

 

 

بر روی مضجع مطهر و مبارک فرزند با کرامت امیرمومنان، حضرت ابوالفضل العباس (ع) صندوقی چوبی و خاتم کاری شده از بهترین انواع چوب ساج قرار داده شده است که دارای طول 3 متر، عرض 2.20 و ارتفاع 2 متر می باشد. به گزارش شفقنا درون این صندوق، صندوق چوبی میناکاری شده ی دیگری قرار دارد که با نقوش هندی مزین شده و به این آیه منور قرآن کریم مزین گردیده است:

 
“بسم الله الرحمن الرحیم : هَلْ أَتَى عَلَى الْإِنسَانِ حِینٌ مِّنَ الدَّهْرِ لَمْ یَکُن شَیْئًا مَّذْکُورًا” (سورة الإنسان - آیة 1)
 
“آیا زمانى طولانى بر انسان گذشت که چیز قابل ذکرى نبود”
 
 زیر این صندوق چوبی، اتاقک مقبره ای قرار دارد که پیکر پاک مولا و سرورمان حضرت ابوالفضل العباس (ع) در آن آرمیده است.
 
 
 
در اینجا قطعه ای از سنگ مرمر مستطیلی شکل دیده می شود که بر این مقبره شریف و در طول بقعه حرم قرار گرفته و بر روی آن ابیات زیر نقش بسته است:

ادامه »

رابطه نماز خواندن در دوران نوجوانی با شخصیت سالم در بزرگسالی

14ام بهمن, 1391

بی‌شک دوران نوجوانی و جوانی، در شکل‌گیری شخصیت هر فرد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به همین دلیل، در روایات بر اهمیت و برتری این مقطع سنّی تأکید شده و روان‌شناسان نیز این دوره را تولد تازة انسان نامیده‌اند.

پیامبر اکرم(ص) فرمود: «جوانی‌تان را قبل از فرارسیدن پیری غنیمت و قدر بدانید.»41 و خطاب به والدین و مربیان می‌فرماید: «به شماها دربارة نوجوانان و جوانان به نیکی سفارش می‌کنم که آنها دلی رقیق‌تر و قلبی فضیلت‌پذیرتر دارند.

 

خداوند مرا به پیامبری برانگیخت تا مردم را به رحمت الاهی بشارت دهم و از عذابش بترسانم. جوانان، سخنان مرا پذیرفتند و با من پیمان محبت بستند، ولی پیران از قبول دعوتم سرباز زدند و به مخالفتم برخاستند.»42 و نیز فرمود: «فضیلت برتری جوان عابد بر پیر عابد، چون فضیلت پیامبران بر سایر مردم است.»43

 

امام صادق(ع) فرمود: «قلب جوان رقیق‌تر از قلب پیر است.»44 از سقراط حکیم پرسیدند: چرا بیشتر با جوانان مجالست می‌کنی؟ پاسخ داد: «شاخه‌های نازک و ‌تر را می‌توان راست کرد، ولی چوب‌های سخت، که طراوت آن رفته باشد، به استقامت نگراید.»45

ادامه »

همه چیز درباره یک بازی آنلاین

5ام بهمن, 1391

بعد از انتشار خبر فیلتر شدن بازی آنلاین تراوین از سوی کارگروه مبارزه با مصادیق محتوای مجرمانه خبر دیگری منتشر شد مبنی بر اینکه بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای قصد دارد این بازی را به صورت مجاز در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد!

 چرا تراوین فیلتر شد؟
 تراوین یک بازی استراتژیک تحت شبکه است که از سال 2004 تابحال علاقه‌قمندان بسیار زیادی را در دنیا و ایران به خود جلب کرده است. اسم تراوین برگرفته از یک کلمه یونانی به اسم تراویزاجوس است که به معنی گرگ سیاه  است. این نام  به این دلیل برای تراوین انتخاب شده که اشاره به افراد غارت‌گر در تراوین دارد و افراد غارت‌گر بازی به گرگ‌های سیاه تشبیه شده‌اند در واقع اسم بازی هم بر مبنای غارت و چپاول پی ریزی شده است.
مالک اصلی این بازی یک شرکت آلمانی است که نمایندگی آن در ایران بر عهده فردی به نام نریمان فرامرزی (سردبیر ماهنامه ی بازینما)  است و بعد از فیلترشدن آن با استفاده از سایت‌های واسط کاربر به سایت اصلی بازی می‌رسد.
سناریوی بازی بر این مبناست که کاربران برای ادامه حیات و گسترش غنائم خود باید به جنگ با ساکنان سایر دهکده‌ها بروند و دست به تصرف و گسترش قلمرو خود بزنند.

ادامه »

اصول وبلاگ نویسی دینی

27ام دی, 1391

 یک وبلاگ نویس دینی موفق علاوه بر مطالعه ی منابع دینی دست اول باید بتواند با استفاده ی درست از زبان فارسی آنها را به خوبی منتقل کند. « صحبت بر روی لغاتی است که در متون دینی بیشتر دیده می شود. خصوصا در کتب قدیمی با وجود فارسی بودن اصل متن، اصطلاحات عربی به وفور یافت می شود. مثلا یکی از اصطلاحات رایج بین طلبه ها و کتبشان این است که فلان قول «شاذ» است! شاذ در اینجا به معنای نادر استعمال شده. استفاده از چنین لغات ناآشنایی در وبلاگ نویسی – که قرار است بیان ساده و روانی برای ارتباط با مخاطب داشته باشد- باعث شاذ! شدن وبلاگ در وبلاگستان می شود.

علاوه بر استفاده از لغات و اصطلاحات معادل فارسی، استفاده از دستور زبان و علائم نگارشی مناسب نیز از مصادیق پاسداشت زبان فارسی است. »

وبلاگ نویسی دینی اگر با سس اضافه – بخوانید وجوه تمایز از دیگر وبلاگ ها- باشد به مراتب اثرگذار تر است. یکی از این امتیازات خلاقیت نویسنده است. « یک ایده ی خلاقانه برای وبلاگ می تواند به محتوای وبلاگ مربوط باشد؛ مثل نوشتن وبلاگ از زبان یک نوزاد یا بازنویسی احادیث با زبانی ساده روان. می تواند در قالب خاصی نمودار شود؛ مثل قالبهای وبلاگی ساده و سفید که فقط جعبه کوچک در وسط صفحه برای دیدن مطالب تعبیه شده. می تواند نویسنده های خاصی داشته باشند مثل: خاطرات دو هوو! یا هر ایده ی دیگری که به ذهن من نرسیده اما اگر به زندگی روزمره خود نگاه کنید شاید عادی ترین اتفاقات اطرافتان هم ایده ی بکری برای وبلاگ باشد. »

محتویات یک وبلاگ دینی باید متناسب با نیاز مخاطب و وبلاگستان فارسی تنظیم شده باشد. « به دلیل عدم وجود تحقیقات میدانی گسترده به سختی می توان گفت که نیاز امروز جامعه ی وبلاگستان فارسی به چه وبلاگ هایی است؛ اما برخی موضوعات هستند که در حد قابل قبولی – یا حتی در حد اشباع- درباره ی آنها سخن گفته شده. مثل نوشتارهای علمی و اغلب کپی پیست شده ای که از ضرورت حجاب اسلامی و در مذمت بدحجابی می گویند، مثل توصیه هایی تکراری و با بیانی همیشه در لزوم رعایت اخلاق فردی، مثل برخی موضع گیری های رایج در موضوعات فرهنگی و اجتماعی مانند عملکرد دولت، سیاست های اقتصادی، وضعیت نامطلوب فرهنگی جامعه ی ایران و … .

ذکاوت یک وبلاگ نویس است که او را به سمت انتخاب موضوع مورد نیاز جامعه ی وبلاگستان فارسی می کشاند و بعد تلاش و همت او در پرداختن به این موضوع می تواند رمز موفقیتش باشد. تلاشی که مرهون قلم و پشتکار خود اوست. »

اما در نهایت این قلم نویسنده و بیان منحصر به فرد اوست که رسالت انتقال پیام را بر عهده دارد. « اگر آنچه قصد بیانش را دارید واقعا به دل و جان خودتان نشسته باشد بازگویی دوباره آن نباید چندان کار شاقی باشد. مثل فیلمی که بر پرده ی سینما دیده باشید و بخواهید خلاصه اش را برای دوستتان که ندیده تعریف کنید. شما فیلم را تعریف می کنید؛ اما نه عین دیالوگ ها و نه تقلید حرکات بازیگرها. شاید فیلمی که شما تعریف می کنید اندکی هم تفاوت کند؛ اما همین بیان منحصر به فرد خودتان است که دوستتان را مجذوب می کند فیلم را شخصا ببیند. البته درباره ی وبلاگ نویسی دینی پایبندی به اصل متن در برخی موارد مثل نص صریح آیات و روایات لازم است؛ اما شرح و بسط آنها و بیان مثال هایی متناسب با فضای آیه و روایت به فهم بیشتر آن کمک می کند.»

طلبه بلاگ

 

اشتراک گذاری این مطلب!

پیام رهبر معظم انقلاب در پی درگذشت آیت‌الله تهرانی

13ام دی, 1391

بسم الله الرحمن الرحیم
با تأسف و تأثر فراوان، خبر درگذشت عالم عامل ربّانی، مرحوم آیت الله آقای حاج آقا مجتبی تهرانی رحمت الله علیه را دریافت کردم. این حادثه ناگوار، ضایعه‌ای برای حوزه‌ی علمیه و روحانیت و جامعه‌ی مذهبی تهران و به ویژه ارادتمندان و شاگردان ایشان و جوانانی است که از مجالس پر فیض و درس‌های سازنده‌ی این معلم اخلاق بهره می‌بردند.

اینجانب تسلیت صمیمانه‌ی خود را به آن بیت شریف و بازماندگان، بویژه اخوی بزرگوار و نیز به همسر مکرّم و آقازادگان ارجمند و دیگر بازماندگان این بیت شریف تقدیم داشته، علوّ درجات را آن فقید سعید را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

اشتراک گذاری این مطلب!

حتما بخوانید و یاد بگیرید!

10ام دی, 1391

در حال وب گردی بودم که عنوان مطلبی در سایت باشگاه خبرنگاران آه از نهادم برآورد، «طریقه ساده رمز گذاری روی فلش مموری بود»

چند ماه قبل فلش یکی از همکاران گم شد، دوست عزیز ما هم شماره موبایلش رابه این نیت که اگر روزی فلش مموریش گم شد، یابنده به راحتی بتواند با او ارتباط برقرار کند به عنوان نام فلش قرار داده بود.

چشمتان روز بد نبیند، فلش مورد نظر گم شد و شماره موبایل و اطلاعات داخل فلش موجب اخاذی یابنده ا دوستمان شد.

مطالعه این مطلب کمک می کند تا در چنین مواقعی برای جلوگیری از دستیابی افراد دیگر به فایل های موجود در فلش مموریتان، شما اطلاعاتان را  ایمن کنید.
 

ادامه »

آیا ماه صفر نحس است؟

28ام آذر, 1391

سعد و نحس بعضی ایام در اسلام به خاطر وقایعی که در آن اتفاق افتاده، پذیرفته شده است تا به این وسیله مردم به وقایع گذشته توجه کنند و از آن عبرت‌ گرفته و برای دفع آن به خدا متوسل شوند.

 

به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از فارس : با فرا رسیدن ماه صفر، برخی افراد فکر می‌کنند که این ماه دارای نحسی است و هنگامی که وارد این ماه می‌شوند، هیچ کاری را آغاز نمی‌کنند تا مبادا فرجامی منحوس داشته باشد!

به راستی سعد و شومی ایام تأثیری در زندگی انسان دارد؟ برای پاسخ به این سؤال ابتدا تعریفی از دو واژه «سعد» و «نحس» ارایه می‌شود و سپس برای بررسی صحت یا سقم نحسی ایام مختلف به ویژه ماه صفر، به قرآن کریم رجوع می‌کنیم. 

ادامه »

شیوه مبارزه در جنگ نرم و ابزارهای آن

27ام آذر, 1391

 گاهی از اوقات، معطل گفتگوی عالمانه نباید بشوی، باید با فطرت مردم ارتباط برقرار کنی،برو یک ضربه بزن برگرد.
 در جنگ دو جور می‌شود عمل کرد؛ جنگ منظم و کلاسیک، جنگ چریکی و نامنظم ـ پارتیزانی به تعبیری.
 جنگ منظم و کلاسیک خصوصیتش این است؛ صفِ نظامی‌ها تشکیل می‌شود، بعد آتش تهیّه می‌ریزند بعد حمله را شروع می‌کنند، دشتبانی می‌آیند جلو.
 امّا جنگ نامنظم چه‌جوری است؟ اصلاً تو صف تشکیل نمی‌دهی. خیلی جاها را دشمن ممکن است بیاید پیشروی کند، می‌گویی مهم نیست؛ نمی‌گویی صفر تا صدِ دشمن را باید نابود کنم، می‌روی یک ضربۀ کاری می‌زنی برمی‌گردی.
 حالا می‌خواهم یک الگوبرداری کنم برای نبردِ نرم. در جنگِ نرم اگر دشمن بخواهد منظم عمل بکند چیکار می‌کند؟ سرفصل‌هایِ دانشگاهی را می‌چیند، تکنسین‌ها، دانشمندها، همه بر اساسِ افکارِ او مجبور هستند حرکت بکنند، به‌خاطر اینکه سرفصل‌های دانشگاهی را چیده. اثر خودش را هم روی محصولات می‌گذارد، فرهنگ‌سازی می‌کند، یک‌دانه فیلم سینماییِ خارج از عملیات نرمِ او نمی‌بینید، یک ارتشِ منظم برایِ جنگِ نرم….

دوستان من! ما در مقابل این ارتشِ منظم برای جنگِ نرم باید نامنظم عمل کنیم و چریکی.
 ما باید نامنظم عمل کنیم، برویم یک ضربه بزنیم برگردیم، اشتباه است ما فکر بکنیم در جنگ نرم همیشه باید منظم عمل بکنیم.
 جنگِ نرمِ کلاسیک، یعنی اینکه هر کسی ضدّ ولایت فقیه است باید اول متقاعدش کنم؛ ابتدا از داخل شروع می‌کنیم، بعد می‌رویم خارج از کشور، اینقدر در مورد ولایت فقیه بحث علمی می‌کنیم تا برود در سرفصل‌های دانشگاهی‌شان، بعد یک عده‌ای درس بخوانند، بعد آنها بیایند حقوقدان بشوند، بعد اینها بیایند قانون اساسی‌های کشورها را تغییر بدهند…

 آقای من! یک کمی واقع‌بین باش! این‌جوری می‌جنگند؟
 علم‌زدگی در جنگ نرم موقوف! گاهی از اوقات، معطلِ گفتگوی عالمانه نباید بشوی، باید با فطرتِ مردم ارتباط برقرار کرد.
 تو توصیف کنی خودت را فقط، تو فقط بتوانی خودت را درست توصیف کنی… نه نیازی هست استدلال بیاوری نه نیازی هست کسی را توصیه کنی، تو فقط حقایق را درست توصیف کن… تو فقط برو به اهل عالم بگو: ببینید ما این اعتقاد را داریم. ما می‌گوییم ولایت فقیه این کارکرد را دارد، حضرت امام فرمود ولایتِ فقیه جلوی دیکتاتوری را می‌گیرد، و الّا دموکراسی هم بدون ولایت فقیه می‌شود دیکتاتوری!
 شما مسیحی هستی؟ باش؛ یهودی هستی؟ باش؛ اصلاً دین نداری؟ نداشته باش؛ در جامعۀ دیکتاتوری زندگی می‌کنی؟ زندگی کن؛ در جامعۀ دموکراتیک و آزاد زندگی می‌کنی؟ زندگی کن؛ ما اینیم! فهمیدی؟
 همین را بگو برگرد، هیچ کارِ دیگر نمی‌خواهد بکنی، نابود می‌شود، دشمن نابود می‌شود!
 جهان مسیحیت زبان مشترکش حضرت مریم است، از حضرت زهرا حرف بزن، حتی نیازی نیست روضۀ حضرت زهرا بخوانی. بگو پیغمبر ما یک دختری دارد فاطمه، هِی به فاطمه‌اش می‌فرمود «فداها ابوها». مردم جهان پیغمبری که دختری به‌نام فاطمه دارد دیگر نمی‌توانند بهش توهین کنند.
 دوستان من! مجهز بشوید به اسلحه‌هایی در جنگ نرم، وبلاگ‌ها به زبان عربی، انگلیسی…
 جهان خوراک شماست… اینقدر دل‌هایشان آماده است… نه توصیه کن برود آدم خوبی بشود، نه استدلال بیاور، الان جهان این‌جوری شده، فقط توصیف کن!
 بابا! دل … فطرت … فطرت… ، فطرت مهم است! آدم‌ها آدم هستند بابا! همه که مریض نیستند که…
 و تو چه می‌دانی که با علی اصغر اباعبدالله الحسین(ع) چند میلیون نفر انسان را می‌شود در جهان آزاد کرد؟!…
 و تو چه می‌دانی عاشورا چیست، کربلا کجاست، و امام حسین کیست، بگذار حسین(ع) دلها را بِبَرد . . .

منبع: سخنرانی استاد پناهیان

اشتراک گذاری این مطلب!

علت رویگردانی بنی اسرائیل از اسلام

26ام آذر, 1391

بر اساس آیات قرآن، قوم یهود در انتظار ظهور اسلام بودند و حضرت محمد(ص) را به مانند فرزندانشان می شناختند اما با بعثت پیامبر اسلام(ص)آنان کفر ورزیدند، چرا که بر اساس آن خوی نژادپرستی انتظار داشتند که پیامبر آخر از قوم آنها باشد لذا بعد از نزول قرآن، گفتند: راه کفّار بهتر از راه مسلمین است.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله جوادی آملی در تفسیر آیات 87 تا 89 سوره بقره که به کفر قوم بنی اسرائیل نسبت به اسلام پرداخته است، تأکید می کند: در شمارش أوصاف بنی‌اسرائیل که در برابر هر نعمتی کفران می‌ورزیدند، فرمود: اینها منتظر نزول قرآن بودند؛ زیرا همواره بر مشرکین حجاز طلب فتح می‌کردند، می‌گفتند: شما اهل کتاب نیستید، ما اهل کتابیم، در آینده‌ای کسی می‌آید که وحی و رسالت را تصدیق دارد و ما هم به او ایمان می‌آوریم و در سایه ایمان به او علیه شما می‌شوریم و پیروز می‌شویم. این امید پیروزی بود که در دل یهودیها بود.

ادامه »

خواهشمند است فوايد هر يك از سنگ هاي انگشتري را طبق سند ذكر كنيد.+پاسخ

22ام آذر, 1391

خواهشمند است كه فوايد هر يك از سنگ هاي انگشتري (عقيق، يماني، سرخ، فيروز، در نجف، شرف شمس و …) را طبق روايات، احاديث و نكات علمي ذكر كنيد. (لطفا با ذكر منبع حديث يا مطلب)

(( عقيق ))
عقيق سه قسم است: سرخ، زرد، سفيد
ظاهر بعضي روايات اينست که هر سه فضيلت دارند. در روايتي از پيامبر (ص) نقل شده است که فرمود: «انگشتر عقيق با خود برداريد که آن اول کوهي است که اقرار کرده است از براي خدا به يگانگي و از براي من به پيغمبري و از براي تو يا علي به امامت». بنابراين معلوم است که عقيق تشکيل شده عنصر معدني (سنگ) انگشتر عقيق اندوه را از بين مي برد. از خطرات محفوظ مي نمايد.
موجب وسعت روزي و سلامتي از جميع بلاها و ايمني از شرور مي شود. از امير المومنين نقل شده که «نماز با انگشتر عقيق چهل درجه زيادتي دارد بر نماز بدون انگشتر عقيق».
در روايت ديگري نقل شده که «دو رکعت نماز با انگشتر عقيق بهتر است از هزار رکعت که با آن نباشد».
(( شرف شمس ))
انگشتر شرف الشمس همان انگشتري عقيق است که بر آن اسماي مترکه نوشته شده است. بنابراين همان خواص و آثار انگشتر عقيق را دارد. در روايت آورده است که اميرالمؤمنان، انگشتري عقيق را براي حرز و دشمنان و بلاها در دست مي کرد. (حليه المتيقين، فصل سوم، ص 32) در حديث معتبر از حضرت صادق عليه السلام منقول است که انگشتري عقيق در دست کنيد که مبارک است و اميد هست که عاقبت صاحبش مقرون به خير و نيکي باشد. (همان)
در روايت ديگري آمده است که هر کس انگشتر عقيق در دست داشته باشد، حاجتش برآورده است. (همان)
از حضرت صادق عليه السلام منقول است که انگشتر عقيق موجب ايمني است در سفر. (همان)
در حديث ديگري از آن حضرت نقل شده که هر کس انگشتري اش عقيق باشد، پريشان نشود و عاقبت کارش نيکو باشد. (همان، ص 34)
استفاده از اين انگشتري ويژه فرد و گروه خاصي نيست، البته بايد حرمت آن را حفظ کرد و از آثار و فوائد آن آگاه بود.

(( فيروزه ))
از حضرت رسول اکرم (ص) منقول است که خداوند عالميان ميفرمايد که من شرم ميکنم از دستي که به سوي من بلند شود به دعا و در آن دست انگشتر فيروزه باشد پس او را نااميد برنگردانم
از امام جعفر صادق (ع) منقول است که هر کس انگشتر فيروزه دست نمايد دستش فقير نشود
امام صادق (ع) مي فرمايد: اي مُفضل فيروزه سيرگاه ديده هاي مردان و زنان مومنه است يا دور گرداننده دردهاست از ديده هاي ايشان .که فيروزه چشم را قوت ميدهدو سينه را گشايش مي دهد
(( دُر نجف ))
امام صادق (ع) فرمودند: دُر نجف که در نجف اشرف خدا ظاهر مي سازد بدرستي که هر که آن را دست کند بهر نظر کردني به آن خداوند زيارتي يا حجي يا عمره اي در نامه عمل او بنويسد که ثوابش ثواب پيامبران و صالحان باشد و اگر خدا رحم نمي کرد بر شيعيان ما هر آيينه هر نگين از آن به قيمت بسيار ميرسيد .
تفصيل بحث را در کتاب «حليه المتقين»، علامه مجلسي(ره)، ص 30 به بعد ملاحظه نمائيد.

اشتراک گذاری این مطلب!

بازدید از ضریح امام حسین (ع) در میدان امام حسین تهران

6ام آذر, 1391

 

معاون اجتماعی شهرداری تهران محمد هادی ایاذی از استقرار ضریح امام حسین(ع) از ساعت ۳ بامداد فردا در میدان امام حسین خبر داد.

معاون اجتماعی شهرداری تهران از رونمایی ضریح امام حسین(ع) از ساعت 7 صبح فردا خبر داد و گفت: از ساعت 2 تا 3 بامداد روز سه شنبه ضریح در میدان امام حسین گذاشته می‌شود.

دوستاران این امام همام می توانند با حضور در این میدان ازضریح ایشان دیدن نمایند.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

مقام «رأس‌الحسین» علیه‌السلام در مسجد النقطه واقع در حلب

6ام آذر, 1391

 

روایت شده که بعد از اتمام جنگ «طَف» در کربلا، کاروان ابن زیاد به همراه اسرای واقعه طف به سمت شام حرکت کرد و در امتداد رود فرات از سرزمین‌های مختلفی رد شدند تا اینکه به حلب رسیدند و سر مبارک امام حسین(ع) را در آن موضع قرار دادند و مدتی را آنجا توقف کردند.

تصویری از مقام «رأس‌الحسین» علیه‌السلام در مسجد النقطه واقع در حلب

نام این مکان اکنون در شهر حلب «مسجد النقطه» است.

 

سنگی که سر مبارک امام حسین (ع) روی آن قرار گرفت

در نزدیکی آن «مشهد النقطه» واقع در کوه جوشن است. مشهور است وقتی که اسرا و کاوران شام به این منطقه رسیدند، خانواده امام حسین (ع) که اسیر شده بودند و سرهای مبارک در آن مکان مستقر شدند و سر مبارک امام حسین (ع) در سنگ مرتفعی قرار داده شد و یک قطره از خون پاک ایشان روی آن سنگ ریخته شد.

این‌قطره خون مورد اهتمام مسلمانان قرار گرفت و از آن سنگ محافظت کردند تا اینکه «سیف الدوله الحمدانی» شام را فتح کرد و او را از مکان این قطره خون آگاه ساختند. پس بنایی برای آن ایجاد کردند.

سنگی که سر مبارک امام حسین (ع) بر روی آن قرار گرفت

جلالی گفته است: در مکه با مردی کهنسال از حلب آشنا شدم که نامش «شیخ عمار» بود و تاریخ مشهد النقطه را می‌دانست و خلاصه آن را اینچنین نقل کرد: سیف الدوله مشهد النقطه را بنا کرد که سنگی بود که سر مبارک امام حسین (ع) روی آن قرار داده شده بود و قطره خونی روی آن ریخته شده بود.

وقتی ترک‌ها آن را گرفتند آنجا را به ذخایر اسلحه تبدیل کردند و بعد خواستند این سنگ را به مسجد زکریا منتقل کنند اما هیچ جنبنده‌ای روی آن حرکت نمی کرد. پس آن را مسجد محسن بازگرداندند و اکنون این سنگ در نزد آن طفل در مشهد النقطه است.

نام های اهل بیت اثنا عشر در مکان مرتفع نوشته شده است:

“بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صلِّ على محمد المصطفى، و علی المرتضى، و فاطمة الزهراء ، و الحسن المجتبى، و الحسین الشهید، و علی بن الحسین زین العابدین، و محمد الباقر، و جعفر الصادق، و موسى الکاظم، و علی الرضا، و محمد الجواد، و علی الهادی، و الحسن العسکری، و الحجة صاحب الزمان علیهم السلام".

بر روی درب داخلی صحن نوشته شده است:

بسم الله الرحمن الرحیم. مشهد مولای ما حسین بن علی بن ابیطالب (علیه السلام) در دوران عالم عادل و پادشاه اسلام و مسلمین «أبی المظفر الغازی بن الملک الناصر»، «یوسف بن أیوب»، «ناصر أمیر المؤمنین» در سال 572 هجری بنا شده است.

در سال 1337 هجری در هنگام ورود فرانسوی‌ها به حلب عده‌ای مردم و تخریب کنندگان وارد مشهد النقطه شده و ذخایر و اسلحه از آنجا ربودند و به هنگامی که می‌خواستند دینامیتی از آنجا بردارند، منفجر شد و بنیان مشهد النقطه تخریب شد و قسمتی از آن باقی ماند.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

راز ضریح شش گوشه امام حسین (ع)

28ام آبان, 1391

 چرا برخلاف ضریح و مرقد امان دیگر، ضریح مرقد مطهر سیدالشهدا(ع) شش گوشه ساخته شده است.

در این باره روایت های گوناگونی وجود دارد. اما مجموع این روایت ها و آن چه نزدیک تر به منطق به نظر می رسد، آن چیزی است که شیخ مفید(ره) در کتاب «الارشادات» آورده است. او در بخشی از این کتاب نام 17 نفر از شهدای بنی هاشم در روزعاشورا را ذکر کرده و  نوشته است:«آنان پایین پای آن حضرت در یک قبر (گودی بزرگ) دفن شدند و هیچ اثری از قبر آنان نیست و فقط زائران با اشاره به زمین در طرف پای امام ـ علیه السّلام ـ آنان را زیارت می‌کنند و علی بن الحسین ـ علیهم السّلام ـ (علی اکبر) از جملة آنان است.برخی گفته‌اند: محل دفن علی اکبر نسبت به قبر امام حسین ـ علیه السّلام ـ نزدیک‌ترین محل است.»

در بعضی از روایات دیگر از جمله کتاب «کامل الزیارات» جعفر بن محمد قمی هم آمده است: «امام سجاد ـ علیه السّلام ـ (با قدرت امامت و ولایت) به کربلا آمد و بنی‌اسد را سرگردان یافت، چون که میان سرها و بدن‌ها جدایی افتاده بود و آنها راهی برای شناخت نداشتند، امام زین العابدین ـ علیه السّلام ـ از تصمیم خود برای دفن شهیدان خبر داد، آن گاه به جانب جسم پدر رفت، با وی معانقه کرد و با صدای بلند گریست، سپس به سویی رفت و با کنار زدن مقداری کمی خاک قبری آماده ظاهر شد، به تنهایی پدر را در قبر گذاشت و فرمود: با من کسی هست که مرا کمک کند و بعد از هموار کردن قبر، روی آن نوشت: «هذا قبر الحسین بن علی بن ابی طالب الّذی قتلوه عطشاناً غریباً»؛ این قبر حسین بن علی بن ابی طالب است، آن حسینی که او را با لب تشنه و غریبانه کشتند. پس از فراغت از دفن پدر به سراغ عمویش عباس ـ علیه السّلام ـ رفت و آن بزرگوار را نیز به تنهایی به خاک سپرد. سپس به بنی‌اسد دستور داد تا دو حفره آماده کنند، در یکی از آنها بنی‌هاشم و در دیگری سایر شهیدان را به خاک سپردند، نزدیک‌ترین شهیدان به امام حسین ـ علیه السّلام ـ فرزندش علی اکبر ـ علیه السّلام ـ است؛ امام صادق ـ علیه السّلام ـ در اینباره به عبدالله بن حمّاد بصری فرموده است: امام حسین ـ علیه السّلام ـ را غریبانه کشتند، بر او می‌گرید کسی که او را زیارت کند غمگین می‌شود و کسی که نمی‌تواند او را زیارت کند دلش می‌سوزد برای کسی که قبر پسرش را در پایین پایش مشاهده کند.


بنابراین به نظر می رسد گوشه های اضافی ضریح مطهر امام حسین(ع) محل دفن پسر بزرگ ایشان یعنی حضرت علی اکبر(ع) باشد و محل دفن  نوزاد شش ماهه اباعبدالله الحسین(ع) یعنی علی اصغر(ع) نیز روی سینه پیکر مطهر امام حسین(ع) باشد.

اشتراک گذاری این مطلب!

شماره اس ام اس های مهم و لازم کشور

23ام آبان, 1391


 گرفتن خلافي ماشين :30005151 ( عدد عمودي كنار كارت رو بفرستيد)
گزارش اطلاع دادن تخلف تاكسي : 30004246( شماره پلاك ماشين متخلف رو بفرستيد)
رهگيري نامه پستي : 2000441 (ابتدا حرف Rرا بنويسيد و بعد شماره روي رسيد پستي رو )
مشكلات شهري (شهرداري) : 3000137
اعلام نتيجه كنكور شب قبل از قرارگرفتن در سايت سنجش : 2000000 (شماره داوطلبي رو بفرستيد)
با خبر شدن از اخبار انجمن فارغ التحصيلان دانشگاه : 10001336
لغت نامه آريان پور : 2000444 Word-to-translate
ايجاد پست در پرشين بلاگ : 300072
گرفتن قبض موبايل : 30009 ( با فرمت زير بنويسيد : تاريخ شروع ؛ تاريخ انتها مثلا 860123 ؛ 860101 يعني از اول سال 86 تا 23 فرودين ماه)
خدمات بانك ملت : 200033
خدمات بانك اقتصاد نوين : 200050
خدمات بانك سپه:200020 – 200021-200022
خدمات بانك كشاورزي : 2000911- 200093
خدمات بانك سامان : 20000
خدمات بانك صادرات :200060
خدمات بانك تجارت : 200070
( براي استفاده از خدمات بانك ها اول بايد در شعب درخواست رو پر كنيد)

اطلاعات پرواز : 2000444 : ( با اين فرمت : پرواز Flight-code)
نرخ ارزهاي رايج : 2000444 با اين فرمت : Currency-name
اطلاعات هوا : 1000305 ( پيش شماره شهر مورد نظر بدون صفر رو بفرستيد)
ساعت كشورها : 1000392 (نام كشور رو بفرستيد)
مكان هاي ديدني هر شهر : 1000394
مسافت بين شهر ها : 1000396
آخرين بازي هاي كامپيوتري : 1000400
جديدترين نرم افزار ها : 1000401
اطلاع از اينكه دامين مورد نظر رجیستر شده يا خير : 1000355
بورس – نرخ سهام يك شركت : 2000444 —بنويسيد : Bourse Company -id
بورس – بيشترين افزايش قيمت : 2000444 —بنويسيد : Bourse high
بورس- كمترين افزايش قيمت : 2000444 ( بنويسيد : Bourse low)

اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود مستند زنجیره پلید -بررسی توهین به پیامبر اسلام (ص) در بازی های رایانه ای_

16ام آبان, 1391

 مستند زنجیره پلید، کاری از گروه مستند سازی مجاهد مجازی است که در 15 دقیقه موضوع توهین به پیامبر اسلام در بازی های رایانه ای  را بررسی و نمونه هایی از این موارد در بازی های بروز جهان ارائه می دهد.

 لینک دانلود مستند زنجیره پلید با کیفیت عالی    . حجم  92 مگابایت

لینک دانلود مستند زنجیره پلید با کیفیت متوسط . حجم  61 مگابایت

لینک دانلود مستند زنجیره پلید با کیفیت کم        . حجم 36  مگابایت

 

اشتراک گذاری این مطلب!

رمز عبور خوب، رمز عبور بد!

15ام آبان, 1391

 


 

بسیاری از افراد از پسوردهایی استفاده می‌کنند که بسیار ساده هستند. بررسی‌ها نشان داده بخش عمده‌ای از مردم از پسورد 123456 استفاده می‌کنند که هک‌شدن آن راحت است.

همچنین بسیاری از مردم از اسامی مشخص مانند نام پدر، بستگان، نام شهر محل تولد یا حتی شماره تلفن خود به‌عنوان پسورد استفاده می‌کنند که حدس‌زدن آن نیز برای سوءاستفاده‌کنندگان فوق‌العاده راحت است اما به‌راستی چگونه پسورد مطمئن و امنی ایجاد کنیم که دیگران نتوانند به آن دسترسی پیدا کنند؟ در ادامه برخی از تکنیک‌های ایجاد پسورد ارائه می‌شود. به‌کارگیری این شیوه‌ها می‌تواند امنیت شما را در فضای سایبری ابزارهای الکترونیکی تضمین کند.

 


1 - سعی کنید از کلمات بی‌معنی استفاده کنید. این کلمات را با عددهایی ترکیب کنید.
 2 - از کلمات و عباراتی که برایتان اهمیت شخصی دارند خودداری کنید.
 3 - حروف، اعداد و علامت‌ها را با هم ترکیب کنید.
 4 - راه خوبی برای به‌خاطر سپردن پسوردتان پیدا کنید.
 5 - سعی کنید پسوردتان را حفظ کنید و از نوشتن آن روی کاغذ خودداری کنید.
 6 - هرچه طولانی‌تر بهتر. هیچ‌وقت پسوردی نسازید که کمتر از شش حرف داشته باشد.
 7 - محله‌ای که در آن بزرگ شده‌اید یا اسم مورد علاقه خود را بردارید و وسط‌های آن عدد یا علامت نشانه‌گذاری استفاده کنید.
 8 - برای همه‌‌چیز از یک پسورد یکسان استفاده نکنید.
 9 - حداقل هر 30 تا 60 روز یک‌بار پسوردتان را تغییر دهید.
 10 - راه دیگر این است که از یک کلمه استفاده کنید و روی کیبورد، دست‌تان را یک ردیف بالاتر ببرید.
 11 - یک ترکیب تصادفی درست کنید. با این روش، احتمال هک‌شدن آن تقریبا غیرممکن می‌شود.
 12 - پسوردتان را با هیچ‌کس در‌میان نگذارید.
 13 - از نوشتن پسوردتان در فایل‌های موبایل خودداری کنید.
 14 - حتی به کسانی که اعتماد کامل دارید نیز پسوردتان را ندهید.

 

 

اشتراک گذاری این مطلب!

دعای‌ویژه امام‌زمان برای شیعیان

8ام آبان, 1391

«سید علی بن طاووس حلی» در عصر خود عارف بی‌نظیری به شمار می‌رفت که نزد خواص و عوام جایگاه ویژه‌ای داشت. شاگردان بسیاری در مکتب علمی و معنوی او تربیت یافتند که بعدها هر کدام از آن‌ها به ستارگان این آسمان معروف شدند.

من، شب چهارشنبه سیزدهم ذی‌القعده سال 638 قمری در «سرّ من رأی» در سرداب مطهر بودم، در هنگام سحر، آوای دل‌نشین امام زمان(عج) را شنیدم که این دعا را می‌خواند:

اِلهى بِحَقِّ مَنْ ناجاکَ وَبِحَقِّ مَنْ دَعاکَ فِى الْبَرِّ وَالْبَحْرِ تَفَضَّلْ عَلى فُقَراَّءِ الْمُؤْمِنینَ وَالْمُؤْمِناتِ باِلْغَناَّءِ وَالثَّرْوَةِ وَعَلى مَرْضَى الْمُؤْمِنینَ والْمُؤْمِناتِ بِالشِّفاَّءِ وَالصِّحَةِ وَعَلى اَحْیاَّءِ الْمُؤْمِنینَ وَالْمُؤْمِناتِ بِاللُّطْفِ وَالْکَرامَةِ  وَعَلى اَمْواتُ الْمُؤْمِنینَ وَالْمُؤْمِناتِ بِالْمَغْفِرَةِ وَالرَّحْمَةِ وَعَلى غُرَباَّءِ الْمُؤْمِنینَ وَالْمُؤْمِناتِ بِالرَّدِّ اِلى اَوْطانِهِمْ سالِمینَ غانِمینَ  بِمُحَمَّدٍ وَآلِهِ اَجْمَعینَ

خدایا شیعیان ما را از شعاع نور ما و طینت ما خلق کرده‌ای، آن‌ها گناهان زیادی به اتکا بر محبت و ولایت ما کرده‌اند، اگر گناهان آنها گناهانی است که در ارتباط با توست، از آنها در گذر، که ما را راضی کرده‌ای و آن چه از گناهان آنها در ارتباط با خودشان و مردم است، خودت بین آنها را اصلاح کن و از خمسی که به حق ماست، به آنها بده تا راضی شوند و آن‌ها را از آتش جهنم نجات بده و آن‌ها را با دشمنان ما در سخط خود جمع نفرما.

این دعای آن حضرت را در خاطر سپردم، ولی اینک به یاد ندارم که آیا فرمود: «وأبقهم» یا آن که فرمود:‌ «وأحیهم فی عزّنا وملکنا وسلطاننا ودولتنا».

اشتراک گذاری این مطلب!

روایتی تکان دهنده از دوران پس از مرگ

8ام آبان, 1391

إِنَّ الَّذِینَ کَذَّبُوا بِآیاتِنَا وَاسْتَکْبَرُوا عَنْهَا لَا تُفَتَّحُ لَهُمْ أَبْوَابُ السَّمَاءِ وَلَا یدْخُلُونَ الْجَنَّةَ حَتَّى یلِجَ الْجَمَلُ فِی سَمِّ الْخِیاطِ وَکَذَلِکَ نَجْزِی الْمُجْرِمِینَ

کسانی که آیات ما را تکذیب کردند، و در برابر آن تکبر ورزیدند، (هرگز) درهای آسمان به رویشان گشوده نمی‌شود؛ و (هیچ گاه) داخل بهشت نخواهند شد مگر اینکه شتر از سوراخ سوزن بگذرد! این گونه، گنهکاران را جزا می‌دهیم! «سوره الاعراف آیه «40»

ادامه »

فواید درمانی میوه های قرآنی

8ام آبان, 1391

 میوه‌هایی نظیر انار،‌ خرما، انجیر و انگور که در قرآن به آنها اشاره شده است، فواید متعدد غذایی و طبی دارد اما فواید زیادی هم دارد که شاید تاکنون شناسایی نشده و به مرور مشخص خواهد شد. بنابراین اگر در قرآن به آنها اشاره شده و یا در برخی موارد قسم خورده شده است به عنوان حکمت تلقی می‌شود که در صورت استفاده از این میوه‌ها فواید بسیار زیادی نصیب‌مان خواهد شد.
اداره ترویج وزارت جهاد کشاورزی با درک این مهم اقدام به برگزاری جشنواره قرآنی نموده که در آن میوه‌های قرآنی نظیر انار، انجیر، زیتون، خرما، انگور و فرآورده‌های آنها عرضه می‌شود. البته در کنار آن اهدافی نظیر حذف دلالی و واسطه‌گری، عرضه مستقیم کالا و تحقق درآمد مناسب برای کشاورزان نیز پیگیری می‌شود.
 ترویج و الگو سازی در خصوص مصرف محصولات طبیعی، سالم و ارگانیک کشاورزی داخل از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

در برخی کتابها در مورد فواید میوه‌های قرانی آمده است:

 
انار
انار حاوی مواد معدنی مانند سدیم، فسفر، آهن، منیزیم و پتاسیم و ترکیبات قندی ساکارز، گلوکز، فروکتوز و همچنین اسیدهای مالیک، سیتریک و آنتی اکسیدان‌های مفید است.
این میوه مقوی قلب، مفرح، دافع چربی، برطرف کننده سموم اغلب عفونت‌های داخلی، دافع حرارت است. تحقیقات اخیر نشان داده‌اند اب انار از افزایش آنزیم‌هایی که سبب ابتلا به التهاب مفاصل و از بین رفتن غضروف‌ها می‌شوند، جلوگیری می‌کند.
انار خون ساز است و خون را تصفیه می‌کند بهترین دارو برای تقویت کلیه است و خوردن دانه‌های انار به مراتب بهتر از نوشیدن آب انار است.
همچنین انار سبب شادابی و طراوت پوست شده صدا را باز کرده و گرفتگی صدا را برطرف می‌کند و آب انار خاصیت ضد سرطانی دارد. اگر آب انار را باعسل مخلوط کرده و هر روز چند قطره در بینی بچکانید، از رشد پولیپ در بینی جلوگیری می‌کند.

زیتون
زیتون از بیماری‌های قلبی و سرطان جلوگیری می‌کند و دارای ویتامین‌های AوE است. روغن زیتون نرم کننده و صفرا بر است، کرم معده را می‌کشد و سنگ کلیه و سنگ کیسه صفرا را دفع می‌ کند سرفه‌های خشک و خارش حاصل از گزیدگی حشرات را برطرف می‌‌کند روغن زیتون سلامت شریان‌ها را تامین می‌کند.
همچنین زیتون کلسترول خون را کاهش داده مانع رسوب پلاک‌ها در جدار شریان شده و در نتیجه مانع تنگ شدن شریان‌ها می‌شود از سفید شدن مو جلوگیری می‌کند تسکین دهنده دردهای روماتیسمی است.

انجیر
انجیر بهترین میوه برای بیماران عصبی است، مربا و کمپوت انجیر برای درمان یبوست موثر است. شیر سفیدی که از دم برگ‌ها یا میوه انجیر خارج می‌شود بهترین درمان میخچه و زگیل است.
انجیر بوی بد دهان را از بین می‌برد، بسیار مغذی است که هضم آن آسان بوده و مصرف آن برای بچه‌ها و اشخاصی که از بستر بیماری برخاسته‌اند و دوره نقاهت را می‌گذارنند بسیار مفید است.
خوردن جوشانده انجیر خشک در تمام التهابات دستگاه تنفس مانند ذات الریه، آسم، تنگی نفس و سرما خوردگی‌های مکرر مفید است.
سرشار بودن انجیر از پتاسیم تامین کننده سلامتی کودکان ضعیف و کم خون و بی‌اشتهاست انجیر تازه یا خشک بهترین ماده انرژی زا برای ورزشکاران است.

اشتراک گذاری این مطلب!

برترین آنتی ویروس های دنیا را بشناسید

6ام آبان, 1391

پایگاه (toptenreviews) که به بررسی ده تایی های برتر می پردازد در سال ۲۰۱۲ به ارزیابی محصولات امنیتی (آنتی ویروس های رایانه ای) پرداخته و براساس معیارهایی چون تطابق با ویندوزهای ۷ و XP، کارایی، ویژگی ها، تنظیمات پشتیبانی شده، کمک رسانی و پشتیبانی به رده بندی ده تایی های برتر پرداخته است که البته هر کدام از این شاخص ها به ریز معیارهایی دیگر تفکیک شده که به عنوان مثال برای به دست آوردن رتبه محصولات در حوزه ویژگی ها به بررسی موضوعاتی چون Anti-Malware، Anti-Trojan، Anti-Worm، Anti-Rootkit و … پرداخته است.

 

آنتی ویروس بیت دیفندر (BitDefender) با کسب رتبه ۱۰ از ۱۰ بالاترین جایگاه را به دست آورده که این رقم حاکی از کسب رتبه ۱۰ در سه زیر مجموعه کارایی، ویژگی ها و پشتیبانی است.

 

آنتی ویروس های کسپرسکی (Kaspersky)، پاندا، F-Secure، AVG، Avast، G Data، BullGuard، Avira و Eset Node32 به ترتیب رده های دوم تا دهم جدول را به خود اختصاص داده اند.

 

بیت دیفندر با داشتن بازار ۹۲٫۵۴ درصدی، نسخه Plus خود را با قیمت ۲۹٫۹۵ دلار به بازار ارائه کرده که رقم معقولی به نظر می رسد و در رده سوم از ارزان ترین آنتی ویروس ها قرار گرفته است. پشتیبانی از کلیه نسخه های ویندوز و امکان بهره مندی خدمات پشتیبانی از طرق گپ، ایمیل و پشتیبانی تلفنی برای این محصول مهیاست.

 

کسپرسکی تنها با تفاوت نمره ای ۰٫۵ در زمینه کارایی (Performance) از بیت دیفندر عقب افتاد و باعث شد که در دومین جایگاه قرار گیرد و اگر فرض را اهداء مدال های ورزشی به حائز رتبه ها قرار دهیم، می تواند مدال نقره را از آن خود کند؛ کسپرسکی محصول خود را با قیمت ۵۹٫۹۵ دلار عرضه می کند و ۴٫۱۷ درصد از بازار را در اختیار خود دارد.

 

Featureهای کسپرسکی پا به پای بیت دیفندر پیش می رود و راهکارهای پشتیبانی آن همچون محصول رده اولی جدول است.

 

رتبه کلی پاندا به عنوان سومین آنتی ویروس مطرح، ۸٫۹۸ است که به ترتیب از کارایی، ویژگی ها و پشتیبانی رتبه های ۹٫۲۵، ۸٫۷۵ و ۵٫۰۰ را به دست آورده و در حالیکه قیمت محصول آن ۳۹٫۹۹ دلار است، ۰٫۷۹ درصد از بازار را در اختیار خود دارد.

 

تنها تفاوتی که از نظر ویژگی با دو سری قبل دارد، NetBook Mode را در حوزه ویژگی ها و همچنین نسخه ۶۴ بیتی ویندوز XP را پشتیبانی نمی کند و تنها پل ارتباطی را با کاربران خود ایمیل تعریف کرده است.

 

F-Secure رتبه کلی ۸٫۶۵ را به دست آورده و با قیمت ۳۹٫۹۹ دلار در سه معیار اتخاذ شده رتبه های ۹٫۲۵، ۵٫۰۰ و ۱۰٫۰۰ را به ترتیب به دست آورده است.

 

موضوعاتی چون Anti-Phishing، Gamer Mode، Auto Usb detect و NetBook Mode نیز از جمله مواردی است که در این محصول پشتیبانی نمی شود.

 

AVG، Avast و G Data نیز به ترتیب رتبه های ۸٫۴۵، ۸٫۰۸ و ۸٫۰۵ را به دست آورده اند. قیمت هر یک از محصولات به ترتیب ۳۴٫۹۹، ۳۹٫۹۹ و ۲۹٫۹۵ لحاظ شده و هر کدام بخش هایی از بازار را در اختیار دارند که به تفکیک ۱٫۷۸ درصد مخصوص AVG، ۰٫۴۹ در اختیار Avast و آمار برای G Data عدد صفر را نشان می دهد.

 

سه محصول پایانی دیگر سهم چندانی از بازار ندارند و تنها NOD32 بازاری در حدود ۰٫۲۳ درصد را در اختیار دارد.

 

رتبه های ۷٫۹۸، ۷٫۶۸ و ۷٫۶۳ به ترتیب مختص سه محصول انتهایی در لیست ده تایی های برتر است که مشخصا شامل BullGuard، Avira و Eset NOD32 می شود.

 

محصول این سه برند پایانی به قیمت ۲۰٫۹۷، ۲۳٫۴۹ و ۳۹٫۹۹ دلار عرضه می شود که در این بین Eset NOD32 محصولی است که تمامی Featureها را بر روی محصول خود لحاظ کرده است.

 

در این پایگاه رنک های ۱۰-۹ عالی، ۸-۶ خوب، ۵-۴ متوسط، ۳-۲ ضعیف و ۱-۰ بد در نظر گرفته شده است.

اشتراک گذاری این مطلب!

من از تو عكس دارم!!!

3ام آبان, 1391

به اطلاع كليه كاربران اينترنت مي رساند در صورتي كه از فرد ناشناسي با متن انگليسي با عنوان:
 
 {{من از تو عكسي دارم، عكس ضميمه را چك كن خودت هستي يا نه به همراه فايل ضميمه imag9807.zip}}  دريافت نمودند به هيچ عنوان فايل ضميمه آنرا باز ننمايند.

اين فايل حاوي بد افزاري از نوع wiper بوده كه نسبت به انهدام كامل اطلاعات روي كامپيوتر شما اقدام مي نمايد و اين اطلاعات ديگر قابل بازگشت نيستند.
 
خواهشمند است جهت جلوگيري از اين امر اطلاع رساني لازم به همكاران، دوستان و آشنايان خود بنماييد.

اشتراک گذاری این مطلب!

تصویر دریایی که در قرآن آمده است!

27ام مهر, 1391

در شهر توریستی اسکاگن این زیبایی را می توانید در سجیه دید، این شمالی ترین شهر دانمارکیهاست، جایی که دریای بالتیک و دریای شمال بهم میپیوندند. دو دریای مختلف با هم یکی نمی شوند و بنابرین این راستا بوجود می آید.

 
 
و این همان چیزی است که در قرآن آمده است.
 
سورة مبارکه الرحمن:
مَرَجَ الْبَحْرَیْنِ یَلْتَقِیانِ (۱۹) بَیْنَهُما بَرْزَخٌ لا یَبْغِیانِ (۲۰) فَبِأَیِّ آلاءِ رَبِّکُما تُکَذِّبانِ (۲۱) یَخْرُجُ مِنْهُمَا اللُّؤْلُؤُ وَ الْمَرْجانُ (۲۲)
۱۹. دو دریا را به گونه ای روان کرد که با هم برخورد کنند.۲۰. اما میان آن دو حد فاصلی است که به هم تجاوز نمی کنند.۲۱. پس کدامین نعمتهاى پروردگارتان را انکار مى‏کنید؟ ۲۲. از آن دو، مروارید و مرجان خارج مى‏شود.
 
سوره مبارکه فرقان آیه ۵۳:
« و هو الذی مَرَجَ البحرینِ هذا عَذبٌ فُراتٌ و هذا مِلحً اُجاجً وَ جَعَلَ بَینَهما بَرزَخا و حِجراً مَهجوراً»
و اوست کسی که دو دریا را موج زنان به سوی هم روان کرد این یکی شیرین و آن یکی شور و تلخ است ومیان آندو حریمی استوار قرار داد.
اشتراک گذاری این مطلب!

شاگرد دکتر حسابی با علم فیزیک علت جهت طواف به سمت چپ را ثابت کرد!

25ام مهر, 1391

حسین اردکانی، دکترای علم فیزیک و از شاگردان پروفسور حسابی در گفت وگو با  فارس گفت: هر آنچه در شارع مقدس وجود دارد دارای مبنای علمی است به طوری که در اعمال حج آمده است که جهت حرکت برای طواف به سمت چپ و خلاف جهت عقربه های ساعت باشد یا اینکه اکثر مراجع تقلید می گویند که بهتر است در ناحیه در خانه خدا تا مقام ابراهیم طواف انجام شود.

وی افزود: تمام اینها از نظر علم فیزیک قابل اثبات است. در نیمکره شمالی که خانه خدا واقع شده است وقتی هر ذره یا جسمی خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخد 5 نیرو به آن وارد می شود که جمع این نیروها و انرژی ها به سمت داخل است. در بحث طواف هم همین است، ذرات در اینجا انسان ها هستند و مجموع این نیروها نیز به سمت مرکز که همان خانه خداست هدایت می شود.
 
این فیزیکدان ادامه داد: اگر در طواف، چرخش به سمت راست انجام می شد در علم فیزیک آمده است که گریز از مرکز رخ می داد و طبق قانون فیزیک ذرات که در اینجا انسان ها هستند به سمت بیرون پرتاب می شدند و نیروی آنها به سمت مرکز که همان خانه خداست هدایت نمی شد.
 
اردکانی گفت: حالا اگر خانه خدا در نیمکره جنوبی واقع می شد حتماً در دین ما تأکید بر این می شد که باید در جهت عقربه های ساعت یعنی به سمت راست، طواف خانه خدا انجام شود.

وی درباره تأکید بر طواف بین در خانه خدا و مقام ابراهیم نیز اظهار داشت: هر جسم متحرکی که حرکت دورانی دارد اگر شعاع کم شود، سرعت آن به طور ناخودآگاه زیادتر می شود و تمایل و تمرکز آن به سمت داخل و مرکز بیشتر می شود به همین دلیل اکثر مراجع می گویند که در این فاصله طواف خانه خدا انجام شود چون با این تمرکز، صعود و عروج رخ می دهد.

این دکترای علم فیزیک معتقد است که همه چیز در دنیا بر اساس علم فیزیک قابل بررسی است اما علم انسان در این حد نیست که تمام آنها را دریافت کند.

اشتراک گذاری این مطلب!

آب ریخت رو لپ تاپم حالا چیکار کنم؟

17ام مهر, 1391

 

گرچه بسياري از افراد مي‌دانند رطوبت، دشمن مدارهاي الكترونيكي است و سعي مي‌كنند در صورت امكان دستگاه‌هاي الكترونيك را از آن دور نگه دارند، ممكن است به هر دليل اين دستگاه‌ها كه وجودشان ديگر جزئي از زندگي انسان شده باز هم در معرض آسيب ناشي از رطوبت قرار بگيرد.

عرق بدن، رطوبت هوا، نوشيدن در كنار اين دستگاه‌ها، غفلت‌ها و… مسبب چنين آسيب‌هايي خواهد شد.

اگر در آن شرايط قرار گرفتيد اطلاعات پي‌آمده ممكن است راهنمايتان باشد.

از نقش سرعت عمل و دقت غافل نشويد. بلافاصله مدار اصلي انرژي را از وسيله قطع كنيد. اگر موبايل است، حتي بدون خاموش‌كردن از راه فشردن كليد، سريع باتري را درآوريد؛ اگر صفحه‌كليد، رايانه است، كابل آن را از ورودي كيس خارج كنيد يا در صورتي كه نقطه اتصال كابل خارج از دسترس است، كابل برق رايانه را بكشيد؛ اگر لپ‌تاپ است، علاوه بر كشيدن كابل ورودي برق، بسرعت باتري را نيز درآوريد.

با هر لحظه ديركرد امكان ايجاد يك اتصال حتي كوتاه در مدار و سوختن يا ايجاد اشكال در قسمتي از دستگاه محتمل‌تر مي‌شود. دستگاه را برعكس و از طرف صفحه‌كليد روي حوله يا پارچه‌اي قرار دهيد، ابتدا آن را روي آن بكشيد تا رطوبت و خيسي جذب آن شده، سپس ضرباتي كوتاه، نرم و آرام و آهسته بر پشت آن وارد كنيد.

دقت كنيد ضربه آسيب بيشتري به دستگاه وارد نكند. دكمه سشوار را روي هواي سرد بگذاريد و با حفظ فاصله اجازه دهيد باد خنك از منافذ صفحه‌كليد يا مجاري پشتي وارد دستگاه شده، كار تبخير و خشك‌ كردن رطوبت را سرعت بخشد.

گاهي مايع ريخته شده فقط روي سطح صفحه‌كليد پاشيده شده و جز رطوبت آب، املاح يا مواد دير خشك‌شونده به همراه نداشته است. براي خشك‌كردن دستگاه در اين مواقع نيازي به باز‌كردن اجزاي آن نيست.

پس از انجام اعمال ذكر شده، ساعتي بعد مي‌توان از دستگاه استفاده كرد، در غير اين صورت بايد اقدامات بيشتر و مطمئن‌تري انجام دهيد. اگر از طريقه باز‌كردن دستگاه آگاهي داريد، پيچ‌ها را باز كرده يا زبانه‌ها را جدا كنيد تا به بُرد صفحه دسترسي پيدا كنيد.

با اين كار قسمت‌هاي خيس‌‌ را بهتر و سريع‌تر مي‌توان خشك كرد. در غير اين صورت از كساني كه در اين كار تخصص دارند كمك بخواهيد.

بخصوص اگر مايع ريخته شده حاوي مواد دير خشك باشد از روشن‌كردن دستگاه يا اتصال آن به جريان انرژي تا زمان خشك‌كردن و نظافت كامل مدار، خودداري كنيد.

در صورت وجود مواد دير خشك شونده، مي‌توان از اسپري‌ها و دستمال‌هاي مخصوص نظافت مدارهاي الكترونيكي يا حتي دستمال‌هاي مرطوب حاوي نوعي الكل كه در داروخانه‌ها، سوپرماركت‌ها و فروشگاه‌هاي لوازم الكترونيك عرضه مي‌شود براي نظافت بهتر مدار استفاده كرد.

توجه داشته باشيد كه حتي قطرات عرق بدن و نم باران هم ممكن است به ايجاد اتصالي و خرابي دستگاه منجر شود. گوشي‌هاي موبايل بيشتر در اين شرايط قرار مي‌گيرد؛ بيشتر دقت كنيد.

اشتراک گذاری این مطلب!

20 روش آسان حفظ قرآن

17ام مهر, 1391

 

 برای حفظ قرآن روش های گوناگونی بیان و تبیین شده که هر کدام در جای خود، دارای ویژگی هایی است و هر کس نیز امکان دارد بر اساس استعداد، ذوق و سلیقه، شرایط شخصی و تجربه عملی خویش، دارای روش خاص و شخصی در حفظ قرآن باشد.

اولین روش پیشنهادی ما در حفظ قرآن، بر مبنای حفظ «تفکیکی» آیات، صفحات، سوره ها و جزءهای قرآن و سپس بر مبنای حفظِ «ترکیبی» و تکرار آن ها بر اساس قسمت های «سه» تایی ـ «سه» تایی است.
توضیح این روش بدین گونه است که باید هر صفحه از قرآن را، سه آیه ـ سه آیه، و هر سوره از قرآن را، سه صفحه ـ سه صفحه، و هر جزء از قرآن را، سه سوره سه سوره تقسیم کنید. مثلاً اگر یک صفحه از قرآن، مانند صفحه 573 قرآن هایی که با رسم الخط «عثمان طه» است، دارای 15 آیه، یعنی آیه 14 تا 28 سوره «جن» است، باید به پنج قسمتِ «3 آیه»ای، و چنان چه یک سوره از قرآن، مانند سوره «یس» دارای حدود 6 صفحه است، باید به دو قسمتِ «3 صفحه»ای، و در صورتی که یک جزء از قرآن، مانند جزء «بیست و هشتم» دارای 9 سوره است، باید به سه قسمتِ «3 سوره»ای تقسیم نمایید. سپس باید آیه های هر قسمت را، یک بار به صورت جدا ـ جدا و یک آیه ـ یک آیه و با «تفکیک» از آیات قبلی و بعدی شان حفظ کنید تا آیات الهی به صورت «تک به تک» و «جزء به جزء» به حافظه تان سپرده شوند. و بار دیگر باید آن ها را به صورت ارتباط و پیوند و «ترکیب» با آیات قبلی و بعدی شان نیز تکرار و حفظ نمایید تا آیات به صورتِ مجموعه ای و کل به کل نیز به حافظه تان سپرده شوند.
تشریح عملی این روش بدین گونه است که با صدای آشکار، آیه اول از سوره مورد نظرتان را به صورت جدا و تفکیکی و بدون ارتباط با آیه دوم، بخوانید و تکرار نمایید تا حدی که این آیه را، به طور کامل و صحیح و روان و آسان، حفظ نمایید. سپس به سراغ آیه دوم بروید و آن را نیز، به صورت جدا و تفکیکی و بدون ارتباط با آیه اول و سوم، بخوانید و تکرار کنید تا حدی که آیه دوم را هم، به طور کامل و صحیح و روان و آسان، حفظ کنید. آن گاه به سراغ آیه سوم بروید و آن را نیز، به صورت جدا و تفکیکی و بدون ارتباط با آیه دوم و چهارم، بخوانید و تکرار نمایید تا حدی که آیه سوم را هم، به طور کامل و صحیح و روان و آسان، حفظ نمایید.
در پایانِ نخستین قسمت سه آیه ای، دوباره، آیات اول تا سوم را، با یکدیگر و پشت سر هم و به صورت ترکیبی، بخوانید و تکرار کنید تا حدی که مجموع هر سه آیه را، با هم و به طور کامل و صحیح و روان و آسان، حفظ شود.

ادامه »

داستان ما و گوگل

9ام مهر, 1391

فيلترينگ تارنما و جست‌وجو‌گر Google به خاطر استنكاف اين كمپاني بزرگ اينترنتي از حذف كليپ اهانت‌آميز از ركوردهاي جست‌وجو‌‌ي آن، گرچه توسط كميسيون مصاديق مجرمانه رايانه‌اي صورت گرفت، اما تدبيري بود كه قبل دولتي‌ها، مردم به فكر آن افتاده بودند و در فاصله چند روز مانده به روز تحريم مردمي Google، پيامك‌هاي آن توسط افراد پخش شده بود.

شنبه ۸ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۰۰:۰۰با فيلترينگ  Google و  پست الكترونيكي آن، گرچه موجي از شادي بين بسياري از مؤمنين غيرتمند ايجاد كرد، اما در عين حال يكي از پروژه‌هاي بزرگي كه مي‌توانست قدرت واقعي ايمان اسلامي را در فضاي سايبري به رخ غربي‌ها برساند، عقيم گذاشت و به عقيده برخي، دولت وارد كاري شد كه مردم به راحتي مي‌توانستند آن را انجام دهند.

در عين حال، فعلاً تا اطلاع ثانوي بزرگ‌ترين سرويس جاسوسي ايالات متحده در ايران تعطيل است اما به نظر مي‌رسد اين شرايط نمي‌تواند براي بلند مدت ادامه داشته باشد زيرا از سويي سرويس‌هاي جست‌وجو‌گر و ارائه‌دهنده پست الكترونيكي نمي‌توانند به مانند Google خدمات ارائه دهند و از سوي ديگر بسياري از مدارك و موضوعات جامعه در دل سيستم پست الكترونيكي اين سامانه مدفون است.

ادامه »

در استفاده از بابیلون محتاط باشیم

10ام مرداد, 1391

مطلبی در یک سایت خواندم که موجب تعجب من شد و آن اینکه در لیست10  سایت اول الکسا (سایت الکسا، یک سایت بین الملی است که رتبه بندی سایت های دنیا را بر اساس معیارهای مختلف از جمله تعداد مراجعه و بازدید انجام می دهد. این رده بندی بر اساس معیارهای مختلف انجام می شود.) علاوه بر سایت هایی مانند 1-گوگل 2- یاهو 3-بلاگفا 4-تارنمای های مفید ایران ( صفحه فیلترینگ)
5- ورزش سه  6- میهن بلاگ7 -پرشین بلاگ 8- تابناک  9-کلوب  و شماره 10 سایتی که اصلا فکرش را نمی کنید  بابیلون!

اما  نکته جالب و مشکوک اینکه: اولا به نظر نمی رسد در ایران کاربران زیادی به این سایت مراجعه کنند ثانیا  خدمات این سایت رایگان نمی باشد و برای استفاده از خود برنامه و دیکشنری های آن باید مجوزهای آن را خریداری کرد بنابراین نباید طرفداران زیادی داشته باشد.

نتیجه اینکه  دیکشنری بابیلون که در اکثر کامپیوترهای ما ایرانی ها مورد استفاده قرار می گیرد بدون اطلاع کاربر با سایت اصلی خود تبادل اطلاعات دارد. بنابراین بهتر است در استفاده از بابیلون کمی محتاط تر باشیم.

اشتراک گذاری این مطلب!

13 کتابی که ما را با یهود و صهیونیسم آشنا می کند

28ام تیر, 1391

شرکت توزیع کتاب «ترنج» با ارائه بسته پیشنهادی که حاوی 13 کتاب درباره یهودیت و صهیونیزم است اطلاعات جامعی را در این زمینه در اختیار مخاطبین خود قرار داده است.

این کتب عبارتند از :

 

ادامه »

عسل الشفاء/ کاربردهای درمانی که تابحال نشنیده اید!

14ام تیر, 1391

«ثم كلي من كل الثمرات فاسلكي سبل ربك ذللاً‌يخرج من بطونها شراب مختلف الوانه فيه شفاء‌للناس ان في ذلك لاية‌لقوم يتفكرون» (آیه 69 سوره نحل)

کاربردهاي درماني عسل

درمان چاقي مفرط:فشار خون و کلسترول بالا؛ صبح به صبح يک فنجان آب داغ حاوي يک قاشق مرباخوري عسل و ۵ تا۱۰ قطره سرکه سيب بخوريد. عسل چربي و کلسترول بافت هاي بدن را از بين مي برد.

درمان زخم دهان:مخلوطي از يک قاشق مرباخوري عسل و مقدار کمي زرد چوبه را به زخم هاي داخل دهان بماليد. اين مخلوط باعث توليد بزاق دهان و خروج سموم مي شود. براي سرعت بخشيدن به روند درمان هر بار آب دهان را بيرون بريزيد.

 درمان زخم داخل بدن : روزي ۲بار مخلوطي از شير ولرم و يک قاشق مرباخوري عسل بنوشيد.

درمان زخم:روي گاز استريل عسل بماليد و روي زخم قرار دهيد. درمان سرماخوردگي معمولي؛ روزي ۲يا ۳بار مخلوطي از نصف قاشق مرباخوري پودر دارچين و يک قاشق مرباخوري عسل بخوريد.

درمان سينوزيت:روزي ۲يا۳ بار مخلوطي از يک قاشق مرباخوري آب تازه زنجبيل و عسل ميل کنيد.

درمان آسم؛ مخلوطي از نصف قاشق مرباخوري پودر برگ بو، يک چهارم قاشق مرباخوري انجير و يک قاشق مرباخوري عسل، روزي ۲تا۳ بار مصرف شود.

حالت تهوع، استفراغ و سوء هاضمه: يک سهم آب ليمو و يک سهم عسل را مخلوط کنيد و روزي ۲بار ميل کنيد.

رفع اضطراب:يک فنجان آب پرتقال، يک قاشق مرباخوري عسل و مقدار کمي پودر جوز هندي را روزي ۲بار مصرف کنيد.

کم کردن تمايل به سيگار کشيدن: قبل از سيگار کشيدن تکه هاي کوچک آناناس را همراه با نصف قاشق مرباخوري عسل بجويد.

درد معده:قبل از هر ناهار و شام، مخلوطي از يک چهارم قاشق مرباخوري پودر برگ بو، يک چهارم قاشق مرباخوري دانه گشنيز و يک قاشق مرباخوري عسل ميل شود.

درمان تب مزمن: يک فنجان دم کرده ريحان حاوي يک چهارم قاشق مرباخوري فلفل سياه و يک قاشق مرباخوري عسل را روزي ۲تا۳ بار مصرف کنيد.

رفع سکسکه: مخلوطي از يک قاشق مرباخوري عسل و يک قاشق مرباخوري روغن کرچک را هر ۱۰دقيقه يک بار مزه مزه کنيد.

با  این حال یادتان باشد که عسل پخته شده سم سلولي ايجاد مي کند که باعث اختلال ايمني بدن مي شود. علاوه بر آن باعث انسداد رگ هاي خون و تصلب شرايين و مانع از جريان خون در اعضاي مهم بدن مي شود. بنابراين عسل را به هيچ وجه نپزيد و به طور خام مصرف کنيد.

اشتراک گذاری این مطلب!

 
فراخوان چی شد طلبه شدم