موضوع: "معرفی کتاب"

دفتر خاطرات فضه، کنیز حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها

10ام اسفند, 1395

دفتر خاطرات فضه، کنیز حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها
نویسنده: محمدرضا انصاری
انتشارات دلیل ما

در روزگاری که نامرد مردمان، از حمایت از حق دست کشیده بودند و هر یک به دنبال منفعتی، عهدهای دیرین را فراموش کرده بودند، زنی مردانه ایستاده بود و از بانوی دنیا و عقبایش حمایت می‌کرد. زنی ایستاده بود و بر زخم‌های دردانه نبی مرحم می‌گذاشت و رازدار رازهای جسم نحیفش بود. فضه، نه تنها یک خادمه، که امین خانه بود. او دلداده و دلسوخته خاندان عصمت بود و حامی و پشتیبان ایشان. ازاین‌رو شاید نگاه به تاریخ از منظر کسی که در بسیاری از اتفاقات بعد از رحلت رسول خدا صلی‌الله علیه‌و‌آله‌و سلم حضور داشته است، چندان خالی از لطف نباشد.

در این زمینه کتاب «دفتر خاطرات فضه، کنیز حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها» یکی از کتاب‌هایی است که موضوعی تاریخی را از منظری نو و با روایتی جدید، بیان کرده است. محمدرضا انصاری در این کتاب 82 صفحه‌ای تلاش کرده است تا حوادث و وقایع تاریخی را با ادبیاتی جدید بیان کند. او با بررسی منابع تاریخی شیعه و سنی، به روایت ماجرا پرداخته است.

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2

دانلود کتاب معارف انقلاب

20ام بهمن, 1395

«معارف انقلاب» عنوان کتابی مفصّل و 1049 صفحه‌ای است که گزیده‌ای از دیدگاه‌های دقیق، محقّقانه و روشنگر مقام معظّم رهبری، پیرامون انقلاب اسلامی را در خود جای داده است. این اثر، از مجموعه کتاب‌های موضوعی مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی در نشر بیانات، دیدگاه‌ها و رهنمودهای ایشان است که به کوشش علیرضا مختارپور قهرودی گردآوری و تدوین شده است.

گزیده بیاناتی که در «معارف انقلاب» گنجانده شده، طی یک بازه‌ی زمانی بیش از 20 ساله در سخنرانی‌ها و مراسم‌های مختلف و نیز در خطبه‌های نماز جمعه از سوی ایشان ایراد شده است. این بیانات که حاوی جوانب و ابعاد مختلف انقلاب اسلامی است، گاهی با خاطراتی شنیدنی از رهبر انقلاب در دروان خفقان طاغوت و نیز دوران بعد از انقلاب همراه شده است. این بیانات در این کتاب، به بیش از 490 فراز متفاوت تقسیم شده است که از بیانات معظّمٌ‌له در چهل‌ودومین مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک(31 مهر 66) آغاز و به فرازی از بیانات ایشان در نماز جمعه تهران(15بهمن 89) ختم می‌شود.

«وقتی انقلاب را مثل یک کتاب باز کنید، در درون آن، فصول و سطور معرفت وجود دارد: معرفت دینی، معرفت سیاسی و معرفت اخلاقی. همه‌ی این‌ها در ذیل کلمه‌ی انقلاب وجود دارد. در عرصه‌ی سیاسی، انقلاب تازه‌ترین و جذاب‌ترین سخن را نه فقط برای ملت ایران که برای بشریت دارد. بعضی خیال می‌کنند اصطلاحات و تعبیرات معرفتی فراهم‌آمده در اردوگاه به اصطلاح لیبرال دمکراسی غرب که وارد کشور می‌شود، سوغات‌های جدید و حرف‌های تازه‌ای است که انقلاب آن‌ها را نشنیده است و حالا باید انقلاب و انقلابیون این حرف‌ها را بشنوند؛ این خطاست. انقلاب در خلأ متولّد نشد. انقلاب اسلامی و این کتاب قطور معرفتی، وقتی تدوین شد که همه‌ی این حرف‌ها در دنیا بود؛ هم حرف و هم تجسّم و عینیّتش وجود داشت(بیانات رهبر معظم انقلاب- 24 مهر81؛ کتاب «معارف انقلاب» ص 657)

دانلود کتاب از اینجا

رمز فایل : www.yjc.ir

اشتراک گذاری این مطلب!

کتاب‌هایی که از پیامبر رحمت می‌گویند

26ام آذر, 1395

ماه ربیع الاول که می‌آید از همه جا نام پیامبر رحمت برده می شود؛ پیامبری که پیام آور مهر و رحمت و مهربانی است.

در این گزارش با توجه به نزدیک شدن به 17 ربیع الاول و ولادت پیامبر اسلام به معرفی کتاب هایی می پردازیم که در خصوص ایشان نوشته شده است.

آفتاب آخرین نوشته مهدی قزلی

این کتاب نگاهی مجمل و ساده بر زندگی پیامبر اسلام (ص) دارد. در مقدمه آن آمده است که ” این اثر در قالبی مینی مالیستی، جذاب و شیرین که مورد توجه نسل جوان نیز هست منتشر شده و متناسب با بی حوصلگی و پرمشغله بودن مخاطب است. “

این کتاب که از زبان و بیانی ساده برای بازگویی زندگی و حوادث دوران پیامبر بهره می برد در قالب جملاتی کوتاه و بعضا متکی بر اصول دیالوگ نمایشی خواننده نوجوان را با روایتی سهل به خوانش تاریخ اسلام فرامی خواند.

این اثر به سفارش فرهنگسرای خاتم وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و توسط موسسه نشر شهر در 103 صفحه و شمارگان ده هزار نسخه منتشر شده است.

“سرزمین نور"، محمد رضا سرشار، انتشارات پیام آزادی

این مجموعه که مخاطب اصلی آن نوجوانان هستند، در هر مجلد به فرازی از زندگی رسول گرامی اسلام پرداخته است.

قالب نوشته ها داستان است و جدا از نام کلی مجموعه (از سرزمین نور)، هر مجلد نیز عنوان ویِژه خود را دارد.

این عناوین به ترتیب عبارت‌اند از: داستان زمزم (داستان زندگی نیای پیامبر)، آنچه خدای کعبه اراده کند(داستان زندگی پدر پیامبر)، و آن ستاره که دنباله دار می آید(داستان تولد پیامبر) ، آن یتیم نظر کرده (داستان خردسالی پیامبر)، آن قصه که در کتاب ها آمده بود(داستان دیدار عبدالمطلب با شاه یمن)، با من سخن بگو مادر(داستان زندگی مادر پیامبر)، ماجرای سپاه فیل(داستان حمله ابرهه به مکه)، آن پدر بزرگ دوست داشتنی(پایان کار عبدالمطلب)، سفر دراز شام(داستان نوجوانی پیامبر)، خورشیدی در خانه خدیجه(داستان جوانی پیامبر)، داستان سیل آن سال(داستان جوانی پیامبر)، شب رویش غنچه نور(داستان بعثت پیامبر)، ای جامه بر سر کشیده،برخیز(داستان بعثت پیامبر)، روزگار دراز رنج(از دعوت آشکار تا آغاز هجرت به حبشه)، روزنه ای به رهایی(داستان هجرت حبشه).

سیمای پیامبر خدا، ترجمه کحل البصر، شیخ عباس قمی

کتاب حاضر ترجمه‌ی کتاب “کحل البصر” است. نگارنده در این کتاب ضمن بیان زندگی حضرت محمد (ص) از زمان تولد تا رحلت به شرح اخلاق و سیره‌ی ایشان می‌پردازد و موضوعاتی چون وفات حضرت عبدالمطلب، ازدواج با حضرت خدیجه (س) و زندگی افرادی چون ابوطالب را بررسی می‌کند. در پایان نیز جنگ‌های پیامبر (ص) را معرفی می‌نماید.”

سیمای پیامبر اعظم در آینه نهج البلاغه، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی

این کتاب، حاصل گفتارهای حضرت استاد درباره پیامبر اعظم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله است که با هدف ارایه تفسیری بر بخش‌هایی از سخنان امیرمؤمنان، حضرت علی علیه السلام درباره نبوت و پیامبر اعظم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله و پاسخ‌گویی به بخشی از عقاید شبهه‌افکنان درباره گستره دعوت انبیا سامان یافته است. نوشتار حاضر در 3 فصل توسط حجت‌الاسلام والمسلمین غلامعلی عزیزی‌کیا نگارش یافته و به همت انتشارات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) منتشر شده است.

«تاریخ اسلام»، مهدی پیشوایی، دفتر نشر معارف

تاریخ در پیوند با زمان و انسان معنا می یابد و حتی تأثیر تاریخ و گذر زمان نه تنها در یک فرد که در ملت ها و نژادها روشن است. باید اندیشید و در نهایت به داوری نشست. نویسنده با همین اندیشه، می خواهد دفتر قطور تاریخ را به رویمان بگشاید و از اسلام بنویسد. وی این مجموعه را در پنج بخش اصلی و شانزده فصل تدوین کرده است و می کوشد تا برای هر یک از حوادث عصر نبوی، منابع جداگانه و متنوعی بیاورد. همچنین با بیان شواهد قرآنی و حدیثی، حوادث را از شکل گزارش صرف بیرون آورده و به تحلیل و بررسی مناسب برخی از آنها پرداخته و به شبهه های مربوط به هر موضوع نیز توجه کرده است.

مهم ترین عنوان های مطالب کتاب عبارتند از: جزیرة العرب (موقعیت جغرافیایی، اجتماعی و تمدنی)، صفات و روحیات عرب، ادیان و مذاهب در شبه جزیره عربستان و اطراف آن، محمد صلی الله علیه و آله از تولد تا بعثت، کودکی و نوجوانی حضرت محمد صلی الله علیه و آله، جوانی حضرت محمد صلی الله علیه و آله، از بعثت تا هجرت، دعوت علنی و آغاز مخالفت ها، پی آمدهای مخالفت قریش و اقدامات آنان، همسران پیامبر، اقدامات اساسی پیامبر اسلام در مدینه، تشکیل نیروهای رزمی اسلام و از دعوت جهانی تا رحلت پیامبر اسلام.

تاریخ تحقیقی اسلام، یوسفی غروی، موسسه امام

این کتاب که نتیجه تلاش بیست ساله مولف می باشد و از جمله ویژگی های آن می توان به نکات زیر اشاره کرد

از آنجا که کتاب های تاریخی تحت تاثیر سیاست های حکومت های وقت به نگارش درآمده است، متاسفانه دارای معایب و تحریفات فراوانی می باشد، متاسفانه دارای معایب و تحریفات فراوانی می باشد، از این رو در تالیف این مجموعه، از قرآن به عنوان یک منبع متقن و مستدل و غیر قابل تحریف برای بررسی و تحلیل حوادث زمان پیامبر اکرم (ص) استفاده شده و شان نزول آیاتی که درباره حوادث مختلف نازل شده، بیان گردیده است. مولف تلاش کرده علت تناقض نصوص یا تحریف های انجام شده را ریشه یابی و تحلیل کند. همچنین مولف تلاش کرده از منابع دست اول استفاده کند و در این میان عنایت ویژه ای به منابع شیعی، داشته است.

راز بزرگ رسالت، آیت‌الله جعفر سبحانی تبریزی، موسسه تعلیماتی و تحقیقاتی امام صادق (ع(

کتاب «راز بزرگ رسالت» یا «نقد کتاب بیست و سه سال»، نوشته آیت الله جعفر سبحانی، توسط مؤسسه امام صادق (ع) منتشر شده است.

کتاب بیست و سه سال که در عصر حاضر نقد و محتوای آن سطر به سطر نقد شده است، از آثار ضددینی و ضداسلامی دوران حکومت پهلوی است.

رمان محمد (ص)، ابراهیم حسن بیگی، انتشارات مدرسه

محمد (ص) روایتی است که در پانزده بخش به سرانجام رسید . زاویه دید راوی اول شخص است، شخصی یهودی که در رمان به عنوان یک دانشمند معرفی می شود از طرف شورای عالی یهود مأمور می شود به سمت پیامبر اسلام گرایش پیدا کرده و یا او را کشته یا عقایدش را به چالش بکشد.

محمد پیامبری برای همیشه، حسن رحیم پور ازغدی، دفتر نشر فرهنگ

کتاب حاضر ( محمد ص پیامبری برای همیشه ) متن پیاده شده چهار سخنرانی از آقای رحیم پور ازغدی است که در ارتباط با شخصیت پیامبر اکرم – صلی الله علیه و آله – در مناسبتهای گوناگونی ایراد شده است.

سخنرانی اول که به مناسبت میلاد پیامبر اکرم – صلی الله علیه و آله – است، پس از ذکر مقدماتی از ویژگی های آن حضرت، به دنبال بیان چند نکته از شیوه حکومت اسلامی پیامبر می باشد تا پاسخی اجمالی به این پرسش باشد که «برای رشد و بالندگی و رسیدن به اهداف الهی در حکومت اسلامی چه باید کرد؟»

در سخنرانی دوم کتاب محمد (ص) پیامبری برای همیشه ابتدا به ذکر خصوصیاتی از حضرت پیامبر از زبان امام حسین – علیه السلام – پرداخته و به یکی از بزرگترین خدمات پیامبر به بشریت یعنی آموختن نحوه ارتباط با خداوند سخن می گوید. در نهایت به برخی رفتارهای اجتماعی حضرت اشاره می نمایند.

در سخنرانی سوم، (کتاب محمد (ص) پیامبری برای همیشه) ایشان به برخی شبهات مطرح شده که به دنبال تضعیف و تحریف اعتقاد به نبوت است و با ژست های علمی و جامعه شناسانه و دین شناسانه به خورد مسلمانان داده می شود اشاره نموده و به دنبال پاسخگویی به آنهاست.

در سخنرانی چهارم نیز ایشان با الگو برداری از جامعه اسلامی عهد رسول، نکاتی راجع به نظریه حکومت دینی مطرح نموده و به انتقادات وارد بر آن پاسخ می دهند.

قصه‌های پیامبران، مرتضی امین، پیام آزادی

قصه های پیامبران عنوان کتابی است از مرتضی امین که در 24 صفحه و توسط انتشارات پیام آزادی در سال 1390 به چاپ رسیده است. موضوع اصلی این کتاب قرآن است. از مرتضی امین، کتاب‌های قصه های امثال و حکم(پیام محراب)، القرآن الکریم(پیام عدالت)، نیز در بازار کتاب موجود می‎باشد.

فروغ ابدیت، جعفر سبحانی، بوستان کتاب

در این کتاب به بیان وقایع مهم و حوادثی که آموزندگی بیشتری دارند پرداخته شده و از تفصیل و بیان رویدادهای جزئی خودداری شده است. این کتاب با مدارک تاریخی شیعه منطبق بوده و از افسانه‌ها و خرافاتی که با تاریخ زندگی پیامبر اسلام آمیخته شده است خالی می‌باشد.

داستان پیامبران، علی موسوی گرمارودی، قدیانی

داستان پیامبران عنوان کتابی است از علی موسوی گرمارودی که در 220 صفحه و توسط انتشارات قدیانی در سال 1391 به چاپ رسیده است. موضوع اصلی این کتاب پیامبران است

آنک آن یتیم نظر کرده، محمدرضا سرشار، به نشر

این کتاب روایتی از زندگی پیامبر(ص) از زمان تولد تا هجرت به حبشه است که با نثری تاریخی که به فارسی دری نزدیک است نگاشته شده است.

این رمان به زبان‌های عربی، ترکی استانبولی و انگلیسی نیز منتشر شده است.

منبع: فرهنگ نیوز

اشتراک گذاری این مطلب!

کتاب‌هایی درباره شخصیت و زندگی نرجس خاتون

17ام آذر, 1395

آغاز امامت امام عصر عج، برای شیعه‌ای که در دوران انتظار به سر می‌برد، معنایی متفاوت دارد. شیعه آغاز امامت و ولایت امامی را به جشن می‌نشیند که امام حاضر و ناظر زمانه‌اش است؛ امامی که ولایت تکوینی و تشریعی او را برعهده دارد و مقدرات او را امضا می‌کند.

در آستانه آغاز امامت امام حاضرمان، نگاهی داریم به کتاب‌هایی که در ارتباط با مادر ایشان، مادر امامت و تنها همسر امام حسن عسکری علیه‌السلام است؛ بانوی روم و سرمن رأی، بانویی که آن‌قدر شایستگی داشت که بتواند افتخار مادری آخرین نواده رسول خاتم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم را داشته باشد.

1. نرجس سلام‌الله‌علیها، مادر زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف/ سیدمحمد مهاجرانی؛ تهران: مدرسه، ‏‫۱۳۹۵؛ ویژه کودک و نوجوان. ‬

2. اسیری و عروسی، فرازی از زندگی نرگس خاتون سلام‌الله‌علیها/ زهرا زواریان؛ تهران: انتشارات قدیانی، 1393؛ ویژه کودک و نوجوان.

3. حضرت نرگس سلام‌الله‌علیها مادر امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف/ ابوالفضل هادی‌منش؛ قم: حدیث نینوا، ‏‫۱۳۹۳؛ ویژه کودک و نوجوان.‬

ادامه »

دانلود کتاب الكترونيك از ژرفای نماز نوشته حضرت آیه الله خامنه ای

29ام مهر, 1395

کتاب از ژرفای نماز از حضرت آیه الله خامنه ای به صورت فايل پي دي اف, كتاب الكترونيكي به زبان فارسي براي مطالعه همگان اماده دانلود شده است اين كتاب داراي 22 صفحه است.

دانلود کتاب از اینجا


 

اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود کتاب قصه هاى تربيتى چهارده معصوم

24ام مهر, 1395

چهره هاى آسمانى به گونه اى هستند كه هر كس مى تواند بدون دغدغه خاطر سيره و روش ‍زندگى آنها را خوراك جان خويش گرداند و به تربيتى الهى نايل شود در کتاب حاضر گلچينى از اين درسهات كه از آن چهارده نور چهارده نور مقدس به منصه ظهور در آمده است تا همگان بتوانند در هر يك از مقاطع فكرى سنى ، زمانى و مكانى آن بهره گيرند.

امیدواریم بتوانیم به شما در شناخت زندگی چهارده معصوم کمک کوچک کرده باشیم.

دانلود از اینجا

اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود مجموعه کتاب هاي الکترونيکي مذهبي ويژه محرم

19ام مهر, 1395

مجموعه 10 کتاب مذهبی شامل عصر عاشورا در 2 جلد اثر سید محمد نجفی یزدی،امام حسين (ع ) الگوى زندگى - جلد 5 اثر حبيب الله احمدى، حماسه حسينی در سه جلد اثر متفكر شهيد استاد مرتضی مطهری (ره) ، امام حسين (عليه السلام) شهيد فرهنگ پيشرو انسانيت اثر علامه محمد تقی جعفری رحمه الله علیه ، سخنان حسين بن على (ع ) از مدينه تا كربلا اثر  محمّد صادق نجمى  در این فایل قرار داده شده است و شما مي توانيد  آنها را دريافت کنيد تا در ایام محرم و صفر از مطالعه آنها سودمند شويد.

دانلود از اینجا

  پسورد فايل فشرده : www.rasekhoon.net

 

  پسورد فايل فشرده : www.rasekhoon.net

اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود 72 عنوان از کتابهای استاد شهید مرتضی مطهری

14ام مهر, 1395

 کتاب الکترونیکی مجموعه بی نظیری از کتابهای استاد مطهری شامل 72 عنوان کتاب  در این مجموعه 72 عنوان کتاب از کتابهای استاد شهید مرتضی مطهری گرد آوری شده است. هر کدام از کتابها به صورت فایلzip  در آمده و کلیه آنها به صورت فشرده در یک فایل اجرایی گنجانده شده اند.
 از ویژگیهای این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
محیط اجرایی جهت مطالعه این کتابها کاربرپسند و آسان می باشد.
این مجموعه برای اولین بار بدین شکل و در قالب یک فایل در سایت سافت گذر ارائه شده است.
نام هر کدام از فایلها طبق نام کتاب مربوطه تنظیم شده است.
  امید است که خوانندگان از این مجموعه گرانبها استفاده نموده و با آثار استاد شهید مرتضی مطهری بیشتر و بهتر آشنا شوند.

از اینجا دانلود کیند.

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2

دانلود پنج مقتل امام حسین (ع) در روز عاشورا

12ام مهر, 1395

با وارد شدن به ماه محرم الحرام به بحث مقتل و مقتل خوانی عنایت ویژه ای می شود. بنا به نیاز کاربران خود پنج مقتل معتبر و معروف را به صورت فایل Html که قابلیت پرینت و کپی برداری دارد را به زبان فارسی ارائه کرده است.

  در اینجا مقتل مقرم نوشته سيد عبدالرزاق مقرم‏ (ره) ، مقتل الحسين (عليه السلام) از مدينه تا مدينه‏ نوشته مرحوم آيت الله سيد محمد جواد ذهنى تهرانى (ره) ، منتهي الامال نوشته مرحوم حاج شيخ عباس قمي ، روضة الشهداء نوشته مرحوم ملاحسين واعظى كاشفى‏(ره) و سوگنامه كربلا (ترجمه لهوف ) که مؤ لف آن سيّد بن طاوس با ترجمه محمّدطاهر دزفولى می باشد  ارئه شده است.
کتابهای زیادی به عنوان مقتل نوشته شده اند به طوریکه مرحوم شیخ آقا بزرگ تهرانی بیش از هفتاد کتاب را با همین عنوان نام می برد که به حادثه کربلا مربوط می شود. مقتل ابی مخنف که درباره حوادث عاشوراست مقتل خوارزمی، متن تاریخی مربوط به حوادث کربلاست. نفس المهموم مرحوم شیخ عباس قمی ، منهاج الدموع و ارشاد شیخ مفید (ره) و از نوشته های معاصر می توان سوگنامه آل محمد (ص) و قصه کربلا را نام برد که مفید می باشند. البته زیارت ناحیه مقدسه که در کتاب بحار الانوار نقل شده است به گوشه هایی از این مصیبت دردناک بی پرده اشاره کرده است.

نکته:

بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری لهوف مستند ترین مقتل امام حسین(ع) در روز عاشورا می باشد.

برای دانلود اینجا کلیک کنید.

-  پسورد فايل فشرده : www.rasekhoon.net

 

اشتراک گذاری این مطلب!

پدر و مادرها مطالعه کنند!

18ام مرداد, 1395


“تاب‌آوری در کودکان"، “پرورش هوش؛ نقش مدارس و فرهنگ"،"کودکان تیزهوش و بااستعداد"و “اختلال طیف اوتیسم” از کتاب‌های تازه منتشرشده مربوط به کودکان هستند.

کتاب ” پرورش هوش؛ نقش مدارس و فرهنگ” نوشته ریچارد نیزیت است که توسط علی‌اکبر ابراهیمی و احمد عابدی ترجمه شده و به تازگی برای کمک به پرورش هوش و خلاقیت کودکان منتشر شده است.

کتاب‌های “تاب‌آوری در کودکان” در سه جلد ویژه مادران، متخصصان و مشاوران و مربیان منتشر شده است. این سه کتاب به قلم نیره آرین‌فر، مریم کتانی و احمد عابدی است.

 کتاب “کودکان تیزهوش و بااستعداد” برای راهنمایی والدین منتشر شده است. ترجمه و تألیف این کتاب توسط سارا آقابابایی و احمد عابدی انجام شده است.

کتاب “اختلال طیف اوتیسم ” اثر جولیا مور نیز کتابی برای آموزش و یادگیری از طریق بازی است و توسط احمد عابدی و علیرضا محسنی ترجمه شده است.

 کتاب “همه کودکان می‌توانند یاد بگیرند” نوشته مریم تاجی و احمد عابدی و کتاب “آماده‌سازی کودکان برای ورود به پیش‌دبستانی و دبستان” نوشته کارن کوئین و ترجمه احمد عابدی و مائده حسام کتاب‌های پرفروش ما بوده‌اند که به چاپ‌های سوم و ششم هم رسیده‌اند.

مادر و پدرهایی که علاقمندان فرزندانی سالم تربیت کنند مطالعه در زمینه کودکان را فراموش نکنند.

اشتراک گذاری این مطلب!

معرفی شهدا با زبان کودکانه

2ام مرداد, 1395
انتشارات صریر مجموعه «قهرمانان» را با زندگی شهیدان «بروجردی» و «صیادشیرازی» در قالب کمیک استریپ روانه بازار کتاب کرد.‏


انتشارات «صریر» وابسته به سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس در فعالیت‌های خود در حوزه دفاع مقدس برای اولین بار مجموعه «قهرمانان»را در قالب کمیک استریپ برای گروه سنی کودکان منتشر کرده است.

مجموعه «قهرمانان» شامل دو کتاب با محوریت زندگی «شهید محمد بروجردی» و زندگی «شهیدعلی صیادشیرازی» است که به بخشی کوتاه از زندگی این دو شهید می‌پردازد.

در کتاب یکم که به شهید «محمد بروجردی» اختصاص دارد تنها به گوشه‌ای از زندگی مبارزاتی ایشان در دوران جنگ تحمیلی پرداخته است.

در مقدمه کوتاهی که در ابتدای کتاب آورده شده درباره این شهید نوشته شده، «شهید محمد بروجردی که در بین همرزمان خود به میرزا معروف بود از تأثیر گذارترین فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ایجاد امنیت و آرامش غرب ایران و پاکسازی کردستان از عوامل ضد انقلاب و ایجاد وحدت و دوستی بین مردم کردستان و نیروهای جمهوری اسلامی بود.

او از اعضای بنیان‌گذار سپاه پاسدارن و فرمانده سپاه غرب کشور و  همچنین بنیان‌گذار نیروی پیشمرگ کرد مسلمان بود. بسیاری از فرمانده‌هان بعدی از شاگردان و آموزش دیدگان محمد بروجردی بودند.»

کتاب دوم «قهرمانان» دومین کتاب از این مجموعه است که به عملیات مرصاد و نقش گروهک تروریستی منافقین در این عملیات و حضور شهید صیاد شیرازی در این عملیات می‌پردازد.

هر دو کتاب در32 صفحه گلاسه منتشر شده و داری داستانی یک خطی بدون پیچیدگی‌ است از این نظر با مخاطب کودک و نوجوان به خوبی ارتباط برقرار می‌کند. همچنین کوتاه بودن داستان با دیالوگ‌های کوتاه و روانش وقت چندانی از مخاطب نخواهد گرفت.

با اینکه این کتاب جزء اولین تجربه‌های حوزه دفاع مقدس با سبک کمیک استریپ است اما توانسته اثری موفق خلق کند. این کتاب توسط «محمد صمدی» و «حسین اجاقی» تنظیم و تصویرسازی شده است.

در دورانی که همه کودکان غرق در بازی‌های رایانه‌ای شده‌اند و به زحمت تن به مطالعه می‌دهند، انتشار چنین اثری لازم و ضروری به نظر می‌رسد. کتاب قهرمانان به خوبی از فاکتورهای جذب مخاطب استفاده کرده است اگر پخش کتاب در سراسر کشور با موفقیت انجام شود «قهرمانان» با اقبال خوبی برخوردار خواهد شد.

مدیر هنری مجموعه «قهرمانان» «محمد صمدی» و تصویرسازی آن نیز بر عهده «حسین اجاقی» است و در 1000 نسخه توسط انتشارات صریر روانه بازار کتاب شده است.

منبع: ایرنا

 

اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود کتاب شهر خدا

23ام خرداد, 1395

کتاب شهر خدا، نوشته‌ای است دربارۀ رازهای روزه‌داری در ماه مبارک رمضان، که به ابعاد تربیتی و برخی از زیبایی‌های معنوی این مهمانی الهی می‌پردازد؛ نکات سودمندی که کمتر به آنها توجه شده است.
در این کتاب، پاسخ برخی از سؤال‌های مهم در مورد رازهای رمضان را می‌توان یافت:

چگونه می‌توان به رمضان زیباتر نگریست؟ و گام‌های اولیه در عرفان رمضان را پیمود؟
این چگونه مهمانی دادنی است که مهمان باید گرسنگی و تشنگی بکشد؟ و این گرسنگی چگونه در آداب رمضان استمرار می‌یابد؟
معنویت چیست که نخوردن و نیاشامیدن که یک عمل مادی است، در تقویت آن مؤثر است؟ و رابطۀ روزه و تزکیه چگونه تبیین می‌شود؟
ماه رمضان با چه سازوکاری اثرات تربیتی خود را به روزه‌دار هدیه می‌کند؟ و چگونه می‌توان این آثار را تقویت نمود؟
روزۀ رمضان چگونه به روزه‌داران، اخلاص، حکمت و تقوا می‌دهد؟ و …
 

دانلود فصل اول کتاب شهر خدا(حجم: 456 کیلوبایت)

 تلفن سفارشات: 77650576 -021

خرید اینترنتی در فروشگاه اینترنتی موسسه بیان معنوی

اشتراک گذاری این مطلب!

معرفي کتابهايي با موضوع قيام خونين پانزده خرداد

15ام خرداد, 1395


مهم‌ترين کتاب‌هايي که تا سال 1388 درباره قيام 15 خرداد سال 1342 منتشر شده، عبارتند از:

ـ زندگاني حضرت معصومه(ع) و تاريخ قم به ضميمه مختصري از وقايع پانزده خرداد 1342 / مهدي صحفي/ نشر صحفي،قم / 1347.

ـ روحانيون و پانزده خرداد / انجمن اسلامي دانشجويان آمريکا و کانادا /1349.

ـ انقلاب اسلامي مردم مشهد از آغاز تا استقرار جمهوري اسلامي‌/ رمضانعلي‌ شاکري‌ / نشرامام‌/ 1359.

ـ قيام 15 خرداد به روايت اسناد / محمد دهنوي / رسا / 1360.

ـ تاريخ سياسي معاصر ايران (جلد2) / سيد جلال‌الدين مدني/ دفتر انتشارات اسلامي/ 1361.

ـ بررسي و تحليلي از نهضت امام خميني/ فاطمه سادات‌ ‌معروفي‌ / نشر امام‌ / 1362.

ـ گزارشي از حماسه پانزده خرداد در اصفهان / بنياد تاريخ انقلاب اسلامي ايران / 1371.

ـ شير و عقاب‌، روابط بدفرجام ايران و آمريکا / بيل‌، جيمز. ا؛ مترجم جهانشاه فروزنده‌ برليان / نشر فاخته /‌ 1371.

ـ نهضت امام خميني(ره) / سيدحميد روحاني / مرکز اسناد انقلاب اسلامي / 1372 .

ـ خاطرات 15 خرداد شيراز / جليل عرفان‌منش/ سازمان تبليغات اسلامي / 1373.

ـ يادنامه‌ (زندگي‌نامه و روزشمار شهداي انقلاب اسلامي تهران بزرگ از 15 خرداد 1342 تا پايان سال 1357) / مرکز پژوهش‌هاي فرهنگي اداره کل بنياد شهيد تهران / 1373.

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2

"خودسازی در محضر امیر عالمیان مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف"

19ام دی, 1394

کتاب “خودسازی در محضر امیر عالمیان مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف” منتشر شد.

این کتاب که توسط انتشارات یاران مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف کاشان در قطع گالینگور و در 384 صفحه به نگارش درآمده است، اثری ارزشمند در زمینه پاکی نفس و عالم ملکوت و هدف آفرینش است.

مولف کتاب “عباس استادآقایی” است که ایشان مولف کتاب ارزشمند “اسرار آفرینش اهلبیت” که از کتاب های پرفروش مهدوی در سطح کشور می باشد نیز هست.

موضوعات این کتاب:
- سیر بینهایت روح انسان در عالم ملکوت
-تهذیب اعتقادی، شناخت قدرت انسان در سیر و سلوک
-نتیجه عبودیت و بندگی و هدف از آفرینش
-عشق به پروردگار و فنای در عشق

علاقمندان برای تهیه کتاب فوق کلمه (خودسازی) را به سامانه 30006000700020 پیامک کنند.

اشتراک گذاری این مطلب!

«دختر گمشده» به ایران رسید!

14ام دی, 1394

 ترجمه‌ای از رمان «دختر گمشده» پرفروش‌ترین رمان سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ در جهان به فارسی منتشر شد.

انتشارات میلکان ترجمه‌ای از رمان «دختر گمشده» نوشته گیلین فلین را که توسط آرش خسروی انجام شده است را روانه بازار کتاب کرد.

این رمان، مثالی است تازه از سبکی نوشتاری به نام «نوآر خانگی» در رمان‌های امروز و به همین خاطر منتقدان این کتاب را به خاطر روایت نامطمئن آن و نیز تعلیق و پیچ‌های داستانی‌اش ستوده‌اند.

«دختر گمشده» برخلاف دیگر داستان‌های این ژانر، روی پای زنی ایستاده و با او پیش می‌رود؛ در‌حالی‌که تا پیش از این، مردان ایفاگر چنین نقش‌هایی در این رمان‌ها بوده‌اند.

فلین توانسته نبض زندگی و افکار جامعه‌ امروز را دریابد و زنان را از کنج و حاشیه‌ به بطن داستان بیاورد به همین خاطر «دختر گمشده» اثری مدرن است.

فلین در این کتاب، نبض نوین جامعه‌ جهانی و مسائلی را که دنیای مدرن با آن سروکار دارد، یافته و گام‌به‌گام ما را به درون جامعه‌ای می‌برد که در آن، نه‌تنها زنان پوسته‌ خجالتی خود را رها کرده و به دلِ آب‌وآتشِ اجتماع زده‌اند، بلکه به نقش تأثیرگذار رسانه‌ها ـ دیگر عامل این زبان جهانی ـ بر جامعه نیز تأکید می‌کند.

آدم‌های این رمان، سیاه‌ یا‌ سفید نیستند و همین مطلق‌نبودن خوبی و بدی، باعث خلق عنصر والای غافلگیری در اثر شده است.

در بخشی در رمان آمده است:

«حالا که مُرده‌ام، خوشحال‌ترم

عملاً گم شده‌ام. اما خیلی زود همه مرا مرده فرض خواهند کرد. مختصر و مفید خواهیم گفت مرده. چند ساعت بیش‌تر نگذشته، اما احساس خیلی بهتری دارم: مفاصل شل، ماهیچه‌های لرزان. امروز صبح یک لحظه متوجه‌ی تغییر قیافه‌ام شدم. قیافه‌ام عجیب شده بود. از داخل آینه‌ی ماشین، به پشت سرم نگاه کردم. کارتاژ ترسناک را پشت سر گذاشته بودم. شوهر کوته‌فکرم بیکار، در بار چندش‌آورش وقت می‌گذراند. متوجه می‌شوم که با چنین فکری لبخند به لبم آمده است. آها… این حس تازه است.»

این ترجمه در ۴۸۰ صفحه و با قیمت ۲۷ هزار تومان منتشر شده است.


منبع: مهرنیوز

اشتراک گذاری این مطلب!

قرآن خودمانی

10ام دی, 1394

 

شرحی از قرآن به زبان محاوره‌ای از سوی مؤسسه قرآنی «تفسیر جوان»  منتشر شده است.

این اثر  که پس از یکسال مطالعه و تحقیق به تازگی برای انتشار آماده شده، اثری است، تحت عنوان «قرآن خودمانی».

در این کتاب 120 آیه برگزیده و کاربردی از قرآن کریم انتخاب شده‌اند و در گزینش آیات تلاش شده آیاتی کاربردی انتخاب شوند، آیاتی درباره موضوعاتی هم‌چون مشورت کردن، مسخره نکردن دیگران، نماز خواندن با توجه به محتوا و با حضور قلب، احترام به پدر و مادر، کم‌فروشی نکردن، و مصادیق آن، خود‌کنترل بودن، خود‌سازی و سایر بحث‌های اخلاقی و اعتقادی که برای عموم مردم کاربرد دارد.

سبک کار به‌ این شکل است که ابتدا متن عربی آیه، سپس ترجمه‌ای ساده و روان از قرآن کریم ذکر شده است، در انتها نیز شرحی 6 سطری از قرآن به زبان محاوره‌ای و عامیانه آورده شده است.

چون جوانان و مردم عادی نمی‌توانند شرح آیات را به صورت جدی و سبکی که در تفاسیر قرآن کریم معمول است، استفاده کنند، برای نخستین‌بار ضمن اینکه آیه و ترجمه آن نوشته‌ شده است شرحی به زبان محاوره‌ای روزانه از قرآن بر آن اضافه شده است  بدون اینکه ادبیات رسمی، جدی و پیچیده جاری را داشته باشد.

 این شرح برای گروه‌های سنی نوجوان و جوان می‌تواند به راحتی مفهوم آیه را منتقل کند.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

دریافت کتاب انسان 250 ساله

26ام مرداد, 1394

  علاقمندان به شرکت در مسابقه کتابخوانی از کتاب انسان 250 ساله می توانند  این کتاب را از لینک زیر دریافت کنند.

دریافت  کتاب انسان 250 سالهاشتراک گذاری این مطلب!

به کودکان زندگی کردن را بیاموزیم

28ام تیر, 1394

به کودکان زندگی کردن را بیاموزیم

نویسنده: مریم ماستری
ناشر: نیستان، چاپ اول ۱۳۹۳
۵ جلد، هر جلد ۲۴ صفحه، ۴۵۰۰ تومان

ادامه »

خانواده؛ به سبک ساخت یک جلسه مطول مطوی در محضر مقام معظم رهبری

8ام تیر, 1394

کتاب «خانواده» مجموعه ۱۰۰ سخنرانی رهبر انقلاب است که انتشارات صهبا آن را در تیرماه ۱۳۹۲ منتشر کرد. تیراژ چاپ اول این کتاب ۶ هزار و چاپ دوم در تیرماه ۱۳۹۳، ۳ هزار نسخه بوده و آخرین اخبار، حاکی از فروش ۲۰۰ هزارجلدی توصیه‌های جمع‌آوری‌شده رهبر انقلاب در این کتاب است. کتاب در قطع رقعی است و قیمت آن در سایت انتشارات صهبا ۴ هزار تومان ذکرشده است.

ادامه »

دانلود قدیمی ترین تفسیر عرفانی قرآن

4ام تیر, 1394

 

نویسنده: ابوالفضل رشیدالدین میبدی

موضوع: اندیشه و مذهب

تعداد صفحات: ۵۵۳۴

فرمت: کتاب PDF

زبان: فارسی

دانلود از اینجا

 

اشتراک گذاری این مطلب!

روزه طبی!

1ام تیر, 1394

 

(…کتاب حاضر یک کتاب “طبی ” است که یک طبیب روسی بر اساس تجربیات و مطالــعاتی کـــه نتیجه سالیان درازی از عمر اوست به رشته تحریر در آورده، سپس یک کشیش عالی رتبه مسیحی آن ر ا به عربی ترجمه نموده و در آرژانتین به چاپ رسیده است و آنچه در ایران به دست ما رسیده تنها یک نسخه از ترجمه زیبای عربی آن می باشد.

اصل موضوع کتاب،اثر معجزه آسای امساک در غذا “روزه طبی ”  در مبارزه با انواع بیماری هاست؛حتی بیماری هایی که طب جدید با آن همه پیشرفت ها،از مبارزه با آن عاجز مانده یا به زحمت  آن را درمان می کند…)

آنچه خواندید بخشی از مقدمه عالمانه مرجع عالی قدر حضرت آیة الله مکارم شیراز ی بر این کتاب است؛ ایشان در این مقدمه با مقایسه “روزه طبی” و “روزه اسلامی” به این نتیجه می رسد که آنچه را الکسی سوفورین در باره تأثیرات امساک در درمان بیماری ها تحقیق کرده ؛ همان آموزه هایی است که در آیات و روایات پیرامون روزه آمده است.

از نکات قابل توجه این کتاب این است که مبنای تحقیقی آن نه تنها تحقیق “کتابخانه ای"،بلکه تحقیق"میدانی و تجربی” است،چرا که نویسنده کتاب خود شخصا تأثیر امساک"روزه طبی” را تجربه کرده است.

این کتاب در آستانه ماه مبارک رمضان و در فضایی که گروهی نا آگاه “روزه اسلامی ” را برای سلامت انسان مضر معرفی می کنند،خواندنی است.

این کتاب را بارها و بارها انتشارات “دارالکتب الاسلامیه” تهران چاپ و منتشر کرده است.

اشتراک گذاری این مطلب!

این یک رکورد است!

24ام خرداد, 1394

لوح تقدیر پنجاه‌ویکمین دوره جایزه جهانی زیباترین کتاب برای اولین‌بار از آن کتابی ایرانی شد

رمان ایرانی  «سنگ سلام»  به قلم محمدرضا بایرامی توانسته لقب زیباترین طراحی کتاب دنیا در سال 2014 را از آن خود کند.

«سنگ سلام» روایت سفر چند جوان به روستایی است که هرساله با مراسم مذهبی سنتی خود، بسیاری را از گوشه­ و کنار کشور به سویش می­‌کشد تا نفسی یا شاید دیداری تازه کنند.

اما در این مسیر مسائل و مشکلاتی گریبان مسافران داستان را می­‌گیرد تا با به­ جا­آوردن رسم رفاقت و دوستی و خطرکردن برای یک­دیگر، حکمت‌هایی از زندگی را با خود به ارمغان ببرند.

«سنگ سلام» در 240 صفحه با قیمت 11 هزار تومان روانه کتابفروشی‌ها می‌شود.

اشتراک گذاری این مطلب!

کتابخانه شیعه را همراه خود داشته باشید

23ام خرداد, 1394

نرم افزار كتابخانه شيعه در بخش فناورى اطلاعات بنياد ميلانى (مؤسسة آية الله العظمى الميلاني (قدس سره) لإحياء الفكر الشيعي)  جهت تسهيل استفاده از كتابهاى سايت “كتابخانه شيعه” بر روى دستگاه هاى أپل: آيفون و آي پد و نيز سيستم عامل اندرويد توليد شده است.

از مهمترين أهداف پروژه، سهولت كاربرى و سرعت مناسب نرم افزار بوده و اضافة بر سادگى انتقال بين كتابها و متون آن و نيز فهارس و ارجاعات پانويس، خواننده امكان دسترسي به حدود 5000 جلد كتاب سايت كتابخانه شيعه را دارد كه اين تعداد از منابع مختلف به صورت مداوم افزايش خواهد يافت، لذا هر گونه ارائه كتاب جهت نشر از جانب مؤسسات و مؤلفين مورد تقدير است.

برای دانلود کتابخانه شیعه اینجا کلیک کنید

رمز: www.hambahsi.ir

اشتراک گذاری این مطلب!

سلام بر ابراهیم را بخوانید

11ام خرداد, 1394

قبل نوشت:

حاج آقا بدجوری دلم را برد برای خرید این کتاب…

نمایشگاه امسال را که به لطف تب کردن ها و بالا آوردن های دخترکم و دندان درآوردنش از دست دادم بماند برای سال بعد و دوباره نوشتن لیست خرید و صد البته این بار با زهرای مامان…

هرچند می توانم راه های دیگری را هم برای خرید این کتاب امتحان کنم…

کتاب «سلام بر ابراهیم» توسط انتشارات «ابراهیم هادی» منتشر شده و تاکنون به چاپ هفتادم و به تیراژ 200 هزار جلد رسیده است بر ای خرید اینترنتی کتاب سلام بر ابراهیم از اینجا اقدام کنید.

ادامه »

دریافت کتاب سفیر بشارت (ره توشه راهیان نوروز94 )

27ام فروردین, 1394

ره توشه راهیان نور ویژه نوروز 94 با عنوان سفیر بشارت (راهکارهای کاربردی در تبلیغ چهره به چهره) از سوی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم منتشر شد.

 

با توجه به مصادف شدن ایام فاطمیه با عید نوروز, بخشی از این کتاب را به ایام فاطمیه و وظایف ما در این ایام اختصاص دارد.
آداب عید نوروز و سفرهای این ایام و نیز بحث صله رحم و اهمیت و آداب آن از دیگر مطالب این کتاب می باشد.

 

دریافت کتاب سفیر بشارت (ره توشه راهیان نوروز94 )
حجم: 2.47 مگابایت

 

رمز: www.hambahsi.ir

 

 

اشتراک گذاری این مطلب!

چرا دانشنامه فاطمی باید منتشر شود

17ام اسفند, 1393

یکی از مؤثرترین شیوه‌های تربیت، ارائه الگوهای شایسته و تأکید بر پیروی از ایشان است. به فرموده قرآن، پیامبر اعظم(ص) اسوه حسنه همه خداباوران است (احزاب، ۲۱ )؛ و فاطمه(س) استمرار اسوه حسنه است.

 
با توجه به لزوم اسوه‌پذیری از حضرت زهرا(س) و همچنین نبود کتاب مرجعی که بتواند در بحران فکری و فرهنگی عصر حاضر، در حوزه مطالعات زنان، به تبیین مبانی حقوق و حرمت زن در اسلام با ارائه الگوی عینی زن مسلمان بپردازد، تدوین دانشنامه فاطمی(س) در دستور کار قرار گرفت.
 
اهداف دانشنامه‌ فاطمی(س)
در تألیف این دانشنامه، هدف های ذیل در نظر بوده است:
 
۱.تبیین جامع و علمی تاریخ زندگانی و جایگاه الهی حضرت فاطمه(س)، به منظور رفع ابهامات و پاسخ‌گویی به شبهات كلامی و تاریخی و نیز روشنگری و تحلیل تحریفات و انحرافات؛
 
۲. توصیف و تحلیل بینش، شخصیت و كنش (تعالیم، اخلاق و سیره) آن بزرگوار، به‌مثابه نمونه انسان كامل، به‌منظور ارائه الگوی عینی زن مسلمان؛
 
۳.تبیین ماهیت، مرتبت و حرمت حقوق زن، مبانی و منزلت نهاد خانواده و حقوق و تكالیف زنان از منظر اسلام، به‌منظور روشنگری، رفع شبهات، و تحریف‌زدایی از این موضوعات؛
 
۴.گزارش نظریه‌های معارض با اندیشه دینی و نگرشهای متحجرانه و متجددانه درباره زن و نهاد خانواده و نقد آنها.

ادامه »

دانلود کتب مذهبی (شماره ۳)

27ام دی, 1393

۱-عین الحیات ( علامه محمد باقر مجلسی رحمه الله علیه )

۲-مشکاة الانوار فی غرر الاخبار ( ابوالفضل على بن حسن بن فضل طبرسى رحمه الله علیه )

3-ترجمه امالى شيخ مفيد ( محمّد بن نعمان ملقّب به (شيخ مفيد) رحمه الله علیه )

4-کامل الزیاره ( ابوالقاسم جعفر بن محمّد بن قولويه قمّى رحمه الله علیه )

5-امالی شیخ صدوق ( ابوجعفر محمد بن على بن حسين بن موسى بن بابويه قمى رحمه الله علیه )

6-استقامت ( شهید سيد رضا صدر رحمه الله علیه )

7-دروغ ( شهید سيد رضا صدر رحمه الله علیه )

8-شرح صحیفه سجادیه علیه السلام ( میرزا محمد علی مدرسی چهاردهی رحمه الله علیه )

9-آموزش دین مجلدات یک و دو ( علامه سید محمد حسین طباطبایی رحمه الله علیه )

10-ابراهیم و لوط علیهم السلام ( محمد محمدی اشتهاردی رحمه الله علیه )

11-ادب حضور (ترجمه فلاح السائل) ( رضىّ الدين علىّ بن موسى بن طاووس رحمه الله علیه )

13-ولایت، رهبری و روحانیت ( شهید آیت الله سید محمد حسینی بهشتی رحمه الله علیه )

14-شرح فارسی کتاب شهاب الاخبار ( قاضی قضاعی رحمه الله علیه )

15-کلمه طیبه ( علامه حاج ميرزا حسين طبرسى نورى رحمة الله علیه )

16-باده گلگون ( میرزا جواد آقا ملکی تبریزی رحمه الله علیه )

17-شرح صد کلمه قصار از امام علی علیه السلام ( آیه الله شیخ عباس قمی رحمه الله علیه )

18-ستاره های فضیلت جلد سوم ( محمد باقر مدرس )

19-معارفی از قرآن ( شهید محراب آیت الله دستغیب رحمه الله علیه )

20-رساله لقاءالله ( میرزا جواد آقا ملکی تبریزی رحمه الله علیه )

21-آداب باطنی و اسرار معنوی نماز ( نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها )

22-الخصال الممدوحه و المذمومه «صفات پسنديده و نكوهيده» ( محمد بن على بن بابويه «شيخ صدوق» رحمة الله علیه )

23-سلوک معنوی (گفتارها و مصاحبه ها و خاطراتی از آیت الله بهاءالدینی ره) ( گردآوری: اکبر اسدی )

24-مقتل الحسین علیه السلام (از مدینه تا مدینه) ( محمد جواد ذهنی تهرانی رحمه الله علیه )

25-حضرت معصومه (س) فاطمه (ص) دوم ( محمد محمدی اشتهاردی رحمه الله علیه )

26-آرام بخش دل داغدیدگان (مسکن الفواد) ( شهید ثانی رحمه الله علیه )

27-طرح كلى انديشه اسلامى در قرآن ( آیت الله سید علی خامنه ای )

28-آداب معاشرت از ديدگاه معصومان عليهم السلام ( شيخ حرّ عاملى رحمه الله علیه )

29-سرشت و سرنوشت ( گروه معارف اسلامى دانشگاه امام صادق عليه السلام )

30-ترجمه شرح الاسماء الحسنى‏ ( علّامه سيدحسين همدانى دورودآبادى‏ رحمه الله علیه )

31-خورشید غائب (مختصر نجم الثاقب پیرامون حضرت مهدی عج) ( میرزاحسن نوری رحمه الله علیه )


به نقل از : وبلاگ محبان الحسین(ع)

اشتراک گذاری این مطلب!

کتاب مخفی یهود

18ام آذر, 1393


کتاب مخفی یهود که در 63 صفحه منتشر شده است، به تشریح آیات کتاب نبوئت هیلد و مژده آمدن پیامبر آخر الزمان می پردازد.

این کتاب شرح وحی کودک یهود است که قرنها در کتابخانه های علمای یهود بنام کتاب مرموز و متروک مخفی بوده است.

هفتاد سال پیش از بعثت پیامبر اسلام (ص) کودکی مرموز بنام لحمان حطوفاه فرزند یکی از علمای پرهیزگار بنی اسرائیل بنام ربی پنحاس و زنی پاکدامن بنام راحیل متولد گردید و بلافاصله پس از تولد به سجده افتاد و لحظاتی بعد برخاسته و رو به مادرش کلماتی مبهم و بیمناک به زبان آورد.

پس از این ماجرا و با واکنش مادر کودک وی تا 12 سالگی لب به سخن نگشود. جملات این کودک موسوم به کتاب نبوئت هیلد به اندازه ای سربسته و نامفهوم بود که حتی علماء و مفسرین یهود و اهل لغت عبری را دچار حیرت کرد.
البته این ابهام هفتاد سال پس از آن معنا پیدا کرد و نشان دادکه جملات لحمان بشارت ظهور پیامبر آخر الزمان و وقایع معاصر و بعدش بوده است، لکن علمای یهود بعضی مبهمات را بهانه قرار داده و علامات و بشارات روشنی که راجع به پیامبر بزرگ اسلام بود را مربوط به شخصی نا معلوم دانسته و این کتاب را متروک و در دسترس طالبین و حتی عوام یهود قرار نمی دهند.
اما در اثر عنایت خدای متعال یکی از علمای بزرگ یهود پس از تامل در آئین اسلام، مشرف به دین مقدس اسلام گردید و بر اثر یک اتفاق کتابی از کتب بنی اسرائیل بنام تبعید و میصوا، برای چاپ آماده می شد و از حسن تصادف نسخه صحیحی از کتاب نبوئت که به نظر علمای یهود آن زمان هم رسیده و بر صحت آن گواهی داده و مقدمه ای بر آن نوشته بودند، در آن موجود بوده این عنایت خدای متعال منجر به این گردید که سخنان ااهی آن کودک از پرده های ضخیم مرض ها و غرض ها بیرون آید. ولی باز علمای یهود از نشر آن جلوگیری نموده و فعلا در کتابخانه ها و نزد علمای یهود به نام کتاب متروکه و غیر معتمده نگهداری می گردد.

در این کتاب بخشی از بشارات کتب یهود در خصوص پیامبر آورده شده و سپس شرح مختصری از آیات کتاب نبوئت ذکر می گردد.


اشتراک گذاری این مطلب!

آثار و تالیفات شهید مدرس

10ام آذر, 1393

شهید آیه الله مدرس در بُعد علمی یکی از فقها، دانشمندان و صاحب نظران برجسته شیعه به شمار می آید. شهید مدرس، علاوه بر اشتغال به امر تحقیق و تدریس در بالاترین سطوح حوزه؛ یعنی «درس خارج»،[۱] نویسنده و اهل قلم نیز بوده است. آن شهید فقیه به طور عمده آثار خود را به زبان عربی تألیف می کرده است که در آن روزگار، تنها زبان علمی رایج در حوزه ها بوده است. نثر عربی مدرّس از نثرهای ساده و بی تکلّف علمی است. آن مرحوم به زبان فارسی نیز کتاب هایی تألیف کرده است.

مدرس، آثار و نوشته های متعددی (به صورت دست نویس) داشته است که اغلب آنها هنگام هجوم مأمورین دستگاه شهربانی رضاخانی به یغما رفت و مفقود شد. از دست نوشته های او جز چند نسخه باقی نمانده است. برخی از آثار و تألیفات او عبارت است از:

ادامه »

دانلود کتاب ارشاد شیخ مفید

8ام آذر, 1393

به مناسبت بزرگداشت شیخ مفید کتاب الارشاد وی را برای دانلود قرار می دهم.

این کتاب در تاریخ زندگانی ائمه - علیهم السلام - است که شیخ مفید با توجه به روایاتی که در اختیار داشته، آن را نگاشته است. شیخ مفید در این کتاب به فضایل اهل البیت - علیهم السلام - و یاران آنان نیز اشاره دارد.
کتاب الارشاد از معتبرترین منابع روایی شیعه درباره زندگانی ائمه - علیهم السلام - به شمار می آید و بسیاری از منابع مهم شیعه، که به زندگانی ائمه پرداخته اند، این کتاب را مستند خود قرار داده اند. این کتاب از منابع دست اول درباره زندگانی ائمه - علیهم السلام - است.
شیخ مفید این کتاب را به درخواست یکی از یاران خود نگاشته است; چنان که در آغاز کتاب می فرماید: «من بنا به درخواست شما در این کتاب نام ائمه هدا، تاریخ زندگانی آنها، محل قبر و حرم آن بزرگواران را آورده ام». شیخ مفید کتاب خود را همانند یک کتاب تاریخی تألیف نموده و به بیان حوادث تاریخی پرداخته است.
در این کتاب بسیاری از موضوعات مهم تاریخی ائمه - علیهم السلام - بیان شده است; مانند خبر دادن امام علی - علیه السلام - از شهادت خود، روایاتی که دلالت بر فضایل آن حضرت می کند، قضاوتهای آن حضرت، حرکت امام حسین - علیه السلام - به سوی عراق، قیام زید شهید، ورود امام هادی - علیه السلام - به سامرا، سیره امام زمان(عج).

از اینجا دانلود کنید

اشتراک گذاری این مطلب!

هزار و یک نکته از زندگی امام عصر(عج) در 'زبور نور'

7ام آذر, 1393

کتاب “زبور نور؛ هزار و یک نکته از زندگانی حضرت مهدی(عج)” نوشته محمدرضا رمزی اوحدی ازسوی انتشارات سعید نوین استان قم منتشر شد.

این کتاب در پنج فصل به بیان مطالبی درباره ویژگی‌های امام مهدی(عج) قبل از ولادت، دلایل غیبت، خصوصیات ظاهری ایشان، نشانه‌های ظهور و یاران و خانواده امام زمان(عج) می‌پردازد.

کتاب “زبور نور؛ هزار و یک نکته از زندگانی حضرت مهدی(عج)” حاوی مضامینی نظیر امام مهدی(عج) قبل از بعثت، یاد کردن امام مهدی(عج) در شب معراج رسول خدا،‌ امام مهدی(عج) در قرآن، کلام معصومین(ع) و در کتب اهل سنت،‌ شباهت‌های امام مهدی(عج) با انبیا، غیبت صغری و کبری، ‌مشخصات چهره و قامت نورانی امام عصر(عج)، طول عمر امام مهدی(عج) و محل زندگی ایشان، آثار معنوی دعای فرج، سرنوشت جامعه شیعی در عصر غیبت، پاداش معنوی انتظار، امکان بیدار امام مهدی(عج) و اذکار تشرف و شرایط تشرف‌یافتگان است.

همچنین فضیلت انتظار در عصر غیبت و روایات مربوط به آن، تولد امام مهدی(عج)، ضرورت شناخت امام زمان(عج)، ‌نشانه‌های آخرالزمان، اتفاقات در کشورهای خاورمیانه قبل از ظهور،‌ علائم ظهور،‌ مکان ظهور امام(عج)، ‌وقایع ظهور در مسجد الحرام، هشت ماه نبرد امام(عج)، استقرار و نحوه حکومت امام(عج)، رجعت،‌ چگونگی و نحوه از ادب به امام(عج)، خانواده امام(عج)، 30 نفر از یاران مخصوص در زمان غیبت کبری، معرفی و صفات یاران امام عصر در هنگام ظهور و توسل صراط صعود، از دیگر موضوعاتی‌اند که در کتاب “زبور نور؛ هزار و یک نکته از زندگانی حضرت مهدی(عج)” آورده شده‌اند.

مطالب این کتاب درباره ابعاد مختلف زندگی امام عصر(عج) پیش از تولد تا زمان شهادت و مسایل پیچیده و اتفاقات قبل از ظهور با دسته‌بندی مطالب در قالب سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است.

مولف این اثر کوشیده است تا جای هیچ موضوعی در این نوشتار خالی نماند و دست‌کم با بیان حداقل‌ها درباره مباحث مربوط به دوازدهمین امام شیعیان(ع) مطالب مفیدی را به مخاطبان و علاقه‌مندان امام عصر(عج) ارائه دهد.

اشتراک گذاری این مطلب!

کتابشناسی امام سجاد (ع)

28ام آبان, 1393

این پست به مناسبت شهادت امام سجاد (ع) (به روایتی) به معرفى كتابهاى چاپى عربى, فارسى و اردو درباره ایشان می پردازد.
اسامى كتابها به ترتیب حروف الفبا فهرست شده است و مشخصات هر عنوان شامل نام كتاب, نویسنده و احیانا مترجم و مصحح, محل نشر, نام ناشر, سال انتشار, قطع و تعداد صفحات آورده شده‌است.
در مواردى كه این مشخصات به طور كامل درج نشده, به این دلیل است كه كتاب از نزدیك مورد بررسى نگارنده قرار نگرفته است.
اگر مشخصات هر یك از كتابهاى یاد شده از منبعى نقل شده باشد, نام كتاب ماءخذ در ذیل آن ذكر شده است

ادامه »

اگر باز جویی خطا از صواب **** نیابی یکی همنشین چون کتاب

25ام آبان, 1393

میتوان فضل و معرفت انسان را از اندازه گرایش و عشق او به کتاب و کتابخوانی میزان کرد و میتوان از این محک گوهر آدمیان عیار گرفت.

هر روز رسانه ای و فرهنگ پروری به جمع فرهنگ سازان جهان اندیشه راه میابد، اما هرگز قدر و منزلت کتاب رو به کاهش نمیگراید و غباری بر آیینه خورشید کتاب نمینشیند. گشت و گذار در هیچ صحرایی به اندازه گرداندن دیده بر روی برگهای کتاب طراوت بخش نیست. و به حق که میان حق و باطل فاصله همان قدر است که میان گشودن و بستن کتاب.

اگر باز جویی خطا از صواب **** نیابی یکی همنشین چون کتاب

ادامه »

دانلود کتاب آفتاب در مصاف

22ام آبان, 1393

کتاب «آفتاب در مصاف» علل و ابعاد حادثه‌ی عاشورا بر گرفته از بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی است که تا کنون سه بار تجدید چاپ شده است. این کتاب در 722 صفحه تدوین شده است و  شامل مجموعه تمام گفتارها و مطالب مقام معظّم رهبری از سال ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۰ درباره‌ وجود مقدّس امام حسین‌ (علیه‌السلام)، و تحلیل وقایع قبل و بعد از عاشورای سال ۶۱ هجری قمری می ‏باشد. امام‎حسین، عاشورا، یاران عاشورا، دشمنان عاشورا، زیارات و ادعیه از جمله بخش‏‌های این کتاب است.

این کتاب که بر اساس سیر زمانی بیانات معظّمٌ‌له تدوین شده، می‏‌تواند به عنوان یک کتاب مرجع مورد استفاده محققان و پژوهشگران قرار گیرد. بهره‌گیری از فهرست تفضیلی و موضوعی، نمایه لفظی، نمایه آیات، نمایه روایات، نمایه کلمات بزرگان و کتابنامه جامع و همچنین ارائه مستندات کتاب در قالب لوح فشرده به همراه کتاب از ویژگی‌های بارز و منحصر به فرد این مجموعه است.

با شروع ماه محرم پایگاه انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظّم رهبری نسخه الکترونیکی کتاب «آفتاب در مصاف» را جهت دانلود در دسترس علاقه‏‌مندان قرار داد.

برای دریافت نسخه الکترونیکی کتاب آفتاب در مصاف اینجا را کلیک کنید.

اشتراک گذاری این مطلب!

چه کتاب‌هایی به موضوع مباهله پرداخته‌اند؟

27ام مهر, 1393

مباهله به معنای نفرین متقابل دو نفر یا دو گروه نسبت به یکدیگر در برابر مقام الهی است و از سنت‌های پیش از اسلام در میان ساسانیان بوده است. روز مباهله روزی است که پیامبر اسلام (ص) به همراه حضرت امیر (ع)، فاطمه (س) و حسنین (ع) به مباهله با رهبران مسیحیت ساکن در شبه جزیره عربستان رفتند. مجادله آنها بر سر ماهیت الهی یا غیرالهی حضرت عیسی (ع) بود. این ماجرا در آخرین سال حیات پیامبر (ص) به وقوع پیوست.


این داستان از نظر اعتقادی و سیاسی، نه تنها در همان دوران، بلکه در تاریخ سیاسی آینده اسلام، به‌ویژه در تکوین اعتقادات شیعی، نقشی اساس داشته است. همین نقش باعث شده تا روایات مربوط به آن در آثار راویان شیعه و سنی، به گونه‌های متفاوت نقل شود. آیات 59 ــ 63 سوره آل‌عمران (3) در قرآن کریم اشاره به این ماجرا دارد.

امروز ــ 24 ذی‌الحجه ــ سالروز حرکت پیامبر (ص) به مکان مباهله با رهبران مسیحی حجاز است؛ مباهله‌ای که البته با انصراف مسیحیان، برگزار نشد. به همین مناسبت، به برخی آثاری اشاره‌ای گذرا می‌کنیم که در این موضوع به رشته تحریر در آمده‌اند.

ادامه »

«امین شریعت»؛ مجموعه مقالات و گفتارها درباره علامه امینی

19ام مهر, 1393

کتاب امین شریعت که به کوشش جمعی از نویسندگان و از سوی «بنیاد محقق طباطبایی» در بهار 1392 در قم، در 336 صفحه قطع وزیری منتشر شده است، در واقع ویژه‌نامه ی همایش رونمایی کتاب المقاصد العلیۀ علامه شیخ عبدالحسین امینی; است. این کتاب از یک مقدمه و پنج بخش و جمعا 19 گفتار و شعر تشکیل شده است که دو گفتار آن به زبان عربی می باشد.

مقدمه کتاب به قلم سید علی طباطبایی یزدی، فرزند محقق طباطبایی است و بخش اول کتاب را، سالشمار زندگانی علاّمه امینی به قلم عبدالحسین طالعی تشکیل می دهد.

بخش دوم شامل هفت مقاله ذیل است:

1. عالم ذر و علاّمه امینی به قلم محمد بیابانی اسکویی؛

3. مروری بر المقاصد العلیّه به قلم عبدالحسین طالعی؛

4. «چهل حدیث» برگرفته از المقاصد العلیه به کوشش بشری طباطبایی یزدی؛

5. الحجّة الأمینی ـ طاب ثراه ـ به عربی، به قلم سید محمد صادق بحر العلوم و به تحقیق محسن صادقی؛

6. منهجیة صاحب الغدیر به عربی و به قلم شیخ عبدالهادی الفضلی؛

7. چند نسخه از نفائس کتابخانه امیرالمؤمنین(علیه السلام) به قلم سید علی طباطبایی یزدی.

بخش سوم، شامل پنج گفتگو با برخی از استادان به قرار ذیل است:

1. گفتگو با محقق طباطبائی، دکتر جلیل تجلیل و استاد فاطمی نیا؛

2. گفتگو با آیة الله سید علی میلانی؛

3. یاد باد آنکه سرِ کوی توام منزل بود، گفتگو با آیة الله سید مرتضی نجومی؛

4. الغدیر حاصلِ نیم قرن تلاش، گفتگو با حاج شیخ رضا امینی؛

5. درباره المقاصد العلیة، گفتگو با حجة الإسلام والمسلمین محمد رضا کریمی.

بخش چهارم نیز شامل اشعاری درباره علامه امینی و اثر سترگ او الغدیر است.

بخش پنجم و پایانی کتاب، هشت صفحه از اسناد و تصاویر مربوط به علامه امینی و فرزند و همکار او مرحوم شیخ رضا امینی و صفحات نخستین و پایانی نسخه خطی المقاصد العلیه را در بر می گیرد. همچنین دو استفتا درباره عالم ذر که از موجبات نگارش کتاب المقاصد العلیه بوده است.

دریافت کتاب امین شریعت
حجم: 11.8 مگابایت


برگرفته شده از hadimag.com

اشتراک گذاری این مطلب!

کتاب شناسي امام هادي عليه السلام

18ام مهر, 1393

قبل نوشت:

تولد امام دهم شيعيان حضرت امام علی النقی (ع ) را نيمه ذيحجه سال 212 هجری قمری نوشته اند . پدر آن حضرت ، امام محمد تقی جوادالائمه (ع ) و مادرش سمانه از زنان درست کردار پاکدامنی بود که دست قدرت الهی او را برای تربيت مقام ولايت و امامت مأمور کرده بود ، و چه نيکو وظيفه مادری را به انجام رسانيد و بدين مأموريت خدايی قيام کرد . نام آن حضرت - علی - کنيه آن امام همام ” ابوالحسن ” و لقبهای مشهور آن حضرت ” هادي ” و ” نقي ” بود . حضرت امام هادی (ع ) پس از پدر بزرگوارش در سن 8 سالگی به مقام امامت رسيد و دوران امامتش 33 سال بود .

***

ادامه »

معرفی 43 پایگاه دانلود رایگان کتابهای الکترونیکی

13ام مهر, 1393

یکی از دغدغه‌ها‌ی دانشجویان و به خصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی، تهیه کتاب‌های علمی روز و جدید به زبان لاتین و مرتبط به واحدهای دروس و پروژه‌های دانشگاهی است که غالبا با قیمت های بالا به فروش می‌رسد و یا فیلتر  و تهیه آن برای دانشجویان مشکل است.

لیست سایت هایی که کتابهای مورد نظر را به صورت رایگان در قالب ورد و پی‌دی‌اف در اختیار بازدید کنندگان قرار می‌دهد را به صورت زیر برای رفاه حال دانشجویان جمع‌آوری نموده است:


نام سایت

توضیحات

Ebookee

یک منبع مناسب در زمینه دانلود کتابهای علمی

FreeBookSpot

شما می توانید در این سایت به جستجو و دانلود کتاب در مباحثی نظیر برنامه نویسی، مهندسی، موضوعات علمی، داستانی و … بپردازید.

Free-eBooks

وب سایتی که از طریق آن علاوه بر یافتن کتب مختلف، قادر به دانلود مجله های معروف حهان نیز می باشید.

FreeComputerBooks

در آن می توانید کتاب های مختلفی را در زمینه کامپیوتر بیابید. مزیت این سایت، دسته بندی ایده آل آن است که علاوه بر داشتن ۱۲ دسته اصلی، شامل ۱۵۰ زیر دسته مختلف است که جهت یافتن کتاب مورد نظرتان بسیار مفید خواهند بود.

FreeTechBooks

کتاب های مختلفی را در زمینه مهندسی و علوم کامپیوتر را می توانید در آن بیابید.

Scribd

وب سایتی جهت به اشتراک گذاری فایل ها با فرمت برنامه های مختلفی نظیر Word، Excel، PowerPoint و PDF می باشد.

Globusz

یکی از وب سایت های معروف در زمینه دانلود کتاب های رایگان است!

KnowFree

کاربران این وب سایت به مبادله کتاب ها، آموزش های ویدیویی و سایر موارد این چنینی به صورت رایگان در آن می پردازند.

OnlineFreeEbooks

شامل ۹ دسته بزرگ در زمینه کتاب های بازرگانی، مهندسی، سخت افزار، برنامه نویسی و … می باشد که قابلیت دانلود به صورت رایگان را دارا می باشد.

MemoWare

اگر پاکت پی سی دارید احتمالا این وب سایت برای شما بسیار مناسب است چرا که فرمت کتاب های آن هماهنگ با دستگاه هایی نظیر همان است.

EBookLobby

دیتابیسی نه چندان کامل در کلیه زمینه ها

OnlineComputerBooks

شامل کتاب های مختلفی در زمینه های رایج است.

GetFreeeBooks

کلیه کتاب های موجود در این وب سایت، کتاب هایی هستند که به صورت قانونی امکان دانلود را دارند.

libgen

داروخانه کتاب

TheOnlineBooksPage

لیست بیش از ۳۰۰۰۰ کتاب رایگان موجود در سطح نت!

morefreeebooks.net

در کلیه زمینه ها

Project Gutenberg

دیتابیسی شامل بیش از ۳۳۰۰۰ کتاب الکترونیک در فرمت های مختلف.

Scribd

کتاب های مورد نظرتان را پیدا کنید، بخوانید و برای دیگران به اشتراک بگذارید.

ManyBooks.net

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب رایگان در دسترس وجود دارد.

Get Free e-Books

سایت رایگان کتابهای الکترونیک که در آن شما می توانید کتاب کاملا رایگان دانلود کنید.

The eBook Directory

دسترسی به هزاران کتاب که بسیار عالی دسته بندی شده اند.

PDFoo

کتاب های مختلف در زمینه های کسب و کار، کامپیوتر، مهندسی، تجارت آزاد، پادکست ها و … موجود می باشد.

KnowFree

۱۱۰۰۰ کتاب الکتورنیک در دسته بندی های مختلف

ebooks-space

دانلود رایگان کتابهای وب سایت در زمینه هایی مانند کامپیوتر، IT، برنامه نویسی زبان، توسعه نرم افزار، آموزش و طراحی پایگاه داده ها در قالب فایل PDF و CHM.

bibliotastic

این سایت بدرد نویسندگان جوانی می خورد که تمایل دارند بازخورد مطالب خود را توسط مخاطبان ببینند.

Globusz

پلت فرمی که برای نویسندگان جدید آزمون مهارت های نوشتن خود را توسط خوانندگان واقعی فراهم می کند.

avidpdf

موتور جستجوری فایل های pdf

MemoWare

شما می توانید در میان عنوان، نویسنده و توضیحات، نام نویسندگان، تاریخ اضافه شده، میانگین رتبه، رده، فرمت سند، بستر های نرم افزاری PDA و گزینه های زبان جستجو کنید.

Diesel E-book Store

جستجو و دانلود کتاب در زمینه های مختلف

Read Easily!

کتابخانه دیجیتال با قابلیت های جالب برای خواندن کتاب در محیط سایت

BookBooN

تمام کتاب ها را می توان بدون ثبت نام دریافت کنید. این کتابهای الکترونیک قانونی و منحصرا برای Bookboon نوشته شده

Planet eBook

این سایت حاوی لیست بزرگی از کتابهای رایگان در موضوعات مختلف است.

PDF Search Engine

همانطور که از نام نشان می دهد موتور جستجوی PDF یک ابزار برای پیدا کردن کتابهای آنلاین رایگان است.

eBook Junkie

شما می توانید تعدادی از کتابهای الکترونیک رایگان قابل دانلود از این سایت دریافت کنید.

uFindBook

دانلود کتابهای الکترونیک رایگان بیش از ۲۰۰،۰۰۰ عنوان طبقه بندی شده را در فرمت PDF، CHM، HTML

E-Books Directory

ین سایت حاوی لیست بزرگی از کتابهای رایگان در موضوعات مختلف است.

PDF Geni

یک موتور جستجو است

e-books Download Free

دانلود محبوب ترین کتابها به صورت رایگان

bookglutton

ایجاد شبکه اجتماعی گرداگرد یک کتاب و دعوت دوستان برای دیدن آن

Book-Bot

دیتابیسی شامل ۱۴۵۷۱ کتاب الکترونیک

e-Book Lobby

کتابهای رایگان را به دسته های مختلف تقسیم شده است. طیف وسیعی از کسب و کار، هنر، محاسبات و آموزش و پرورش.

PlanetPDF

لیست نه چندان کامل از کتابهای رایگان

PDF Gallery

گالری از کتابهای مختلف از دسته های مختل

اشتراک گذاری این مطلب!

نامیرا

10ام مهر, 1393

نوشته : صادق کرمیار

انتشارات : نیستان

نامیرا اشاره ای داره به داستان کربلا و امام حسین البته قبل از شروع قیام هست . داستان کوفیان که چگونه به فکر دعوت امام می افتند و چگونه بعدا پا پس می کشند و البته حالت داستانی داره و ما بر زید همسرش سلیمه و عبدا… از بزرگان خاندان زید تمرکز داریم که چگونه در این وسط با شک و تردید دست به گریبان هستند و در نهایت چگونه تصمیم گیری می کنند .

خوب از آقای کرمیار قبلا داستان هایی را معرفی کردم و این یک کتاب جا موند . کتاب نسبتا قشنگیه حالا در مورد عاشورا زیاد خوندیم اما من باب پرداختن به داستان یکی دو فرد خاصش جالب بود و موضع گیری های عبدا… تفکرات و تغییر جهت دادنش هم برام جالب بود اما راستش این اسامی عربی شبیه به هم یک مقادیری اذیتم می نمود .

قسمت های زیبایی از کتاب

آن ها بهشت خداوند را آرزو می کنند در حالی که نه مالی در راه خدا داده اند و نه جان خویش را به خطر انداخته اند .

از او زیان کارتر کسی است که دشمن خود را خویش می پندارد و دوست خود را دشمن !

اشتراک گذاری این مطلب!

فرشتگان تغزل

8ام مهر, 1393

فرشتگان تغزل نام کتابی است که به تازگی توسط دفتر تبلیغات اسلامی ‌قم منتشر شده و در آن گزیده‌ای از اشعار زنان حوزوی سراسر کشور گردآوری شده است. کار جمع‌آوری و گزینش اشعار را زهرا بشری‌موحد بر عهده داشته است. بشری موحد خود شاعر و حوزوی است.


کتاب فرشتگان تغزل، مجموعه شعر خواهران حوزوی
به اهتمام : زهرا بشری موحد
ناشر: موسسه بوستان کتاب
قیمت: 7000 تومان
مشخصات:
224 صفحه , رقعی (شومیز) , چاپ 1 , 1000 نسخه 7 ,1512,09,964,978
تاریخ نشر: 93/01/23
مکان نشر: قم , قم
زبان : فارسی

اشتراک گذاری این مطلب!

مهارت‌های زندگی خانوادگی در آیینه آیات و روایات

5ام مهر, 1393

کتاب «مهارت‌های زندگی خانوادگی در آیینه آیات و روایات» مجموعه‌ای از آیات قرآن کریم و روایات اهل بیت (علیهم‌السلام) درباره تشکیل و تداوم زندگی خانوادگی است. بنا به اذعان نویسنده کتاب، قرار است این کتاب مورد استفاده اساتیدی که شیوه مناسب انتخاب همسر و همسرداری را به زوج‌های جوان می‌آموزند و نیز جوانانی که در این موضوعات نیازمند آشنایی با رهنمودهای خداوند هستند، قرار گیرد.

این کتاب به ذکر آیات، روایات و ترجمه آنها در موضوعات مختلف مرتبط با ازدواج و زندگی مشترک اختصاص دارد. باید توجه داشت که معمولاً آیات و روایات، معیارهای کلی برای زندگی موفق خانوادگی را ارائه می‌کنند و بسیاری از راهکارهای اجرایی و عملی برای تحقق این معیارها را باید با بهره‌گیری از عقل و خرد دریافت.

مجموعه حاضر نیز درصدد ارائه همه این مهارت‌ها نیست؛ همان‌گونه که درصدد ارائه همه شاخص‌های زندگی موفق خانوادگی نیست؛ زیرا برخی از این شاخص‌ها را باید از آن دسته متون روایی دریافت که ویژه مباحث خانواده نیستند، بلکه معیارهای کلی زندگی موفق را ارائه می‌دهند.

لذا در این کتاب سعی بر آن بوده که برخی از مهارت‌های لازم جهت خویشتنداری تا آستانه ازدواج، انتخاب همسر، روابط همسران، اقتصاد خانواده، بهداشت خانه و خانواده و پیشگیری از بحران در خانواده، با استفاده از آیات و روایات ذکر گردد.

فصل های این کتاب خواندنی شامل:

فصل اول: خویشتنداری جنسی تا آستانه ازدواج

فصل دوم: انتخاب همسر و تشکیل خانواده

فصل سوم: استحکام روابط همسران

فصل چهارم: اقتصاد خانواده

فصل پنجم: گستره خانواده

فصل ششم: بهداشت خانواده و تغذیه خانواده
فصل هفتم: آسیب‌های زندگی خانوادگی می شود.

اشتراک گذاری این مطلب!

آمریکا خود "تروریست" است

27ام شهریور, 1393

“کتاب” آمریکا خود “تروریست” است.

- مجموعه گفتگوهای “نوآم چامسکی “
-انتشارات “پلوتوپرس” انگلیس ،(2013 )
- مشتمل بر 246 صفحه درقطع متوسط می باشد .
این كتاب، اندیشه های علمی ومستند عرضه شده توسط 13 نفر از شخصیت های دانشگاهی برجسته ومتفكرین معروف جهان، پیرامون چگونگی بکارگیری “تروریسم متنوع” با سبک و روش های مختلف آن ، ازسوی ایالات متحده آمریکا در کشورهای متعدد جهان مطرح کرده ، که با مختصری از آن در این بخش آشنا می شوید ….

متفكّر آمریكائی “نوآم چامسکی” در این کتاب می گوید:

“همه” در چگونگی مهار تروریسم نگرانی دارند؟ بسیارخوب، …؟! درواقع این قضیه یک راه حل ساده وآسان دارد وآن : توقّف “مشاركت ” درآن است ”، ودر بخشی دیگر میگوید: “کشتار وحشیانه شهروندان بی گناه تروریسم است”» .

درحقیقت اظهارات “چامسكی” دراین کتاب برمبنای افشای شعارهای فریبکارانه و ادعا های دروغین ایالات متحده و روشنگری درقبال اقدامات واستانداردهای دوگانه این کشور در قبال مردم منطقه است … و “چامسکی” بدنبال اثبات این مطلب است، : که ازیکطرف آمریکا تحت عنوان گسترش دمکراسی وآزادی در جهان سوم به جنگ مشغول است، واز سوی دیگر مدعی نبرد با ترورریسم است ، که درهر دو حالت : غایت این اقدامات؛ تحقق أهداف سیاست های خارجی وتامین منافع استراتژیک خود در جهان است . و آمریکا با این ترفند ها و اصرار براین إدعاء ها فقط بفکر تقویت و پیدا کردن مسیر مورد نظر در دستیابی به مصالح ومنافع اصلی موردنظر خود بوده و دراین راه حتی اگراز دریای خون بی گناهان وغیر نظامیان بخواهد بگذرد نیز برایش مهم نخواهد بود.

و این پژوهشگر تاکید می کند: آمریکا؛ اصلا به دمکراسی حقیقی وعدالت اجتماعی برای مردم منطقه ی استراتژیک خاورمیانه، اعتقاد وایمانی ندارد، بلکه همه ی این شعارها وادعا ها در راستای تنظیم روابط با حکومت های جدید منطقه براساس حفظ منافع خود و كیان صهیونیستی “إسرائیل ” طراحی کرده وترویج می دهد. …

منبع: وبگاه “نجوای کنگان”

اشتراک گذاری این مطلب!

خداشناسی قرآنی کودکان، پاسخ به 40 سوال کودکان و نوجوانان درباره خدا

18ام شهریور, 1393

نویسنده کتاب “خداشناسی قرآنی کودکان” در بیان موضوع کتاب می نویسد: خدا چه رنگی است؟ خدا کجاست؟ آیا خدا هم شیرینی دوست دارد؟ خدا کامل است، یعنی چه؟ آیا می توان با خدا تلفنی حرف زد؟ چرا خدا جن ها را آفریده تا آدم ها را اذیت کند؟ آیا خدا ما را دوست دارد؟… این ها پرسش های مربوط به خداست که از مهم ترین و اصلی ترین و مطرح ترین پرسش های کودکان و نوجوانان در حوزه خداشناسی است.

وی می افزاید: کتاب خداشناسی قرآنی کودکان که حاصل تلاش های نویسنده در پاسخ به ۴۰ پرسش اصلی در این زمینه است ، می تواند برای کودکان مفید باشد.

این کتاب از یک سو به معارف ناب قرآنی تکیه دارد و از سوی دیگر با ادبیات ویژه کودکان و نوجوانان نگارش یافته است.

غلامرضا حیدری ابهری نویسنده کتاب، نه به بهانه ساده نویسی، از طرح دیدگاه های توحیدی بزرگان دین چشم پوشی کرده و نه با تفصیل مباحث، از ادبیات ویژه و نیاز مخاطبان آن دور گشته است. این کتاب توسط نشر جمال در ۱۲۸ صفحه و ۵۰۰۰ نسخه چاپ و منتشر شده است.

اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود چند کتاب مذهبی

12ام شهریور, 1393

دوستان عزیز کتاب خوان می توانند چند کتاب مذهبی را از اینجا دانلود و مطالعه کنند.

-عین الحیات ( علامه محمد باقر مجلسی رحمه الله علیه )

۲-مشکاة الانوار فی غرر الاخبار ( ابوالفضل على بن حسن بن فضل طبرسى رحمه الله علیه )

3-ترجمه امالى شيخ مفيد ( محمّد بن نعمان ملقّب به (شيخ مفيد) رحمه الله علیه )

4-کامل الزیاره ( ابوالقاسم جعفر بن محمّد بن قولويه قمّى رحمه الله علیه )

5-امالی شیخ صدوق ( ابوجعفر محمد بن على بن حسين بن موسى بن بابويه قمى رحمه الله علیه )

6-استقامت ( شهید سيد رضا صدر رحمه الله علیه )

7-دروغ ( شهید سيد رضا صدر رحمه الله علیه )

8-شرح صحیفه سجادیه علیه السلام ( میرزا محمد علی مدرسی چهاردهی رحمه الله علیه )

9-آموزش دین مجلدات یک و دو ( علامه سید محمد حسین طباطبایی رحمه الله علیه )

10-ابراهیم و لوط علیهم السلام ( محمد محمدی اشتهاردی رحمه الله علیه )

11-ادب حضور (ترجمه فلاح السائل) ( رضىّ الدين علىّ بن موسى بن طاووس رحمه الله علیه )

13-ولایت، رهبری و روحانیت ( شهید آیت الله سید محمد حسینی بهشتی رحمه الله علیه )

14-شرح فارسی کتاب شهاب الاخبار ( قاضی قضاعی رحمه الله علیه )

15-کلمه طیبه ( علامه حاج ميرزا حسين طبرسى نورى رحمة الله علیه )

16-باده گلگون ( میرزا جواد آقا ملکی تبریزی رحمه الله علیه )

17-شرح صد کلمه قصار از امام علی علیه السلام ( آیه الله شیخ عباس قمی رحمه الله علیه )

18-ستاره های فضیلت جلد سوم ( محمد باقر مدرس )

19-معارفی از قرآن ( شهید محراب آیت الله دستغیب رحمه الله علیه )

20-رساله لقاءالله ( میرزا جواد آقا ملکی تبریزی رحمه الله علیه )

21-آداب باطنی و اسرار معنوی نماز ( نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها )

22-الخصال الممدوحه و المذمومه «صفات پسنديده و نكوهيده» ( محمد بن على بن بابويه «شيخ صدوق» رحمة الله علیه )

23-سلوک معنوی (گفتارها و مصاحبه ها و خاطراتی از آیت الله بهاءالدینی ره) ( گردآوری: اکبر اسدی )

24-مقتل الحسین علیه السلام (از مدینه تا مدینه) ( محمد جواد ذهنی تهرانی رحمه الله علیه )

25-حضرت معصومه (س) فاطمه (ص) دوم ( محمد محمدی اشتهاردی رحمه الله علیه )

26-آرام بخش دل داغدیدگان (مسکن الفواد) ( شهید ثانی رحمه الله علیه )

27-طرح كلى انديشه اسلامى در قرآن ( آیت الله سید علی خامنه ای )

28-آداب معاشرت از ديدگاه معصومان عليهم السلام ( شيخ حرّ عاملى رحمه الله علیه )

29-سرشت و سرنوشت ( گروه معارف اسلامى دانشگاه امام صادق عليه السلام )

30-ترجمه شرح الاسماء الحسنى‏ ( علّامه سيدحسين همدانى دورودآبادى‏ رحمه الله علیه )

31-خورشید غائب (مختصر نجم الثاقب پیرامون حضرت مهدی عج) ( میرزاحسن نوری رحمه الله علیه )

اشتراک گذاری این مطلب!

درباره حضرت معصومه(س) چه کتابی بخوانیم؟

6ام شهریور, 1393رديف اسم كتاب نويسنده
1 گل موسي حامد حجتي
2 نگاهي بر زندگاني حضرت فاطمه معصومه (س) غلامرضا حيدري ابهري
3 فروغي از كوثر الياس محمد بيگي
4 بانوي ملكوت آية الله كريمي جهرمي
5 عنايات معصوميه از زبان خادمين آستانه مقدسه حضرت معصومه (س) محمد علي زيني وند
6 الطريق الي خراسان (عربي) كمال السيد
7 تجلي كوثر در حضرت فاطمه معصومه (س) مؤسسه كوثر ولايت
8 حضرت معصومه (س) فاطمه(س) دوم محمد محمدي اشتهاردي
9 نگين قم جوادمحدثي
10 زندگاني کريمه اهل بيت (س) علي اکبر مهدي پور
11 کرامات معصوميه (س) علي اکبر مهدي پور
12 وديعه آل محمد فاطمه معصومه (س) محمد صادق انصارى زنجانى
13 نظرة الى حياة السيدة فاطمة المعصومة غلامرضا حيدرى ابهرى
14 خاطرات آيت الله مسعودي خميني جواد امامي
15 مجموعه رسائل به کوشش جمعي از نويسندگان
16 شناختنامه حضرت فاطمه معصومه (س) علي اکبر زماني نژاد
17 دفتر عقل و قلب احمد عابدي
18 همگام با زائران عارف علي اشرف عبدي
19 فاطمه معصومه (س) و تارخ و فرهنگ قم علي صدرايي خويي
20 فهرست کتابهاي چاپ سنگي کتابخانه آستانه علي صدرايي خويي - ابوالفضل حافضيان
21 کتاب شناسي قم و کريمه اهلبيت (ع) مهدي رضواني پور
22 مقاله شناسي قم و کريمه اهلبيت (س) مهدي رضواني پور
23 مجموعه مقالات (جلد اول) گروهي از نويسندگان
24 مجموعه مقالات (جلد دوم) گروهي از نويسندگان
25 مجموعه مقالات (جلد سوم) گروهي از نويسندگان
26 مجموعه مقالات (جلد چهارم) گروهي از نويسندگان
27 حرم اهلبيت (ع) خاستگاه انقلاب اسلامي محسن اسماعيلي
28 آيت الله حائري و تحولات سياسي، اجتماعي ذکرالله محمدي
29 زيور هستي علي نعيم الدين خاني - زهرا اردستاني - حوريه عظيمي
30 جغرافياي تاريخي هجرت حضرت فاطمه معصومه (س) سيد عليرضا سيد کباري
31 نگرشي به زيارت نامه حضرت فاطمه معصومه (س) محسن رفيعي - معصومه شريفي
32 گوهر قم سيد مرتضي سيفي
33 پرتوي از روي دوست(کرامات حضرت فاطمه معصومه (س) در کلام علماي دين اسماعيل کرمانشاهي
34 مشک فشان اشعار علما و بزرگان در باره حضرت فاطمه معصومه (س) مهدي محمدبيگي
35 ستايشگران کوثر قم منوچهر حق گو
36 تاريخ متوليان آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه (س) حميد رضايي
37 فلسفه بست و بست نشيني غلامعلي عباسي فردويي
38 رواق عصمت سيد علي حسيني
39 شرح و بررسي قصيده معجزيه سيد جعفر موسوي
40 المواقف النقدية الادبية لائمة المعصومين محمد حسن المعصومي البهبهاني


اشتراک گذاری این مطلب!

قصه های حیوانات در قرآن و احادیث

31ام مرداد, 1393

کتاب “قصه های حیوانات در قرآن و احادیث ” نوشته عبدالودود الامین است که توسط آقای لطیف راشدی گرد آوری و ترجمه شده و انتشارات امیدوار آن را منتشر نموده است.

در این کتاب داستان های کوتاه و بلندی در مورد حیواناتی که در قرآن و روایات از آنها نام برده شده است، آمده است.

داستان کلاغ، شتر، گاو، هدهد، گوسفند، الاغ، نهنگ، گرگ، آهو در پناه امام رضا، ماهی و مرگ مامون، سگ و بت ابوذر، مگس برای متکبران، شترهای مرد زاهد و … از داستان های این کتاب است.

این کتاب برای کودکان دبستانی و نوجوانان جالب و دوست داشتنی است.

برخی از داستان های آن، برای کودکان پیش از دبستان هم قابل خواندن و روایت کردن است.

اشتراک گذاری این مطلب!

خداشناسی قرآن کودکان

28ام مرداد, 1393

کتاب خداشناسی قرآن کودکان، پاسخ به ۴۰ پرسش کودکانو نوجوانان درباره ی خدا نوشته ی: غلام رضا حیدری ابهری انتشارات: جمال

نویسنده کتاب “خداشناسی قرآنی کودکان” در بیان موضوع کتاب می نویسد: خدا چه رنگی است؟ خدا کجاست؟ آیا خدا هم شیرینی دوست دارد؟ خدا کامل است، یعنی چه؟ آیا می توان با خدا تلفنی حرف زد؟ چرا خدا جن ها را آفریده تا آدم ها را اذیت کند؟ آیا خدا ما را دوست دارد؟… این ها پرسش های مربوط به خداست که از مهم ترین و اصلی ترین و مطرح ترین پرسش های کودکان و نوجوانان در حوزه خداشناسی است. وی می افزاید: کتاب خداشناسی قرآنی کودکان که حاصل تلاش های نویسنده در پاسخ به ۴۰ پرسش اصلی در این زمینه است ، می تواند برای کودکان مفید باشد. این کتاب از یک سو به معارف ناب قرآنی تکیه دارد و از سوی دیگر با ادبیات ویژه کودکان و نوجوانان نگارش یافته است. نویسنده کتاب، نه به بهانه ساده نویسی، از طرح دیدگاه های توحیدی بزرگان دین چشم پوشی کرده و نه با تفصیل مباحث، از ادبیات ویژه و نیاز مخاطبان آن دور گشته است. این کتاب توسط نشر جمال در ۱۲۸ صفحه و ۵۰۰۰ نسخه چاپ و منتشر شده است.

کتاب فوق مشتمل بر جواب چهل پرسش مربوط به خداوند متعال است که با الهام از تعالیم قرآنی جواب داده شده اند.
نویسنده محترم در نحوه پاسخ دادن به پرسش ها بایسته هایی را برای خود در نظر گرفته است، که از این قرار می باشد: گوش سپردن هوشیارانه به پرسش ها، درک دقیق پرسش، درنگ در پاسخگویی، دوری از رفتارها و پاسخ های اضطراب آلود، پاسخ نگفتن در هنگام دلمشغولی، بازگویی پرسش با زبان ساده، پاسخگویی پس از اندیشه و مطالعه، پاسخگویی شجاعانه و صمیمانه و …

اشتراک گذاری این مطلب!

معرفی کتاب/ 99 راه برای شفای کودک درون

9ام مرداد, 1393

کودک درون، کودک خردسالی است که در درون همه ماست. این کودک “خود” خود ماست که به ما انرژی می دهد، شور و سرزندگی ما به او مرتبط است، احساسات ما به او گره خورده است، و تخیل، خلاقیت، شهود و غرایز ما در پیوند با اوست.

این کوچولوی درون وقتی مورد بی توجهی قرار می گیرد و صدمه می بیند خود را در لایه ای می پوشاند و از دید دیگران مخفی می سازد، وقتی او را (احساسات خود) انکار می کنید، در جایی، در عمیق ترین سطح روان پنهان می شود و با این کار، شما مشکلات جسمانی و روان پزشکی از جمله افسردگی و اضطراب را تجربه خواهید کرد. زندگی یکنواخت و کسل کننده، روحیه غمگین و خلق پایین همگی از غیبت این دوست درون تان حکایت دارند.

اگر به او بی محلی کنید او هم بی توجهی شما را با لجبازی و بیماری پاسخ می دهد اما اگر به او توجه کنید و با او مهربان باشید، می داند چگونه شما را سرگرم کند، از زندگی لذت ببرید، از تخیل خود بهره مند شوید، خلاقیت به خرج دهید و از شهود و خرد ناب بهره گیرید. با توجه و مراقبت از او، یک دوست واقعی و خالص خواهید داشت او می تواند در کنارتان قرار گیرد، خشکی و جدیت بیش از اندازه را از شما بگیرد و شما را لطیف تر کند و به شما کمک کند تا بر ترس هایتان غلبه کنید. انعطاف پذیر شوید، تغییرات لازم را در خودتان به وجود آورید و امکان رشد شخصی خودتان را فراهم آورید.


آنچه مطالعه کردید بخشی از کتاام کتاب: 99 راه برای شفای کودک درون نوشته دکتر شهربانو قهاری  انتشارات: روانشناسی و هنر بود

در این کتاب تکنیک های ساده ای پیشنهاد شده است که به کمک آن می توانید به فرایند رهاسازی و شفای کودک درون تان کمک کنید.

ادامه »

چه کتاب‌هایی برای تربیت کوکان مناسب‌ترند؟

21ام تیر, 1393

کتابهای بسیاری هستند که در زمینه تربیت کودک در ایران تالیف و ترجمه شده اند. والدین زیادی هم هستند که در انتخاب این کتابها مشکل دارند و نمی دانند چه کتاب هایی برایشان مناسب است.

کتابهایی که در اینجا معرفی شده است، برخی از مهم ترین کتاب هایی اند که در زمینه تربیت کودک در ایران منتشر شده اند.

ادامه »

سبک زندگی اسلامی را در معراج السعاده بيابيم

18ام تیر, 1393

کتاب معراج السعادة اثر عالم بزرگ ملا احمد نراقی، یک کتاب جامع در زمینه های مختلف اعتقادی و عملی است. در ارزش این کتاب همین بس که عالم بزرگ آیت الله بهجت در پاسخ به سوالی که از ایشان خواسته بودند برنامه ای جهت سلوک مرحمت فرمایند، فرموده بودند روزانه نصف صفحه از کتاب شریف معراج السعادة را بخوانید و بدان عمل کنید.

برای کسی که پای در مسیر خودسازی نهاده و می خواهد تربیت اسلامی را در زمینه خود و خانواده اش اجرا کند، کتاب معراج السعاده می تواند یک منبع کارساز و عالی باشد.

بیان حالات نفس، بیان اخلاق پسندیده و فضایل، صفا نکوهیده و ناپسند، تدبر در آفرینش و صنع پروردگار، علاج عجب به قدرت، علم، عبادت، جمال، مال، … آداب مهمانی کردن، آداب غذا خوردن… در این کتاب آمده است.


این کتاب را می توان، کتاب سبک زندگی اسلامی نامید.

براي دانلود اين كتاب گرانقدر اينجا را كليك كنيد.

اشتراک گذاری این مطلب!

چند كتاب خوب در باب ازدواج

9ام تیر, 1393

آدم- یا حداقل آدم هایی- بعد از ازدواج حس می کنند شده اند آلیس در سرزمین عجایب. بعد به هر راهنمایی چنگ می زند. من این کتابها را پسندیدم:

1- رازهایی درباره زنان(باربارا آنجلیس): اگر مردها این را می خواندند خیلی از مصائب بشریت به ویژه در آغاز ازدواج حل می شد. ولی خانم ها! من تا حالا هیچ مردی ندیده ام که از این کتاب ها بخواند چون به قول نویسنده مردها همه چیز را میدانند.نهایتش شما میتوانید خودتان بخوانید و بعد در قالب خواسته های خودتان اینها را به همسرتان بگویید.چون خیلی وقتها خودتان هم نمی دانید دقیقا مسئله تان چیست.

2-رازهایی درباره مردان(باربارا آنجلیس): با خواندن این قبیل کتابها می فهمید کلیشه جنسیتی نه تنها عیبی ندارد بلکه خیلی هم خوب است چون آدم میفهمد فقط شوهر خودش فلان ویژگی را ندارد بلکه همه مردها همین طورند.

3-رازهایی درباره عشق(آنجلیس): درسته که ایشون خیلی حرف میزنند و من قبلا فحشش میدادم ولی کتاباش به درد بخوره خب.این کتاب هم یه راه هایی برای حل مسائل احساسی پیشنهادمیده.

4- عیبم مکن دوستم بدار: یادم نیست مال کیه. قدیمی هم هست.کتابخانه ها دارند.تقریبا بهترین کتابیه که من درباره زندگی مشترک خواندم. شعارش اینه که دست از عوض کردن هم بردارید. زندگی مثل یه رقص دونفره است.خودت تغییر جهت بدهی، همسرت هم میاد.

5- محرمانه با همسران(فتحی- تیموری، موسسه حیات طیبه): یک کتاب مختصر و مفیددرباره ی امور خصوصی همسران.اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود صحیفه کامله امام سجاد (ع)

13ام خرداد, 1393

به مناسبت ولادت امام سجاد (ع) صحیفه کامله امام سجاد (ع) را برای دانلود قرار می دهم


برای دانلود این کتاب اینجا را کلیک کنید

اشتراک گذاری این مطلب!

برای شناخت حضرت زینب چه کتاب هایی بخوانیم؟

26ام اردیبهشت, 1393

ا این که انتظار می‌رود منابع و نوشته‌های بسیاری راجع به این شخصیت والامقام به رشته تحریر درآمده باشد، اما متأسفانه بیشتر کتاب‌هایی که در زمینه زندگی حضرت زینب (س) به نگارش درآمده‌اند متعلق به دهه‌های گذشته هستند و نثر روان و جذابی ندارند؛ با این حال در ذیل به چند نمونه از کتاب‌های خوب و مفید در این زمینه اشاره می‌شود:

آفتاب در حجاب
«آفتاب در حجاب» کتابی است که سید مهدی شجاعی، نویسنده چیره‌دست کشورمان در مورد حضرت زینب (س) نوشته است. سید مهدی شجاعی در این کتاب با نثر روان و زیبایش واقعه کربلا و عاشورا را از زبان آن حضرت روایت می‌کند.

او در این نوشتار، چیره‌گی‌اش بر لحظه‌پردازی داستانی را با چاشنی وقایع تاریخی مستند در آمیخته تا حاصل آن، واگویه‌ای زیبا، روان و واقعی از رنج‌های حضرت امام حسین و حضرت زینب باشد.

نویسنده با مخاطب قرار دادن آن بانوی صبر و حیا، همچون روایت‌گری كه گویا در آن لحظات سخت، همواره با او همراه بوده است، به بازگویی خاطرات برایش پرداخته، و گویی‌كه رنج‌های نهان و آشکار در دل ایشان را در آن لحظه‌های پرسوز، به زبان قلم آورده است.

این كتاب در 18 فصل یا به تعبیر نویسنده، در 18 پرتو نوشته شده و انتشارات نیستان آن را منتشر کرده است. «آفتاب در حجاب» از زمان انتشار تاکنون، بیش از 10 بار تجدید چاپ شده است.

زینب عقیله بنی‌هاشم علیهاالسلام

این کتاب به شرح زندگی حضرت زینب سلام‌الله علیها از ولادت تا زمان رحلت می‌پردازد و توسط ‌هاشم رسولی‌محلاتی به نگارش درآمده است.

مقدمه کتاب با ولادت آن حضرت آغاز می‌شود و بخش‌های بعدی آن به دوران کودکی حضرت می‌پردازد و سپس ازدواج ایشان با عبدالله بن جعفر و شمه‌ای از فضائل زینب سلام‌الله علیها را مطرح می‌کند.

نویسنده در ادامه به سفر تاریخی آن حضرت به کربلا همراه با حضرت اباعبدالله و ماجرای شب و روز عاشورا اشاره دارد و سپس روز یازدهم محرم‌الحرام و حرکت کاروان اسرا به کوفه و وقایع آن و خطبه آتشین حضرت زینب در نزد ابن‌مرجانه را روایت می‌کند.

بخش دیگر کتاب به ورود کاروان اسرا به شام و بی‌احترامی‌ یزید به آنها و خواندن اشعار کفرآمیز آن ملعون می‌پردازد و خطبه آتشین و سوزنده آن حضرت را می‌آورد. نویسنده در بخش‌های پایانی کتاب از بازگشت کاروان اسرا و قافله‌سالارشان، حضرت زینب به مدینه‌النبی سخن می‌گوید.
این کتاب توسط نشر مشعر منتشر شده است.

الخصائص‌الزينبيه؛ ويژگي‌هاي حضرت زينب عليهاالسلام
کتاب حاضر توسط علامه سيد نورالدين حائري‌جزايري نوشته شده است. در اين كتاب ولادت، القاب، عصمت، شمايل و دلايل، جهاد، امتحان و معرفت حضرت زینب، مراتب خوف و رضا و تسليم او، مصايب و بليات، صبر و مواسات و غيرت ايشان، نيابت خاصه و خدمات آن بانوی بزرگوار در كربلا، شباهت عقیله بنی‌هاشم با برخي از انبياء و امامان و خطبه‌هاي آن حضرت مطرح و بحث شده است.

کتاب حاضر یکی از کتاب‌های مهم در زمینه زندگانی حضرت زینب سلام‌الله علیهاست. نویسنده این کتاب از علمای بزرگوار شهر مقدس نجف است که از محضر بزرگانی چون سید ابوالحسن اصفهانی، سيد محمد فيروزآبادي، سيد محمدعلي حايري‌شهرستاني و آقا ضياءالدين عراقي استفاده کرده است.

نویسنده کتاب دلیل نگارش این کتاب را مشاهده مطالب نادرست و غلط در کتاب‌های مقتل عنوان کرده است. کتاب برای اولین‌بار سال 1341 به زبان عربی به نگارش درآمد و بلافاصله به منزله اثری خدشه‌ناپذیر و قابل اعتماد به زبان‌های رایج دنیا ترجمه شد.

زيباترين شكيب (زندگاني حضرت زينب سلام‌الله عليها)

کتاب «زیباترین شکیب»، نیز یکی دیگر از کتاب‌هایی است که در وصف حضرت زینب به نگارش درآمده است. این کتاب توسط اکبر اسدی و مهدی رضایی نوشته شده و با مقدمه آیت‌الله جعفر سبحانی آغاز می‌شود. کتاب در سال 1378 توسط بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی، مرکز تحقیقات اسلامی‌ جانبازان منتشر شده است.

منابعی که قدیمی‌اند
باتوجه به اینکه حضرت زینب یکی از زنان بزرگ تاریخ شیعه است و نمونه یک الگوی کامل برای زنان مسلمان به شمار می‌رود، نیاز است به نسل‌های جدید معرفی شود. براین اساس لازم است محققین و پژوهشگران با استفاده از منابع معتبر به زبان امروزی زندگی و فضایل آن بزرگوار را برای نسل‌های جدید معرفی کنند.
منبع: مهرخانه

اشتراک گذاری این مطلب!

تبیین جامعه‌شناختی مهریه

17ام اردیبهشت, 1393

تبیین جامعه‌شناختی مهریه
سید حسین شرف‌الدین
مؤسسه آموزشی- پژوهشی امام خمینی (ره)
چاپ دوم؛ 1391

نویسنده در مقدمه کتاب آورده است: «مهریه به عنوان یکی از حقوق مالی زن در جریان ازدواج، به دلیل جنبه حقوقی غالب، تاکنون کم‌تر مورد توجه منظر‌های غیرحقوقی (به معنای متعارف) قرار گرفته است. نوشتار حاضر درصدد است تا این پدیده را از منظر مردم‌شناختی و جامعه‌شناختی (با رویکردی نظری و تحلیلی) که در مقایسه با بررسی‌های انجام‌شده کاری نسبتاً جدید و بالطبع در مظان کاستی‌ها و نقایص است، مورد مطالعه قرار دهد.» ص 13

کتاب «تبیین جامعه‌شناختی مهریه» از 6 فصل «کلیاتی از مبانی حقوق خانواده»، «تاریخچه مهر»، «جایگاه مهر و سایر حقوق مالی زن در نظام حقوقی اسلام»، «فلسفه وجوب مهر از دیدگاه متفکران مسلمان»، «تبیین آثار و کارکرد‌های اجتماعی مهر» و «علل زیادت مهر در عصر و زمان حاضر» تشکیل شده است.

اين کتاب  به قلم سید حسین شرف‌الدین توسط مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) برای اولین‌بار در سال 1380 منتشر و در سال 1391 در 391 صفحه تجدیدچاپ و روانه بازار شده است.

اشتراک گذاری این مطلب!

بسته كتاب 4*5

16ام اردیبهشت, 1393

پایگاه اطلاع‌رسانی Khamenei.ir  در حوزه ادبيات، علوم انساني، دين و دفاع مقدس كتاب هايي را معرفي و به خواندن توصيه كرده است كه از طريقتصوير زير مي توانيد با آنها آشنا شويد.

اشتراک گذاری این مطلب!

بر بلندی‌های مکه

23ام فروردین, 1393

بر بلندی‌های مکه
نویسنده: بنت‌الهدی صدر
ترجمه: مهدی سرحدی
مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر
چاپ اول؛ زمستان 1386

«بر بلندی‌های مکه» دربردارنده خاطرات سفر مکه و مقالات بنت‌الهدی صدر در حوزه زنان و خانواده است. کتاب از چهار بخش «بر بلندی‌های مکه»، «گفتار و رهنمودها»، «نقش و جایگاه زن در اسلام» و «زنان همراه پیامبر (ص)» تشکیل شده است.


اين كتاب  که در حقیقت حاوی دو کتاب از بنت‌الهدی صدر با نام‌های «زنان همراه پیامر» و «بر بلندی‌های مکه» و همچنین مقالات او در نشریه الاضواء است، توسط مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر در زمستان 1386 در 235 صفحه منتشر شده است.

بنت‌الهدی صدر؛ خواهر شهید آیت‌الله سید محمدباقر صدر، در سال 1937 میلادی در کاظمین عراق متولد شد و پس از مطالعه و تعلیم فراوان توسط مادر و برادر به فعالیت‌های دینی، اجتماعی، ادبی و فرهنگی روی آورد. وی سردمدار هدایت جامعه زنان در عراق بود و پس از سال‌ها مبارزه علمی ‌و دینی به همراه برادرش (بنیانگذار انقلاب اسلامی‌ در عراق) در سال 190 میلادی بازداشت شد و به شهادت رسید.


اشتراک گذاری این مطلب!

مرغک ها، هم خواندنی هم سرگرمی!

27ام اسفند, 1392

کتاب های مرغک، مجموعه ای است از داستان های ساده مناسب خردسالان. نویسنده و تصویرگر هر کتاب با سایر کتاب ها متفاوت است. اما نکته ی حائز اهمیت در این مجموعه، این است که قسمتی از تصویر جدا می شود و کودک می تواند نکته ی جذابی را زیر آن کشف کند.


کتاب های مرغک، کتاب های ما و شما و کودکانمان هستند.
کتاب های مرغک تلاشی است برای تولید کتاب های قصه، بازی، سرگرمی که همراه با بازی و سرگرم کردن کودکان به آن ها کمک کند:
- دنیای پیرامونشان را بهتر حس کنند.
- دنیای پیرامونشان را بهتر بشناسند.
- با کنجکاوی به دنیا بنگرند و حساس و جست و جوگر بار بیایند.
- ذهنشان پرورش پیدا کند و نیروی اندیشه در آن ها رشد کند.
و…

نویسنده و تصویرگر این کتاب، خانم کلر ژوبرت می باشد و کودک، به خوبی می تواند با تصاویر این کتاب ارتباط برقرار کند.

این مجموعه، توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود کتاب «نوروز در محاق فاطمیه»

26ام اسفند, 1392

کتاب نوروز در محاق فاطمیه با عناوین «اهداء، مقدمه، نوروز در محاق فاطمیه، نوروز، فاطمیّه، نوروز در محاق، یک درس آموزنده، حرمت فاطمی، اشعار، رباعی، رباعیات نوروز در محاق، نوحه و سپاس» گردآوری شده است.

این کتاب به قداست نوروز اشاره کرده و آورده است: «در کتب حدیثی، سیره، تاریخ و تراجم علل فراوانی برای قداست روز نوروز بیان شده که به برخی از آنها اشاره می‌کنیم: «خلقت جهان در روز نوروز،خلقت حضرت آدم در آن روز، خلقت فرشتگان در آن، خلقت خورشید، دحوالارض و گسترش کره زمین، آغاز زمان، روز عهد و میثاق در عالم ذر، تجدید آیین یکتا پرستی توسط جمشید و شکستن بت‌ها توسط قهرمان توحید، بالا رفتن مولای متقیان بر دوش خاتم پیامبران برای شکستن بت‌ها».

این کتاب به قلم علی اکبر مهدی پور و علیرضا مهرپرور تدوین شده است.

جهت دانلود کتاب اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری این مطلب!

توي شكم اين گرگ چه خبر است؟

18ام اسفند, 1392

مادربزرگ و شنل قرمزی، توی شکم آقا گرگه، زندگی تازه‌ای را شروع کرده‌اند و برای خودشان، صندلی، میز، تخت‌خواب، وسایل بافتنی، بازی، … را با کمک آقاگرگه آماده کرده بودند و راحت زندگی می‌کردند. آقاگرگه هم از ترس بی‌خوابی و شعله فانوسی که به خواست مادربزرگ، قورت داده و خیلی خیلی داغ بود، هرچیزی که آنها می‌خواستند را بلافاصله قورت می‌داد.

اما آقاگرگه از خواب و خوراک افتاده بود. آن‌قدر شنل قرمزی و مادربزرگ در شکمش سروصدا می‌کردند که او نمی‌توانست بخوابد؛ لاغر لاغر شده بود و داشت می‌مرد و بالاخره یک روز دراز به دراز افتاد روی زمین و مُرد.

با مردن آقاگرگه، مادربزرگ و شنل قرمزی مجبور شدند به زور از توی شکم آقاگرگه بیرون بیایند و وسایل خودشان را هم بیرن بیاورند، اما…. این پایان داستان نیست. آنها هنوز خیلی از آقاگرگه فاصله نگرفته‌اند که او از جا بلند می‌شود و …

توی شکم این گرگ چه خبر است؟» نوشته عباس قدیرمحسنی انتشارات  شکوفه (واحد کودک و نوجوان انتشارات امیرکبیر) در ۲۰۰۰ نسخه به بهای ۲۹۰۰ تومان برای کودکان منتشر کرده است. قیمت جلد گالینگور آن ۳۹۰۰ تومان است.

اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود سي كتاب مذهبي

14ام اسفند, 1392

دانلود مستقيم بوده و نياز به باز كردن سايت جديد ندارد


1-عین الحیات ( علامه محمد باقر مجلسی رحمه الله علیه )

۲-مشکاة الانوار فی غرر الاخبار ( ابوالفضل على بن حسن بن فضل طبرسى رحمه الله علیه )

3-ترجمه امالى شيخ مفيد ( محمّد بن نعمان ملقّب به (شيخ مفيد) رحمه الله علیه )

4-کامل الزیاره ( ابوالقاسم جعفر بن محمّد بن قولويه قمّى رحمه الله علیه )

5-امالی شیخ صدوق ( ابوجعفر محمد بن على بن حسين بن موسى بن بابويه قمى رحمه الله علیه )

6-استقامت ( شهید سيد رضا صدر رحمه الله علیه )

7-دروغ ( شهید سيد رضا صدر رحمه الله علیه )

8-شرح صحیفه سجادیه علیه السلام ( میرزا محمد علی مدرسی چهاردهی رحمه الله علیه )

9-آموزش دین مجلدات یک و دو ( علامه سید محمد حسین طباطبایی رحمه الله علیه )

10-ابراهیم و لوط علیهم السلام ( محمد محمدی اشتهاردی رحمه الله علیه )

11-ادب حضور (ترجمه فلاح السائل) ( رضىّ الدين علىّ بن موسى بن طاووس رحمه الله علیه )

13-ولایت، رهبری و روحانیت ( شهید آیت الله سید محمد حسینی بهشتی رحمه الله علیه )

14-شرح فارسی کتاب شهاب الاخبار ( قاضی قضاعی رحمه الله علیه )

15-کلمه طیبه ( علامه حاج ميرزا حسين طبرسى نورى رحمة الله علیه )

16-باده گلگون ( میرزا جواد آقا ملکی تبریزی رحمه الله علیه )

17-شرح صد کلمه قصار از امام علی علیه السلام ( آیه الله شیخ عباس قمی رحمه الله علیه )

18-ستاره های فضیلت جلد سوم ( محمد باقر مدرس )

19-معارفی از قرآن ( شهید محراب آیت الله دستغیب رحمه الله علیه )

20-رساله لقاءالله ( میرزا جواد آقا ملکی تبریزی رحمه الله علیه )

21-آداب باطنی و اسرار معنوی نماز ( نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها )

22-الخصال الممدوحه و المذمومه «صفات پسنديده و نكوهيده» ( محمد بن على بن بابويه «شيخ صدوق» رحمة الله علیه )

23-سلوک معنوی (گفتارها و مصاحبه ها و خاطراتی از آیت الله بهاءالدینی ره) ( گردآوری: اکبر اسدی )

24-مقتل الحسین علیه السلام (از مدینه تا مدینه) ( محمد جواد ذهنی تهرانی رحمه الله علیه )

25-حضرت معصومه (س) فاطمه (ص) دوم ( محمد محمدی اشتهاردی رحمه الله علیه )

26-آرام بخش دل داغدیدگان (مسکن الفواد) ( شهید ثانی رحمه الله علیه )

27-طرح كلى انديشه اسلامى در قرآن ( آیت الله سید علی خامنه ای )

28-آداب معاشرت از ديدگاه معصومان عليهم السلام ( شيخ حرّ عاملى رحمه الله علیه )

29-سرشت و سرنوشت ( گروه معارف اسلامى دانشگاه امام صادق عليه السلام )

30-ترجمه شرح الاسماء الحسنى‏ ( علّامه سيدحسين همدانى دورودآبادى‏ رحمه الله علیه )

31-خورشید غائب (مختصر نجم الثاقب پیرامون حضرت مهدی عج) ( میرزاحسن نوری رحمه الله علیه )

اشتراک گذاری این مطلب!

«مجموعه شعر فاطمیه» منتشر شد

11ام اسفند, 1392

«مجموعه شعر فاطمیه» عنوان کتابی است با مقدمه محمود کریمی مداح اهل بیت (ع) که اشعار مجتبی روشن روان را شامل می‌شود. بحر این کتاب طویل است و عموما سروده‌هایی درباره اهل بیت را در خود دارد.

ماجرای گردآوری کتاب اینگونه شکل گرفت، نیمه شعبان سال 90 بود که حاج محمود کریمی یک قطعه جدید در مدح امام زمان(عج) خواند. شعری که برای اولین بار خوانده می‌شد به دلیل گیرایی و قوت شعر، توجه خیلی‌ها را به خودش جلب کرد.

این کتاب ارزشمند را می‏توان از پاتوق کتاب فردا، به نشانی www.BookRoom.ir و یا موسسه نشر کتاب فردا با شماره تماس  02537746992 و یل نشانی شهر مقدس قم، میدان روح الله، کوچه هفدهم، پلاک 1، و کلیه فروشگاه‌های معتبر محصولات فرهنگی در سراسر کشور تهیه نمود.

اشتراک گذاری این مطلب!

«راهنمای والدین کودکان مبتلا به سرطان»

7ام اسفند, 1392

 

كتاب «راهنمای والدین کودکان مبتلا به سرطان» به زبانی ساده و روشن، اطلاعات ارزشمند پزشکی را درباره روش‌های تشخیص، درمان و نحوه مقابله با عوارض جانبی و کنترل درد در اختیار والدین قرار می‌دهد. همچنین این کتاب حاوی فصول آموزنده‌ای درباره رژیم غذایی مناسب و راهکارهایی برای کاهش روانی مشکلات خانوادگی و اجتماعی است.

کودکان مبتلا به سرطان

نویسندگان در  ۱۰ فصل این کتاب از والدین کودکان مبتلا به سرطان می‌خواهند تا با آنها درباره بیماری‌شان صادق باشند و از چگونگی به وجود آمدن این بیماری با کودکان خود صحبت کنند و به آنها راهکارهای درمان این بیماری و خطرات احتمالی درمان را نیز آموزش می‌دهند؛ راهکارهایی مانند عمل‌ جراحی، شیمی‌درمانی و پرتو‌درمانی همراه با عوارض درمانی آنها.

نام کتاب: راهنمای والدین کودکان مبتلا به سرطان

نویسندگان: دکتر خدیجه اثنی‌عشری/دکتر محمد بابایی

ناشر: انتشارات تیمورزاده

اشتراک گذاری این مطلب!

خاطرات احمد احمد هم خواندني است

21ام بهمن, 1392

کتاب «خاطرات احمد احمد» خاطرات یکی از مبارزان دوره رژیم پهلوی است که با گروه‌های مبارز بسیاری همکاری و فعالیت داشته و به همین دلیل چندین‌بار دستگیر، شکنجه و زندانی شده است. او در آخرین برخورد با مأموران ساواک از ناحیه پا تیر خورد٬ مصدوم و معلول شد.

چاپ هفدهم کتاب«خاطرات احمد احمد» به کوشش محسن کاظمی، در 576 صفحه توسط انتشارات سوره مهر در تهران چاپ و منتشر شده است. علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‌توانند با شماره تلفن‌های 66460993 (پنج خط) تماس حاصل نمایند. همچنین خرید نسخه دیجیتال کتب به شکل اینترنتی از کتابخانه دیجیتال سوره مهر به نشانی  Sooremehr.avaabook.com  امکان پذیر است.

این کتاب علاوه بر این که بارها تجدید چاپ شده، از سوی ناشر به صورت نسخه موبایلی هم ارائه شده است. اپلیکیشن اختصاصی این کتاب برای سیستم عامل اندروید تولید و از سوی انتشارات سوره مهر عرضه شده است. سیستم یاد شده قابلیت نصب و بهره‌برداری روی گوشی‌ها و تبلت‌هایی که از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند را داراست. این اپلیکیشن که با بهره‌گیری از تمام امکانات چند رسانه‌ای محتوای دیجیتال تهیه شده، حاوی عکس‌ها، کلیپ‌های ویدنویی و متن کامل کتاب است.

اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود تمام ۱۱۰ جلد کتاب شریف بحار الانوار (موبایل – کامپیوتر )

20ام بهمن, 1392

کتاب بحار الأنوار الجامعة لدُرر اخبار الائمة الاطهار نوشته علامه مجلسی است. این کتاب را می توان بزرگترین و وسیع ترین کتاب حدیثی شیعه دانست که بیشتر احادیث غیر فقهی را در آن توسط علامه مجلسی گرد آوری شده است. این کتاب در چاپ قدیم ۲۵ جلد رحلی بزرگ بود که در چاپ جدید به ۱۱۰ جلد رسید که سه جلد آن فهرست است. تمام این کتاب برای موبایل آماده شده است.

حجم فایل ۲۵ MB دانلود

دانلود

دانلود راهنمای نرم افزار

لینک دانلود بحار الانوار برای ویندوز ۱۷٫۵۲MB

برای دانلود برنامه اجرا کننده فایل به این آدرس مراجعه کنید .

http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://vejdan.persiangig.com/other/shamela2%20%28937173.blogfa.com%29.zip

اشتراک گذاری این مطلب!

حديث در سبد كتاب كودكان

17ام بهمن, 1392

موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث  6 کتاب ویژه‌ کودکان در موضوعات دینی و تاریخ زندگی اهل‌بیت (ع)  منتشر کرده است.

اين 6 کتاب شامل «نوگل باغ پیامبر»، «زیباترین سرزمین دنیا»، «یار پیامبر»، «تولدت مبارک»، «خانه خدا در کوچه ماست» و «گل همیشه بهار» است.

و  نكته مهم آن كه

کتاب‌های «نوگل باغ پیامبر» -«گل همیشه بهار»، زندگینامه امام حسین (ع) و «یار پیامبر» زندگینامه امام علی (ع) ازنوشته هاي آقاي مجيد محبوبي است كه يك مدتي بنده با ايشان در دفتر مجله همكار بود.

وبلاگ باغچه نوشته‌هاي شخصي ايشان است در فضاي مجازياشتراک گذاری این مطلب!

«بگو آ آ آ روايت يك شغل»

15ام بهمن, 1392

بگو آآآ: روايت يك شغلنمي دانم «بگو آ آ آ روايت يك شغل» را خوانده ايد يا نه

اين كتاب حاصل تجربه‌هاي افراد مختلف است از شغل هاي مختلف

هر كس كه دستي بر قلم داشته آمده و به خوش سليقگي بسيار از شغلش نوشته . خاطرات را گفته و درباره شغلش اطلاعات داده

واقعا كتاب خواندني است.

مقدمه خوبي هم دارد:

“ثبت تجريبات، فضا را براي همه ما روشن‌تر خواهد كرد، هم براي آن‌ها كه تجربه مي‌كنند و هم براي آن‌ها كه بعدتر در فضاي همان تجربه قرار مي‌گيرند. اگر از دوران مدرسه عادتمان داده بودند كه راحت‌تر بنويسيم و اتفاقات معمولي را - كه دست بر قضا، روزگار بيشتر با همين معمولي‌ها مي‌گذرد - يادداشت كنيم، اگر دفتر خاطرات، كالايي دخترانه پر از احساسات، ديگرنگاري و رابطه‌نگاري نبود و سهم بيشتري از خودآگاهي و مستندنويسي در آن بود شايد اين روزها همه ما زندگي كردن را بيشتر بلد بوديم. شايد خودآگاهي بيشتري داشتيم و بر پايه آن مي‌توانستيم ضعف‌هايمان را كامل كنيم.
ثبت تجربيات، در هر شاخه‌اي همه ما را تندتر به جلو خواهد برد. لازم نيست از مسيرهاي رفته دوباره برويم تا سرمان به همان سنگ‌ها بخورد، لازم نيست موهايمان را در همان آسياب سفيد كنيم. مستندنگاري مي‌تواند ما را در همه رشته‌ها پيش بيندازد ولي كاري است كه عادت و انس مي‌خواهد. بايد نوشتن جزئي از برنامه‌ي روزانه شده باشد تا وقت ثبت تجربه راحت و روان به كمك بيايد. در ايران، ما در اين زمينه تربيت نشده‌ايم و اين عادت و انس با ما نيست. ولي هر كاري را بالاخره از يك جايي بايد شروع كرد. همشهري داستان صفحه “يك شغل” را به همين دليل آغاز كرد …”

بگو آآآ: روايت يك شغل
نوشته: گروه نويسندگان (مجله داستان همشهري)
ناشر: همشهري
سال نشر: 1391 (چاپ اول)
قيمت: 4500 تومان
تعداد صفحات: 200 صفحه
شابك: 978-964-506-430-1

بعدنوشت:
امروز دفتر مجله مراسم مگس پراني داريم!

تهران هم برف مي بارد به شدت و حدتي كه نگو

نشسته ام كنار شوفاژ و كتاب بگو «آ آ آ روايت يك شغل» را مي خوانم

اشتراک گذاری این مطلب!

اسلام و تربیت دختران

15ام بهمن, 1392

«اسلام و تربیت دختران» که مجموعه بحث‌های رادیویی دکتر علی قائمی ‌درباره تربیت دختران است، برای یازدهمین بار توسط انتشارات امیری در سال 1386 تجدیدچاپ و در 340 صفحه منتشر شده است.

اين كتاب در دوازه بخش به موضوعاتي از قبيل «تشابه» و «تساوی»/حقوق دختر در زمینه تربیت«تربیت مادرانه»/«علوم و مهارت‌هاي تربيت دختر»/پرورش دختران از جهات «فیزیکی»، «روانی» و «فکری»/رابطه تربیت و تأمین نیاز‌ها/بررسی رابطه پدر و مادر با دختر و رابطه دیگران با دختر /مراقبت از دختران در برخورد و معاشرت/شناخت دختران نوجوان و جوان و نیاز‌های خاص آنان و غفلت‌های والدین در امر تربیتپرداخته است.

*اسلام و تربیت دختران
*نویسنده: دکتر علی قائمی‌
*انتشارات امیری
*چاپ یازدهم؛ 1386

اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود کتاب «اربعین (چهل حدیث)» تالیف امام خمینی (ره)

9ام بهمن, 1392

همه حوزويان سال سوم و يا چهارم درست يادم نيستاين كتاب را مي خوانند

مضامين اخلاقي بلندي دارد

به حق كه خميني كبير تالي تلو معصوم است

جهت دانلود بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید

مستقیم یــا غیرمستقیم یــا غیرمستقیم

(660kb)توجه:

e="text-align: right;">- بعد از دانلود کتاب را از حالت زیپ خارج کرده و مطالعه بفرمایید.
- فرمت کتاب html می باشد.
- قابلیت کپی برداری از تمامی متون کتاب.
- ترجیحا برای مطالعه کتاب از مرورگر Internet Explorer استفاده نمایید


اشتراک گذاری این مطلب!

معرفي كتاب / من خودم می توانم

8ام بهمن, 1392

کودکان اغلب به سختی میتوانند در کار قیچی مهارت پیدا کنند. کودکانی که پیش از رفتن به مدرسه کار کردن با قیچی را یاد می گیرند، در موقع نوشتن احساس خستگی نمی کنند و راحت تر می نویسند.

کار با قیچی، کنترل حرکت های دست و انگشتان را زیادتر میکند و در نتیجه کودک برای نوشتن تواناییبیشتری پیدا میکنند…

کتاب های ۴ جلدی کار با قیچی از سری کتاب های من خودم می توانم که به صورت طرح های ساده تر به مشکل تر طراحی شده اند، می توانند به عنوان اولین کاردستی بچه ها باشند که با استفاده از قیچی و چسب بدون کمک دیگران خود می توانند انجام دهند.


طراح و تالیف: یاسر مهری

ناشر: انتشارات آوای باران

چاپ یازدهم ۱۳۹۰

گروه سنی الف_ ب

اشتراک گذاری این مطلب!

عجب اشتباهي!

23ام دی, 1392

بهار کم کم از راه می رسید و حیوانات در فکر تهیه لانه های تازه بودند. در این میان، کلاغی روی تنه یک درخت، همسایه سنجابی شد. آنها با هم دوست شدند و قرار گذاشتند توشه زمستان آینده را جمع آوری کرده و در لانه سنجاب قرار دهند. مدتی بعد کلاغ متوجه شد که دانه هایی که او جمع کرده بود نصف شده اند، اما دانه های سنجاب، همان طور دست نخورده باقی مانده است.

…..
میمون تندتند گفت: من و دارکوب و خرگوش که دانه نمی خوریم.
بعد همه با هم فریاد زدند: نکند سنجاب….
….سنجاب گفت: صبر کنید، صبر کنید! کار من نیست، عجله نکنید.
اما کلاغ ها رفتند و رفتند و رفتند وبه ته جنگل که رسیدند سنجاب را از آسمان به زمین انداختند. چنار که سنجاب مهربان را خوب می شناخت شاخه هایش را به آسمان بلند کرد و سنجاب را در هوا قاپید.

برف بارید و بارید و بارید. همه جا سفید شد، چند روزی بود که کلاغ به هر جا سر میزد از دانه خبری نبود. ناگهان یاد دانه ها افتاد.
وقتی به لانه رسید متعجب فریاد زد، بیاید ببینید!!
لانه پر از دانه شده بود.
گنجشک ماجرا را برای لاکپشت تعریف کرد، لاک پشت توضیح داد، دانه های بدون پوست در تابستان خشک میشوند و کم به نطر می آیند و در زمستان که رطوبت هوا بیشتر است، باد کرده و بزرگ میشوند.
حیوانات که همه چیز را فهمیده بودند فریاد زدند: چه اشتباهی.
آنها زمانی به اشتباه خود پی بردند،که دیگر خیلی دیر شده بود.

***

نام کتاب :عجب اشتباهی
گروه سنی : ب, ج
نویسنده : سرور پوریا

تصویرگر: فیروزه گل محمدی
چاپ پنجم :۱۳۷۷

کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان


اشتراک گذاری این مطلب!

چرا خدا چنين كرد؟!

18ام دی, 1392

چرا؟آشنایی با جهان آفرینش، آثار بسیار خوبی بر ذهن و دل کودکان به جای میگذارد. افزایش دقت، انس با طبیعت و پرورش روحیه علمی در آنان، از جملۀ این آثار مبارک است. البته مهمترین ثمرۀ آشنایی کودکان با شگفتی ها و پدیده های هستی، عمق یافتن ایمان به خدا و شکوفا شدن دریافت های فطری آنان است.

مجموعۀ چرا خدا چنین کرد تنها به هدف بالا بردن اطلاعات علمی کودکان نوشته نشده است، بلکه هدف اصلی از تولید چنین اثری، تقویت نگاه مومنانۀ کودکان به جهان و پر رنگ تر شدن عشق به خدای مهربان در دل آنان بوده است.
مجموعه شامل شش جلد با این عناوین می باشد:

چرا خدا به کبوتر نوک داده است؟
چرا خدا به گاو دم داده است؟
چرا خدا به فیل خرطوم داده است؟
چرا خدا به زرافه گردن دراز داده است؟
چرا خدا به شتر کوهان داده است؟
چرا خدا به لاک پشت لاک داده است؟


مشخصات کتاب:
پدید آورنده : حيدري ابهري غلامرضا
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1391/6/20
تاریخ اولین چاپ : 1391
شمارگان : 3000
قیمت پشت جلد به تومان : 8,500
قیمت با تخفیف به تومان : 7,650
تعداد صفحات :
قطع کتاب : خشتی
زبان : فارسی
گروه سنی : کودک

شابک :9789642021970

خرید اینترنتی از: اینجا

اشتراک گذاری این مطلب!

به پسرم!

18ام دی, 1392

به پسرم» ترجمه بخش هایی از نامه سی و یکم نهج البلاغه (وصیتنامه امام علی(ع) به فرزندش امام حسن(ع)) به اهتمام فاطمه شهیدی است که از سوی دفتر نشر معارف به چاپ دوازدهم رسید.

این کتاب که پیش از این با نام «و آنگاه مرد حکیم گفت» بارها چاپ شده است و اکنون تیراژ ۵۰۰۰ نسخه، در قطع پالتویی به چاپ دوازدهم رسیده است.

به پسرم در واقع نامه مهربانترین پدر دنیا به فرزندش امام حسن علیه السلام است که تا دنیا باقی است ، برای رهروان راه تربیت نفس و تربیت فرزند نکات کلیدی و ارزشمندی خواهد داشت . نامه ای که خوب است بارها و بارها خوانده شود و دستوراتش برنامه زندگی همه ما و کسانی که مدعی شیعه بودن هستند قرار گیرد .


اشتراک گذاری این مطلب!

معرفي ده كتاب درباره حضرت زهرا (س)

23ام آذر, 1392

 

در ادامه مهمترین کتابهای موجود در بازار کتاب درباره حضرت زهرا(س) را معرفی نماییم.

ادامه »

جوشكاري را دانلود كنيد! (كتاب راه هاي ازدواج آسان)

16ام آذر, 1392

«جوشکاری» عنوانی از یک کتاب الکترونیکی است که توسط یکی از مبلغان دانشگاهی درباره راه‌های آسان ازدواج به رشته تحریر درآمده است.

این کتاب حاصل سؤال‌ها و جواب‌هایی است که جامعه دانشجویی دانشگاه‌های تهران -از دانشگاه صنعتی شریف گرفته تا دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه تهران- جوشیده و البته حجت‌الاسلام حسین عالمی با بیانی شیوا درباره ازدواج و انتخاب همسر پاسخ داده است.

کتاب جوشکاری حتی سر از ایرلند و مسکو هم در آورده و دانشجوی ایرانی ساکن مغرب زمین را مجاب کرده است که سرش را با مدل دامادی کوتاه کند!

در این کتاب الکترونیکی ملاک‌های ازدواج با تکیه بر ایمان بیان شده و تنها راه‌حل رونق ازدواج در جامعه را توجه به مبانی اسلام می‌داند نه توصیه‌های روانشناسی غربی در انتخاب همسر که دست و پا گیر جامعه جوان کشور شده است!

علاقه‌مندان برای مطالعه کتاب جوشکاری می‌توانند از اینجا اقدام کنند.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

مردم باید به کتابخوانی عادت کنند. بیایید کاری کنید که مردم، کتابخوان شوند

9ام آذر, 1392

مردم باید به کتابخوانی عادت کنند. بیایید کاری کنید که مردم، کتابخوان شوند.

اين جمله اي است كه بارها از رهبر انقلاب شنيده ايم


انتشارات انقلاب اسلامی، وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر فرزانه انقلاب، به دلیل گرانی کاغذ و برای دسترسی آسان مخاطبان، کتاب‌هایش را به رایگان روی اینترنت قرار داد.

و در بيانيه اي آورده است كه اين اقدام را به دليل توصيه رهبر انقلاب به كتابخواني انجام داده است

و تاكيد كرده است:
انتشارات انقلاب اسلامی با توجه به مشکلات موجود در وضع نشر و توزیع کتاب و خصوصاً گرانی کاغذ که تا حدودی ناشی از آثار تحریم‌های ناعادلانه‌ اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران است و با هدف دسترسی آسان ملّت شریف ایران به آثار منتشره‌ی این انتشارات، به تدریج تمامی این آثار را به صورت پی دی اف و رایگان در پایگاه اطلاع‌رسانی کتب تخصصی انتشارات انقلاب اسلامی به آدرس  WWW.BOOK-KHAMENEI.IR در اختیار عموم مخاطبان و علاقمندان قرار می‌دهد.


خداوند عوضشان بدهد انشاء الله…


اشتراک گذاری این مطلب!

آغاز بکار نمایشگاه عرضه و فروش کتاب و نرم افزارهای تخصصی ، در مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س)

4ام آذر, 1392

همزمان با آغاز هفته بسیج و نیز هفته کتاب خوانی ، مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س)  نمایشگاه کتاب و نرم افزار با تخفیف 20% الی 25 %  برپا نموده است . این نمایشگاه از روز شنبه دوم آذر ماه به مدت دو هفته میزبان علاقه مندان به کتاب و نرم افزار های تخصصی خواهد بود.

همچنین به همین مناسبت ، جلسه آشنایی با منابع پژوهشی و روش استفاده از کتب مرجع در تحقیقات ، روز دوشنبه چهارم آذر ماه ساعت9:45 توسط استاد محترم سرکار خانم موسوی ، تشکیل خواهد شد.

اشتراک گذاری این مطلب!

«تاصوراسرافیل» سفري زنانه به ميقات

3ام آبان, 1392

«تاصوراسرافیل»شامل یادداشت‌های فائزه ساسانی خواه  در سفر به حج عمره است که در سال ۸۹ توسط نشر سفینه منتشر شده است.
این کتاب که در ردیف سفرنامه های حج قرار می گیرد، با رعایت اصول سفرنامه نویسی نگارش یافته و در بخش های مختلف آن از طریق ارجاعات بیرونی، منظور نویسنده به مخاطب انتقال یافته است.
اولین خاطره کتاب از سه‌ شنبه شب، ۹ مرداد ۸۶، ساعت ۲۲ در هواپیما شروع می‌شود و با آخرین خاطره که مربوط به پنجشنبه ۲۵ مرداد، در تهران است،کتاب به پایان می‌رسد.
در این کتاب نویسنده سعی کرده در کنار توصیف حالات معنوی و عرفانی اش با رویکرد جامعه شناسانه به این تجربه بپردازد.
آنچه این کتاب را از سایر سفرنامه های موجود جدا می کند نگاه زنانه راوی در این سفر است و این کتاب بیش از هرچیز تجربه ای زنانه از حج به شمار می رود راوی سعی کرده است در کنار دریافت های عرفانی و معنوی خود از این سفر، تجربه زنانه اش را نیز به تصویر بکشد و این امر در جای جای کتاب به چشم می خورد….
«امشب یکی از خدام حرم به من گفت: ضعیفه! تاریخ مصرف این کلمه در کشور ما به چه زمانی برمی گردد؟ به گمانم از قاجاریه به این طرف نرسد!» (ص۱۴۴)
«تبعیض میان مرد و زن بیداد می کند وقت نماز تنها بخش کوچکی از حیاط به زنان اختصاص داده میشود و بقیه در انحصار مردهاست،مثل یک برش کوچک روی یک کیک بزرگ و دایره ای شکل که برش تا مرکز دایره هم نمی رسد.
نماز طواف و نمازهایی که در حجر اسماعیل خواندم تنها نمازهایی بودند که در حیاط مسجدالحرام خوانده ام.هرچند که تعداد مردها زیادتر از ما باشد،اما این دلیل این همه ظلم و اجحاف نمیشود.
امکان دسترسی زن ها به در کعبه،حجرالاسود وایستادن زیر ناودان طلا هم با این اوصاف کاملا مشخص نیست.» (ص۱۴۷)
یادداشت های روزانه نویسنده که گاه در روز به چند یادداشت می رسد در ۲۰۷ صفحه منتشر شده است.

اشتراک گذاری این مطلب!

آداب و آفات تربيت كودك و نوجوان

30ام شهریور, 1392

يكي از مسائل مهمي كه همواره مورد توجه والدين محترم بوده و هست،‌دغدغه چگونگي پرورش و تربيت ديني كودك و كنترل رفتارهاي جنسي آنهاست.

كتاب آداب و آفات تربيت كودك و نوجوان (برگرفته از آموزه هاي ديني و روانشناسي) نوشته سيدداود سيدميرزايي - هادي قطبي- سيدعلي شاهرخي را سال 90 انتشارات احمديه چاژ و منتشر كرد.

اين مجموعه حاصل سه جلسه از سلسله نشست هاي آموزش خانواده و درباره برخي از مصاديق و راه كارهاي عملي تربيت ديني و جنسي كودك و نوجوان است. موضوعات مطرح شده در اين كتاب به شرح ذيل است: انواع روشهاي تربيت و آسيب هاي آن، آسيب شناسي تربيت ديني،‌ چگونگي انتقال مفاهيم ديني، نقش تنبيه در تربيت، راههاي ماندگاري آموزه هاي ديني، آسيب شناسي تربيت جنسي، نكات پيشگيري از انحرافات جنسي كودكاناشتراک گذاری این مطلب!

یک کتاب برای پدر و مادرهایی که دانشجوی سال اولی دارند

27ام شهریور, 1392

پدر و مادرهای درس خوانده چیزهایی بلدند که بچه ها با همه تیزهوشی و شیطنت خود نمیتوانند سر در بیاورند که از کجا رو دست میخورند.
و راز این دانستن های همتا با شیطنتهای پیشرفته و تکنیکهای روزآمد شده ی بچه ها در کتابهایی است که والدین یواشکی و دور از چشم بچه ها میخوانند.

بله! همانطور که دستگاه های دیجیتال یک کاتالوگ راهنما دارد بچه ها و بچه هایِ بچه های ما هم نیاز به یک کتاب آموزش والدین دارند. حالا از میان کتابهای فلسفی یا زیادی کاربردی که مخصوص بچه های همه جای دنیا نوشته میشود میخواهیم یک نسخه بومی مفید پیشنهاد کنیم. کتابی که چندین بار و در نمونه های پایلوت مختلفی آزموده شده و امتحان خود را پس داده است: کوله پشتی. راهنمای زندگی دانشجویی.

ادامه »

کتابی برای همه دختران ایران

20ام شهریور, 1392

«دختران بخوانند» کتابي است که همه دختران به آن علاقه نشان خواهند داد. زيرا مملو از داستان هاي واقعي و اتفاقاتي است که براي همه دختران، خواندني، آموزنده و بسيار جذاب خواهد بود. اين کتاب در برخي هفته ها پرفروش ترين کتاب معرفي شده و برخي کارشناسان خانواده نيز مطالعه آن را توصيه کرده اند.

دکتر منصوره رحمان دوست از مشاوران خانواده درباره اين کتاب اين طور گفته است: در اين کتاب، نويسنده هرگز از احساسات دختران جوان غافل نبوده و به صورتي غير مستقيم، ارائه طريق کرده و در نهايت از برکت آيات و روايات نيز، خواننده را بي بهره نگذاشته است. از خواننده گرامي {اين کتاب}، اين انتظار مي رود که با دقت و توجه وافي، اين مجموعه را مطالعه کند و به اين کتاب، به عنوان «شاه کليدي» براي حل مشکلات خود بنگرد و هر چه بيشتر، از آن بهره ببرد.

اشتراک گذاری این مطلب!

بهم میاد؟!

16ام مرداد, 1392
«بهم میاد؟!» داستان با حجاب شدن دخترِ استرالیایی-فلسطینی مسلمانی به نام «اَمَل» است که با عکس‌العمل‌های مثبت و منفی مردم استرالیا روبرو می‌شود. زحمت این کتاب را انتشارات آرما کشیده است. چند نکته در مورد این کتاب به نظرم می‌رسد:
 
اولین نکته‌ای که در مورد این کتاب باید بدانیم، این است که اگرچه این کتاب، داستان با حجاب شدن یک دختر پانزده شانزده ساله است، اما تقریباً هیچ بحثی در مورد خود حجاب در این کتاب دیده نمی‌شود. چرا که این دختر حتی همان زمانی هم که بی‌حجاب است، اعتقاد به حجاب دارد، اما بواسطۀ شرایط سیاسی کشور استرالیا، نوع نگاه مردم این کشور و مشکلاتی که برای افراد با حجاب وجود دارد، حجاب را کنار گذاشته است. یعنی تصمیم اصلی که امل می‌گیرد، ایستادن جلوی محیط ضد حجاب استرالیاست و نه پذیرش حجاب به عنوان یک اصل درست. فلذا کارکرد اصلی این کتاب، آشنا کردن مخاطب با فضای جامعۀ استرالیا و وضعیت اقلیت‌های مذهبی در این کشور است. در این کتاب می‌بینیم که علیرغم ادعای آزادی اقلیت‌ها و چند فرهنگی بودن استرالیا، چه محدودیت‌ها و دشواری‌هایی بر سر راه اقلیت مسلمان وجود دارد. این کتاب به خوبی نشان می‌دهد که رسانه‌های غربی و استرالیایی چه تصویری از یک مسلمان به مردم دنیا ارائه می‌کنند و چه تصوراتی از مسلمانان در بین آنها بوجود می‌آورند. در این کتاب می‌بینیم که امل با تصمیمی قاطع و تحسین برانگیز، برای حفظ هویت اسلامی خود جلوی این محیط نژادپرست می‌ایستد و بر سر آن حتی با کسی که دوست‌ش دارد هم معامله نمی‌کند.
 
نکته‌ای که من در این کتاب دوست دارم این است که مهمترین دلیل امل برای با حجاب شدن، نه داستان معروف «صدف و مروارید» است و نه جلوگیری از فروپاشی نهاد خانواده و …! بلکه خواست و دستور خداوند است. من حجاب می‌پوشم چون خدا خواسته است. چون خدا دستور داده است. یعنی کاملاً با نگاه درون‌دینی به ماجرا نگاه می‌کند. یک درجه‌ای از تسلیم در برابر خواست خدا در این نوع استدلال است که برای من جذابیت خاصی داشت.
 
نکتۀ بعد این که این کتاب به مخاطب نشان می‌دهد تلقی‌های متفاوت از دین‌داری در بین مسلمانان مختلف جهان وجود دارد. بعنوان مثال امل کسی است که بی‌حجابی را خلاف دین می‌داند، اما داشتن دوست‌پسر و تلفن‌های طولانی‌مدت و دل دادن و قلوه گرفتن با او را نه تنها عیب نمی‌داند، بلکه بدان مبادرت هم می‌ورزد. نمی‌دانم چقدر این تفاوت‌ها طبیعی است و چقدرشان به خاطر جبر محیطی است؛ چه چیزهایی را می‌توان انتظار داشت و چه چیزهایی را نه. 
 
نکتۀ دیگری که در مورد کتاب به نظرم می‌رسد ترجمۀ کتاب است. اگرچه برادر عزیز مترجم‌مان زحمت زیادی را صرف ترجمۀ این کار کرده است و در غالب اوقات هم خیلی خوب از پس برگردان متن برآمده است، گاهی اوقات خطاهای ترجمه‌ای در کتاب به چشم می‌خورد که در حجم سیصد و خرده‌ای صفحه‌ای کتاب، تعدادشان قابل توجه می‌شود.
 
نکتۀ بعدی بحث ویراستاری اثر است که به نظرم جاداشت با دقت و وسواس بیشتری انجام می‌شد. گاهی در حین خواندن متن شما مجبورید مکث کنید و جمله یا پاراگراف را مجدد بخوانید که ببینید مثلا گویندۀ این جمله کیست. گاهی هم به برخی غلط‌های املایی در کتاب بر می‌خوریم که خب از انتشارات آرما بیش از اینها انتظار می‌رود. 
 
پ.ن: کتاب را به دختران بالای 15 سال توصیه می‌کنم.
اشتراک گذاری این مطلب!

وقتی بابام کوچک بود

11ام مرداد, 1392

«وقتی بابام کوچک بود» یک مجموعه دو جلدی نوشته علی احمدی است که با 110 صفحه مصور و قیمت 4 هزار و 500 تومان منتشر شده است.

این کتاب مجموعه‌ای از شیطنت های کودکی یک پدر به روایت پسرش است. شیطنت‌هایی که منجر به خرابکاری‌ها و وقایعی می‌شود که هر کودکی از تصور آن می‌خندد و هر بزرگسالی آن را تقبیح می‌کند. شاید بشود گفت قصه‌های این مجموعه همدستی نویسنده با کودکان است در افشای اسرار کودکی‌های پدران سخت‌گیر و قانونمند که تاب شیطنت پسرانشان را نمی‌آورند و گاهی خدای ناکرده به تنبیه هم متوسل می‌شوند. با قصه‌های این کتاب که ساده هستند، می‌توان به دوران کودکی و آرزوهای آن دوران فقط برای لحظه‌ای سفر کرد.


اشتراک گذاری این مطلب!

معرفی کتاب/ انقلاب ژاکت های دگمه دار

10ام مرداد, 1392

کتاب انقلاب ژاکت های دگمه دار که درباره موج حجاب خواهی در غرب است، نام خود را از سخنان یک نظریه پرداز سیاسی وام گرفته، وی در سال ۲۰۰۱ گفته بود زندگی مدرن اجازه استفاده از لباس های عفیف و پوشیده را به مردم نخواهد داد و حالا با رویکردی که دختران غربی نسبت به حجاب در پیش گرفته اند اعتراف می کند گویا ژاکت های دگمه دار در حال بازگشت به جامعه هستند.

در فصل اول چگونگی روند فرهنگ شدن برهنگی در غرب مورد بررسی قرار گرفته است.

فصل دوم به نسل جدیدی از دختران می پردازد که برهنگی را انتخاب نمی کنند و می کوشند تا با جریان های موجود از اره های مختلفی مخالفت کنند

فصل سوم درباره راه سومی است که انقلاب اسلامی پیش روی زنان جهان گذاشته است.

این کتاب به قلم رقیه روسرایی و مقدمه دکتر ابراهیم فیاض نگاشته شده است در ۸۰ صفحه تدوین شده و برای دومین بار توسط دفتر نشر معارف در سال ۱۳۹۱ به چاپ رسیده است.

اشتراک گذاری این مطلب!

زمانی برای زن بودن

2ام مرداد, 1392

کتاب ” زمانی برای زن بودن” به همت موسسه فرهنگی کاربردی خیبر و با همکاری بسیج جامعه زنان کشور به چاپ رسیده اس و در نمایشگاه قرآن رونمایی شد.

موضوع این کتاب به زنان شهیده، ایثارگر و رزمنده و خاطرات آنها اختصاص دارد.


بعد نوشت:

هنوز فرصت نکردم نمایشگاه قرآن بروم اما اگر فرصتش پیش آمد سراغ این کتاب را هم می گیرم شاید خریدمش


نکته:

همسر گرامی به دلیل افزایش حجم کتاب هایم قول ساخت یک کتابخانه را داده - قول هایش معمولا دیر و زود دارد اما سوخت و ساز ندارد

خوشحالم

اشتراک گذاری این مطلب!

کتاب های خواندنی را باید خواند/یک عاشقانه آرام خواندنی است!

30ام تیر, 1392
«یک عاشقانه آرام» نوشته  مرحوم نادر ابراهیمی اولین بار در  توسط 1۳۷۶ توسط انتشارات روز بهان منتشر شد.
در این کتاب نویسنده، زندگی زوجی را روایت می کند، که از تکرار بیزارند و به مفهوم اصیل عشق فکر می کنند. نه عشقی که این روزها کودکان هم آن را زمزمه می کنند.
یک عاشقانه آرام،حکایت مردی شمالی است که به دنبال عسل طبیعی به ساوالان می رود و با عسلی برمی گردد که تا سال های سال کام زندگیش را شیرین می کند. عسل بانوی آذری یک عاشقانه آرام، به همراه همسرش در تهران؛ روزهای قبل از انقلاب را سپری می کنند. گیله مرد، مبارزی مخالف است و همین باعث می شود زندگی آنها با التهاب همراه باشد و چند بار توسط ساواک مجازات شوند.

کتاب های خواندنی را باید خواند

یک عاشقانه آرام یکی از همین کتاب هاست
اشتراک گذاری این مطلب!

«جمجمه‌ات را قرض بده برادر»

27ام تیر, 1392

رمان «جمجمه‌ات را قرض بده برادر» اولین اثر مرتضی کربلایی‌لو در حوزه رمان دفاع مقدس که در آن به ماجراهای زندگی گروهی از غواصان پرداخته می‌شود که مأمور شناسایی عملیات والفجر هشت هستند.
این رمان روایت دسته‌ای غواص مأمور شناسایی است که به بهانه‌های مختلف از یکدیگر می‌برند و به یک دیگر دل می ‌بندند؛ روایت‌هایی متفاوت که با سفر در زمان بازگو می‌شود. کتاب داستان علت‌ها و معلول ها نیست، قصه خواهش آدمی است که به هرجا می‌ خواهد می‌بردش، گاهی به میل، گاهی به زور؛ و قصه جنگ و انسان‌‌های درگیر جنگ.
شخصیت‌های پررنگ داستان را اعضای یک گروه کوچک غواضی (هلال، مرتضی، نورالله، هادی، سلیم، کاظم، حسین) تشکیل می‌دهند که چند شخصیت فرعی مانند فرمانده، عایشه و لیالی هم به نوعی مکمل قصه هستند.

این کتاب در 288 صفحه از طرف انتشاراتی عصر داستان منتشر شده است.

کتاب خواندنی است.

اشتراک گذاری این مطلب!

راز یاس‌های کبود

26ام تیر, 1392

کتاب «راز یاس‌های کبود» خاطراتی از یازده زن شهید را به روایت اعضای خانواده آن‌ها در بر دارد. این اثر به قلم عصمت گیویان از سوی نشر آرمان براثا روانه بازار نشر شده است.

«راز یاس‌های کبود» اثری با موضوع معرفی نمونه‌هایی از زنان شهید در هشت سال دفاع‌مقدس است. این اثر به سفارش سازمان بسیج مستضعفین و بسیج جامعه زنان به قلم عصمت گیویان به نگارش درآمد.

کتاب «راز یاس‌های کبود» در قالب خاطره - داستان روایت‌هایی را درباره یازده زن شهید در بر دارد. طلوع کن ای آفتاب، وعده، نازبیگم، امام زاده ریحانه، آرام مثل ماه، مامان شهناز، خانم پیشوا، شاعر، نذر، مسجد اباذر و گل آبی عنوان‌های خاطرات این کتاب است.

در این کتاب از شهیدان فوزیه شیردل،‌ حاجیه منور کفایی‌زاده، نازبیگم حسین‌میرزایی، اقدس فراهانی، فهیمه سیاری، مهناز حاجی‌شاه، طاهره اشرف‌گنجوی، صدیقه رودباری، فاطمه قزوینی، نسرین افضل و افسانه ذوالقدری یاد شده است و راویان خاطرات، اعضای خانواده این شهدا هستند.

اشتراک گذاری این مطلب!

فلسفه حجاب؛ با بررسی حکمت و فواید پوشش اسلامی

25ام تیر, 1392

کتاب «فلسفه حجاب؛ با بررسی حکمت و فواید پوشش اسلامی» پس از ذکر منابع و نمایه‌ها در 215 صفحه به پایان می‌رسد. این کتاب را «حجت‌الاسلام حسین مهدی‌زاده» نگاشته و انتشارات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی آن را در بهار سال 1390 برای اولین وارد بازار نشر کرده است.
نویسنده در مقدمه کتاب درباره ضرورت نگاشتن چنین کتابی عنوان کرده است: «اخیراً درباره اهداف دین، مقاصد شریعت و ملاک‌های احکام به طور عام کتاب‌هایی نگاشته شده است، اما تا جایی که نگارنده فحص، جستجو و مطالعه کرده است، به جز مقالات مختصر و اندکی که به طور کلی برخی از حکمت‌ها و فواید حجاب اسلامی را بیان کرده‌اند، به طور خاص درباره هدف و فلسفه حکم فقهی حجاب اسلامی کار پژوهشی مستقل و جامعی انجام نشده است.»
همچنین در تقریظ آیت‌الله سبحانی درباره کتاب و در ابتدای آن آمده است: اثری که هم اکنون در دست خواننده گرامی است، تألیف دانشمند محترم، جناب آقای حسین مهدی‌زاده است که توانسته با بیان روشن، مقام و موقعیت حجاب را در شریعت اسلام و حکم خرد بیان کند. ما مطالعه این کتاب را به جوانان و به ویژه خواهران توصیه می‌کنیم.»
کتاب دارای پنج فصل با عناوین «مفهوم‌شناسی»، «مباحثی در باب فلسفه و حکمت احکام»، «فلسفه تشریع حکم حجاب اسلامی»، «برخی فواید عمده حجاب اسلامی» و «پاسخ برخی شبهه‌ها» است.


اشتراک گذاری این مطلب!

معرفی یک کتابخانه انلاین

8ام تیر, 1392

قبل نوشت:

چند سال قبل کنکور ارشد رشته علوم و حدیث شرکت کردم،

هزینه خرید کتاب و جزوه بسیار سرسام آور بود (تازه چند سال قبل)

امسال اگر خدا بخواهد قصد دارم دوباره شرکت کنم

به دنبال راهی بودم که بتوانم با هزینه کمتری کتب را تهیه کنم که با این سایت اشنا شدم

آنهایی که می خواهند در زمینه های قرانی مطالعه داشته باشند توصیه می کنم سری به این وب سایت بزنند

**

پايگاه کتابخانه ديجيتال نور (www.noorlib.ir) وابسته به مرکز تحقيقات کامپيوتري علوم اسلامي(نور) در سال 1385 و با هدف دسترسي به کتاب ها و منابع در موضوعاتي همچون: علوم قرآن و تفسير، علوم حديث، تاريخ، فقه و حقوق، اصول، اخلاق و عرفان، فلسفه، جامع شناسي و… راه اندازي شده است.

اين پايگاه داراي قابليت هاي منحصر به فرد پژوهشي است که با عضويت در اين پايگاه می توانید به مطالعه کتابهاي مورد علاقه خودتان بپردازيد و چنانچه عضو پايگاه مجلات تخصصي نور(نورمگز ) باشيد با همان نام کاربري و رمز عبور مي توانيد از کتابخانه ديجيتال نور بهره ببريد.

کتابخانه ديجيتال نور هم اکنون بيش ار 6250 عنوان مشتمل بر حدود 13000 جلد کتاب مي باشد که روزانه بر تعداد کتاب هاي آن افزوده مي شود.

اشتراک گذاری این مطلب!

خدا قسمت تان کند انشاء لله

8ام تیر, 1392

خدا قسمت تان کند انشاء لله

خواندن «خاتون عشق» را می گویم

دیروز به دستم رسید

عجیب گیراست این کتاب


خاتون عشق نوشته زهرا رواریان و با ویراستاری فرزانه کریمی توسط انتشارات قدیانی در 98 صفحه منتشر و امسال برای دهمین بار روانه بازار نشر شده است.

 

 

اشتراک گذاری این مطلب!

پیشنهاد می کنم این چند کتاب را بخوانید

5ام تیر, 1392

مطلبی را می خواندم که سرانه مطالعه ایرانیان را حدود یک ساعت تخمین زده بود

خوب است اگر ما هم در این آمار دخیل هستیم لااقل کتاب های خوب بخوانیم

رمان های بی سرو ته و مجلا زرد ارزش وقت گذاشتن ندارد.

مجتبی رحماندوست برادر مصطفی رحماندوست خودمان که از قضا شاعر هم هست چند کتاب را پیشنهاد داده و گفته:

یکی “خاک های نرم کوشک” است که فکر می کنم تا کنون حدود 160 بار تجدید چاپ شده است. کتابهای  “پایی که جا ماند” ، “بابا نظر” و “نورالدین پسر ایران” را هم می پسندم. هر کس که این آثار را مطالعه کند، می تواند مطمئن باشد کتاب اشتباهی دستش نگرفته و با رغبت تمام آنها را مطالعه می کند.
البته “عزت شاهی” و “سالهای بی قرار” که خاطرات آقای جواد منصوری است. این کتابها به نظر من دست رمان ها را هم به لحاظ جذابیت از پشت بسته اند.اشتراک گذاری این مطلب!

خدارا شکر که رهنمودهای مقام رهبری زمین نمی ماند

18ام اردیبهشت, 1392

امروز بالاخره وقتش رسید

 رفتیم نمایشگاه کتاب و عجیب شلوغ بود

یک لیست بلند بالا  با 104 عنوان کتاب و یک عابر بانک و 200 هزار تومان نقد!!! (نتیجه دو سه ماه پس انداز)

اول از همه رفتم سوره مهر و کتاب «ضد» را خریدم راستش نمی دانستم کتاب شعر است!

خیلی از کتاب هایی که در لیسم بود  قیمت های بالایی داشتند که  نشد بخرم

چند تایی کتاب فلسفی، یکی دو رمان خارجی، چندین کتاب کودک، یکی دو تا آشپزی، چند تایی آموزش دوخت، چند تایی تفسیر برای کامل کردن سری اش، کتاب هایی که در طول سال در رسانه های مختلف معرفی شدند، آنها که گنده شدند و نخواندنشان عقب ماندن از قافله بود

خلاصه الان نمی دانم این کتابا را کی بخوانم!  خیلی وقت بود که کلی کتاب که دوست دارم بخوانمشان به دستم نرسیده بود! حتی بعد نمایشگاه پارسال این اتفاق نیفتاد!


بعد نوشت:

طی سال های اخیر مساله اقتصاد کشور یکی از مسائل مهم بوده به طوری که چندسالی مقام معظم رهبری شعار و نام سال را در حول این موضوع معرفی می کنند،

جهاد اقتصادی، همت مضاعف کار مضاعف، تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ملی ، حماسه اقتصادی-حماسه سیاسی

از همه ارگان های هم دعوت شده تا برنامه های یک ساله خود را در جهت تحقق این شعارها معرفی و اجرا کنند.

نمایشگاه که بودم کلی کتاب آموزشی بود برای ایجاد کار آفرینی برای زنان (نمونه اش آموزش تولید قارچ، کود کمپوست، دوخت لباس و …)

خدارا شکر که رهنمودهای مقام رهبری زمین نمی ماند

 

نکته:

قیمت ساندویچ های نمایشگاه با کتاب هایش برابری می کند! خواستید بروید از منزل خوراکی ببرید، هزینه اش می شود یک کتاب برای بچه های ریش دار یا 4-5 جلد برای بچه های بدون ریش!

یک مرد تنومند هم همراتان ببرید تا کتابهایتان را حمل کند آخر تعداد ون ها کم است و یا اصلا نیست!

با مترو برگردید یا ماشین خودتان، یا حتی پیاده چون قیمت های آژانس در آن محدوده بیداد می کند!

 

اشتراک گذاری این مطلب!

لشکر خوبان، این هم 104امین کتاب

16ام اردیبهشت, 1392

 

قبل نوشت:

جمعه می روم نمایشگاه کتاب

 

نمایشگاه کتاب  چند روزی است که آغاز به کار کرده است، چندتایی از دوستان شهرستانی دوران  دانشجویی ام به  تهران آمده اند برای بازدید و خرید کتاب.

من ساکن تهران هستم و هنوز فرص مناسب پیدا نکرده ام

خرید کتاب را خیلی دوست دارم، کلا کتاب و کتاب خواندن را دوست دارد

کتاب های دیجیتالی،  کتاب موبایل و کتاب های قطع جیبی محبوب ترین نوع  کتاب هایم هستند

داشتنشان هم هزینه زیادی ندارد و هم برای همراه داشتنشان خیلی مشکل حمل نداری

دفترچه کوچکی دارم که در طول سال هر زمان کتاب جالبی را بشناسم نامش را در آن یادداشت می کنم

بعد در اولین فرصت کتاب را برای دانلود در دایره المعارف اینترنت سرچ می کنم

پیدا که شد دانلود می کنم و از لیست خط می خورد

اگر نشد می رود در لیست انتظار کتاب های خریدنی از نمایشگاه کتاب

دیشب که دفترچه ام را نگاه می کردم  103 کتاب در لیست داشتم

دیگر وقتش رسیده

جمعه می روم نمایشگاه

 

بعد نوشت:

لشکر خوبان، این هم صد و چهارمین کتاب

رهبر معظم انقلاب درباره کتاب «لشکر خوبان» فرموده‌اند: «این كتاب «لشكرخوبان» پر است از اعجاب و عظمت ناگفته‌ رزمندگان غواص و اطلاعات عملیات جنگ. در ایامی كه این كتاب را می‌خواندم بارها و بارها متاثر شدم.»

 

 مریم اکبری

اشتراک گذاری این مطلب!

کتابی برای آنها که امام را ندیده اند!

12ام اردیبهشت, 1392

محمدرضا زائری در «کتاب انقلاب» به صورت کلاسیک و به شیوه حوزویان صحیفه امام خمینی را بازخوانی کرده است. وی از زمانی که در لبنان بود این کار را شروع کرده و هم‌اکنون فصل اول از بازخوانیهایی صحیفه نور را با عنوان فرعی فصل بیداری به دفترنشر فرهنگ اسلامی داده است.


«کتاب انقلاب» را محمدرضا زائری در 420 صفحه نوشته و انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی آن را به قیمت 13هزار تومان منتشر کرده و در نمایشگاه کتاب نیز عرضه می‌کند.

در مقدمه این کتاب آمده است:
«شاید سال‌‌ها باید بگذارد و صفحات متعددی از کتاب تاریخ زندگی بشری ورق بخورد تا شخصیت استثنایی و بی‌نظیر امام و عظمت نهضت دینی او به درستی شناخته شود. هیچ یک از ما چه در سال‌های انقلاب و چه در سال‌های جنگ ندانسته‌ایم همپای چه حادثه‌ی سترگ و شگفت‌انگیزی قدم برمی‌داریم و دست در دامن چه شخصیت بلند و نستوهی آویخته‌ایم….. سخنان دلنشین و گهربار امام راحل خلاصه و چکیده‌ی معارف اسلامی و الهی به زبان روز است. امام که از سویی ناب‌ترین اصول معارف الهی را در زوایای وجود خویش دریافته و سالیان سال از زلال معارف قرآن کریم، روایات و احادیث شریف پیامبر اکرم (ع) و ائمه معصومین (ع) ، ادعیه‌ی لطیف و شیرین و آثار علمای بزرگ اسلام بهره‌مند شده بود و از سوی دیگر مخاطب خویش را بیش از هر کس می‌شناخت و با زبان مردم روزگار خود بهتر از همه آشنا بود، چکیده و خلاصه‌ی همه‌ی معارف الهی را به زبان ساده و روان برای عامه‌ی مردم بیان می‌کرد و چنان سهل و ممتنع می‌نمود که هم استادان بزرگ مراکز علمی و دانشوران و فرهیختگان در ژرفای گفتارش حیران می‌ماندند و هم پیر و جوان و شهری و روستایی از عذب کلامش سیراب می‌شدند.»

اشتراک گذاری این مطلب!

«بهم می آد»

8ام اردیبهشت, 1392

رمان «بهم می آد» نوشته «رنده عبد الفتاح» امروزیکشنبه ۸ اردیبهشت با حضورحجت الاسلام محمدرضا زائری ،دکتر حسام الدین آشنا و دکتر شهاب اسفندیاری در کافه کراسه رونمایی می‌شود.

این کتاب به داستان زندگی دختری نوجوان فلسطینی اصل که زاده استرالیاست می پردازد و با ادبیات آمیخته به طنز و در عین حال روان نویسنده که گویی خاطره نویسی نوجوانی زبر دست در دفتر روزانه اش است؛ میل به ادامه را برای یافتن انتهای مسیر ماجرا های او در خواننده افزایش می دهد.

داستان بر بستر جامعه ای جاریست که دین اسلام مبیّن خشونت بوده و مسلمانان تروریست ویا کاکا سیاه های بی ارزش خوانده می شوند .در این فضا شخصیت اصلی داستان در نبردی باخود و دنیای خارج تلاش دارد مسائلی را که با پذیرش شاخص ترین نماد دین (حجاب) با آن مواجه می شود را به نحو احسن مدیریت کند و در نهایت، داستان به گونه ای نیمه روشن وخوش بینانه که نوید آینده ای روشن تر را در گرو انتخاب های صحیح می دهد به پایان می رسد.

مطالعه این داستان دقائق شیرین و تأمل برانگیزی را برای مخاطب رقم می زند.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

زمانبندی کار بیست و ششمین نمایشگاه کتاب تهران

8ام اردیبهشت, 1392

درهای نمایشگاه کتاب تهران که از ۱۱ تا ۲۱ اردیبهشت در مصلای تهران برگزار می‌شود، از ساعت ۱۰ تا ۲۰ به روی بازدیدکنندگان باز خواهد بود.

بر اساس مصوبه جلسه کارگروه معاونت اجرایی نمایشگاه، مقرر شد ناشران عمومی و دانشگاهی، محموله کتاب خود را به ترتیب از ورودی‌های یک، هفت و هشت وارد شبستان کنند.

کتاب‌های ناشران دانشگاهی، الکترونیک و کودک و آموزشی نیز از ورودی‌های ۱۵، ۲۰ و ۱۷ وارد مصلا خواهد شد.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود برترین کتاب شیعه در سبک زندگی اسلامی

8ام اردیبهشت, 1392

یکی از برترین کتاب های شیعه در سبک زندگی اسلامی، کتاب حلیه المتقین از علامه مجلسی می باشد.

این کتاب به موضوعاتی همچون آداب و سنن و اخلاق می پردازد.

دانلود کتاب « حلیة المتقین » علامه مجلسی (با فرمت HTML برای رایانه)


 دانلود کتاب موبایل « حلیة المتقین » علامه مجلسی (با فرمت جاوا)


دانلود کتاب موبایل « حلیة المتقین » علامه مجلسی ( با فرمت apk برای آندروید )اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود 6 کتاب تالیف شیخ بهایی

3ام اردیبهشت, 1392

بهاءالدین محمد بن‏ حسین عاملی معروف به شیخ بهائی دانشمند نامدار قرن دهم و یازدهم هجری است که در دانش‌های فلسفه، منطق، هیئت و ریاضیات تبحر داشت.

به پاس خدمات وی به علم ستاره‌شناسی، یونسکو سال ۲۰۰۹ را به نام او سال نجوم و شیخ بهایی نامگذاری کرد و امروز سوم اردیبهشت هم در تقویم ما ایرانی ها روز شیخ بهایی نام گرفته است. به همین مناسبت فایل حاوی چند کتاب از این دانشمند ایرانی را برای دانلود در اختیاران دوستان قرار می دهم.

 

کتاب های موجود در این مجموعه عبارت است از:
- جامع عباسی
- کشکول
- نان و حلوا
- نان و پنیر
- رباعیات شیخ بهایی
- شیرو شکر

دانلود - 19.2 مگابایت

 (لینک را کپی کرده و در برنامه دانلود منیجر کپی کنید پس از دانلود، به وسیله رمز فایل را باز و مطالعه کنید)

رمز فایل: www.p30download.com

اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود ترسناک ترین کتاب دهه شصت

1ام اردیبهشت, 1392

کتاب سیاحت غرب نوشته آیت الله سید محمد حسن نجفی معروف به آقا نجفی قوچانی درباره کیفیت عالم برزخ و سیر ارواح بعد از مرگ در ۱۳۱۲ ش نگارش یافته است و در۱۳۴۹ شمسی چاپ شده است که  به تبع لسان دین و اهل دل و حكمای الهی، از آن تعبیر به” غرب” كرده است.

 
به منظور دانلود کتاب سیاحت غرب، با فرمت HTML (وب) روی تصویر فوق کلیک کنید.
 
 


اشتراک گذاری این مطلب!

کتاب «دختر پیامبر» رونمایی شد

26ام فروردین, 1392

کتاب «دختر پیامبر» اثر آیت‌ ا… محمدعلی جاودان، استاد حوزه و دانشگاه، در دانشکده الهیات و معارف دانشگاه تهران رونمایی شد.

کتاب «دختر پیامبر» مروری بر زندگانی دخت پیامبر اعظم حضرت صدیقه طاهره(س) بعد از رحلت حضرت رسول اکرم(ص) است که در عین اختصار با نگاهی دقیق و تحقیقی در دو فصل خاکسپاری و مدفن، توسط آیت‌ ا… جاودان به نگارش درآمده است.

نگرش آیت ا… جاودان به زندگانی حضرت زهرا(س) برگرفته از روش تحلیلی و سلسله دروس علامه سید مرتضی عسگری در تاریخ اسلام است.

آیت ا… جاودان در مراسم رونمایی از کتاب خود، بر ضرورت بعثت انبیا تأکید کرد و گفت: انبیاء با کتاب آسمانی خود برای حل اختلاف میان مردم آمدند و یکی از مهم ترین اهداف بعثت انبیاء حل اختلافات است.

وی افزود: جامعه بشری نیازمند انبیاء است. پیامبران برای حل اختلافاتی که برای جامعه بشری پیش می آید، مبعوث شده اند. اختلاف یا بر اساس جهل و نادانی و یا بر اثر هوا و هوس به وجود می آید و وظیفه پیامبران حل اختلافات میان مردم است.

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه به گسترش سوادآموزی توسط پیامبر اشاره کرد و گفت: گسترش سوادآموزی یکی از مهم ترین اقدامات پیامبر برای ماندگاری قرآن بود. پیامبر برای ماندگاری قرآن خواندن و نوشتن را به مردم آموزش داد و برای این که قرآن از دسترس دشمنان در امان بماند، آیات و روایات قرآنی را به مردم تعلیم داد تا مردم بتوانند برمبنای قرآن و مفاهیم قرآنی زندگی کنند. 

منبع: مهرنیوز

اشتراک گذاری این مطلب!

 
فراخوان چی شد طلبه شدم