موضوع: "محض یارمهربانم"

دانلود کلیپ دعای فرج

14ام اسفند, 1395

کلیپ دعای فرج امام زمان عجل الله را می توانید از اینجا دانلود کنید.

اشتراک گذاری این مطلب!

توسل به غایب زمانه

13ام اسفند, 1395

تقرب جستن به درگاه حق و انس و اتصال با مبدا هستی نیازی است که فطرتا در نهاد انسان قرارداده شده  تابواسطه آن بتوانیم در هیاهوی زمان  و  با اتصال به مبدا حقیقی راه راگم نکنیم که این نوع تقرب جستن نیازمند تلاش و حرکتی است، گاه این حرکت و تلاش بواسطه قراردادن وسیله ایی است که مورد اعتماد حضرت حق است ،در میان ما شیعیان ،ائمه معصومین  که واسطین فیض الهی در زمین هستند ،بهترین وسیله برای این توسل  و اتصال هستند .چرا که در روایات  متعدد  و آیات   وحی بسیار  این امر اشاره شده.توسل به امام عصر از جمله توسلاتی است که ب علت توجه خاص آنحضرت به امتش از اهمیت  بسزایی برخوردار است

از وظائف ما توجه و توسل به حضرت بقیة الله ارواحنا فداه می باشد. مخصوصا در هنگام سختی ها،مشکلات شدید و بیماری های دشوار که بر انسان وارد می شود.در این هنگام وظیفه ی ما برای حل آن مشکلات و رهایی از آن ها، توسل به امام زمان  ارواحنا فداه است که سرپرست امور ما است.بنابراین در همه ی گرفتاری ها مخصوصا زمانی که بیچارگی و اضطرار سراسر وجودمان را احاطه کرده،باید به منتقم آل الله، امام زمان عج متوسل شویم و بدانیم همه ی گرفتاری ها و سختی هایی که به ما می رسد بر اثر غیبت آن حضرت است، و ما موظف هستیم برای ظهور آن بزرگوار دعا کنیم.

در «بحار الانوار» می فرماید: ابوالوفاء شیرازی چنین می گوید: در زندانی محصور بودم و به خاطر آن پریشان بودم و به واسطه ی امامان علیهم السلام با خدا به راز و نیاز پرداختم، هنگامی که شب جمعه رسید پس از نماز خوابیدم و حضرت پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم را در خواب دیدم.پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم او را درخواب راهنمایی فرمود که برای هرحاجتی به کدام امام و چگونه متوسل گردد؟ آن گاه پیامبر خدا صلی الله علیه و آله وسلم به او فرمودند:و اما صاحب الزمان؛ پس هرگاه شمشیر به گلوگاهت رسید – و دستش را بر حلقوم نهاده بود – از او یاری بخواه که یاریت می رساند.

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2

بیایید آقایمان را به صفحه مجازی مان دعوت کنیم

4ام اسفند, 1395

..بیا یک کاری بکنیم…

آقا را امشب بجای اینکه دعوت کنی بیاید هیات اتان.

دعوت کن بیاید صفحه ی اجتماعی ایت را در اینستاگرام، فیس بوک، وبلاگ های خانگی و غیره ..بخواند..

ایمیل هایت را هم

سرچ هایت را هم در گوگل و یاهو و آمازون و بینگ و … ببیند

دلت را هم

.

بدان هر وقت بدون تردید و با شوق و اصرار او را در مخفی ترین حالت هایت دعوت کردی..

او هم از این مخفی زیستن رها خواهدشد!

اشتراک گذاری این مطلب!

یک تذکر مهم

29ام بهمن, 1395

امام حسین علیه السلام فرمود:

مهدی ما در عصر خودش مظلوم است، تا میتوانید درباره ی آن حضرت سخن بگویید  قلم فرسایی کنید؛ آنچه درباره این شخصیت مظلوم بگویید درباره همه معصومین گفته اید چون حضرات معصومین علیهم السلام همه در عصمت و ولایت و امامت یکی هستند
و چون این زمان ، دوران مهدی ما است سزاوار است درباره او بیشتر گفتگو شود.

صحیفه مهدیه ،ص 51

اشتراک گذاری این مطلب!

السلام علیک یا بقیه الله

15ام بهمن, 1395

سلام بر آقای دلهای بیقرار منتظران.
سلامی به وسعت ارادتمان به حضرت عقیله بر شما.
سلامی به منتهای عشق برادری چون حسین ع به خواهری چنان زینب بر آستانتان.
آقاجان امروز فقط یک دعا برایتان طلب داریم
خدا را قسم میدهیم تا هرچه زودتر دلتان را شاد شاد گرداند
شاد به آمدنتان.
شاد به برپا کردن عدالتتان و شاد به انتقام از جباران عاشورا….
اللهم عجل لولیک الفرج

اشتراک گذاری این مطلب!

می دانید امام زمان (عج) چه کسی را با شیخ معتمد و فقیه من خطاب کرده است؟

8ام بهمن, 1395

او فرزندی نداشت و به امام زمان(عج)متوسل شد و طی نامه ای از حضرت خواست تا خداوند فرزند صالحی به او عنایت کند
حضرت در جواب نوشت : برایت از خداوند خواستم دو پسر روزیت کند که اهل خیر و برکت باشد .
بعد او صاحب فرزندی شد که نام او را محمد گذاشت .
این فقیه عالم ، که امام زمانش اورا فقیه نامید علی بن الحسین بن بابویه قمی است .

اشتراک گذاری این مطلب!

میدانی« متی ترانا و نراک» در دعای ندبه یعنی چه؟

1ام بهمن, 1395

یعنی می شود روزی تک سوار عشق که نامش لرزه بر اریکه جباران روزگار می افکند را ببینیم و او هم ما را ببیند
در آن لحظه زیبا چه بخواهم؟
بگویم، ای امام عصر و ای امام  زمانه راستش زمانه بر ما تنگ شده.
می شود هوای دل ما را بیشتر داشته باشی ؟!!
تا حال دین و دنیای ما بهبود یابد و ببینیم نابودی کفر و طاغوت های زمانه را یکی پس از دیگری .

اشتراک گذاری این مطلب!

سلام علی آل یاسین

24ام دی, 1395

سلام علی آل یاسین
برای آمدن مولایمان فرش قرمز ترک گناه پهن کرده ایم هر کس این جمعه منتظر است بیاید. سهم هر فرد ترک یک گناه است.
نیت کن و همراه شو از آوردن همراه استقبال می کنیم.
آقا جان با ترک گناه داریم آماده می شویم.
بله راست می گویم داریم آماده می شویم. آقا جان کمکمان کن. آمین یا رب العالمین

منت بگذار و قدم بر چشمان ما بگذار ای یوسف زهرای مرضیه .

اشتراک گذاری این مطلب!

غفلت از دعای فرج

3ام دی, 1395

مرحوم آیت الله مجتهدی(ره) فرمودند: یک روز در ایام تحصیل در نجف اشرف، پس از اقامه نماز پشت سر آیت الله مدنی، دیدم که ایشان شدیدا دارند گریه می‌کنند و شانه‌هایشان از شدت گریه تکان می‌خورد

 رفتم پیش آیت الله مدنی و گفتم: ببخشید، اتفاقی افتاده که این طور شما به گریه افتاده‌اید؟

ایشان فرمودند: یک لحظه، امام زمان را دیدم که به پشت سر من اشاره نموده و فرمودند:

 آقای مدنی! نگاه کن! شیعیانِ من بعد از نماز، سریع می‌روند دنبال کار خودشان و هیچکدام برای فرج من دعا نمی‌کنند. انگار نه انگار که امام زمانشان غایب است!”

 من از گلایه امام زمان (عج) به گریه افتادم…

 

منبع: کتاب مهربان‌تر از مادر،انتشارات مسجد مقدس جمکران

اشتراک گذاری این مطلب!

ولایت فقیه در عصر غیبت و فواید آن

26ام آذر, 1395


یکی از مهم ترین و اساسی ترین موضوعات در عصر غیبت، موضوع ولایت و سرپرستی امور مسلمین است. روشن است که از آغاز ظهور اسلام، مسئله ولایت و رهبری امّت، مطرح بوده و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و پس از او امامان معصوم علیهم السّلام علاوه بر اینکه دین و شریعت اسلام و معارف آن را بیان کرده اند، امام و ولّی و رهبر امت نیز بوده اند؛ یعنی همه مسلمین، مکلّف به اطاعت از آن ها در همه امور فردی و اجتماعی بوده اند و هیچ مسلمان شیعه ای در این حقیقت، تردیدی ندارد. سؤال اینجاست که پس از غیبت امام دوازدهم علیه السّلام، رهبری و امامت بر امّت به عهده چه کسی است؟ آیا فرد یا افرادی بر امت اسلامی و شیعیان مهدی علیه السّلام ولایت دارند؟ اگر ولایتی هست، محدوده آن چقدر است؟
در پاسخ این سؤال اساسی، از دیرزمان، بحث «ولایت فقیه» مطرح بوده و قرن ها است که در حوزه های علمیّه، درباره این موضوع، بحث و گفت و گو وجود دارد. (1)
در این درس درباره مفهوم ولایت فقیه و نیز ادلّه آن و سؤالت و شبهاتی که درباره آن بیان شده است بحث می کنیم.

ادامه »

غیبت امام زمان (عج) و علل آن

19ام آذر, 1395

نویسندگان: محمدامین بالادستیان، محمد مهدی حائری پور، مهدی یوسفیان

غیبت
پس از اینکه با شخصیت منجی بزرگ عالم و تحقّق بخش آرمان آدم (علیه السلام) تا خاتم (صلی الله علیه و آله و سلم) و آخرین ذخیره الهی، حضرت حجت بن الحسن (عجل الله تعالی فرجه الشریف) آشنا شدیم، اکنون درباره غیبت آن یگانه دوران که بخش مهمّی از زندگی آن حضرت است، سخن می‌گوییم.

ادامه »

فواید امام غایب

12ام آذر, 1395

نویسندگان: محمدامین بالادستیان، محمد مهدی حائری پور، مهدی یوسفیان

صدها سال است که جامعه بشری از فیض ظهور حجّت خدا محروم شده و امت اسلامی از درک محضر رهبری آسمانی و پیشوایی معصوم، بی بهره مانده است. به راستی وجود او در غیبت و زندگی او در پنهانی و دور از دسترس همگان، چه آثاری برای جهان و جهانیان دارد؟ آیا نمی‌شد در نزدیکی‌های دوران ظهور، متولد شود و شاهد روزگار سخت غیبت خویش نباشد؟
این سؤال و مانند آن، از نبود شناخت درباره‌ی جایگاه امام و حجّت الهی سرچشمه می‌گیرد. به راستی جایگاه امام در مجموعه هستی چگونه است؟ آیا همه آثار وجودی او به آشکار بودن او وابسته است؟ آیا او تنها برای رهبری و پیشوایی مردمان است یا وجود او برای همه موجودات دارای اثر و برکت است؟

ادامه »

انتظار و فواید آن

5ام آذر, 1395

نویسندگان: محمدامین بالادستیان، محمد مهدی حائری پور، مهدی یوسفیان

انتظار سبز
دوره غیبت امام مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) دورانِ سختی است که شیعه در فراق امام مهربان خود سپری می‌کند؛ ولی امید به آمدن او، دل و جان آن‌‎ها را شور و نشاط می‌بخشد و تحمّل سختی‌‎ها و دشمنی‌‎ها را آسان می‌کند. این امید و آرزوی ظهور او که همیشه و همه جا برای انسان‌‎های مؤمن، نجات بخش و راهگشا بوده، در روایات اسلامی، «انتظار» نامیده شده است؛ انتظاری که منتظران را به امام موعود خود وصل می‌کند و مرهمی بر زخم فراق ایشان است.
آری؛ «انتظار» آن اکسیر ارزشمندی است که مؤمنان منتظر در دوره غیبت را آماده استقبال از ظهور مهدی موعود می‌کند و راه و رسم چگونه زیستن را به آن‌‎ها می‌آموزد.

ادامه »

آیا شبکه های مجازی در خدمت ظهور است؟ (2)

26ام آبان, 1395

در بخش اول این نوشتار به بررسی یکی از دو دیدگاه درباره کارکرد شبکه های مجازی در آخرالزمان و نقش آن در زمینه سازی برای ظهور پرداختیم. همچنین به دو نوع سبک زندگی، بر اساس روایات مهدویت اشاره کردیم.
دیدگاه دوم شبکه های مجازی را در خدمت سبک زندگی آخرالزمانی می بیند. دیدگاهی که شبکه های مجازی را ابزار شیطان می داند، واقعیت عینی و ملموس این فضاها را در شرایط کنونی بررسی می کند و درباره خیر و شرش برآیند می گیرد و در مجموع به شاخصه هایی می رسد که منطبق بر سبک زندگی آخرالزمانی است.

ویژگی های کلی این شبکه ها (1) این گونه برشمرده شده اند:
- از بین بردن روحیه نجابت و عفت:
« زنان در آن زمان، بی ‌حجاب و برهنه و خودنما خواهند شد، آنان در فتنه‌ها داخل، به شهوت‌ها علاقه‌مند و با سرعت به سوی لذّت‌ها روی می‌آورند…» (2)
- معکوس کردن جریان پاکی و طهارت در جامعه و گستراندن دام های گروهی و باندی و فرقه ای برای ابتذال و فساد بیشتر:
«… مردم براى فجور پیمان برادرى مى بندند و دیندارى برخى موجب انزواى آنان از دیگران مى شود و با دروغ گفتن عزیز و محبوب مى شوند و محبت تنها بر زبان ها به كار مى رود و دل هاى مردم با یكدیگر كینه دارد.» (3)
- شیوع تجارت فحشا و درآمدزایی نامشروع از طریق پورنو و ابتذال جهانی و تشویق مردم به کسب درآمد از این طریق:
«مى بینى مردان خود را براى مردان آماده ساخته و زنان براى زنان; و خواهى دید كه زن و مرد از عمل نامشروع امرار معاش مى كنند و زنان هم چون مردان به برپایى مجالس اقدام مى كنند.» (4)

ادامه »

از انقلاب سرخ حسینی تا انقلاب جهانی مهدوی

21ام آبان, 1395

در طول تاریخ بشریت، همیشه دو جبهه حق و باطل در مقابل هم بوده اند و ظالمان و ستمگران و مستکبران در برابر اولیا و انبیای الهی قد علم کرده اند و این، به خاطر عدم سکوت حق در مقابل باطل بوده است. رسولانی الهی مانند ابراهیم، موسی و پیامبر اکرم علی نبینا و آله و علیهم السلام در برابر ظالمانی مانند نمرود، فرعون، ابوجهل و ابوسفیان مبارزه کرده اند و مبارزه همچنان ادامه دارد.
در این میان، قیام امام حسین علیه السلام و قیام امام مهدی علیه السلام، به عنوان مهمترین و تاثیر گذارترین مبارزه در تاریخ و زندگی بشریت میان حق و باطل، از همه پررنگ ترند. یکی اتفاق افتاده و دیگری در شرف تحقق است و ظهور حضرت مهدی علیه السلام مقدمه این مبارزه سرنوشت ساز خواهد بود.
لشکریان شجره خبیثه بنی امیه به مبارزه با امام حسین علیه السلام و یاران فداکار آن حضرت پرداختند و بزرگترین نبرد و مقابله باطل علیه حق در سرزمین کربلا در عاشورای 61 هجری قمری به وقوع پیوست.
با توجه به روایات، اهدافی که برای قیام حضرت اباعبد الله الحسین علیه السلام ذکر شده، همان اهداف قیام و انقلاب جهانی حضرت مهدی علیه السلام است. بنابراین می توان گفت قیام امام مهدی علیه السلام استمرار قیام امام حسین علیه السلام است و آن را به ثمر خواهد رساند.

در این مقاله سعی شده به برخی از این اهداف پرداخته شود:

ادامه »

​پایان مهلت شیطان چه وقت است

14ام آبان, 1395

 

در قرآن كریم آمده است وقتی شیطان به علّت سجده نکردن بر انسان از پیشگاه الهی رانده شد به خداوند عرض کرد: پروردگارا! تا روزى که انسان ها برانگیخته مى شوند به مهلت بده. خداوند فرمود: «فَإِنَّكَ مِنَ الْمُنظَرِینَ * إِلىَ یَوْمِ الْوَقْتِ الْمَعْلُوم؛ تو از مهلت یافتگانى، تا زمانى معین و معلوم » (سوره ص،   آیات 79-81) مّا “در اینکه منظور از «یَوْمِ الْوَقْتِ الْمَعْلُوم»، چه روزى است، مفسران احتمالات متعددى داده اند:
بعضى گفته اند منظور پایان این جهان و بر چیده شدن دوران تکلیف است، چرا که بعد از آن، طبق ظاهر آیات قرآن، همه جهانیان از بین میروند و تنها ذات پاک خداوند باقى مى ماند، بنابر این تنها به مقدارى از درخواست ابلیس موافقت شد.
بعضى دیگر احتمال داده اند که منظور از وقت معلوم زمان معینى است که تنها خدا مى داند، و جز او هیچکس از آن آگاه نیست، چرا که اگر آنوقت را آشکار مى ساخت ابلیس تشویق به گناه و سرکشى بیشتر شده بود.

بعضى نیز احتمال داده اند منظور روز قیامت است چرا که او مى خواست تا آن روز زنده بماند تا از حیات جاویدان برخوردار گردد و با نظر او موافقت گردید، به خصوص اینکه تعبیر به یوم الوقت المعلوم در آیه 50 سوره واقعه درباره روز قیامت نیز آمده است.

ادامه »

آیا شبکه های مجازی در خدمت ظهور است؟ (1)

11ام آبان, 1395

دو دیدگاه نسبتا مخالف درباره کارکرد شبکه های مجازی در آخرالزمان مطرح است. بر اساس یکی از دیدگاه ها، ظهور و انقلاب حضرت مهدی (علیه السلام) جهانی است و بر این اساس نیازمند زیرساخت های جهانی است. صاحبان این دیدگاه ( ١)، از جمله به روایاتی استناد می کنند که درباره سیستم های پیشرفته ارتباطی در زمان قیام حضرت مهدی (علیه السلام) سخن می گوید:
«وقتی قائم ما قیام کند، خداوند چنان قوای بینایی و شنوایی به مومنان می دهد که از راه دور بدون واسطه او را دیده و سخن او را می شنوند.» (٢)

ولی دیدگاه دیگر به شبکه های مجازی و نقش گسترده ای که در زندگی امروز ایفا می کنند، خوش بین نیست. بر اساس دیدگاه دوم آخرالزمان عرصه تقابل شدید خیر و شر است و شبکه های در هم تنیده مجازی که به جزئی ترین نقاط زندگی انسان امروز نفوذ کرده است، ابزار هایی قدرتمند در اختیار شر است.
در این زمینه از جمله، به روایت زیر استناد می شود:
«در آن زمان، فتنه ها چونان پاره‌های شب تاریک، شما را فرا می‌گیرد و هیچ خانه‌ای از مسلمانان در شرق و غرب عالم نمی‌ماند؛ مگر اینکه فتنه‌ها در آن داخل می‌شوند.» (٣)

ادامه »

خاک پای تو، پشتِ پا زند معجزات عیسا را

7ام آبان, 1395

حتماً «بُشر حافی» را می شناسید؛ همو که اهل دنیا و خوشگذرانی بود. یک روز، در بغداد و خانه ی خود، بزمی به پا کرده بود؛ از همان ها که امروزه پارتی اش گویند؛ صدای آواز و موسیقی، کوچه را برداشته بود. امام کاظم علیه السّلام از کنار خانه ی او رد می شد که خادمی برای بیرون بردن آشغال ها از خانه بیرون آمد؛ امام علیه السّلام، از او پرسید: صاحب این خانه آزاد است یا بنده؟! کنیز پاسخ داد: آزاد. امام کاظم علیه السّلام فرمود: راست گفتى، اگر بنده مى بود، از مولاى خود مى ترسید. بُشر که بر سفره ی شراب نشسته بود، علت تأخیر کنیز را پرسید و وقتی جملات امام علیه السّلام را شنید، حرف معجزه گرانه ی معصوم، کار خود کرد و قلب بُشر را هدف گرفت؛ او با پای برهنه، به سوی درب رفت و به دنبال مسیحای خود، رهسپار شد و وقتی مولای خود را پیدا کرد گریست و عذرخواهی نمود و به دست امام علیه السّلام، توبه کرد و از آن روز به بعد، با گناه خداحافظی کرد و به زندگی، سلام! (1)

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2

ای یک دله ی صد دله، دل یک دله کن!

30ام مهر, 1395

آیا ما به راستی، دشمنان مولای مظلوم مان مهدی را دشمن گرفته ایم؟! چه قدر بد است که امامی که سال ها، منتظر نگاه محبت آمیزی از طرفشان هستیم، دروغگویمان بداند، در حالی که ما فکر می کردیم، واقعاً و از ته دل، دوستشان داریم.

چشم چپش به نابینایی نزدیک شده و دلش گرفته بود؛ یاد کودکی اش افتاد، همان زمانی که به دلیل کلافه شدن از بستن یکی از چشم ها، به مادر التماس می کرد که بازش کند تا بتواند کارتون مورد علاقه ی خود را ببیند. او هیچ گاه گمان نمی کرد که بی توجهی به بستن یکی از چشمان و عدم تحمل این رنج در کودکی، باعث نابینایی و تنبلی مستمر و همیشگی چشمش شود. زمانی که به این حدیث مولا امیرالمومنین علیه السلام برخورد کرد که دل دوست دار حضرت امیر علیه السلام و دشمن ایشان، مانند چشم منحرف است؛ یا بینا می شود (محبتش را خالص می کند) و یا سرانجام به نابینایی (از دست دادن محبت حضرت) می انجامد، به خوبی درکش کرد؛ زیرا فردی که نسبت به دل خود، بی توجه باشد، هم طاغوت را دوست داشته باشد و هم الله؛ روزی مسیر خود را به روشنی می یابد؛ مسیر روشن الله و یا ظلمات و نابینایی طاغوت.

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2

می توانیم جاهلانه نمیریم!

23ام مهر, 1395

تحریف یکی از ابزار دشمن جهت بی اثر کردن پیامی است که نمی تواند انکارش کند. هنگامی که مشاهده می کردند تاثیر کلام  پیامبر چقدر بر مردم عمیق است، او را متهم به سحر و جادو می کردند تا اذهان عمومی را اینگونه از اعجاز کلام حضرت منحرف کنند. مقوله عمیق و ریشه دار مهدویت نیز یکی از این مواردی است که از این ترفند دشمن آسیب ها دیده است.

تحریف یکی از ابزار دشمن جهت بی اثر کردن پیامی است که نمی تواند انکارش کند. به عنوان مثال هنگامی که مشاهده می کردند تاثیر کلام پیامبر چقدر بر مردم عمیق است و نمی توانستند این اثر را انکار نمایند، او را متهم به سحر و جادو می کردند تا اذهان عمومی را اینگونه از اعجاز کلام حضرت منحرف کنند. مقوله عمیق و ریشه دار مهدویت نیز یکی از این مواردی است که از این ترفند دشمن آسیب ها دیده است.

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2

بهترین بهانه هستی

16ام مهر, 1395

در طول زندگی شاهد رحمت واسعه الهی بوده ایم و می دانیم که نگاه رحمانی باری تعالی همراه همیشگی زندگی مان بوده است. رحمت واسعه خداوند اقتضا دارد تا برای هدایت انسانها بهانه های متعددی فراهم نماید که با کمی کنکاش می یابیم که اسباب متعددی برای وصال به معشوق مهیا شده است.

تلاوت کلام الله و شنیدن آیات معبود بهانه ایست برای هدایت بندگان؛ همانگونه که فضیل بن عیاض زمانیکه برای سرقت از دیوار خانه عابد بالا رفت، با شنیدن آیه «أَلَمْ یَأْنِ لِلَّذِینَ آمَنُوا أَن تَخْشَعَ قُلُوبُهُمْ لِذِكْرِ اللَّهِ» متحول شد و صدا بر آورد، آری زمان توبه فرا رسیده است.

با خواندن مناجات هایی که از امامان معصوم علیهم السلام، به دستمان رسیده، می آموزیم که چه بگوییم و چه بخواهیم تا بدین سبب آرمان هایمان به برکت نور مناجات مستجاب شود. چکیدن اشک چشم در غم شهید تپیده به خون کربلا حضرت ابا عبدالله علیه السلام از نعمت هایی است که سبب می شود نظر رحمانی الهی به ما جلب شود. به نقل از آیت الله بهجت رحمة الله شنیده ایم داستان شیعه شدن سنی متعصبی که همسایه خویش را به دلیل شیع بودن اذیت می کرده است، ولی امیرالمونین علی علیه السلام فقط به دلیل قطره اشکی که مرد سنی برای حضرت علی اصغر ریخته بود، مورد لطف قرار داد تا بهانه ای باشد برای تشرفش به اسلام و بهانه های بسیار دیگری که برای هدایت و دستگیری ما قرار داده شده است. حتی ترس از غضب الهی نیز بهانه ای است تا ما را به اعمال صالح وادار نماید.

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2

زیبایی های دل انگیز ظهور

9ام مهر, 1395

در این زمان که ظلم و فساد در جهان فراگیر شده و دنیا به سوی فاجعه پیش می رود، انسان ها به خصوص مسلمان ها و شیعیان امید به آینده درخشانی دارند و منتظر منجی و مصلح بزرگ جهان هستند، تا با کمک او ابرهای تیره و تار را کنار زده تا بشریت به آیندۀ وعده داده شده در قرآن کریم برسد، دنیایی پر از صلح و صفا و برادری و برابری در پرتو اطاعت از حق و پیروی از امام زمان عجل الله تعالی فرجه.


آثار رحمت الهی
در سوره مبارکه اعراف آیه 96 می خوانیم: «وَ لَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرى‏ آمَنُوا وَ اتَّقَوْا لَفَتَحْنا عَلَیْهِمْ بَرَكاتٍ مِنَ السَّماءِ وَ الْأَرْضِ» و اگر اهل شهرها و آبادیها، ایمان می آوردند و تقوا پیشه می کردند بركات آسمان و زمین را بر آنها می گشودیم. طبق روایات، وقتی حضرت ظهور کنند اکثریت مردم جهان ایمان می آورند، در روزگار حکومت آن حضرت، گرایش عمومی بشر به حق و عدل که جوهره اسلام ناب محمدی است، بزرگ ترین جلوه های دینداری را می آفریند، به گونه ای که تمام انسان ها تحت پرچم اسلام ناب که در دست آخرین حجت الهی است گرد می آیند. آن وقت است که این وعده قرآن عملی خواهد شد و آثار رحمت الهی تجلی خواهد یافت، به گونه ای که مسافری عراق تا شام را می پیماید در حالی که جز بر گیاه و سبزه قدم نمی گذارد. در حکومت های بشری بخش هایی از محیط زندگی آباد می شود که اعیان نشین است ولی در حکومت امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف امر تولید و توزیع ساماندهی می گردد و همه جا به نعمت و آبادانی می رسد. امام باقر علیه السلام در توصیف عصر ظهور می فرماید: «فلایبقی فی الارض خراب الا عُمَّر» در تمام زمین هیچ ویرانه ای نمی ماند جز این که آباد می گردد. (کمال الدین ج1- باب32 ح 16)

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2

آخرالزمان، دوران امتحانهای شدید!

26ام شهریور, 1395

اصبغ بن نباته گوید: حضرت امیر علیه السّلام فرمود: در میان مردم مانند زنبور عسل باشید در میان پرندگان، هر پرنده ای زنبور عسل را ضعیف و ناچیز می شمارد و اگر پرندگان بدانند آن برکتی که در باطن اوست آن را ناچیز نشمارند.

با زبانها و بدنهای خود با مردم آمیزش کنید (در میان مخالفین خود با اخلاق خوب معاشرت کنید ولی) با دلها و اعمال خود از مردم کنارهگیری نمائید.

سوگند به آنکه جانم در دست اوست آنچه را دوست میدارید (گشایش کار و دولت حق را) نخواهید دید تا اینکه (از شدت اختلاف) به صورت یکدیگر آب دهان اندازید و یکدیگر را دروغگو بنامید! تا آنکه باقی نماند از شما شیعیان مگر (اندکی چون) سرمه ای که در چشم کشیده شده و نمکی که در طعام ریخته شد.

من برای شما مثلی میزنم و آن مثل مردی است که مقداری گندم دارد و آن را از گرد و غبار و دانه تلخ و سیاه و خاک پاک گرداند و در انباری ذخیره نماید و پس از مدتی ببیند مقداری از آن گندم ها آفت زده و کرم گذاشته، گندمهای آفت زده را پاک نموده و دوباره (باقیمانده را) در انبار ذخیره کند، این کار را بارها ادامه دهد تا آنکه در انبار نماند مگر دانه هائی که بسیار سخت و محکم باشد (و آفت در آن تأثیر نکند) همچون دانه های گندمی که در خرمن کاه بعد از کوبیدن بماند (که بسیار سخت است). شما هم همین طور جدا می شوید افراد ضعیف الایمان از افراد قوی مشخص گردد تا آنکه باقی نماند (در ایمان و اعتقاد و دین و [ عمل به آن) مگر گروهی که فتنه به آنها ضرری نخواهد رسانید.

اشتراک گذاری این مطلب!

غفلت شیعه و دل گویه ای با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

26ام شهریور, 1395

ای کاش مسلمانان جهان ، این کلام الهی را در کتاب آسمانی خویش باور می‌کردند که «بقیة الله خیر لکم ان کنتم مومنین»
ای کاش صدها میلیون مسلمانی که هر روز و بارها در نمازهای روزانه‌ی خویش «اهدنا الصراط المستقیم» می‌گویند، از پیامبر مهربان خویش در حجة الوداع می‌شنیدند و می‌پذیرفتند که در این عصر و زمانه، تنها راه رهایی و یگانه راه رستگاری یعنی صراط مستقیم، تو هستی.
تو فصل مشترک میان تمام ادیان و مکاتبی، اما افسوس که در میان شیعیان‌، هنوز زبان مشترک و عزم راسخی برای دم زدن از تو دیده نمی‌شود. ای کاش لحظاتی با خویشتن خلوت می‌کردیم و از خود می‌پرسیدیم : آیا به راستی خداوند حکیم، این ولّیِ معصوم و مظلوم خویش را برای این آفریده است که قرن‌های متمادی در پس پرده‌ی غیبت بماند و بشر هم در ظلمت و بدبختی دست و پا بزند؟
ای کاش لااقل شیعیانت ذره‌ای از غربت و مظلومیت تو را درک می‌کردند و با رفتار و گفتار خویش نمک بر زخم‌های دلت نمی‌پاشیدند. کاش به دنبال پاسخی برای این سؤال می‌گشتیم که آیا غیبت ولی خدا سرنوشت محتوم و تغییر ناپذیر الهی است و یا این ما هستیم که تا کنون او را نخواسته‌ایم و ظهورش را طالب نبوده‌ایم‌؟
کاش متوجه می‌شدیم که فرمول ظهور، سخت و پیچیده نیست و این آگاهی، بیداری، درخواست و دعای ماست که ظهور را پیش از موعد مقرّر خواهد زد و غفلت و خواب‌آلودگی ما از جمله علل اساسی در تأخیر ظهور حجت خداست.
ای کاش می‌دانستیم در دعا برای ظهورت چه اسراری نهفته است و چه برکات و آثاری بر آن مترتّب است.اگر پیام هایت را جدی گرفته بودیم، اگر از این غفلتی که ریشه در دوازده قرن دوران غیبت دارد فاصله می‌گرفتیم، اگر همه با هم یک دل و یک پارچه از درگاه حضرت حق، ظهور نورانی‌ات را خواستار می شدیم، اگر آماده‌ی پذیرش و تحمل شما و اطاعت از اوامرت می‌شدیم چه بسا هم اکنون ظهور صورت پذیرفته بود.

اشتراک گذاری این مطلب!

دعا برای آمدن آن حضرت مانند نمازهای پنج گانه است

19ام شهریور, 1395

 

حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام در عالم خواب یا مکاشفه به مرحوم حاج آقا میرزا محمّد باقر فقیه ایمانی فرمودند:

در منبرها به مردم بگویید و به آنان دستور دهید توبه کنند و برای تعجیل ظهور حضرت حجّت ( عجل الله) دعا نمایند.

دعا برای آمدن آن حضرت، مانند نماز میّت نیست که واجب کفایی باشد و با انجام دادن عدّه ای از دیگران ساقط شود؛ بلکه مانند نمازهای پنج گانه است که بر هر فرد بالغ واجب است برای ظهور آن حضرت دعا کند.

منبع:

مکیال المکارم، ج 1، ص 438
صحیفة مهدیّه، ص 51

اشتراک گذاری این مطلب!

امام صادق علیه‌السلام خطاب به امام زمان (عج)

12ام شهریور, 1395

امام صادق علیه‌السلام خطاب به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف:

مولای من! غیبت تو خواب را چشمانم ربوده و زمین را بر من تنگ نموده و آسایش دلم را از من گرفته است!

منبع: کمال الدین،ج۲،باب۳۳

اشتراک گذاری این مطلب!

ما خودمان را از آقا بیشتر دوست داریم!

5ام شهریور, 1395

مرحوم شیخ رجبعلی خیاط:

 أغلب مردم اظهار می کنند که امام زمان صلوات الله علیه را از خود بیشتر دوست داریم؛ و حال آنکه این طور نیست❗️

 زیرا اگر او را بیشتر از خود دوست داشته باشیم، باید برای او کار کنیم نه برای خود.

منبع:  تذکرة_الاولیاء

اشتراک گذاری این مطلب!

پر کارترین فرد برای آماده سازی زمینه ی ظهور !!

30ام مرداد, 1395

حجت الاسلام والمسلمین حیدری کاشانی:

بعضی ها فکر می کنند که حضرت در زمان غیبت در گوشه ای نشسته است و هر وقت که امام ظهور کند کارش شروع می شود، در صورتی که این طور نیست.

【پر کارترین فرد برای آماده سازی زمینه ی ظهور خود امام زمان(عج) است】

مقام هدایت و تربیت حضرت دارد نیروسازی می کند.
امام شاگرد اول ها را بصورت ویژه و مردم جهان را بصورت عمومی تربیت می کند تا آماده بشوند.

 پس غیبت به معنای پنهان بودن و پنهانی کار کردن است، نه بیکار بودن.

 در مورد وجود امام در عصر غیبت می فرمایند: خورشید پشت ابر.
ابر غیبت ما را از نور مستقیم امامت دور کرده است ولی نور امام به ما می رسد.

بواسطه ی نور خورشیدی که پشت ابر است زندگی می چرخد حتی اگر ابر جلوی آنرا گرفته باشد. خورشید از اثر خودش نیفتاده است.
خورشید امامت هم وقتی پشت ابر غیبت است آثار وجودی خودش را دارد.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

یا صاحب العصر و الزمان

28ام مرداد, 1395

صاحب الزمان از شایع‌ترین القاب حضرت بقیه الله، مهدی موعود (علیه السلام) است. (1)
پس از خداوندی که مالک و صاحب حقیقی زمین و آسمان و تمام آفریدگان است. پیشوایان آیین اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم)، مالکان و صاحبان زمین و آسمان‌اند و همان گونه که بر زمین و اهل آن حاکم و سرپرست‌اند، بر افلاک و ساکنان آن نیز حکمرانی می‌کنند. چرخ گردون که در چرخش و حرکت بسی دقیق و ظریف است، با گذشت میلیون‌ها سال از محور و مسیر خود کمترین انحراف و تخلفی نداشته و با چرخش و حرکت منظم خویش، فصول، شب، روز و زمان را پدید آورده است، اما این سپهر و آن حرکت و این زمان پدیدار از آن‌ها، همگی در اختیار و تصرف جانشینان خداوند سبحان در زمین است. ابو بصیر از امام صادق (علیه السلام) پرسید: «آیا بر امام پرداخت زکات نیز واجب است؟» امام در پاسخ او فرمود:
ای ابابصیر! سخنی ناممکن و محال راندی، نمی‌دانی دنیا و آخرت از آن امام است؟! هر جا بخواهد می‌گذرد و به هر کس بخواهد می‌بخشد. (2)

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2

شیعیان خسته نباشید که ارباب رسید

22ام مرداد, 1395

عنقریب است که گویند به یک صبح سپید
شیعیان خسته نباشید که ارباب رسید

دگر اندوه تمام است شما خوش باشید
روح عالم به نفسهای گل سرخ دمید

به امید صبح ظهور که تنها راه پایان مشکلات و گرفتاریها و آغاز خوشیهاست…
اولین سلام روز رو به محضر آقا امام عصر (عج) هدیه می کنیم

السَّلامُ علیکَ یا بقیَّةَ اللهِ یا اَباصالحَ المَهدی یا خَلیفةَالرَّحمنُ و یا شَریکَ الْقُرآن
اَیُّها الاِمامَ الاِنسُ و الجّانّ سیِّدی و مولای الامان الامان
***********
دل هوای روی ماه یار دارد جمعه‌ها
دل هوای دیدن دلدار دارد جمعه‌ها

صبح جمعه چشم درراهیم ماای عاشقان
یار با ما وعده دیدار دارد جمعه‌ها

چشم های منتظر با اشک‌های عاشقی
هر نگاهش حرف‌ها بسیار دارد جمعه‌ها

آفتابا امرکن تا ابرها پنهان شوند
آسمان بر تابشت اصرار دارد جمعه‌ها

***********

بی تو دلتنگیم جان مادرت زهرا بیا
بی تو دیگر حالت تکرار دارد جمعه‌ها

دلخوشم باجمله‌ای سرشار از عشق و امید
یار با ما وعده دیدار دارد جمعه‌ها

اشتراک گذاری این مطلب!

نشانه های شگفت انگیز آخرالزمان!

22ام مرداد, 1395

آخرالزمان به دورانی گفته می‌شود که وقایعی عظیم و عجیب در آن رخ می‌دهد.

 ‹‹آخرالزمان›› یا پایان دوران همانگونه که از نام آن برمی‌آید به انتهای یک دوره اطلاق می‌شود و مقطعی از زمان است که در آن تغییر از یک دوره به دوره‌ای جدید رخ می‌دهد. از آنجا که اکنون دوره دنیا برپاست آخرالزمان به انتهای دوره دنیا مربوط می‌شود…

آخرالزمان از دیدگاه ادیان به دورانی گفته می‌شود که وقایعی عظیم و عجیب در آن رخ می‌دهد و حاکی از انتهای زندگی به شیوه فعلی بر روی زمین است. انتظار می‌رود با سپری شدن آخرالزمان دوره جدیدی فرا برسد که بسیار با وضعیت پیشین آن متفاوت باشد. همچنین در این زمان است که ادیان الهی به ظهور مردی بشارت داده اند که ظلم و جور را از زمین بر می‌چیند و آن را پر از عدل و داد می‌سازد٫ نمونه چنین بشارت هایی در کتب آسمانی آمده است.

علائم آخرالزمان:

“در آخرالزّمان، خواهی دید که پدران و مادران از فرزندان خود به شدّت ناراضی اند و عاقّ والدین شدن رواج یافته است. حرمت پدران و مادران سبک شمرده می شود. فرزند به پدرش تهمت می زند، پدر و مادرش را نفرین می کند و از مرگ آنها مسرور می شود. در آن هنگام، طلاق و جدایی در خانواده ها بسیار خواهد شد. در آن زمان، فتنه ها چونان پاره های شب تاریک، شما را فرا می گیرد و هیچ خانه ای از مسلمانان در شرق و غرب عالم نمی ماند؛ مگر اینکه فتنه ها در آن داخل می شوند."( الملاحم و الفتن، ص 38.)
در روایات اسلامی برای دوره ی آخر الزمان علایم و نشانه هایی ذکر شده است. اینک به برخی از این علایم و نشانه ها اشاره می کنیم :

 

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2

رابطه حرام خواری و دشمنی با امام زمان (عج)

15ام مرداد, 1395

 بعضی از آدمها، حتّی شده 50 تا تک تومانی حرام بخورند، می خورند! استدلالشان هم این است که: «وقتی آن بالا بالاها، میلیاردی می خورند، من چرا نخورم؟! این 100 تومان و 200 تومان که کسی را به فلاکت نمی اندازد» و البته مشکل هم دقیقاً همینجاست، چون که همین مقدار کم هم انسان را «به فلاکت می اندازد!» و این ماجرا دقیقاً از زمانی شروع می شود که همان پنجاه تومان کلّ زحمت یک نفر را «شبهه ناک» می کند. یعنی معلوم نمی شود چقدرش حرام و چقدرش حلال است؛ آن وقت از زمین و زمان برای حرام خوار می بارد: نفرین ملائک، بیزاری جستن خدا، فرزندان نا به کار و حتّی کشتن امام! این همان فلاکتی است که عرض کردیم!

امّا اینکه چگونه انسانی که پاک و طاهر به دنیا آمده، تبدیل به دشمن خونخوار امام می شود، مرحله به مرحله است. خوردن مال حرام، امری است که اگر جلویش را نگیریم، فقط به سپاه ابلیس افزوده ایم. چرا که خود لعینش روزی گفت: «در هر چه آدميزاده مرا وامانده كند، درباره ی يكى از این سه مرا نمی تواند وامانده کند: گرفتن مالى از راه حرام، يا ندادن حق واجب آن مال (مثل خمس و زکات و …) يا صرف آن در راه حرام.» (1)

امّا چگونه حرام خوار، دست ابلیس را باز می کند؟ در ادامه میاوریم:

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2

غفلت از یاد حضرت ولی عصر علیه السلام از بدترین بلاها

8ام مرداد, 1395

مرحوم آیت الله میلانی می فرمود:

✍این کم معرفتی است که یک مؤمن در شبانه روز یک ربع، بیست دقیقه به یاد امامش نباشد. چه خوب است که روزانه به همین مقدار بنشینیم و با حضرت حرف بزنیم و درد دل داشته باشیم. برایش دعا بخوانیم و صلوات هدیه کنیم.

از بدترین بلاهایی که به آن گرفتاریم، غفلت از یاد حضرت ولی عصر علیه السلام است.

باید از گناهانی که ما را به این فراموشی و غفلت انداخته است به خدا پناه ببریم.


منبع: (کتاب،مسألۀ مهدویت،برنامه سمت خدا،مسعود عالی،دفتر دوم،صفحه119)

اشتراک گذاری این مطلب!

بخش هایی از وصیت نامه شهدا درباره امام غائب

1ام مرداد, 1395

جملات زیر بخش هایی از وصیت نامه شهدای 8 سال دفاع مقدس است که پیرامون امام زمان(عج) بیان شده است. شاید با خواندن این جملات بتوان عمق اعتقاد شهدا به منجی آخر الزمان و هدف آن ها را از جنگ دریافت.

*اکنون که فجری دوباه بردمیده است … برماست که از این انقلاب الهی و اسلامی خویش، به خوبی محافظت کرده و آن را به انقلاب جهانی مهدی(عج) متصل بگردانیم. (شهید رجب حبیبی درح)

* ای کسانی که «یابن ‏الحسن» و «یابن الزهرا» می‏گویید و عاشق مهدی هستید! مهدی(عج) در بیابان‏های خونرنگ خوزستان که در هر وجبش، گلی پرپر شده. مهدی(عج) در میان چادرهای رزمندگان است، مهدی(عج) پیشاپیش سربازانش است.(شهید مجید محمدزاده)

* به امید روزی هستم که امام عصر(عج)… ظهور کند و جهان را از ظلم و بیدادگری، رهایی بخشد. (شهید جلیل محدثی ‏فر)

*از خدا بخواهید که فرج امام زمان (عج) را نزدیکتر کند. (شهید سیدحسن اسلامی زیدانلو)

*مواظب باشید که در صحنه‏ ی امتحان الهی مردود نشوید و شرمسار در قیامت نباشید که پاسخ ندهید چرا مقدمه‏ ی ظهور ولی و حجت خدا را فراهم نکردید؟ (شهید محمدحسین فاضلی)

*پایدار بمانید، که این انقلاب، راه گشای حکومت مطلوب امام زمان (ع) است.(شهید حسین نجفی)

*امیدوارم که انقلاب مهدی «عج» پایدار بماند، و انقلاب امام را با انقلاب مهدی موعود پیوند دهد. (شهید محمود بی قید)

*مطمین باشید، این مملکت امام زمان«عج» است. و هیچ برنامه ‏ای بدون خواست او انجام نمی‏پذیرد. (شهید سعید الله‌ قایمی)

*این انقلاب ان‌شاءالله از انقلاب‏هایی است که می‏خواهد دست شما را به دست امام زمان «عج» برساند. (شهید حسین نجفی)

*تمامی وابستگان شرق و غرب باید بدانند، هرگز نخواهند توانست سد راه انقلاب شوند. چون انقلاب همچون موجی پرخروش به پیش می‏رود، و تمامی ناپاکی ‏ها را از سر راهش می‏ شوید. و زمینه را برای ظهور امام زمان«عج» فراهم می‏سازد. (شهید غلام حسین هادی گازاری)

*از ریختن خون شهدا ناراحت نباشید و به همه بگویید، ما چرا شهید می‏دهیم. و این قدر شهید می‏دهیم، تا ظهور حضرت مهدی(عج). (شهید سیروس براتی)

*ما آن قدر کشته می‏دهیم تا اسلام عزیز با ظهور مهدی(عج) پیروز شود و قسط و عدل الهی را در سایه توحید برقرار کند. (شهید محمدرضا محبی)

* مگر نمیبینی که ظلم سراسر گیتی را فرا گرفته و مهدی فاطمه(عج)‌سرباز میطلبد؟ (شهید محمد کمالیان)

*امام زمان(عج) منتظر شماست که شما را بشناسد. قلب خود را پاک کنید و همچنان محکم و استوار بر عقیده و ایمان خود باشید و زمان را برای ظهور حضرتش آماده و مهیا سازید. (شهید محمدجواد میری)


 پایان/ چه زیبا فرمود شهید زین الدین : خدایا شهیدان در انتظارند ، مردم ما در انتظارند، مستضعفین جهان به تنگ آمده اند!

اشتراک گذاری این مطلب!

بهایی ها درباره امام زمان چه می گویند؟

25ام تیر, 1395

بررسی مفهوم مهدویت و امام زمان(عج) در ادیان آسمانی ازجمله اسلام مطرح شده است. اما در این بین فرقه های ساختگی از جمله بهاییت سر برآوردند که در این باب مواردی را مطرح و به خورد پیروان خویش دادند.

امام زمان بهائیت کیست؟ و چه رابطه ای با امام زمان شیعه و سنی با این اسم و رسم دارد؟ این مسئله پرسشی که از سوی بسیاری  مطرح می شود، پاسخ در وهله نخست آن است که اعتقاد به امام دوازدهم از اصول عقاید شیعیان است و تمام شیعیان درباره وجود شریف ایشان با استناد به احادیث و تاریخ و برهان های عقلی، باور و یقین دارند. فرقة ضاله بهائیت منشعب از بابیت است و بابیت فرزند یکی از جریانات فکری شیعه بنام شیخیه می باشد. در مسلک شیخیه اصلی وجود دارد، مبنی بر اینکه بایستی در هر عصری یک شیعه کامل که از آن به عنوان رکن رابع یاد می شود وجود داشته باشد که رابطه فیض بین امام و امت باشد. سیدعلی محمد باب که جوانی جاه طلب بوده، مدتی در شهر مقدس کربلا در مکتب سید کاظم رشتی رئیس و اعلم علمای مسلک شیخیه تحصیل نموده و بعد از مرگ استاد ادعای رکنیت و ذکریت و مقام موهوم باب امام زمان(عج) نمود. وی در یکی از کتاب هایش می نویسد:

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2

آیا امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) از من یاد می کند؟

25ام تیر, 1395

حضرت آیت الله قرهی(دامت برکاته) می گوید: اگر می‌خواهی بدانی یادت کرده، بدان همین قدر که اجازه داده دائم به فکرش باشی، معلوم است تو را دوست دارد و به تو عشق می‌ورزد که اجازه داده به یادش باشی.

بعضی یاد چیز دیگری هستند، نعوذبالله یاد گناه هستند. یاد این هستند که علیه نظام و چهره‌های انقلابی کار کنند و تخریب کنند. فکرشان مدام در آن سمت هست. امّا یک عدّه هم مدام یاد امام زمان و یاد اولیاء خدا هستند.

می‌گویند: ما از طریق مثلاً آیت الله العظمی بهجت، آیت‌الله العظمی بهاءالدّینی، آیت‌الله خوشوقت، آیت‌الله حقّ شناس و امثال این بزرگان و اعاظم متّصل به امام زمان می‌شویم، جملات آن‌ها را می‌خوانند، مطالب آن‌ها را که مربوط به آقا جان است، گوش می‌دهند.

برخی‌ها آهنگ‌ها و ترانه‌های مبتذل گوش می‌دهند، اما این‌ها صدای اولیاء را می‌شنوند، برای این که یاد حضرت حجّت در قلبشان زنده شود. دائم بگویند: یابن‌الحسن! دائم بگویند: آقا جان!

اشتراک گذاری این مطلب!

امام زمان عجل الله تعالی فرجه در آیین هندیان

18ام تیر, 1395

دور دنیا تمام شود به پادشاه عادلی در آخرالزمان که پیشوای ملائکه وپریان و آدمیان باشد.

و حق و راستی با او باشد وآنچه در دریاها و زمین ها و کوه ها پنهان باشد همه را به دست آورد و ازآسمان ها و زمین آنچه باشد خبردهد واز او بزرگتر کسی به دنیا نیاید.

پس از خرابی دنیا پادشاهی در آخرالزمان پیدا شود که پیشوای خلایق باشد و نام او “منصور” باشد.تمام عالم را بگیرد و به دین خود آورد و همه کس را از مومن و کافر بشناسد وهر چه از خدا بخواهدبیاورد.

چون مدت روز تمام شود دنیای کهنه نوشود و زنده گردد و صاحب ملک تازه پیدا شود .از فرزندان دو پیشوای جهان یکی ناموس آخرالزمان ودیگر وصی بزرگتر وی که"پشن"(نام هندی علی بن ابیطالب)نام دارد.ونام آن صاحب ملک تازه"راهنما"(هادی-مهدی)است به حق پادشاه شود و خلیفه “رام"(به زبان سانسکریت"خدا") باشد وحکم براند و او را معجزه بسیار باشد.

 

منبع:تبیان/ کتب “باسک"و"دید"و"دادتک”

اشتراک گذاری این مطلب!

می خواهی چشمت را ببندی یا باز کنی؟

18ام تیر, 1395

سوال یکی از شاگردان آیت الله حائری شیرازی از معظم له:

 آیا قضایای یمن ارتباطی با یمانی دارد؟

 آیت الله حائری شیرازی: اگر بخواهی چشمت را ببندی و از ترسِ «کذب الوقاتون» چیزی نگویی، خیر. ارتباطی ندارد! اما اگر بخواهی چشمت را باز کنی، بله. ارتباط دارد! حالا می خواهی چشمت را ببندی یا باز کنی؟!!

 منبع : پایگاه نشر آثار و اندیشه های حضرت آیت الله حائری شیرازی

اشتراک گذاری این مطلب!

تبیین انتظار فرج واقعی (4 پایانی)

11ام تیر, 1395

تبیین انتظار فرج واقعی (1)

تبیین انتظار فرج واقعی (2)

تبیین انتظار فرج واقعی (3)

 

گروه چهارم:

گروه چهارم منتظران لقاء واقعی حضرت صاحب الأمر علیه السلام هستند که با دو بال علم و عمل پا در عرصه ی تهذیب و تطهیر نفس گذارده، و با نفس أمّاره خود به جنگ مشغول شده، و هدف اصلی ایشان لقای خدا می باشد و در راه مقصود کمر همّت را محکم بسته، به مجاهده می پردازند.

بدون شک اگر این اشخاص در مسیر مجاهده ثابت قدم بمانند، به مقتضای والَّذینَ جَاهَدوا فِینَا لَنَهدیَنَّهُم سُبُلَنا ، به مقصود خواهند رسید و ظهور شخصی و باطنی آن حضرت برای آنان صورت می گیرد؛ زیرا لقای حضرت حقّ بدون لقای آیتی و مرآتی امام علیه السلام صورت نپذیرد.

توضیح اینکه امروزه راه تشرّف به حقیقت ولایت آن حضرت باز است، و مهم نیز همین است، ولی نیاز به مجاهده با نفس امّاره و تزکیه نفس دارد، خواه ظهور خارجی و عمومی آن حضرت بزودی واقع گردد یا نگردد، زیرا خداوند ظالم نیست و راه وصول را برای افرادی که مشتاقند نبسته، بلکه این در پیوسته باز است. و به تعبیر دیگر حقیقت آیه ی کریمه قرآن که در روز غدیر خم نازل شد، الیَومَ أَکمَلتُ لَکُم دینَکُم ،(8) هنوز زنده و پابرجاست و تا امروز که در غیبت کبری به سر می بریم دین به کمال خودش باقی است. و کسی نمی تواند ادّعا کند که چون امام ما غائب اند، طریق اصلاح نفس و سیر و سلوک مسدود شده و دین خدا فعلاً ناقص و راه بسته است، تا آن حضرت ظهور بفرمایند.

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2

تبیین انتظار فرج واقعی (3)

4ام تیر, 1395

تبیین انتظار فرج واقعی (1)

تبیین انتظار فرج واقعی (2)

 

گروه سوم:
 
اما گروه سوّم از شیعیان و محبّین اهل بیت علیهم السلام کسانی هستند که عموماً در خانواده های مذهبی رشد کرده و از اعتقادات مذهبی صحیح و محکمی برخوردارند. تعداد این افراد گرچه از گروه دوم کمتر است، امّا به هر حال تعداد متنابهی از جمعیّت شیعی را دربرمی گیرد.

محبّت اهل بیت علیهم السّلام در این افراد از بدو تولّد با شیر مادر در جانشان نشسته و با ذکر یابن الحسن یابن الحسن قدم به سن تکلیف نهاده اند. روزه و نمازشان را بیاد مولایشان به جا می آورند، و بر شرکت در مجالس اهل بیت علیهم السلام مداومت دارند و خلاصه در شادی و عزا تمام توجّهشان مبذول وجود حضرت بقیّة الله الأعظم علیه السلام است. و غایت مطلوب و آرزویشان دیدار روی منیر آن حضرت می باشد و چه بسا برای نیل به این مقصود، کراراً شب های چهارشنبه ی جمکران را ادراک کرده اند و …

نهایتاً با بررسی حالات این گروه پاک و مؤمن و متّقی می بینیم که برخی از ایشان با گذشت زمان و تأخیر در امر فرج و موفق نگشتن به زیارت حضرت دچار مشکلاتی از قبیل یأس و نومیدی شده، دست از همه ی مسائل دینی شسته و حتّی احیاناً از شنیدن این گونه امور ابراز انزحار می کنند که متأسفانه در زمان ما آمار این دسته افراد روبه فزونی است! و گروهی نیز که به یأس مبتلا نمی شوند علی رغم اینکه سال هاست در یاد آن حضرت به سر برده و در فراق می سوزند، ولی نفوسشان در مراحلی متوقف شده و از رشد و تکامل باز ایستاده اند.

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2· 3

تبیین انتظار فرج واقعی (2)

28ام خرداد, 1395

تبیین انتظار فرج واقعی (1)

گروه دوم:
اما دسته دوم از منتظران که اکثر جامعه ی شیعی را در بر می گیرد، افرادی هستند که اعتقاد به تحوّل جهانی حضرت بقیّة الله را از پدران خود به ارث برده اند. و در مقام گفتار و ادّعا سخت خود را شیفته ی دیدار و فرج مولایشان معرّفی می کنند و گه گاهی در مناسبت های مختلف مذهبی عرض ارادتی می کنند و احیاناً ذکر اللهم عجّل لولیّک الفرج بر زبان جاری می سازند. اما در مقام عمل و در زندگی و اجتماع، کوچه و بازار، درس و مسجد وقتی اعمال آنها را زیر ذرّه بین قرار دهیم، گویا اصلاً بوئی از شخص منتظر از او به مشام نمی رسد؛ و وقتی در زوایای نفس او بنگریم، هیچ تمایلی نسبت به ظهور آن حضرت در او دیده نمی شود.

گرچه با زبان قال می گوید: «خدایا امام زمان ما را برسان» ولی با زمان دل می گوید: «خدایا از تو می خواهم قدری در آمدن حضرت دست نگهداری تا من به کمال مشتهیات خود نائل آیم. بارالها! مخارج عائله سنگین است؛ من قدری از مال ربوی استفاده می کنم. وقتی به وضع مناسبی از جهت مالی رسیدم توبه و استغفار می کنم. علاوه بر آن خمس آنرا نیز از باب ردّ مظالم می پردازم و …» خلاصه در هر زمینه ای در امور روزمره با توجیهات غلط و کلاه های شرعی عمر خود را سپری می کند. در حالی که خود در سویدای نفسش آگاه است که همه یا غالب برنامه هائی که برای زندگی خود چیده است، همه ی آن یا غالب آن با شرع پاک اسلام یا بهتر بگوئیم با آنچه که امام زمان علیه السلام از او می خواهند، مغایرت دارد.

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2

تبیین انتظار فرج واقعی (1)

21ام خرداد, 1395

الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیّدنا محمد و آله الطاهرین و لعنة الهل علی أعدائهم أجمعین، من الآن إلی قیام یوم الدین و لا حول و لا قوة الّا بالله العلی العظیم.

مسأله انتظار فرج و منجی عالم، اختصاص به تشیّع ندارد و معتقدین به ادیان مختلف هر کدام به نحوی منتظر منجی موعودی بوده و نگاه خاصی به این مسأله دارند. ولی آنچه اکنون درصدد بیان آن هستیم، بررسی دیدگاه های مختلف شیعیان نسبت به مسأله انتظار فرج موفور السرور قطب دایره امکان حضرت بقیة الله الاعظم عجل الله فرجه الشریف می باشد.

با توجه به ابعاد گوناگون انتظار، می توان شیعیان منتظر را به چهار دسته تقسیم نمود.

گروه اوّل:

گروه اوّل از منتظران حضرت ولی عصر علیه السلام کسانی هستند که نگاهشان به ظهور ایشان بیش از یک خبر نیست؛ و اجمالاً آن را در اعمال لایه های اعتقادی ذهن خود طبقه بندی کرده و سالی یکبار هم به فایل ظهور و انتظار ذهن خود سر نمی زنند.
طبیعتاً زندگی آنها، هیچ رنگ و بوئی از انتظار نمی دهد و با تغییر و تحوّلات زمانه، برنامه زندگی آنها هر روز رنگ جدیدی به خود می گیرد.
چنین افرادی به جهت کمبود اطلاعات دینی و اُنس با آموزه های غیراسلامی غربی و شرقی، عموماً دچار شک و تردید شده و در وادی هائی خطرناک گرفتار می شوند. و از همین روست که در روایات آخرالزّمان در مورد برخی از افراد آمده: أصبح مسلماً و أمسی کافراً.

ادامه دارد….

اشتراک گذاری این مطلب!

آیات مهدویت

14ام خرداد, 1395

جزء 23 سوره یس ،آیه 30  

« يَا حَسْرَةً عَلَى الْعِبَادِ مَا يَأْتِيهِمْ مِنْ رَسُولٍ إِلَّا كَانُوا بِهِ يَسْتَهْزِئُونَ » (30/یس)

« افسوس! براين بندگان هيچ پیامبری برای هدایت آنها نیامد ،مگر اینکه او را استهزاء کردند. » 

امام صادق (ع) می فرماید: “اگر یه روایت را بفهمی بهتراز آن است که ده روایت را نفهمی و نقل کنی

ایشان فرمودند: امیرالمؤمنین بر منبرکوفه بودند سخنرانی کردند و گفتند : ای مردم در پیش روی شما فتنه های تاریک و کور و گرفته ای است که فقط ” نؤمه ” از آن  نجات می یابند  بعد پرسیدند :” نؤمه”  چه کسانی هستند ؟امام علی(ع) فرمودند: کسانی که حجت خدا را می شناسندو به سمت او خواهندرفت.حجت خدا مردم را می شناسد ولی مردم او را نمی شناسند مانند حضرت یوسف که مردم را می شناخت ولی آنها او را نمی شناختند.
 
و سپس حضرت علی(ع) آیه 30 سوره یس را تکرار کردند و فرمودند :ای مردم بدونید حجت خدا خواهد آمد به حجت خدا ایمان بیاورید ای کسانی که هنوز به امام زمان ایمان ندارید به این حجت خدا ایمان بیارید که یک  روزی خواهد آمد ،و وای به حال آنها که بهش ایمان نیاوردند .

برگرفته از :کتاب سیمای ماه دوازدهم در سی جزء قرآن نوشته استاد اباذری ازاساتید مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم

اشتراک گذاری این مطلب!

شاه کلید...

7ام خرداد, 1395

 

امام باقر(علیه السلام) فرمودند:

اگر خواهان قرار گرفتن در مقامات رفیع هستید؛

اگر خواهان گشایش در هر امری هستید؛

اگر خواهان جلب رضایت خداوند می باشید؛ توجّه به دو امر الزامی است:

1 شناخت امام زمان(عج)

2 اطاعت از امام زمان(عج)

اگر شاه کلید «معرفت امام» در دست باشد، تمام قفل ها باز می شود.

منبع: مکیال المکارم، ج۲، ص۱۸۰.

اشتراک گذاری این مطلب!

یوسف فاطمه (س) باز آ

2ام خرداد, 1395

مهدی جان ؛:؛

دیدن روی تو، چشم دگری می خواهد

منظر حسن تو، صاحب نظری می خواهد

باید از هر دو جهان، بی خبرش گردانند…

هر که از کوی وصالت، خبری می خواهد

تا مگر تیر دعایم، به اجابت برسد…

ناله ام…سوز و نوایم، اثری می خواهد

تا که خاکستر خود، وقف قدوم تو کنم…

دلم از آتش عشقت، شر ری می خواهد

چوبهٔ دار بلا را، به سر دوش کشد…

هر که از نخل ولای تو، بری(ثمری) می خواهد!

روز آغاز، نوشتند به بازوی خلیل (ابراهیم نبی)

که: بت نفس، شکستن، تبری می خواهد!

شمع تا شعله، به بال و پر پروانه زند..

چشم گریان زگل، پاک تری می خواهد

یوسف فاطمه(س)، باز آ…که در این مصر وجود…

بشریت، چو تو خیرالبشری می خواهد

اشتراک گذاری این مطلب!

شعری زیبا از رهبر انقلاب بدای یار غایب

1ام خرداد, 1395

من از اشکی که میریزد ز چشم یار میترسم

از آن روزی که مولایم شود بیمار میترسم!
همه ماندیم در جهلی شبیه عهد دقیانوس
من از خوابیدن مهدی درون غار میترسم!
رها کن صحبت یعقوب و کوری و غم و فرزند
من از گرداندن یوسف سر بازار میترسم!
همه گویند این جمعه بیا اما درنگی کن
از اینکه باز عاشورا شود تکرار میترسم!
سحر شد آمده خورشید اما آسمان ابریست
من از بی مهری این ابرهای تار میترسم!
تمام عمر خود را نوکر این خاندان خواندم
از آن روزی که این منصب کنم انکار میترسم!
طبیبم داده پیغامم بیا دارویت آماده است
از آن شرمی که دارم از رخ عطار میترسم!
شنیدم روز وشب از دیده ات خون جگر ریزد
من از بیماری آن دیده خونبار میترسم!
به وقت ترس و تنهایی،تو هستی تکیه گاه من
مرا تنها میان قبر خود نگذار، میترسم!
دلت بشکسته از من،لکن ای دلدار رحمی کن
که از نفرین و عاق والدین بسیار میترسم!
هزاران بار من رفتم،ولي شرمنده برگشتم
ز هجرانت نترسیدم ولی این بار میترسم!
سید علی خامنه ای

اشتراک گذاری این مطلب!

برکات ناشی از فرهنگ مهدوی در خانواده

31ام اردیبهشت, 1395

1. وجود حامی معنوی

یکی از نیازهای انسان، نیاز به معنویت و نورانیّت باطن است، که در این راستا وجود یک حامی معنوی، پدر روحانی و ارتباط ملکوتی با انسان‌های عرشی ضروری به نظر می‌رسد.

خانواده‌های مهدی باور می‌توانند به بهترین  شکل از وجود مقدس امام زمان (علیه السلام) به عنوان پدر معنوی و حامی روحانی خود بهره‌مند شوند.

حضرت امیرالمومنین (علیه السلام) در توصیف شخصیت امام می‌فرماید: «فالإمام…الأبُ الشفیق مَفزَعُ العِبادَ فی الدَّواهی…»
امام پدریست مهربان و پناهگاه بندگان در مصائب، سختی ها و گرفتاری هاست. (مجلسی، 1403، 25، 171)

 حضرت صاحب الزمان  (علیه السلام) در توقیعی به شیخ مفید (رحمه الله) می فرمایند: «إنّا غَیرُ مَهمَلین لِمُراعاتِکُم و لا ناسینَ لِذِکرکُم…»
ما در رسیدگی و سرپرستی شما، کوتاهی و اهمال نکرده ایم و یاد شما را از خاطر نبرده ایم. (طبرسی، 1403، 2، 497)

ادامه »

امام_زمان (عج) غایب است یعنی چه؟

30ام اردیبهشت, 1395

گفتند غایب؟ کدام غایب؟ بچه دستش را از دست پدر رها کرده و گم شده می گوید: پدرم گم شده است!

ما مثل بچه‌ای هستیم که پدرش دست او را گرفته است تا به جایی ببرد و در طول مسیر از بازاری عبور می‌کنند.
بچه جلب ویترین مغازه‌ها می‌شود و دست پدر را رها می‌کند و در_بازار_گم_می‌شود و وقتی متوجه می‌شود که دیگر پدر را نمی‌بیند، گمان می‌کند پدرش گم شده است. در حالی که در واقع خودش گم شده است.

 انبیاء_و_اولیاء_پدران_خلقند و دست خلائق را می‌گیرند تا آنها را به سلامت از بازار_دنیا عبور دهند. غالب خلائق جلب متاع‌های دنیا شده‌اند و دست پدر را رها کرده و در بازار دنیا گم شده‌اند.

 امام زمان (عج) گم و غایب نشده است ما گم شدیم و محجوب گشته‌ایم
. امام غایب نیست، تو نمی بینی آقا را. او حاضر است. چشمت که اسیر دنیا شده اگر از دنیا دست بردارد، آقا را می بیند. خلاصه نگو آقا غایب است. تو نمی بینی.

 


برگرفته از کتاب « امام زمان (عج) در کلام اولیای ربانی/مهدی لک علی آبادی/ ص 30

 

اشتراک گذاری این مطلب!

مشتركات عاشورا و انتظار

24ام اردیبهشت, 1395

براي انسان عصر حاضر كه در ميانه راه عاشورا و انتظار ايستاده است، اين دو واقعه، دو چشم انداز بيكران است؛ دو چشم انداز در دو سمت گذشته و آينده، و با دريايي از زيباييها و ايده آل ها.

عاشورا مكتبي بود كه گشوده شد تا به انسان درس خودسازي انقلابي و قيام عليه طاغوت را بياموزد و آدمي از عاشورا آموخت كه در طريق حق ورسيدن به رهايي و آزادگي، بايد تا واپسين نفس ايستادگي كرد.

و اما مكتب انتظار، مكتب اميد است و چشم انداز روشن آينده. آنگاه كه مدينه فاضله انسان درزمين سرانجام به دست مبارك حجت حق،تحقق يابد و پس از زمستان طولاني جهان، زمين به عطرگل نرگس برانگيخته شودوتمامي آرمانهاي بشري همچون بهار،يكباره به شكوفه نشيند.هر دو اين چشم اندازهاي زيبا را دين در برابر چشم انسان گشوده است و هيچ مكتب و مرام ديگري نتوانسته است تابدين پايه آدمي را ارج نهد و مرتبه او را ارتقا بخشد.

رسول اكرم (ص) در حديثي كه از ايشان نقل شده است. فرموده اند:

(همانا از شهادت حسين(ع) گرمايي در قلب مومنان ايجاد مي شود كه هرگز به سردي نخواهد گراييد) اين حرارت، عشق سوزاني است كه مومنان را از عاشورا به عصر ظهور مي رساند، و در سرماي قطبي روزگاران، دلهاي باورمند را گرمي اميد مي بخشد.(1)

مهدويت تداوم قيام سرخ عاشوراست و ظهورثمره شجره طيبه اي است كه با خون مطهر حضرت سيد الشهدا، امام حسين(ع) آبياري شد. اين گونه است كه براي درك مفهوم ژرف و سترگ انتظار بايد از وادي «نينوا» گذشت و فلسفه انقلاب كبير آموزگار بزرگ شهادت و رهايي را دريافت. ✨

«عاشورا» و «انتظار» هر دو نهضت هايي الهي براي رهايي انسان از قيد و بند هر چه غير خدا هستند، و در هر دو نهضت مبارزه و جهاد با ستمگران و مستكبران تا عاليترين درجه،فریضه ای واجب ومقدس به شمارآمده است

خداوند متعال، امامت را در ذريه آن حضرت قرار داد تا جهان به وسيله قيام فرزند برومند او حضرت ابا صالح المهدي(عج) به حقيقت گرايد و قسط و عدل كه روياي ديرپاي بشريت مظلوم است، توسط آن حضرت تحقق يابد.

 در اين مفهوم بزرگ و شگفت، بنابر روايات و احاديث متعدد و متواتر، هيچ گونه ترديدي وجود ندارد كه حضرت صاحب الزمان(عج) از فرزندان حضرت امام حسين(ع) است و فرزند حسين(ع) يعني امتداد خط سرخ عاشورا. به اين اعتبار، نهضت بزرگ كربلا را مي توان «عقبه» نهضت جهاني حضرت ولي عصر (عج) به شمار آورد و تنها كسي مي تواند امام نهضت جهاني آخر الزمان باشد كه در شجاعت، تقوا، جديت، سازش ناپذيري، اعتقاد، شهامت، علم، ايثار، و … همانند امام عاشورا باشد.

نويسنده:كامران شرفشاهي
الوسائل- ج10- ص 318

 

اشتراک گذاری این مطلب!

ای خدا مُردم ز دوری عصرجمعه سر رسيد

17ام اردیبهشت, 1395

جمعه شد اما نمیدانم که دلدارم کجاست!
من خریدارش شدم زنبیل ِبازارم کجاست؟

دسته گل هایی برایش چیده ام از باغمان
باغبان با من بگو ماه شب ِ تارم کجاست؟

جای ِ ماه آسمان عکس از نگاهش می کشم
هرچه میگردم نمیدانم که پرگارم کجاست؟

خط بخط حرف دلم راچیده ام بر روی هم
بامن ای مادربگو دفتر وَ خودکارم کجاست؟

می روم در کُنجِ ایوان دیده بر راهش نهم
شاید آرامم کند فندک وَ سیگارم کجاست؟

نذر ِ دیدارش فراوان روزه ها دارم به دل
ربنا سر داده شد خرمایِ افطارم کجاست؟

گشته ام انگشت نمای مردو زن پیروجوان
از کجا فهمیده اند ایراد ِ رفتارم کجاست؟

ای خدا مُردم ز دوری عصرجمعه سر رسيد
خواهشا با من بگو اربابِ دربارم کجاست؟

اشتراک گذاری این مطلب!

زیارت امام زمان (عج) در روز جمعه

10ام اردیبهشت, 1395

 جمعه روز حضرت صاحب الزّمان(عج) و بنام آن حضرت است و همان روزى است كه ايشان در آن روز ظهور خواهد فرمود…

بگو:

السَّلامُ عَلَيْكَ يَا حُجَّةَ اللَّهِ فِي أَرْضِهِ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا عَيْنَ اللَّهِ فِي خَلْقِهِ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا نُورَ اللَّهِ الَّذِي يَهْتَدِي بِهِ الْمُهْتَدُونَ وَ يُفَرَّجُ بِهِ عَنِ الْمُؤْمِنِينَ السَّلامُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الْمُهَذَّبُ الْخَائِفُ السَّلامُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الْوَلِيُّ النَّاصِحُ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا سَفِينَةَ النَّجَاةِ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا عَيْنَ الْحَيَاةِ السَّلامُ عَلَيْكَ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْكَ وَ عَلَى آلِ بَيْتِكَ الطَّيِّبِينَ الطَّاهِرِينَ السَّلامُ عَلَيْكَ عَجَّلَ اللَّهُ لَكَ مَا وَعَدَكَ مِنَ النَّصْرِ وَ ظُهُورِ الْأَمْرِ السَّلامُ عَلَيْكَ يَا مَوْلايَ أَنَا مَوْلاكَ عَارِفٌ بِأُولاكَ وَ أُخْرَاكَ أَتَقَرَّبُ إِلَى اللَّهِ تَعَالَى بِكَ وَ بِآلِ بَيْتِكَ وَ أَنْتَظِرُ ظُهُورَكَ وَ ظُهُورَ الْحَقِّ عَلَى يَدَيْكَ

سلام بر تو اى حجّت خدا در زمينش، سلام بر تو اى ديده خدا در ميان مخلوقاتش، سلام‏ بر تو اى نور خدا كه رهجويان به آن نور ره مى‏يابند و به آن نور از مؤمنان اندوه و غم زدوده مى‏شود، سلام بر تو اى پاك‏نهاد و اى هراسان از آشوب دوران، سلام بر تو اى همراه خيرخواه، سلام بر تو اى كشتى نجات، سلام بر تو اى چشمه حيات، سلام بر تو،درود خدا بر تو و بر خاندان پاكيزه و و پاكت، سلام بر تو، خدا در تحقق وعده‏اى كه به تو داده از نصرت و ظهور امرت شتاب فرمايد، سلام بر تو اى مولاى من، من دل‏بسته تو و آگاه به شأن دنيا و آخرت توام، و به دوستى تو و خاندانت به سوى خدا تقرّب مى‏جويم و ظهور تو و ظهور حق را به دست تو انتظار مى‏كشم

وَ أَسْأَلُ اللَّهَ أَنْ يُصَلِّيَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أَنْ يَجْعَلَنِي مِنَ الْمُنْتَظِرِينَ لَكَ وَ التَّابِعِينَ وَ النَّاصِرِينَ لَكَ عَلَى أَعْدَائِكَ وَ الْمُسْتَشْهَدِينَ بَيْنَ يَدَيْكَ فِي جُمْلَةِ أَوْلِيَائِكَ يَا مَوْلايَ يَا صَاحِبَ الزَّمَانِ صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَيْكَ وَ عَلَى آلِ بَيْتِكَ هَذَا يَوْمُ الْجُمُعَةِ وَ هُوَ يَوْمُكَ الْمُتَوَقَّعُ فِيهِ ظُهُورُكَ وَ الْفَرَجُ فِيهِ لِلْمُؤْمِنِينَ عَلَى يَدَيْكَ وَ قَتْلُ الْكَافِرِينَ بِسَيْفِكَ وَ أَنَا يَا مَوْلايَ فِيهِ ضَيْفُكَ وَ جَارُكَ وَ أَنْتَ يَا مَوْلايَ كَرِيمٌ مِنْ أَوْلادِ الْكِرَامِ وَ مَأْمُورٌ بِالضِّيَافَةِ وَ الْإِجَارَةِ فَأَضِفْنِي وَ أَجِرْنِي صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَيْكَ وَ عَلَى أَهْلِ بَيْتِكَ الطَّاهِرِينَ

و از خدا درخواست مى‏كنم بر محمّد و خاندان‏ محمّد درود فرستد و مرا از منتظران و پيروان و ياوران تو در برابر دشمنانت و از شهداى در آستانت در شمار شيفتگانت قرار دهد، اى سرور من، اى صاحب‏ زمان،درودهاى خدا بر تو و بر خاندانت، امروز روز جمعه و روز توست‏ روزى كه ظهورت و گشايش كار اهل ايمان به دستت در آن روز و كشتن كافران به سلاحت‏ اميد مى‏رود و من اى آقاى من در اين روز ميهمان و پناهنده به توام و تو اى مولاى من بزرگوارى از فرزندان‏ بزرگواران و از سوى خدا به پذيرايى و پناه‏دهى مأمورى، پس مرا پذيرا باش و پناه ده، درودهاى خدا بر تو و خاندان پاكيزه‏ات.

سيّد بن طاووس فرموده: من پس از اين زيارت به اين شعر تمثل مى‏جويم و به آن حضرت اشاره نموده، مى‏گويم:

نَزِيلُكَ حَيْثُ مَا اتَّجَهَتْ رِكَابِي وَ ضَيْفُكَ حَيْثُ كُنْتُ مِنَ الْبِلادِ
در هر كجا و بر سر هر خوان، من ميهمان توام اى صاحب الزّمان

 

اشتراک گذاری این مطلب!

آقا سلام...

27ام فروردین, 1395

آقا سلام به اشکِ چشمِ ترِ شما ….
آقا سلام به اشکِ چشمِ تر
آقا سلام به اشکِ چشم
آقا سلام به اشک
آقا سلام به
آقا سلام
آقا
قِصہ
قصہ ی
قصہ ی مرد
قصہ ی مرد منتظـر
قصہ ی مرد منتظـر ،
قصہ ی مرد منتظـر ، شد
قصہ ی مرد منتظـر ، شد فراموش
قصہ ی مرد منتظـر ، شد فراموش از
قصہ ی مرد منتظـر ، شد فراموش از دلامون..

اشتراک گذاری این مطلب!

آیا میخواهید جرء یاران حضرت قرار گیرید؟

20ام فروردین, 1395

  امام صادق (علیه السلام) :

 کسی که مایل است جزء یاران حضرت مهدی (عجل الله فرجه) قرار گیرد؛
باید منتظر باشد و اعمال و رفتارش در حال انتظار، با تقوی و اخلاق نیکو توأم گردد.

 بحارالانوار، ج 52، ص 140

 

اشتراک گذاری این مطلب!

انتظار، یعنى دل سرشار از امید بودن نسبت به پایان راه زندگى بشر

13ام فروردین, 1395

انتظار، یعنى دل سرشار از امید بودن نسبت به پایان راه زندگى بشر. ممکن است کسانى آن دوران را نبینند و نتوانند درک کنند - فاصله هست - اما بلاشک آن دوران وجود دارد؛ لذا تبریک این عید - که عید امید و عید انتظار فرج و گشایش است - درست نقطه‌ى مقابل آن چیزى است که دشمن مى‌خواهد به وجود بیاورد….

 ما آن وقتى مى‌توانیم حقیقتاً منتظر به حساب بیاییم که زمینه را آماده کنیم. براى ظهور مهدى موعود(ارواحنافداه) زمینه باید آماده بشود؛ و آن عبارت از عمل کردن به احکام اسلامى و حاکمیت قرآن و اسلام است. اولین قدم براى حاکمیت اسلام و براى نزدیک شدن ملتهاى مسلمان به عهد ظهور مهدى موعود (عج)، به‌وسیله‌ى ملت ایران برداشته شده است؛ و آن، ایجاد حاکمیت قرآن است…

اشتراک گذاری این مطلب!

بگردید و خودتان را پیدا کنید!

6ام فروردین, 1395

مرحوم حضرت آیت الله مجتهدی تهرانی :

 بگردید و خودتان را پیدا کنید.

 اگر احتمال بدهید
انگشتر عقیقتان در سطل زباله گم شده باشد ، چقدر در خاک و زباله ها می گردید تا انگشترتان را پیدا کنید؟

خودتان را هم همین طور بگردید و پیدا کنید.

 شما جواهر هستید.

 روایت است که می فرماید :

تعجب می کنم از کسی دنبال گمشده اش می گردد ، امّا دنبال خودش نمی گردد.

ما اگر بگردیم و خودمان را پیدا کنیم و خود را بشناسیم ، اصلاً شب ها خوابمان نمی برد.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

پانزده قدم خودسازی یاران امام زمان عج

28ام اسفند, 1394


اشتراک گذاری این مطلب!

21ام اسفند, 1394

این روایت، ﻧﺸﺎﻧﮕﺮ ﺁﺯﺭﺩﻩ ﺷﺪﻥ ﺣﻀﺮﺕ ﻭﻟﯽ ﻋﺼﺮ ﺍﺯ ﻣﺪﻋﯿﺎﻥ ﺩﯾﻨﻤﺪﺍﺭﯼ ﺍﺳﺖ که با بال پشه مقایسه شده اند. اینان کسانی هستند که با هر بادی مسیر خود را تغییر داده و به سوی گمراهی می شتابند.

اشتراک گذاری این مطلب!

برخی سنگریزه ها هست که مانع حرکت به سمت ظهور می شود

14ام اسفند, 1394

سنگريزه” ريز است و ناچيز…

 اما اگر در جوراب يا کفش باشد،  ما را از راه رفتن باز مي‌دارد !!!

در زندگي هم ؛ بعضي “گناهان” ريز  و ناچيز ديده مي شوند
اما مانع حرکت به سمت “ظهور” امام عصر (عج)هستند:

❌کم احترامي يا نامهرباني به والدين ؛

❌نگاه تحقيرآميز به فقرا ؛

❌تکبر و فخرفروشي به مردم ؛

❌منت گذاشتن هنگام کمک کردن ؛

❌نپذيرفتن عذر خطاي دوستان ؛

‼️ بخشي از سنگريزه هاي مسير تکامل ما هستند ‼️

آنها را باید بموقع کنار بگذاريم…

اشتراک گذاری این مطلب!

سفارش شیخ عبدالقائم شوشتری(ره) به جوانان

12ام اسفند, 1394

شیخ عبدالقائم شوشتری(ره):

سفارش من به جوانان این است که بدانند ظهور نزدیک است و خودشان را آماده کنند و صالح و با تقوا باشند تا از حضرت مهدی، علیه السلام، خجالت نکشند.
البته دقیقا کسی تاریخ ظهور را نمی داند. به قول حضرت امام، رحمة الله علیه، که فرمودند ممکن است یکسال تا ظهور مانده باشد و شاید هم یکصد هزار سال.

 کسی دقیقا نمی داند اما روایاتی که درباره علائم الظهور است و فضای قبل از ظهور را برای ما ترسیم کرده است نشان می دهد که ظهور خیلی نزدیک است و ممکن است نسل امروز آن را درک کند و لذا باید مهیا شد.

هیچ آمادگی بهتر از تقوا و صلاحیت اخلاقی نیست و برای حضرت هم هر چه می شود بیشتر تبلیغ کنید.

 

منبع: جله موعود - مهر و آبان 1379، شماره 22 - شناخت امام زمان، علیه السلام(گفتگو با شیخ عبدالقائم #شوشتری)

 

اشتراک گذاری این مطلب!

دعوت مردم به امام زمان یکی از وظایف منتظران

7ام اسفند, 1394

 

یکی از وظایف منتظران دعوت کردن مردم به امام زمان است.

 در روایت داریم عالمی که به مردم معارف دینشان را بیاموزد و آنان را به امامشان دعوت کند از 70 هزار عابد، برتر است.

امام رضا فرمودند:

روز قیامت به آدم عابد میگویند آدم خوبی بوده ای و همتت (تلاش تو) جان خودت را نجات میدهد و به بهشت برو، (ولی) به عالِم میگویند:

 ای کسی که دوستان ما را هدایت نمودی، باید تا برای هر آنکه آموخته ای، شفاعت کنی

منبع: مکیال المکارم - ج2 - وظیفه48

 

اشتراک گذاری این مطلب!

هر روز به یادتم!

4ام اسفند, 1394

اگه ی شخصیت معروف؛مثلا معروف ترین بازیگر یا فوتبالیست بهت بگه فلانی هر روز به یادتم چ حسی بهت دست میده؟

معروف تر و محبوب تر از امام زمانت سراغ داری؟

اقا میفرمایند:هر روز به یادتم.

((ما شمارا از یاد نبره و در مراعات حال شما کوتاهی نمیکنیم))

اشتراک گذاری این مطلب!

تقلید صحیح

1ام اسفند, 1394

 بسیاری از مردم فکر می کنند تقلید از مجتهد به معنای خرید رساله و دانستن نام مرجع تقلید است و یا فکر می کنند نمی توان از مجتهدی که رساله توضیح المسائل ندارد تقلید کرد و به دنبال مراجعه به احکام مورد نیاز خود نیستند ؛  در حالی که تقلید در احکام ، عمل کردن به دستور مجتهد است . خواه مجتهد رساله داشته باشد و یا نداشته باشد و یا مقلد ، رساله مجتهد را خریداری کرده باشد یا نه .

احکام_تقلید_صحیح

 

 توضیح المسائل مراجع ، ج 1، ص 15، م 2

اشتراک گذاری این مطلب!

معنای غیبت حضرت ولی عصر(عج) در کلام مرحوم دولابی

30ام بهمن, 1394

مرحوم حاج محمد اسماعیل دولابی در بیانی، معنای غیبت حضرت ولی عصر(عج) را اینگونه تشریح می‌کنند:

امام زمان (عج) غایب است یعنی چه؟

گفتم: غایب؟! کدام غایب؟ !

بچه دستش را از دست پدر رها کرده و گم شده، می‌گوید: پدرم گم شده است. ما مثل بچه‌ای هستیم که پدرش دست او را گرفته است تا به جایی ببرد و در طول مسیر از بازاری عبور می‌کنند.

بچه جلب ویترین مغازه‌ها می‌شود و دست پدر را رها می‌کند و در بازار گم می‌شود و وقتی متوجه می‌شود که دیگر پدر را نمی‌بیند، گمان می‌کند پدرش گم شده است.
در حالی که در واقع خودش گم شده است.

انبیاء و اولیاء پدران خلق‌اند و دست خلائق را می‌گیرند تا آنها را به سلامت از بازار دنیا عبور دهند.
غالب خلائق جلب متاع‌های دنیا شده‌اند و دست پدر را رها کرده و در بازار دنیا گم شده‌اند.

 امام زمان (عج) گم و غایب نشده است ما گم شدیم و محجوب گشته‌ایم. امام غایب نیست، تو نمی‌بینی آقا را. او حاضر است. چشمت رو که اسیر دنیا شده، اگر از دنیا دست بردارد، آقا را می‌بیند.

خلاصه نگو آقا غایب است، تو نمی‌بینی


 امام زمان (عج) در کلام اولیای ربانی، ص۳۰

اشتراک گذاری این مطلب!

ﻭﺿﻌﯿﺖ ﻣﺮﺩﻡ ﺩﺭ ﺁﺧﺮﺍﻟﺰﻣﺎﻥ چگونه خواهد بود

30ام بهمن, 1394

ﺯ ﻣﺮﺣﻮﻡ ﺣﺎﺝ ﺁﻗﺎ ﺩﻭﻻﺑﯽ ﭘﺮﺳﯿﺪﻧﺪ: ﻭﺿﻌﯿﺖ ﻣﺮﺩﻡ ﺩﺭ ﺁﺧﺮﺍﻟﺰﻣﺎﻥ چگونه خواهد بود؟؟؟؟؟؟

 ﻣﺜﺎﻝ ﺯﯾﺒﺎﯾﯽ ﺯﺩﻧﺪ، ﻓﺮﻣﻮﺩﻧﺪ:

ﻣﺜﻞ ﻣﺮﺩﻡ ﺩﺭ ﺁﺧﺮﺍﻟﺰﻣﺎﻥ، ﻣﺎﻧﻨﺪ ﭘﺪﺭﯼ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﭼﻬﺎﺭ ﺗﺎ ﭘﺴﺮ ﺩﺍﺭﺩ ﺍﻣﺎ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺍﺗﺎﻗﯽ ﺣﺒﺲ ﻣﯿﮑﻨﺪ ﻭ ﻣﯿﮕﻮﯾﺪ: ﺷﻤﺎ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺍﺗﺎﻕ ﺑﺎﺷﯿﺪ، ﻣﻦ ﻣﯿﺮﻭﻡ ﻭ ﺑﺮﻣﯿﮕﺮﺩﻡ.
ﺍﻣﺎ ﺧﻮﺩ ﻣﯿﺮﻭﺩ ﭘﺸﺖ ﭘﺮﺩﻩ ﻭ ﺑﻪ ﺭﻓﺘﺎﺭ ﺑﭽﻪ ﻫﺎﯾﺶ ﻧﮕﺎﻩ ﻣﯿﮑﻨﺪ.

ﭘﺴﺮﺍﻭﻝ؛ ﺍﺯ ﻧﺒﻮﺩ ﭘﺪﺭ ﺳﻮﺀﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﯿﮑﻨﺪ ﻭ ﺷﺮﻭﻉ ﻣﯿﮑﻨﺪ ﺑﻪ ﺑﻬﻢ ﺭﯾﺨﺘﻦ ﺍﺗﺎﻕ ﻭ ﺷﺮﺍﺭﺕ!

ﭘﺴﺮﺩﻭﻡ؛ ﮐﻪ ﻣﯿﺒﯿﻨﺪ ﭘﺴﺮ ﺍﻭﻝ ﻫﻤﻪ ﺟﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻫﻢ ﻣﯿﺮﯾﺰﺩ ﻭ ﺷﺮﺍﺭﺕ ﻣﯿﮑﻨﺪ، ﻣﯿﻨﺸﯿﻨﺪ ﻭ ﺷﺮﻭﻉ ﻣﯿﮑﻨﺪ ﺑﻪ ﮔﺮﯾﻪ ﮐﺮﺩﻥ ﮐﻪ ﺑﺎﺑﺎ ﺑﯿﺎ ﺑﺎﺑﺎ ﺑﯿﺎ!

ﭘﺴﺮﺳﻮﻡ؛ ﮐﻪ ﺍﺻﻼ ﭘﺪﺭ ﺭﺍ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﻣﯿﮑﻨﺪ ﻭ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﺧﻮﺩ ﺳﺮﮔﺮﻡ ﻣﯿﺸﻮد!

ﭘﺴﺮ ﭼﻬﺎﺭﻡ؛ ﮐﻪ ﺩﯾﺪﻩ ﭘﺪﺭ ﭘﺸﺖ ﭘﺮﺩﻩ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﻧﮕﺎﻩ ﻣﯿﮑﻨﺪ، ﺷﺮﻭﻉ ﻣﯿﮑﻨﺪ ﺑﻪ ﻣﺮﺗﺐ ﮐﺮﺩﻥ ﺍﺗﺎﻕ ﻭ ﻧﮕﺮﺍﻥ ﻧﯿﺎﻣﺪﻥ ﭘﺪﺭ ﻧﯿﺴﺖ؛
ﺍﻭ ﻣﯿﺪﺍﻧﺪ ﮐﻪ ﭘﺪﺭ ﺍﻭ ﺭﺍ ﻣﯿﺒﯿﻨﺪ. ﭘﺲ ﺑﺎ ﺧﻮﺩ ﻣﯿﮕﻮﯾﺪ: ﻫﺮ ﭼﻪ ﻫﻢ ﭘﺪﺭ ﺩﯾﺮﺗﺮ ﺑﯿﺎﯾﺪ، ﻣﻦ ﮐﺎﺭ ﺑﯿﺸﺘﺮﯼ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﻭ ﭘﺪﺭ ﻫﻢ ﻣﺮﺍ ﻣﯿﺒﯿﻨﺪ، ﺩﺭ ﻋﯿﻦ ﺣﺎﻝ ﻣﻨﺘﻈﺮ ﺁﻣﺪن ﭘﺪﺭ ﻧﯿﺰ ﻫﺴﺖ.

 ﺁﺭﯼ؛ ﺍﯾﻦ ﻣﺜﺎﻝ ﺩﻗﯿﻘﺎ ﻣﺜﻞ ﻣﺎﺳﺖ، ﻣﺮﺩﻡ ﺁﺧﺮﺍﻟﺰﻣﺎﻥ……

 ﻋﺪهﺍﯼ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺭﺍ ﺑﻬﻢ ﻣﯿﺮﯾﺰﯾﻢ..!

ﻋﺪﻩﺍﯼ ﺍﺻﻼ ﺁﻗﺎ ﺭﺍ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺑﻪ ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺧﻮﺩﻣﺎﻥ ﻣﺸﻐﻮﻟﯿﻢ..!

 ﻋﺪﻩﺍﯼ ﻫﻢ ﻓﻘﻂ ﺩﺭ ﻣﺴﺠﺪ ﺑﺴﺖ ﻣﯿﻨﺸﯿﻨﯿﻢ ﮐﻪ ﺁﻗﺎ ﺑﯿﺎ ﺁﻗﺎ ﺑﯿﺎ..!

عده‌ای هم از هیچ کاری برای رضایت ولی امرشان دریغ نمی‌کنند.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

این انقلاب ظهور_صغرا است

28ام بهمن, 1394

چقدر زیباست كه بیان شود این انقلاب ظهور_صغرا است و زمینه ساز ظهور كبری حضرت صاحب الزمان (عج) است.و به فرموده‌ آن سلاله پیامبر، رهبر و ناخدای این نقلاب كه فرمود: «انقلاب ما نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام، به پرچمداری حضرت حجت ارواحنا فداه است كه خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور فرجش را در عصر حاضر قرار دهد».[1]

 انقلاب از جمله مقدمات ظهور و زمینه‌ساز حكومت جهانی حضرت ولی عصر (عج) می‌باشد. ریشه در معانی روایی ما دارد كه اجمالاً به برخی از آنها اشاره می‌گردد:

1پیامبر اكرم (ص) فرمودند: «خداوند متعال در شب معراج به من فرمودند: یا محمد از جمله عطاهایی كه به تو مرحمت فرموده‌ایم آن است كه یازده مهدی از نسل تو می‌باشند و آخر آنها كسی است كه عیسی بن مریم پشت سر او نماز می‌خواند و به وسیله او زمین پر از عدل و داد می‌گردد. عرض كردم اینها چه وقت ظاهر می‌شود، پروردگار متعال علایمی را فرمود، از جمله: و خروج رجلٍ من ولد الحسین ابن علی مردی از اولاد حسین پیش از ظهور حضرت مهدی قیام و انقلاب خواهد نمود.[2]

قابل توجه است كه در این روایت خبر دهنده خالق هستی ومخاطب وشنونده پیامبر(ص) معلوم است وقتی كه خداوند متعال خبر از انقلاب كسی بدهد او فرد عادی نیست و انقلاب او هم باید انقلاب عظیمی بوده باشد و در تاریخ حداقل تاكنون مانند این انقلاب چنین به وقوع نپیوسته است. و از قرائن دیگری كه دراینجا اشاره می‌شود می‌توان این خبر را مصدق انقلاب اسلامی ایران دانست.

ادامه »

شیعیان را فراموش نکرده ایم

23ام بهمن, 1394

حضرت ولیعصر (عج)در نامه ای به جناب شیخ مفید(قدس سره) میفرماید :

اشتراک گذاری این مطلب!

چه کسانی در وقت هجوم سفیانی به عراق با لشکریان او درگیر و او را شکست میدهند⁉️

16ام بهمن, 1394

 


 سيد خراساني رهبر مرجع ايرانيان است و شعيب بن صالح نام مستعار فرمانده قواي اوست كه بعد از درگيري با سفياني و شكست لشكريان او به فرماندهي كل آقا امام زمان توسط خود آقا امام زمان به فرماندهي او منصوب ميشود. وقتيكه سفياني از شام به قصد تصرف عراق و جنگ با حضرت مهدي كه در بهبوهه قيام اوست حركت مي كند و در عراق دست به جناياتي مي زند از جمله دستور مي دهد به لشكريان در يكروز هزاران زنا با دختران باكره انجام دهند… از اين مسائل ايرانيان برمي تابند و بقصد مصاف با آنان بسمت عراق حركت مي كنند. در مرز عراق و منطقه اهواز درگيري بين ايرانيان و نيروهاي سفياني انجام مي گيرد.

 در همين حال خبر مي رسد كه مهدي (عج) قيام كرده است سفياني چند لشكرش را مي فرستد كه اورا بگيرند و بياورند كه آنان بسمت مكه حركت مي كنند و در نزديكي مكه بين مكه و مدينه در سرزمين بيداء همه شان به زمين فرو مي روند و اثري از انان باقي نمي ماند و چند لشكر سفياني هم با ايرانيان در دروازه استخر درگير ميشوند كه شكست مي خورند. بعد گروهي از نيروهاي خراساني بطرف مكه حركت مي كنند تا به نمايندگي از سايرين با حضرت بيعت كنند. در اينجا براي روشن شدن مطالب و آمادگي اذهان يك مورد از آنچه را در قسمت سيد خراساني و شعيب آمده است را درج و سپس به احاديث و روايات مي پردازم.

آنچه که علی کورانی نویسنده کتاب عصر ظهور درباره شعیب بن صالح و سید خراسانی در صفحه ی ۲۶۶ الی ۲۶۸ بطور خلاصه ازجمع احادیث شیعه و سنی آورده است، ذیلاً اشاره شده است.

ادامه »

اهمیت ارتباط با امام مهربانی(ع)

9ام بهمن, 1394

مسلمانان هر قدر کسی با افراد بالاتر از خود از حیث مقامات روحی و اخلاقی و … ارتباط داشته باشد سعی می کند تا خود نیز مثل آن شخص شود و یا حداقل خودش را به درجه ی او نزدیک کند و این یک نکته ی روانشناختی است که وجود “الگو” در زندگی نقش مهمی دارد.

جوانی که با امام زمان (ع) ارتباط برقرار می کند به طور طبیعی سعی می کند خود را به آنچه مورد پسند امام (ع) است نزدیک کند و همین امر در طول زمان باعث پیشرفت روحی او می شود. به این ترتیب این ارتباط می تواند نقش موتور محرک در زندگی او را داشته باشد.

 وقتی جوانی به این همه لطف و محبت و کرامت امام زمان (ع) پی ببرد، درصدد بر می آید که قلب و درونش را با او پیوند دهد و همیشه به یاد او باشد.

البته این چنین اثر و نقشی منحصر در ارتباط فیزیکی و حضوری نیست و همه انسان ها می توانند با مطالعه ویژگیها ،صفات، خصال و سیره ی آنحضرت از ایشان الگو برداری کرده و خود را به ایشان نزدیک کنند.
مطمئناً وسعت وجودی معصوم (ع) آن قدر زیاد است که در هر زمان و مکانی که با او ارتباط قلبی برقرار شود او نیز به ما توجه می کند.

همانطور که در زیارات مختلف به این موضوع اشاره شده است. «گواهی می دهم که تو کلام مرا می شنوی و شاهد موقعیت من هستی».[1]

به همین دلیل ما مکلف به دیدن و با جسم به حضور آن حضرت رسیدن نیستیم هر چند دیدار آن امام معصوم خود سعادت بزرگی است ،اما اگر این سعادت نصیب کسی نشد نشان از عدم توجه و عنایت آن حضرت ندارد.

اشتراک گذاری این مطلب!

خجالت میکشم آقا بگویم یارتان هستم

2ام بهمن, 1394

خجالت ميكشم آقا بگویم یارتان هستم
کہ میدانے و میدانم فقط سربارتان هستم  

و با این بـے وفایـے ها و این توبہ شکستن ها
حلالم کن کہ عمرے موجب آزارتان هستم 

هزاران جمعہ رفت و بودم و اما نبودے تو
خودم میدانم آقا “من” گره در کارتان هستم

نشانت در دلم بود و منِ بيچاره همواره
میان شهر آواره پــے آثارتان هستم. 

اشتراک گذاری این مطلب!

انتظار حقیقے ((قسمتـــ اول))

25ام دی, 1394

☑️ انتظار به چه معناست؟
انتظار به معنای امید و آمادگی برای آینده ای بهتر است،  مثلا شخصی را در نظر بگیرید که فرزندش بیمار شده،  و در انتظار سلامتی او به سر میبرد،  یعنی میخواهد وضع موجود (بیماری) برطرف گردد و وضع بهتری (سلامتی) جایگزین آن شود،  با این تفاسیر انتظار حقیقی از دو تشکیل شده است:

۱: نابودی وضع موجود
۲: جایگزینی وضع نیک و عالی به جای آن

اشتراک گذاری این مطلب!

"خودسازی در محضر امیر عالمیان مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف"

19ام دی, 1394

کتاب “خودسازی در محضر امیر عالمیان مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف” منتشر شد.

این کتاب که توسط انتشارات یاران مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف کاشان در قطع گالینگور و در 384 صفحه به نگارش درآمده است، اثری ارزشمند در زمینه پاکی نفس و عالم ملکوت و هدف آفرینش است.

مولف کتاب “عباس استادآقایی” است که ایشان مولف کتاب ارزشمند “اسرار آفرینش اهلبیت” که از کتاب های پرفروش مهدوی در سطح کشور می باشد نیز هست.

موضوعات این کتاب:
- سیر بینهایت روح انسان در عالم ملکوت
-تهذیب اعتقادی، شناخت قدرت انسان در سیر و سلوک
-نتیجه عبودیت و بندگی و هدف از آفرینش
-عشق به پروردگار و فنای در عشق

علاقمندان برای تهیه کتاب فوق کلمه (خودسازی) را به سامانه 30006000700020 پیامک کنند.

اشتراک گذاری این مطلب!

یاری دهندگان امام زمان(ع)

18ام دی, 1394

بیشتر ياران امام مهدي(ع) از جوانان هستند. براي آشنايي شما، گروه هاي ياريگر امام زمان(ع) را از زبان امام صادق(ع) معرفي مي کنيم.

1.فرشتگان

♻️دسته ها وگروه هاي مختلفي از فرشتگان در هنگام ظهور به ياري امام مهدي(ع) مي آيند.در اين زمينه امام صادق(ع) فرمودند: «ملائکه ي منزلين،ملائکه ي کروبين و ملائکه ي مقربين، امام مهدي(ع) را ياري مي کنند».(1) و در جاي ديگر فرمودند: «زماني که او قيام نمايد، فرشگان بدر،فرود خواهند آمد که تعدادشان 5هزارنفرند».(2)

2.جنّيان

اشتراک گذاری این مطلب!

آیا ممکن است امام زمان(عج) در عصر غیبت دیده شود⁉️

11ام دی, 1394

دیدن امام زمان(عج) محال نیست و توفیق زیارت ایشان امتیاز بالایی است.
در دعاها نیز از خداوند متعال می خواهیم که این دیدار را نصیبمان فرماید:

اشتراک گذاری این مطلب!

آقا اجازه! دست خودم نیست خسته ام !

4ام دی, 1394

آقا اجازه!

دست خودم نیست خسته ام،

در درس عشق، من صف آخر نشسته ام،

یعنی نمی شود که ببینم سحر رسید؟

درس غریب “غیبت کبری” به سر رسید؟

آقا اجازه!

بغض گرفته گلویمان،

آنقدر رد شدیم که رفت آبرویمان،

استاد عشق!

صاحب عالم!

گل بهشت!

باید که مشق نام تورا تا ابد نوشت.

یک جمعه دیگر گذشت.

اشتراک گذاری این مطلب!

شرمنده ام که بی تو نفس می‌کشم هنوز

26ام آذر, 1394

هرشب که انتظار تورا می برم به روز‌
شرمنده ام که بی تو نفس می‌کشم هنوز


اشتراک گذاری این مطلب!

اگر زمان غيبت را درك كردى اين دعا را بخوان

20ام آذر, 1394

امام صادق (علیه السلام) به زراره فرمود: اگر زمان غيبت را درك كردى اين دعا را بخوان:

«اَللّهُمَّ عَرِّفْنى نَفْسَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى نَفْسَكَ لَمْ اَعْرِف نَبِيَّكَ اَللّهُمَّ عَرِّفْنى رَسُولَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى رَسُولَكَ لَمْ اَعْرِفْ حُجَّتَكَ اَللّهُمَّ عَرِّفْنى حُجَّتَكَ فَاِنَّكَ اِنْ لَمْ تُعَرِّفْنى حُجَّتَكَ ضَلَلْتُ عَنْ دينى»

خدايا خود را به من بشناسان، زيرا اگر خود را به من نشناسانى فرستاده‏‌ات را نشناخته‏‌ام،
خدايا فرستاده‏‌ات را به من‏ بشناسان، زيرا اگر فرستاده‌‏ات را به من نشناسانى حجّتت را نشناخته‌‏ام،
خدايا حجّتت را به من بشناسان، زيرا اگر حجّتت را به‏ من نشناسانى، از دين خود گمراه می‌شوم.

اشتراک گذاری این مطلب!

تفاوت قیام امام حسین ((عج)) با قیام امام زمان ((عج))

13ام آذر, 1394

 

☑️ فرق قیام امام حسین ((عج)) با قیام امام زمان ((عج)) چیه؟قیام امام حسین ((ع)) این بود که میخواست حداقل اسلام را نگه داره، امام زمان ((عج)) نمیاد حداقل اسلام را نگه داره، الان خیلی بیشتر از حداقل اسلام هست،  الحمد الله،  امام زمان ((عج)) وقتی میاد که حداکثر اسلام را اجرا کنه. به امام زمان ((عج)) نگو آقا یا ابن الحسن من نامرد نیستم بیـــــــا

◀️ آقا میفرمان من میدونم نامرد نیستی ولی <<نمیام>> من میخوام تو خیـــــــلی مرد باشی تا بیام،  این قیام امام حسین ((ع)) بود که میخواست ثابت کنه مردم کوفه چقدر نامردن،  امام زمان ((عج)) نمیاد ثابت کنه کی نامرده،  امام زمان ((عج)) میاد ثابت کنه مردا را،  مردم کوفه خیلی نامرد بودن،  امام حسین ((ع)) فرمود من نامردیشونا ثابت میکنم، اومد گشت تو خیمه گفت خدایا من دیگه چی دارم بدم در راه تو؟؟؟ دید گهواره یه تکونی خورد …

****استاد علیرضا پناهیان

اشتراک گذاری این مطلب!

فرهنگ سازی جامع

6ام آذر, 1394

عصر ظهور، دوران گسترش فرهنگ سالم و انسانی در همه سطوح جامعه و زدودن خرافات، پیرایه ها و آداب و رسوم ناسالم و غیرمفید است.

 همچنین عصر فعالیّت های گسترده فرهنگی است؛ یعنی، بعضی از مشکلات و کاستی های جامعه، ازطریق فرهنگی (تبلیغی و آگاهی بخشی و ارشادی)، قابل حل است و اقدامات حکومت جهانی نیز، بیشتر ماهیت فرهنگی و ارزشی دارد.

در این برهه نورانی، انسان ها به عمق و زشتی مفاسد اخلاقی و کژتابی های فکری و عملی پی می برند و از آلودگی ها بی زار می گردند و این تنها در سایه ترویج و تعمیق «فرهنگ برتر دینی» و یا «فرهنگ سازی جامع» است؛  یعنی، فرهنگ سالم دینی در همه سطوح گسترش می یابد و ماهیّت امور فرهنگی می شود.

در روایتی می فرماید:
«یدعو النّاس إلی کتاب الله و سنَّه نبیِّه…»
«مهدی(عج) مردم را به سوی کتاب خدا، سنّت پیامبر و… دعوت می کند».
و نیز:
«یظهر علی الثَّقلین و لایترک فی الأرض الأدنین»
«بر ثقلین (انس و جن) پیروز می شود و ریشه پستی و انحراف را از روی زمین برمی دارد».

 این فرهنگ سازی جامع، همان اصلاح گری اخلاقی و الهی است که جامعه و انسان ها را از فساد و انحطاط فرهنگی به دور می سازد

 

اشتراک گذاری این مطلب!

دعایی برای طلب معرفت امام زمان (عج)

29ام آبان, 1394

از وظايف بسيار مهم هرشيعه درآخرالزمان اين است که به صورت مداوم معرفت امام عصر را از خداوند طلب نمايد
امام صادق(ع):بامداومت بر اين دعا معرفت امام عصر را از خداوند طلب نماييد:

اشتراک گذاری این مطلب!

پنج نشانه ویژه و حتمی ظهور

22ام آبان, 1394

در احادیث و منابع حدیثی شیعه، برای “هشت” نشانه ظهور، تعبیر “محتوم” و حتمی به کار برده شده است که عبارتند از: یمانی، سفیانی، ندای آسمانی، قتل نفس زکیه، خسف بیداء، پدیدار شدن دستی در آسمان، طلوع خورشید از مغرب و اختلاف بنی فلان (بنی عباس).و اما احادیث این نشانه های حتمی در منابع حدیثی شیعه، از این قرار است:

1. نعمانی در کتاب الغیبۀ، در روایتی از امام صادق علیه‌السلام، چنین نقل می کند:

النِّدَاءُ مِنَ الْمَحْتُومِ وَ السُّفْيَانِيُّ مِنَ الْمَحْتُومِ وَ الْيَمَانِيُّ مِنَ الْمَحْتُومِ وَ قَتْلُ النَّفْسِ الزَّکِيَّةِ مِنَ الْمَحْتُومِ وَ کَفٌّ يَطْلُعُ مِنَ السَّمَاءِ مِنَ الْمَحْتُوم … .

ندای آسمانی، حتمی است، خروج سفیانی، حتمی است، خروج یمانی، حتمی است، شهادت نفس زکیه، حتمی است، و آشکار شدن دستی در آسمان، حتمی است … .

2. شیخ صدوق در کتاب کمال الدین در روایتی دیگر، حادثه خسف بیداء (فرو رفتن لشکر سفیانی در منطقه بیداء، بین مکه و مدینه)، را نیز به عنوان نشانه حتمی، ذکر می کند. شیخ صدوق، از امام صادق علیه‌السلام در حدیث معتبری نقل کرده است:

قَبْلَ قِیامِ الْقَائِمِ خَمْسُ عَلَامَاتٍ مَحْتُومَاتٍ الْیمَانِی وَ السُّفْیانِی وَ الصَّیحَةُ وَ قَتْلُ النَّفْسِ الزَّکِیةِ وَ الْخَسْفُ بِالْبَیدَاء.

پیش از قیام قائم پنج نشانه حتمی است: یمانی، سفیانی، صحیه آسمانی، شهادت نفس زکیه و خسف بیداء.

3. همچنین شیخ مفید در کتاب الارشاد و شیخ طوسی در کتاب الغیبۀ، به نقل از امام صادق، طلوع خورشید از مغرب، را نیز جزو نشانه های حتمی ظهور، محسوب کرده اند. از امام صادق علیه‌السلام، نقل شده است:

… خُرُوجُ السُّفْيَانِيِّ مِنَ الْمَحْتُومِ … وَ النِّدَاءُ مِنَ الْمَحْتُومِ وَ طُلُوعُ الشَّمْسِ مِنْ مَغْرِبِهَا مَحْتُومٌ … .

… خروج سفیانی، حتمی است … ندای آسمانی، حتمی است … طلوع خورشید از مغرب، حتمی است … .

البته برخی از محققین معتقدند، این نشانه (طلوع خورشید از مغرب)، جزو نشانه های قبل از ظهور، نیست.  بلکه طلوع خورشید از مغرب، از نشانه‌های قیامت است.

4. و البته در کتاب الغیبۀ شیخ طوسی، اختلاف بنی فلان، نیز جزو نشانه های حتمی، ذکر شده است. از امام صادق علیه‌السلام نقل شده است:

… خُرُوجُ السُّفْيَانِيِّ مِنَ الْمَحْتُومِ وَ النِّدَاءُ مِنَ الْمَحْتُومِ … و اخْتِلَافُ بَنِي فُلَانٍ مِنَ الْمَحْتُومِ وَ قَتْلُ النَّفْسِ الزَّکِيَّةِ مِنَ الْمَحْتُوم‏ … .

… و خروج سفیانی، حتمی است، ندای آسمانی، حتمی است … و اختلاف بنی فلان، حتمی است و قتل نفس زکیه، حتمی است … .

البته در برخی روایات، از اختلاف بنی فلان، به اختلاف بنی عباس، نیز تعبیر شده است  که به علت اختلاف نسخ، اقوال مختلفی در این زمینه، مطرح گردیده است. برخی از محققین، معتقد به تشکیل حکومت بنی عباس، در آخرالزمان و قبل از ظهور هستند  و برخی نیز، معتقدند، که روایات تصحیف شده اند و یا در فرض عدم تصحیف، تعبیر بنی عباس، حاکی و کنایه از این است که بنی فلان، کسانی هستند که در خط و مشی، شبیه به بنی عباس، عمل می کنند.

ادامه »

کاش در مورد ظهور با هم گفتگو می کردیم

22ام آبان, 1394

آیت الله العظمی بهجت :

⭕️ای کاش می‌نشستیم و دربارۀ این که حضرت غائب(علیه السلام) چه وقت ظهور می‌کند، با هم گفتگو می‌کردیم، تا لااقلّ از منتظرین فرج باشیم.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

سیمای کلی عربستان در عصر ظهور

15ام آبان, 1394

بر اساس روایات سرزمین حجاز در آخر الزمان، آبستن حوادث بسیار مهمی است. از مهمترین این حوادث می توان به مرگ پادشاه این کشور به نام عبدالله و سپس اختلافات داخلی در خاندان پادشاهی حجاز، درگیری های نظامی در سرزمین حجاز ، قتل نفس زکیه در مسجدالحرام خسف یا فرو رفتن سپاهیان سفیانی در بیابان بیداء عربستان و مهمتر از همه، ظهور حضرت مهدی (عج) از شهر مکه، اشاره کرد.

اشتراک گذاری این مطلب!

این کار معنی خاصی دارد یا توسط ائمه توصیه شده؟!

7ام آبان, 1394

چرا وقت سلام دادن به امام زمان(عج) دستمان روی سرمان میگذاریم؟

پاسخ: مرحوم شیخ عباس قمی در منتهی الامال می‏نویسد: روایت شده که دعبل خزاعی وقتی که قصیده تائیّه خود را برای حضرت امام رضا (ع) سرود چون به این شعر رسید:

خروج امام لا محاله خارج یقوم علی اسم اللَّه بالبرکات

امام رضا (علیه السلام) چون نام قائم را شنید، برخاست و سر خود را به سوی زمین خم کرد، پس از آن کف دست راست خود را بر سر گذاشت و فرمود: «اللهم عجل فرجه و مخرجه و انصرنا به نصراً عزیزاً».

این عمل در عصر امام صادق علیه السلام نیز رایج بوده است خدمت آن حضرت عر ض شد: علت چیست که در موقع ذکر قایم باید قیام کرد؟ در جواب فرمود: صاحب الامر غیبتی دارد بسیار طولانی و از کثرت لطف و محبتی که به دوستانش دارد، هرکس وی را به لقب قائم که اشاره است به دولت او و اظهار تأثیری است از غربت او یاد کند، آن جناب هم نظر لطفی به او خواهد نمود. چون در این حال، مورد توجه امام واقع می شود سزاوار است از باب احترام به پا خیزد و تعجیل فرجش را از خدا بخواهد. پس این رفتار شیعیان، ریشه مذهبی دارد.

و همچنین باید گفت که دست بر سرگذاشتن هنگام بردن نام امام زمان -عج- و یا سلام بر آن حضرت نوعی احترام و تعظیم برای ایشان و نیز اعلام تسلیم بودن برای آن حضرت و آماده بودن برای خدمت به ایشان و پا در رکاب بودن ایشان است . آنچه به عنوان مستند برای بلند شدن هنگام ذكر نام حضرت نقل شده ، روایتی است از امام رضا(ع)كه: نام «قائم» نزد آن حضرت برده شد حضرت ایستادند و دست خود را بر بالای سر نهادند و فرمودند: اللهم عجل فرجه و سهل مخرجه .

(مستدرك سفینه 8/629)

اشتراک گذاری این مطلب!

آیا گناهان شیعیان، سبب تأخیر در ظهور می‌شود؟

1ام آبان, 1394

از آن جهت كه حضرت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در هنگام ظهورش احتیاج به افرادی پاك و خالص از هر جهت دارد تا بتواند حكومت عدل توحیدی خود را پیاده كند، طبیعتاً گناهان می‌تواند سبب تأخیر در ظهور حضرت و فراهم نشدن یكی از شرایط اساسی ظهور باشد.

و از طرفی دیگر حضرت مهدی (عج) در عصری ظهور خواهد كرد كه در سطح كلّی و نوعی، مردم از فرهنگی عالی برخوردار باشند كه با ظهورش عقلها كامل گردد، و این هدف در سایه عمل به دستورات شرع تحقق می‌یابد.منبع: کتاب موعودشناسی و پاسخ به شبهات؛ علی اصغر رضوانی

 

اشتراک گذاری این مطلب!

ویژگی منتظران ظهور از زبان امام صادق(ع)

25ام مهر, 1394

 

امام صادق(ع) فرمودند: «من سرّه ان یکون من اصحاب القائم فلینتظر و لیعمل بالورع و محاسن الاخلاق؛ هر کس خوشحال می‌شود و دوست دارد که درشمارِ یاران حضرت مهدی(عج) باشد، باید سه ویژگی داشته باشد: منتظر بودن، با ورع بودن، اخلاق کریمانه و بزرگوارانه داشتن».

ادامه »

بیادامام زمان عج......

16ام مهر, 1394

مرحوم آيت الله ميلانی ره میفرمودند: هر روز بنشينيد يک مقدار با امام زمان درد و دل کنيد.
خوب نيست شيعه‌ روزش شب شود و شب‌اش روز شود و اصلاً به ياد او نباشد.
بنشينيد چند دقيقه ولو آدم حال هم نداشته باشد، مثلاً از مفاتيح دعايی بخواند، با همين زبان خودمان سلام و عليکی با آقا کند،
با حضرت درد و دلی کند.

خدا مرحوم آيت الله العظمی بهجت را رحمت کند، يک حرف بلندی میفرمودند.
بين دهان تا گوش شما کمتر از يک وجب است،
قبل از اينکه حرف از دهان خودتان به گوش خودتان برسد، به گوش حضرت رسيده است.
او نزديک است، درد و دل‌ها را می‌شنود.
با او حرف بزنید و ارتباط برقرار کنید.
در زمان حضرت امام هادی علیه السلام شخصی نامه‌ای نوشت از يکی از شهرهای دور
نامه‌ای نوشت که آقا من دور از شما هستم. گاهی حاجاتی دارم، مشکلاتی دارم،
به هر حال چه کنم؟

حضرت در جواب ايشان نوشتند: «إِنْ كَانَتْ لَكَ حَاجَةٌ فَحَرِّكْ شَفَتَيْك»
لبت را حرکت بده، حرف بزن، بگو. ما از شما دور نيستيم.

بحارالانوار/ ج53/ ص306

 

اشتراک گذاری این مطلب!

من الغریب الی الحبیب...

27ام شهریور, 1394

نامه امام زمان به من و شما اینطور شروع می شود:
من الغریب الی الحبیب…

از یک امام غریب مانده در این وانفسای آخرالزمان به سوی یک دوست، یک رفیق، یک حبیب…
ما یک لحظه از دعا برای شما غافل نیستیم،من شما را رها نکرده ام شما در نظر من هستيد و من شما را فراموش نمي کنم.اگر شما را فراموش مي کردم بلا شما را فرا مي گرفت و دشمنان شما را پايمال مي کردند.

شما هم برای ما دعا کنید که فرج ما، فرج شماست…
بحارالانوارج53ص174

 

اشتراک گذاری این مطلب!

آقا دلم گرفته شبیه هوای شهر...

20ام شهریور, 1394

تنها ترین امام زمین، مقتدای شهر
تنها، چه میکنی؟تو کجایی؟کجای شهر؟
.
وقتی کسی برای تو تب هم نمی کند
دیگر نسوز این همه آقا به پای شهر
.
تو گریه میکنی و صدایت نمی رسد
گم می شود صدای تو در خنده های شهر .
تهمت،ریا و غیبت و رزق حرام و قتل
ای وای من چه می کشی از ماجرای شهر
.
دلخوش نکن به “ندبه"ی جمعه، خودت بیا
با این همه گناه نگیرد دعای شهر!
.
اینجا کسی برای تو کاری نمی کند
فهمیده ام که خسته ای از ادعای شهر
.
گاه از نبودنت مثلا گریه می کنند
شرمنده ام! از این همه کذب و ادای شهر
.
هر روز دیده می شوی اما کسی تو را
نشناخت ای غریبه ترین آشِنای شهر
.
آقا دلم گرفته شبیه هوای شهر….

 

اشتراک گذاری این مطلب!

مگر عاشق میتواند لحظه ای ب یاد معشوقش نباشد

22ام مرداد, 1394

شیخ رجبعلی خیاط در شب سرد زمستانی در نیمه های شب در حالی ک پاسی از نیمه شب گذشت بود و برف بشدت می بارید و تمام کوچه و خیانشدبان ها را سفید پوش کرده بود از ابتدای کوچه دیدم ک در انتهای کوچه کسی سر ب دیوار گذاشته و روی سرش برف نشسته است!
باخود گفتم شاید معتادی دوره گرد است ک سنگ کوب کرده!
جلو ک رفتم دیدم او یک جوان است!
او را تکانی دادم!
بلافاصله نگایم کرد و گفت چ میکنی!
گفتم جوان مثه اینکه متوجه نیستی!
برف برف!
روی سرت برف نشسته!
ظاهرا مدت هاست ک اینجایی!
مریض می شوی!
خدای ناکرده می میری!
اینجا چ میکنی!
جوان ک گویی سخنان مرا نشنیده بود!با سرش اشاره ای ب روبرو کرد!
دیدم او زل زده ب پنجره خانه ای!فهمیدم عاشق شده!نشستم و با تمام وجود گریستم!جوان تعجب کرد!کنارم نشست!گفت تو را چ شده ای پیرمرد!آیا تو هم عاشق شدی؟!
گفتم قبل از اینکه تو را ببینم فکر میکردم عاشقم![عاشق مهدی فاطمه]ولی اکنون ک تو را دیدم[ک چگونه برای رسیدن ب عشقت از خودبی خود شدی]فهمیدم ک من عاشق نیستم و ادعایی بیش نبوده!
مگر عاشق میتواند لحظه ای ب یاد معشوقش نباشد!!!
یا صاحب الزمان شرمنده ایم اقا

اشتراک گذاری این مطلب!

"ربیع الانام "

26ام تیر, 1394

“ربیع الانام ” یکی از زیباترین القاب حضرت ولی عصر (عج) است ، که در زیارت آن حضرت آمده است ، در یک نگاه به معنای بهار انسانها معنا می شود ، اما به نظرم معنایی بزرگ و مفهومی جامع دارد.

طریحی در مجمع البحرین می نویسد: المطر فی الربیع، سمی ربیعا لانّ اول المطر یکون فیه و به ینبت الربیع.

یعنی اینکه ربیع بارانی است که در بهار می بارد و ربیع به این خاطر باران بهاری نامیده شده است که اولین باران در آن می بارد و با آن باران، بهار می شود.

با این مفهوم می توان گفت ربیع به معنای بهار و باران بهاری است و انام به معنای بشر و مردم است ، فراتر از این مفهوم سطحی انام به معنای همه مجودات و بشریت است.

اگر به این مساله با نگرشی عمقی نگاه کنیم خواهیم دانست که “ربیع الانام” یعنی بارانی که باعث رشد و شکوفایی بشریت می شود ، یعنی جد آن حضرت در عصر حاضر وسیله ای برای رسیدن به کمال و تعالی است ، اینک این بشریت است که باید دست به دامان آن حضرت بزند تا راه رشد و کمال را پیدا کرده از گمراهی نجات پیدا کند.

اگر در معنا و مفهوم “بهار” نگاه کنیم خواهیم دید که با آمدن بهار دل انسانها شاداب و سرزنده شده از پژمردگی نجات پیدا می کند ، حضرت مهدی (عج) نیز با آمدنش نوید بخش آزادی و آزادگی شده و دل انسان ها از رفتن به وادی مردگی نجات پیدا کرده و ثمره این ظهور جان تازه یافتن در رگ های حیات بشری خواهد بود ، انشاءالله.

اشتراک گذاری این مطلب!

زندگی به سبک منتظر (2)/ کسب علم و دانش

22ام خرداد, 1394

 

 

برای دیدن تصویر در اندازه بزرگتر روی آن کلیک کنید.

***

ادامه »

زندگی به سبک منتظر (1)/ حجاب

19ام خرداد, 1394

 


برای دیدن پوستر در اندازه بزرگتر روی آن کلیک کنید

ادامه »

«تفکر سکولار» در تضاد با «تفکر مهدوی»

29ام فروردین, 1394

 

شایع ترین تعریف در مفهوم سکولاریسم، جدایی دین از سیاست است. اما تعریف دقیق سکولاریسم را می توان این گونه بیان کرد: «نوعی طرز تفکر نسبت به حقایق هستی براساس یافته های «مادی دنیوی» بدون تکیه یا مبنا قراردادن راهکارهای دینی و معنوی.»[1] چند کلیدواژه در تفکر سکولاریسم وجود دارد، از آن جمله است؛ علم باوری، عقل بسندگی، شکاکیت معرفتی.

 

در حصار دیوار دنیا، یا در آسمان بی انتهای ایمان

 

اساس سکولار بر این مبنا چیده شده است که در این عالم به عقل و علم بشر بسنده کن و ماوراء و فراماده را به فراموشی بسپار. چرا که قابل اثبات با ابزار تجربی نیستند و انسان را به مرحلۀ شکاکیت معرفتی می رسانند. از این رو در این عالم چیزی ارزش دارد که بتوانی آن را با ابزار تجربه درک و حس کنی و الّا وجود آن را نفی کن.
در مورد گزاره های دینی نیز با این ادعا که این گزاره ها دست نایافتنی و فراتر از عقل هستند، و عقل انسان توانایی اثبات امور متافیزیکی را ندارد، در صدد نفی و رد گزاره های وحیانی می باشند.
تکیه به علوم تجربی به عنوان ابزار معرفتی علی رغم این که آثاری در پیشرفت صنعت و تکنولوژی داشته است، ولی منحصر شدنِ به آن، سبب جدایی از نیازهای فرامادی و معنوی بشر گردیده است. این عملکرد چالش های عمیق نظری و عملی در نیمۀ دوم قرن بیستم به بعد را موجب شده است. تهدید جامعۀ بشری به وسیلۀ دو جنگ جهانی، افسارگسیختگی و ابتذال فرهنگی و جهت گیری به طرف حیوانیت مدرن با استفاده از تکنولوژیِ صرف، زنگ خطر نیاز به معنویت و تکیه بر نیازهای فرامادی را حتی در ذهن برخی دانشمندان غربی به صدا در آورده است.

ادامه »

دولت اخلاقي و دكترين مهدويت

30ام بهمن, 1393

یكي از مباحث بنيادين در (دكترين مهدويت)، شناخت خواسته ها، مشكلات و نيازهاي واقعي و اساسي انسان ها و يافتن پاسخ و راهكاري مناسب و فراگير براي حلّ آنها است، يكي از تعاليم و انگاره هاي مهم در اين دكترين، توجّه به دولت مهدوي و محوريت آن در برطرف ساختن دشواري ها و كاستي  هاي زندگي بشري است.

در اين راستا روشن شدن ماهيت، هدف و برنامه اصلي و محوري اين دولت ـ و به تبع آن شناخت برنامه ها و عملكردهاي مختلف و فرعي آن ـ از اهميت به سزايي برخوردار است. مقاله پيش رو،

عهده دار تبيين بخشي از دكترين مهدويت ـ با توجه به انگارة دولت اخلاقي امام مهدي عجل الله فرجه الشريف ـ است.

ادامه »

مهدي، آن‌گونه که غرب معرفي مي‌کند!

23ام بهمن, 1393

جهان غرب با استفاده از رسانه‌هاي فراگير سعي مي‌کند که مفاهيم موردنظر خويش را در جهت بهره برداري خاص خود به مخاطبانش القا کند. مفاهيم ديني نيز از اين قاعده مستثني نيست؛ چنان‌که امروزه در رسانه‌هاي نوشتاري و ديداري غرب، شاهد القائات نادرست و سياه‌نمايي‌هاي بسياري عليه اسلام و مفاهيم ديني ـ اخلاقي هستيم. اين نوشتار سعي دارد با مراجعه به برخي منابع مادر در غرب، شيوه معرفي مفاهيم مهدوي در رسانه‌هاي غربي را بررسي نمايد.

براي شناختن و معرفي يک واژه مي­توان مسيرهاي مختلفي را طي کرد. از رجوع به دايرة المعارف‌ها گرفته تا سايت‌هاي اطلاعاتي ـ خبري و يا مقالات علمي. ميزان اعتبار و دقت اين مراجع با يکديگر يکسان نيست و هريک متناسب با مخاطباني خاص، مطالب خود را عرضه مي‌کنند. ولي نقطه شروع بررسي علمي يک موضوع، رجوع به لغتنامه‌ها و دايرة‌المعارف‌هاست. دايرة المعارف‌ها و لغتنامه‌هاي تخصصي که سطوح علمي متفاوتي هم دارند، معمولاً با استفاده از متخصصان هر موضوع، مقالاتي را ذيل مفهومي که قصد معرفي آن را دارند، ارائه مي­نمايند و سعي مي­کنند جهت حفظ مرجعيت خود، هم از ارجاعات گوناگوني برخوردار باشند و هم بي‌طرفي را حفظ کنند.

براي اينکه ببينيم غرب درباره مفاهيم مهدوي چه ديدگاهي را تبليغ مي‌کند، سري به چند لغتنامه و دايرة المعارف معروف غربي مي‌زنيم. البته از آنجا که برخي از اين منابع در زبان‌هاي مختلف، ارائه اطلاعات مي‌کنند و در بسياري موارد، اطلاعات ارائه شده در يک زبان با زبان ديگر همخواني ندارد، سراغ زبان اصلي آن لغتنامه و دايرة المعارف مي‌رويم.

ادامه »

آیا کثرت روایات مهدویت باعث تواتر است؟

16ام بهمن, 1393

سید محمدمهدی خرسان می‌نویسد:
کسی که درباره مهدی‌ منتظر علیه‌السلام بحث می‌کند، در سنت نبوی احادیثی می‌یابد که متواتر معنوی است و نزدیک است که به حد تواتر لفظی نیز برسد؛ به‌طوری‌که شخص منکر نتواند آن را رد کند و مؤمن نیز احتیاج به بحث از سندهای آن و تصحیح آنها نداشته باشد؛ چون متواتر است.
این احادیث نبوی، اگر به سند و دلالت آنها نگاه شود، می‌توان آنها را بر سه طایفه تقسیم کرد؛

الف. احادیثی که صحیح‌السند، با دلالتی ظاهر بوده و از هر شکی خالی است. روایاتی که امامان حدیث و بزرگان از حفاظ بر صحت یا حسن آن تصریح کرده و حاکم در «المستدرک» و دیگران بر صحت برخی از آنها بر شرط شیخین «بخاری» و «مسلم» گواهی داده‌اند. و شکی در وجوب اخذ به این‌گونه روایات و عمل برطبق آنها و اعتماد به مضمون آنها نیست.

ب. احادیث غیرصحیح‌السند، گرچه دلالت آنها ظاهر است و قواعدی که مقرر شده، دلالت بر وجوب اخذ به این‌گونه روایات از باب تأیید نیز دارد؛ بلکه به‌جهت تقویت آنها و جبرانشان به دسته اول و عمل مشهور، بلکه اجماع بر مضمون آن‌ها، باید به آنها اخذ کرده و برطبق آنها عمل نمود.

ج. احادیثی که در آنها صحیح و ضعیف وجود دارد، ولی با عموم احادیث مستفیض و متواتر مخالف است، که لازمه آن طرح و رد و اعراض از آنهاست، در صورتی که تأویل ممکن نباشد».[۱]

استاد علی‌اکبر غفاری در مقدمه «کمال‌الدین» می‌گوید:
«… او در این کتاب هرآنچه روایت شده و مشهور بین مردم است، را جمع کرده است؛ چه صحیح باشد یا ضعیف، یا حسن یا باطل، ولی تنها به احادیث صحیح‌السند یا احادیثی که مورد اجماع بوده یا متواتر است، احتجاج نموده است».[۲]

——————————————————————————-

پی‌نوشت‌ها
۱. مقدمات کتب تراثیة، ج۱، ص۱۲۲؛ «والباحث عن‌المهدیّ‌المنتظر فی‌السنّة النبویة یجد الأحادیث فیه متواترة معنی، و تکاد أن تکون کذلک لفظاً لا یسع المنکر ردّها و لا یحتاج المؤمن إلی بحث أساتیدها و تصحیحها لتواترها.
و تلک الأحادیث النبویّة لو نظرناها من ناحیة السند والدلالة، لأمکن القول بأنّها ثلاث طوائف:
أ. احادیث صحیحة‌السند، ظاهرة الدلالة، خالیة من کلّ ریب، قد نصّ أئمّة الحدیث و أکابر الحفاظ علی صحَتها و حسنها، و شهد الحاکم فی‌المستدرک و غیره علی صحَة بعضها علی شرط الشیخین؛ البخاری و مسلم؛ و لا شکّ فی وجوب الأخذ بهذه الطائفة والعمل بها والاعتقاد بما دلّت علیه.
ب. احادیث غیر صحیحة‌السند، و إن کانت ظاهرة الدلالة، والقواعد المقرّرة توجب الأخذ بها أیضاً علی أنّها مؤیّدة، و لاعتضادها وانجبارها بالطائفة الأولی و أخذ المشهور بها، بل الاجماع علی مضمونها.
ج. أحادیث فیها الصحیح والضعیف، ولکنّها مخالفة لعامّة الأحادیث المستفیضة المتواترة، واللازم طرحها والاعراض عنها إن لم یمکن تأویلها».
۲. کمال‌الدین، ص۱۹، مقدمه: «… و جمع فیه ما روی فی هذا الموضوع و اشتهر بین‌الناس صحیحاً کان أو ضعیفاً، حسناً کان أو زیفاً، لکن لم یحتجّ إلاّ بالصحاح أو المجمع علیه أو المتواترة منها».

اشتراک گذاری این مطلب!

چند روایت از ائمه(ع) درباره امام زمان بدست ما رسیده است ؟

9ام بهمن, 1393

اولاً، اخبار مربوط به ظهور امام مهدی علیه‌السلام از دید اهل سنت، به حد تواتر رسیده و اصل مسلمی به شمار می‌آید و نزد شیعه نیز این احادیث فراتر از حد تواتر است؛ به گونه‌ای که آیت‌الله صافی گلپایگانی در کتاب منتخب‌الاثر می‌نویسد: «بر هر کسی که توجه به تاریخ و احادیث داشته باشد، معلوم است که بشارت‌های نقل‌شده از پیامبر و اهل بیت علیهم‌السلام و اصحاب آن حضرت در مورد ظهور مهدی علیه‌السلام به تواتر رسیده است».[۱]

ثانیاً، تاکنون استقرای کاملی در مورد تمام احادیث مربوط به امام مهدی علیه‌السلام صورت نگرفته است، ولی در این مورد می‌توان به کتاب‌هایی اشاره کرد که نویسندگان آنها سعی کرده‌اند بخشی از احادیث مربوط به آن حضرت را جمع‌آوری کنند.

۱. مرحوم شیخ‌الطائفه، محمد طوسی، در کتاب «الغیبه»؛
۲. مرحوم نعمانی در کتاب «الغیبه»؛
۳. علامه مجلسی رحمه‌الله، در جلدهای پنجاه‌ویکم و پنجاه‌ودوم و پنجاه‌وسوم کتاب «بحارالأنوار»؛
۴. آیت‌الله صافی گلپایگانی در کتاب «منتخب‌الأثر». ایشان مجموع احادیث مربوط به آن حضرت را که در کتاب‌های مختلف و معتبر شیعه و اهل سنت، ذکر شده، ۶۳۳۸ روایت می‌داند و در کتاب مذکور، با حذف احادیث مکرر، ۹۲۹ حدیث را نقل کرده‌است.

—————————————————————————-

پی‌نوشت‌ها
۱. منتخب‌الأثر، لطف‌الله صافی گلپایگانی، مقدمه، ص۲.

اشتراک گذاری این مطلب!

چرا امامت در امام دوازدهم (ع) ختم مي شود؟

2ام بهمن, 1393

سؤال را طي مراحل زير پاسخ مي دهيم:

اول: اصول دين تقليدي نيست بلكه هر مسلماني بايد با استدلال عقلي و بحث و بررسي به آنها برسد لكن برخي از جزئيات و تفاصيل اصول دين را نمي توان از طريق عقل ثابت كرد مثلاً پُل صراط چگونه است؟ ميزان و ترازوي عدل چه شكلي و چه اندازه است؟ قيافه نكير و منكر چگونه است؟ اينگونه مسائل قابل بحث و استدلال عقلي نيست بلكه در اين موارد بايد به آثار معصومين كه داراي علم خدادادي هستند مراجعه كنيم.

عقيده به اصلِ امامت از اصولِ دين يا به تعبيري از اصول مذهب است و به هر حال قابل تحليل و بحث عقلي است كه امامت چيست؟ و چرا عقيده به امامت لازم است و بالاخره امام بر حق كيست؟ اما اينكه چرا تعداد امامان دوازده تن است و چرا به امام دوازدهم ختم مي شود چندان قابل بحث عقلي نيست يعني بدون مراجعه به وحي به نتيجه مطلوب نمي رسيم هر چند عقل با مراجعه به فلسفه امامت و سير تاريخ تا حدّي مي تواند علت را كشف كند ولي نمي تواند علت منحصر و حتمي و تمام حكمت اينكه چرا “تعداد امامان دوازده تن است” را تعيين كند.

دوم: اگر تعداد ائمه عليهم السلام به دوازده تن ختم نشود، پس به كدام تعداد ختم شود؟ هر عددي كه فرض شود، باز جاي سؤال است كه چرا به اين عدد ختم شد؟
سوم: تعيين تعداد امامان به مقتضاي زمان، احتياجات مردم و حوادثي است كه وجود و حضور امام را لازم مي كند؟ وقوع اين حوادث براي خداي حكيم از قبل معلوم بوده، پس طبق حاجت و نياز امامان را مطابق آن معين و معلوم فرمودند.

به عبارت ديگر: هرگاه اعتقاد به مبدء اعلي كه حكيم و خبير است، تمام باشد قطعاً افعال آن مبدء اعلي هم داراي حكمت و مصلحت است و ختم سلسله امامت به امام دوازدهم (عج) نيز طبق حكمت و داراي مصلحت است.

منبع: http://mahdaviat.porsemani.ir

اشتراک گذاری این مطلب!

✿✿ السلام علیک یا اباالصالح المهـــدی ادرکنا ✿✿

11ام دی, 1393


نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر علیه السلام و روزی که امتداد غدیر است
و آن را غدیر ثانی نامیده اند روزی که عهد و پیمانی دوباره را با ساحت حضرتش می طلبد
عهد و پیمانی تا همیشه………….

به امید روزی که مهدی علیه السلام در کنار کعبه دست نورانی اش را برای بیعت می گشاید و می فرماید…
«هذه یدالله و عن الله و بامرالله .: این است دست خدا و از جانب خدا و به فرمان خداست»

و آن گاه این آیه را تلاوت می فرمایند…
«إِنَّ الَّذِینَ یُبَایِعُونَکَ إِنَّمَا یُبَایِعُونَ اللَّهَ یَدُ اللَّهِ فَوْقَ أَیْدِیهِمْ فَمَن نَّکَثَ فَإِنَّمَا یَنکُثُ عَلَی نَفْسِهِ وَمَنْ أَوْفَی بِمَا عَاهَدَ عَلَیْهُ اللَّهَ فَسَیُؤْتِیهِ أَجْرًا عَظِیمًا» (سوره فتح10)
«در حقیقت، کسانی که با تو بیعت می‌کنند، جز این نیست که با خدا بیعت می‌کنند؛ دست خدا بالای دستهای آنان است. پس هر که پیمان‌شکنی کند، تنها به زیان خود پیمان می‌شکند، و هر که بر آنچه با خدا عهد بسته وفادار بماند، به زودی خدا پاداشی بزرگ به او می‌بخشد»

پس نخستین کسی که دستش را بوسه می زند و با او بیعت می کند جبرییل است و به دنبال او دیگر فرشتگان و آنگاه نجبای جنیان و سپس نقبا و برگزیدگان انسان

[(فرازی از فرموده امام صادق علیه السلام خطاب به مفضل بن کاظمی بشاره الاسلام ص (268)]


اشتراک گذاری این مطلب!

این حکایت دل من است....

28ام آذر, 1393

سلام.

در دنیای وبلاگ ها که یکی عاشقانه  می نویسد و یکی عارفانه، یکی سیاسی و یکی فرهنگی و مذهبی.

همه وبلاگ نویس ها دوست دارند مطلبی که می نویسند مورد پسند خواننده واقع شود و براش کامنت بزارند که:( آفرین، صد آفرین! چه مطلب جالب و زیبایی بود، استفاده کردیم.من را لینک کن منم تو را لینک می کنم و …)

همه جور آدمی به این وبلاگ هم سر میزند، زن، مرد، دختر، پسر، و…بعضی ها با سرچ در گوگول و برای رسیدن به جواب سوال های مذهبی اشان به این وبلاگ می رسند، بعضی برای دانلود و معرفی برخی از کتب مذهبی، برخی دیگر برای دانلود انواه نرم افزارها، مادرانی هستند که دغدغه تربیت فرزندانشان را دارند و همسرانی هستند همه هم و غمشان زندگی متاهلی و سوالاتی در همین حال و هواست…

خلاصه همه هستند ولی من خیلی خیلی دوست دارم یکبار هم که شده آقایم به وبلاگم سر بزنند.

کسی که قلبم برایشان به تپش می افتد، مولایی که …

گاهی از خودم می پرسم اگر روزی ایشان به وبلاگم سر بزنند از کدام مطلب بیشتر خوششان می آید؟ آن مطلبی که علمی تر است؟ نه گمان نکنم چرا که خودشان آخر این حرف ها هستند. آن مطلبی که عاشقانه تر است؟ بعید میدانم. شاید آن مطلبی که میزان اخلاصش هنگام نوشتن بیشتر باشد…؟!

می گویند: وقتی حضرت ابراهیم (ع) را که در آتش انداخته بودند یک پرنده مدام دهان کوچکش را پر از آب میکرد و بر روی آتش می ریخت تا این که آتش کمی سردتر شود! حضرت ابراهیم (ع) به او گفت: ای پرنده! این آب دهان تو چه ارزشی در مقابل این همه آتش دارد؟! پرنده کوچک گفت: من فقط بدین وسیله می توانم عقیده و علاقه و ایمانم را به شما ابراز کنم!*

این حکایت دل من هم هست …

آقا جانم، عزیز دل زهرا(س) نمیدانم اگر در این دنیای پر هیاهوی وبلاگ ها گذرتان به وبلاگ من افتاد آیا از آن خرسند می شوید یا نه؟ از کدام مطلبم بیشتر خوشتان می آید؟ کدام را بیشتر می پسندید؟ آقای من شرمنده ام اگر در راه شما قدم و قلم نزنم. میدانم تمام این مطالب در مقابل آن همه آتش گناه من ارزشی ندارد. اما مولایم بدان من فقط با این وسیله میخواهم عقیده و علاقه و ایمانم را به شما ابراز کنم .

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیت و النصر، اللهم اجعلنی من خیر انصاره و اعوانه و شیعته و المستشهدین بین یدیه

 

بعدنوشت:

*داستان حضرت ابراهیم (ع) برگرفته از کتاب نبرد حق و باطل استاد شهید مطهری، چاپ هجدهم، صفحه ی 88.

اشتراک گذاری این مطلب!

 
فراخوان چی شد طلبه شدم