موضوع: "سطح سه"

بزرگداشت روز درختکاری وهفته منابع طبیعی

18ام اسفند, 1395

به گزارش معاونت فرهنگی ،به مناسبت فرا رسیدن هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، به اهتمام مسئولین و طلاب مرکز تخصصی حضرت فاطمه(س)، تعدادی نهال در حیاط مرکز تخصصی حضرت فاطمه (س)کاشته شد. ضمن اطلاع رسانی به طلاب در زمینه مذکورو اطلاع رسانی در فضای مجازی، احادیث مرتبط به پاداش کاشت درخت و نهال، جهت ترغیب طلاب به این امر، نیز تهیه گردید و به اطلاع طلاب رسانده شد.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری جشنواره ی غذا در این مرکز

18ام اسفند, 1395

به گزارش معاونت فرهنگی،مورخ95/12/16 روز دوشنبه، واحد فرهنگی مرکز تخصصی حضرت فاطمه(س) اقدام به برگزاری جشنواره غذا نمود و عواید حاصل از آن صرف امور خیریه(کمک به بازماندگان حادثه پلاسکو) شد. در این جشنواره که با همکاری و کمک طلاب برگزار گردید، طعامی که توسط طلاب تهیه شده بود در معرض فروش قرار گرفت و هزینه حاصل از آن نیز صرف امور خیریه و کمک به مستمندان قرار می گیرد.

اشتراک گذاری این مطلب!

سوالات و پاسخ مسابقه ایام فاطمیه

4ام اسفند, 1395

طلاب مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) می توانند سوالات و پاسخ های مسابقه ایام فاطمیه را در ادامه مطلب دریافت نمایند.

اشتراک گذاری این مطلب!

صفحات: 1· 2

برگزاری جلسه مدیریت ومعاونین آموزش سطوح2و3

4ام اسفند, 1395

به گزارش معاونت آموزش،اولین جلسه از سلسله جلسات هفتگی مدیر ومعاونین آموزش سطوح 2و3 مورخ روز سه شنبه 3/12/95در این مدرسه برگزار گردید

.در این جلسه که با هدف بهبود کارهای آموزشی مدرسه موضوعات زیر مطرح ومورد بررسی قرار گرفت:

-بحث بالابردن بهبود کیفیت وکمیت پذیرش در سال97-96در سطح 2و3و پذیرش داوطلبین بازپذیری

-همکاری معاونین آموزش با معاونین فرهنگی جهت ارتقاءکارها وبرنامه های فرهنگی وآموزشی

-برگزاری کلاس های آمادگی آزمون سطح3

-تشویق وترغیب طلاب جهت شرکت در سطح3

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری جلسه فرماندهان بسیج پایگاه خدیجه و مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرانی

1ام اسفند, 1395

به گزارش معاونت فرهنگی، سی بهمن ماه سال جاری جلسه ای باحضور فرمانده محترم پایگاه واعضای شورای مدرسه حضرت خدیجه(س)  وفرمانده محترم بسیج واعضای شورای مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س)در مرکز تخصصی تفسیر وعلوم قرآن حضرت فاطمه(س) برگزار گردید.

این برنامه با قرائت آیات کلام الله مجیدآغاز شد  وسپس سرکار خانم رئیسی (فرمانده محترم بسیج حضرت خدیجه(س))راجع به عملکرد برنامه یکساله بسیج،جذب نیرو ووظایف اعضای شورا سخنانی را ایراد فرمودند.

در ادامه نیز سرکارخانم جان نثاری(فرمانده بسیج مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س)) ودیگر اعضای شورا توضیحاتی در رابطه با عملکرد نیمسال ابتدایی سال تحصیلی،ارائه نمودند.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری دفاعیه پایان نامه مبانی قرآنی و روایی زیارت عاشورا

25ام بهمن, 1395

به گزارش معاونت پژوهش ،جلسه دفاع از تحقیق پایانی طلبه محترم خانم شهره صفری با موضوع : مبانی قرآنی و روایی زیارت عاشورا روز بیست و پنجم بهمن ماه سال جاری در این مدرسه برگزار گردید.

در این تحقیق به مبانی اخلاقی و عرفانی زیارت عاشورا پرداخته شده ودر قرآن و روایات بررسی شده است . در ضمن تحقیق ایشان با امتیاز عالی قبول گردید .

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری کلاس حدیث شناسی

25ام بهمن, 1395

کلاس حدیث شناسی در مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه (س) برگزار میشود. 

به گزارش معاونت آموزش،کلاس حدیث شناسی «  توسط سرکار خانم  دکتر ولایتی»   در روزهای چهارشنبه  ساعت 13-15 برگزار می گردد.

از علاقمندان به شرکت در دوره مذکور دعوت می شود  جهت ثبت نام تا روز سه شنبه 26/11/95 اقدام نمایند.

به شرکت کنندگان در پایان دوره گواهینامه  پایان دوره توسط مدرسه اعطا خواهد شد.

اشتراک گذاری این مطلب!

بر پایی کلاس اعراب گذاری(با محوریت کتاب مبادی العربیه)

25ام بهمن, 1395

 کلاس اعراب گذاری(با محوریت کتاب مبادی العربیه) برگزار میشود. 

به گزارش معاونت آموزش،کلاس اعراب گذاری در مرکز تخصصی  تفسیر و علوم قرانی حضرت فاطمه(س) در روزهای  چهارشنبه ساعت 8-10 برگزار می گردد .

طلاب محترم با توجه به محدودیت ظرفیت ثبت نام نسبت به ثبت نام تنها تا روز سه شنبه 26/11/95 اقدام  نمایید .

 

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری کارگاه تخصصی غدیر پژوهی در مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س)

24ام بهمن, 1395

مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) اقدام به برگزاری کارگاه تخصصی غدیر پژوهی نموده است.

به گزارش معاونت فرهنگی ، بیست و سوم بهمن سال جاری در سالروز شهادت صدیق کبری،از جناب حجت الاسلام و المسلمین  آقای شاه آبادی(که منطقه یک تهران، طی جلسه ای ایشان را معرفی کردند ) دعوت به عمل آمد.

ایشان به( عنوان موسس کارگاههای غدیر پژوهی) سخنانی را ایراد فرمودند و پس از ذکر فضایل حضرت زهرا(س) ، اقدام به معرفی ضرورت  کارگاه  مذکور نمودند.

آیت الله شاه آبادی عنوان نمودند که در زمان کنونی حربه وسلاح دشمن در جنگ نرم، ایجاد شبهات اعتقادی فراوانی است که متأسفانه بسیاری از افراد  قشر جوان را به خود درگیر کرده است وهدف این کارگاههای تخصصی، پرورش و تربیت مدرسان و مبلغانی است که نه تنها بتوانند به شبهات اعتقادی و القائات مخرب دشمنان، با دلایل منطقی و به شکل قانع کننده پاسخ دهند و به دفاع عالمانه  از حریم ولایت بپردازند، بلکه ضمن رعایت اصل مهم وحدت امت اسلامی و پایبندی به آن، قادر به طرح سوالات و پرسش هایی باشند که مخالفین و معاندین را وادار به پاسخگویی نمایند. در ادامه جلسه به معرفی این کارگاه پرداختند.

مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س) نیز با ثبت نام از طلاب متقاضی در این طرح، ان شاءالله در فرصت مقتضی و مناسب، این کارگاه را در مدرسه تشکیل می دهد.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

گزارش بازدید دانش آموزان از مرکز تخصصی تفسیر وعلوم قرآنی حضرت فاطمه(س)

21ام بهمن, 1395

به گزارش معاونت فرهنگی،در تاریخ 19/11/95 این مرکز با تدارک برنامه ویژه، تعدادی از دانش آموزان مقطع ششم ابتدایی و دوره دوم متوسطه را دعوت نمود،.

پس از برگزاری مراسم متنوع ازجمله مداحی، سرود و برنامه های دیگر، به معرفی کامل فعالیتهای مرکز پرداخت و نیز اقدام به معرفی و بازدید از مرکز انجام شد.

در ادامه دانش آموزان برای بازدید از مکان های مختلف این مرکز، توسط مسوولین فرهنگی این مجموعه و افراد دیگری از کادر، راهنمایی شدند و مکان هایی از قبیل کتابخانه، نمازخانه و کلاسها به آنها معرفی شد .

این امر در ترغیب این دانش آموزان بسیار موثر و مهم بود و از طرف آنان بسیار مورد استقبال و توجه قرار گرفت.

اشتراک گذاری این مطلب!

جلسه هم اندیشی طلاب با محوریت هویت صنفی طلاب

19ام بهمن, 1395

 به گزارش معاونت فرهنگی، این جلسه که  با همکاری طلاب عزیز تشکیل گردید ودر آن  به بحث و مناظره در رابطه با ویژگی ها و شرایط یک طلبه نمونه ، پرداخته شد. و از طلاب خواسته شد تا در جلسات بعدی در رابطه با مباحث زیر، تضارب آراء داشته باشند.

  - اخلاق فردی یک طلبه و مسأله تهذیب نفس

- روحیه انقلابی و شرکت در مباحث سیاسی

- حفظ حرمت و جایگاه علم و تلاش در این مسیر

- ارتباطات اجتماعی با مردم

- ارتباط در فضای مجازی با مردم

  از حضور استاد عزیز سرکار خانم فلاح به عنوان استاد ناظر بر این بحث استفاده شد. اولین جلسه در هجدهم بهمن ماه سال جاری انجام گردید. به حمدلله این جلسه بسیار مورد استقبال طلاب قرار گرفته است.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری جشن میلاد حضرت زینب (س)

17ام بهمن, 1395

فرارسیدن میلاد با سعادت عقیله بنی هاشم، حضرت زینب کبری(س) فرخنده باد.       

به گزارش معاونت فرهنگی، روز شنبه شانزدهم بهمن ماه  به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) مراسم جشنی در نمازخانه مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی سطح3 برگزار گردید.

پس از برگزاری مداحی به مناسبت این روز عزیز،  طلاب گرامی که در  زمینه پرستاری فعالیت داشته اند ، مورد تقدیر  قرار گرفتند و با اهدای جوایزی به ایشان، نام ویاد تمامی پرستاران عزیز کشورمان گرامی داشته شد.

اشتراک گذاری این مطلب!

کارگاه " ضرورت ارتقای فعالیتهای فرهنگی و سیاسی"

14ام بهمن, 1395

به گزارش معاونت فرهنگی،  در این کارگاه از حضور سرکار خانم ضامنی (فعال فرهنگی و سیاسی) استفاده گردید.

ایشان در رابطه با ضرورت فعالیتهای فرهنگی و سیاسی برای طلاب، مطالبی را ارائه فرمودند و متذکر شدند که فعالیتهای فرهنگی یکی از امور بسیار مهمی است که در کنار دروس حوزوی باید مورد اهتمام قرار گیرد .

و با یادآوری سخن رهبری در مورد اینکه فرهنگ مانند هوای تازه ای است که برای حیات بشر نیاز ضروری است، دوستان را تشویق به شرکت در فعالیتهای فرهنگی نمودند. در جلسات بعدی نیز سخنان مقام معظم رهبری در زمینه های گوناکون را مورد بررسی خواهند داد.

اولین جلسه کارگاه در سیزدهم بهمن ماه سال جاری انجام شد و ان شاءالله جلسات بعدی نیز ادامه دارد.

اشتراک گذاری این مطلب!

سلسه نشست با موضوع "مهدویت" با حضور سرکار خانم دکتر قاسمی

10ام بهمن, 1395

به گزارش معاونت فرهنگی ،مرکز تخصصی حضرت فاطمه(س) اقدام به برگزاری سلسله نشست با موضوع (مهدویت) با حضور سرکار خانم دکتر قاسمی نموده است.

محور مباحث به شرح زیر می باشد:

1. گروه صالحین یعنی امام مهدی(عج) و یاوران ایشان

2.هدایت به امر یعنی هدایت به امر قائم(عج)

3. اهل بیت(ع) اولوالامر هستند یعنی صاحبان آن امرند

4.” بایدهای رفتاری” در این مباحث. یعنی ما باید چه کنیم

اولین جلسه آن در نهم بهمن ماه سال جاری برگزار گردید و ان شاءلله در هفته های آتی نیز برگزار می شود.

اشتراک گذاری این مطلب!

دفاعیه پایان نامه نظریه معرفت از منظر آیت الله جوادی آملی در قم برگزار می شود

8ام بهمن, 1395

جلسه دفاعیه پایان نامه سرکار خانم معصومه محمدی با عنوان«نظریه معرفت از منظر آیت الله جوادی آملی» در مرکز مدیریت قم برگزار خواهد شد.

به گزارش معاونت پژوهش  مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه (س) تهران این پایان نامه با راهنمایی جناب آقای حسن معلمی ومشاوره جناب آقای مهدی حاجیان وداوری جناب آقای محمدجوادنوروزی در روز 17 بهمن ماه ساعت 10صبح داوری خواهد شد.

اشتراک گذاری این مطلب!

معرفی برگزیدگان ششمین جشنواره علامه حلی (ره)

7ام بهمن, 1395

خانم نفیسه مازوسازفارغ التحصیل رشته فلسفه، در بخش پایان نامه های ششمین جشنواره علامه حلی (ره) در سطح استانی رتبه اول را کسب نمود.

به گزارش معاونت پژوهش، همچنین  خانم ها معصومه عنقایی و مریم جلالی در چهاردهمین جشنواره بانوی کرامت در سطح استانی شایسته تقدیر شدند.

اشتراک گذاری این مطلب!

خواندن نماز قضا برای شهدای پلاسکو از طرف طلاب مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س)

7ام بهمن, 1395

خبر تلخ و دلخراش شهادت جمعی از آتش نشانان غیور کشورمان قلب  کشور اسلامی مان  را مالامال از اندوه نمود و امتی را داغدار نمود. شهامت و فداکاری آتش ‌نشانان دل را از تحسین و تمجید و نیز از نگرانی و اندوه، آکنده میسازد. نه آتش نشان، بهتراست بگوییم جانفشانانی که برای حفظ جان هموطنان ،بی باک و نترس به دل آتش زدند زیر آوار ساختمان پلاسکو ماندند اما اجازه ندادند  به هموطنانشان آسیبی برسد.

مرکز تخصصی تفسیر وعلوم قرآن حضرت فاطمه(س) نیز در کنار همه ی مردم شریف ایران و خانواده های این عزیزان خود را در این مصیبت عظیم شریک می داند و برای این عزیزان آرزوی مغفرت و عفو الهی ، خواستار است و وظیفه خود می داند تا گامی کوچک برای این عزیزان بر دارد. با قرائت دسته جمعی قرآن کریم و خواندن نماز قضا با همراهی طلاب برای این عزیزان، سهمی کوچک در این مصیبت بزرگ  را ایفا نمودیم.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری جلسه راهکارهای کاربردی کردن مباحث اخلاقی در کلاس درسی

6ام بهمن, 1395

در آستانه نیمسال دوم تحصیلی96-95 دومین جلسه اساتید سطح 3 با حضور مدیریت محترم و جمعی از اساتید این مرکز  چهارم بهمن ماه برگزار شد

به گزارش معاونت آموزش ،در این جلسه بحث و تبادل نظر پیرامون راهکارهای مناسب در جهت کاربردی کردن مباحث اخلاقی در کلاسهای درسی ،صورت گرفت.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری دفاعیه پایان نامه در مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه (س)

5ام بهمن, 1395

جلسه دفاع از تحقیق پایانی  سرکار خانم زهرا ابراهیمی  چهارم بهمن ماه برگزار شد.

به گزارش معاونت پژوهش مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه (س) تهران این پایان نامه با موضوع:راه های مقابله با نفوذ شیطان از منظر نهج البلاغه وصحیفه سجادیه با راهنمایی استاد سرکار خانم تسبیحی و داوری استاد سرکار خانم صائب نیا برگزار شد.

گفتنی است سرکار خانم ابراهیمی توانست با کسب نمره عالی جلسه دفاعیه را به پایان برساند.

اشتراک گذاری این مطلب!

" محوریت انتخابات و رسالت حوزویان" در بیان حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای منصوریان

28ام دی, 1395

جلسه حلقه صالحین بسیج با ” محوریت انتخابات و رسالت حوزویان” صبح روز دوشنبه 27 دی ماه درمرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه (س) تهران تشکیل شد.

به گزارش معاونت فرهنگی در این جلسه که با مشارکت اساتید سطح ۲ و سطح ۳ و اساتید کلاسهای آزاد در ساختمان سطح ۳ این مرکز برگزار شد با سخنرانی فرمانده محترم بسیج (سرکار خانم جان نثاری ) آغاز و در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای منصوریان فرمایشاتی با عنوان مسائل سیاسی روز و مسائلی که در آینده از جمله انتخابات ، با آن مواجه هستیم را متذکر شدند.

منصوریان در این جلسه تاکید کرد  از وظایف همگان و بالاخص حوزویان این است که دررابطه با مسائل سیاسی روز بسیار اهتمام داشته باشند و در این زمینه رسالت اساتید بسیار قابل توجه است که با روشنگری و نیز اقدام مناسب و به موقع، فضای سیاسی مناسبی را در جامعه ایجاد نمایند.

این جلسه با پرسش و پاسخ اساتید محترم در زمینه مسائل مطرح شده به اتمام  رسید و در پایان از حضارمحترم پذیرایی گردید.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

امتیاز عالی برای پایان نامه" قضا وقدر الهی وشرور از دیدگاه ابن سینا،ملاصدرا وعلامه طباطبایی"

26ام دی, 1395

به گزارش معاونت پژوهش ،جلسه دفاعیه پایان نامه سرکار خانم رضوان رحمتی پور ،طلبه رشته فلسفه اسلامی، باموضوع «قضا وقدر الهی وشرور از دیدگاه ابن سینا،ملاصدرا وعلامه طباطبایی» برگزار شد.

 

دفاعیه این پایان نامه که با راهنمایی حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر گرجیان، مشاوره جناب آقای دکتر حاجیان و داوری حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر نوروزی  مورخ روز سه شنب ه 14 دی ماه در ساعت ۱۲:۳۰در مرکز مدیریت استان قم برگزار شد.

 

در این جلسه طلبه خلاصه ای  کوتاه از پایان نامه خود مبنی بر قضا وقدر الهی وشرور از دیدگاه ابن سینا،ملاصدرا وعلامه طباطبایی ارائه کرد.

در ادامه هیئت داوران نظرات خود را ارئه دادند و جلسه با اعلام امتیاز عالی به طلبه ،پایان یافت.

اشتراک گذاری این مطلب!

کارگاه ارتقای پژوهشی اساتید با حضور استاد نعمتی برگزار شد

22ام دی, 1395

کارگاه ارتقای پژوهشی اساتید بیستم دی ماه با دعوت از استاد محترم جناب آقای نعمتی و حضور همۀ اساتید حوزۀ مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه سلام الله علیها برگزار شد. این کارگاه در دو بخش کلی تعریف شد؛ ابتدا یک مرور اجمالی بر کلیات بحث پژوهش انجام شد که شامل موارد زیر بود:

1ـ انواع تحقیقات و معرفی روند اجرایی آن

2ـ فرآیند انجام یک تحقیق (تحقیق پایانی، پایان‏نامه و مقاله)

3ـ نیازمندی‏های نرم‏افزاری

4ـ روش تدوین

5ـ قواعد و آیین نگارش، نکات ویرایشی، روش نویسندگی

6ـ روش استفاده از نرم‏افزارهای تحقیقاتی

7ـ روش جستجو در فضای وب

8ـ روش شناسایی منابع تحقیق

9ـ روش کار روی آیات قرآن و احادیث

10ـ روش استفاده از کتب لغت عربی (منابع کهن و جدید)

11ـ برخی قواعد پژوهشی

بخش دوم کارگاه، به ساختار یک مقالۀ علمی ـ پژوهشی و روش استخراج مقاله از عنوان پایان‏نامه‏ها اختصاص یافت که به صورت کاربردی برخی عناوین پایان‏نامه‏ها با مشارکت شرکت‏کنندگان مورد بررسی قرار گرفت و ضوابط و قواعد مربوطه مورد بحث قرار گفت.

در پایان نیز قرار شد همۀ اساتید به عنوان پیش‏قراولان عرصۀ پژوهشی، فصلی یک مقالۀ علمی ـ پژوهشی ارائه کنند.

اشتراک گذاری این مطلب!

زمان برگزاری کارگاه ارتقای پژوهشی اساتید سطح 2و3 اعلام شد

19ام دی, 1395

به گزارش معاونت پژوهش مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرانی حضرت فاطمه (س) تهران ،کارگاه ارتقای پژوهشی اساتید سطح دو و سه در روز دوشنبه بیستم دی ماه برگزار میشود.

 

بنابر این گزارش کارگاه ارتقای پژوهشی اساتید سطح دو و سه ازساعت۸الی۱۲ با حضور استاد محترم جناب آقای محمد نعمتی دایر خواهد بود.

 

گفتنی است به اساتید محترم شرکت کننده در این کارگاه گواهی پایان دوره اهدا میگردد.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

حضور استاد نعمتی در جلسات مشاوره علمی پایان نامه

18ام دی, 1395

به گزارش معاونت پژوهش مرکز تخصصی تفسیر وعلوم قرآن حضرت فاطمه(س)،جلسات مشاوره علمی پایان نامه، با حضور طلاب در حال تدوین پایان نامه،در تاریخ های سی آذرماه و ششم دی ماه برگزار شد.

 

گفتنی است طلاب در این جلسات از  حضور  و راهنمایی جناب آقای استاد نعمتی استفاده کردند.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری جلسه دفاعیه طلبه سطح سه در مرکز مدیریت قم

12ام دی, 1395

جلسه دفاعیه سرکار خانم رضوان رحمتی پور ،طلبه رشته فلسفه اسلامی، باموضوع «قضا وقدر الهی وشرور از دیدگاه ابن سینا، ملاصدرا و علامه طباطبایی»مورخ روز سه شنبه14/10/95راس ساعت ۱۲:۳۰در مرکز مدیریت استان قم برگزار خواهد شد.

 

لازم به ذکر است این پایان نامه با راهنمایی حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر گرجیان،مشاوره جناب آقای دکتر حاجیان وداوری جناب آقای دکتر نوروزی  همراه خواهد بود.

اشتراک گذاری این مطلب!

کارگاه تخصصی شیوه فیش برداری و خلاصه نویسی برگزار شد

5ام دی, 1395

به همت سرکار خانم تسبیحی از اساتید مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرانی حضرت فاطمه (س)کارگاه تخصصی شیوه فیش برداری و خلاصه نویسی در 3 جلسه (ویژه طلاب پایه سوم پاره وقت و چهارم تمام وقت) برگزار شد.

در این کلاسها، که با آموزش استاد تسبیحی برگزار می شد، مطالبی در زمینه فیش برداری و خلاصه نویسی بیان شد.

سر فصل آموزش در این کلاس ها به قرار زیر بوده است:

 

الف) فیش برداری: واژه ای فرانسوی است به معنای برگه در زبان فارسی، که همان برگه های یک شکل و یک اندازه است که چکیده مطالعات تحقیقاتی در آن یادداشت می شود.

ب) مشخصات فیش: نوع کاغذ، سایز و شکل فیش ها .

ج) فیش و اهمیت فیش برداری: قلم نگارش، رشد سریع دانش، تأثیر متقابل این دو پدیده بر یکدیگر، عدم اطمینان به حافظه برای نگهداری و بازیابی معلومات، تأثیر بسزایی که نوشتن در یادگیری دارد.

د) ابزارها: برگه، قلم، وسیله غلط گیری، برگه دان یا فیشیه،

ه) انواع فیش برداری: علامت گذاری یا خط کشی در متن کتاب و …، خلاصه نویسی در آستر بدرقه کتاب، یادداشت نویسی های پراکنده، ثبت در دفاتر، نوشتن مطالب روی برگه ها یا کارتهای یک شکل و …

و) شکل های فیش برداری: نقل مستقیم، ترجمه، تلخیص، خلاصه ترجمه، یادداشت شخصی .

ز) انواع مطالب یادداشت برداری: آیات، روایات، اصول منطقی، قوانین علمی و تجربی، ضرب المثل ها و …

ح) اصول و نکات فیش برداری: خلاصه نویسی مطالب مفصل، پشت نویسی نمی شود، رعایت آیین نگارش، همراه داشتن همیشگی تعدادی فیش، عدم استفاده از مداد و ….

ط) مراحل فیش برداری: موضوع نویسی، کد گذاری، شماره گذاری فیش ها و استفاده از کدهای مرکز و همراه، ذکر ماخذ، ذکر شکل برداری مستقیم – ترجمه و …

 

پس از پایان دوره آموزش فیش برداری، مسابقه فیش نویسی برگزار گردید و به بهترین طلبه ای که فیش کامل و بدون اشکال نوشته بودند، در روز چهارشنبه مورخ 24/09/1395 ، در مراسم ویژه هفته پژوهش، جایزه ای اهداء گردید.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری مولودی خوانی بمناسبت میلاد پیامبر (ص)

29ام آذر, 1395

 

بمناسبت میلاد باسعادت پیامبرمهربانی ها حضرت محمد مصطفی(ص)و امام جعفر صادق(ع)مراسم جشنی همراه بامولودی خوانی وپذیرایی از طلاب در مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه (س) تهران برگزار گردید.

اشتراک گذاری این مطلب!

اطلاعیه جلسه دفاعیه پایان نامه سطح سه + اصلاحیه

29ام آذر, 1395

جلسه دفاعیه سرکار خانم رضوان رحمتی پور ،طلبه رشته فلسفه اسلامی، باموضوع«قضا وقدر الهی وشرور از دیدگاه ابن سینا،ملاصدرا وعلامه طباطبایی» روز سه شنبه سی ام آذر ماه راس ساعت دوازده و سی دقیقه در مرکز مدیریت استان قم برگزار خواهد شد.
لازم به ذکر است این پایان نامه با راهنمایی حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر گرجیان،مشاوره جناب آقای دکتر حاجیان وداوری جناب آقای دکتر نوروزی  همراه خواهد

اصلاحیه: به اطلاع می رساند جلسه دفاعیه پایان نامه سرکارخانم رضوان رحمتی پور بدلیل کسالت استاد راهنما جناب آقای گرجیان روز سه شنبه سی ام آذر ماه برگزار نخواهد شد.

زمان برگزاری این جلسه طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.

. ا

 

اشتراک گذاری این مطلب!

عوامل کمرنگی پژوهش در حوزه های علمیه

24ام آذر, 1395


انسان هیچگاه بی نیاز از کنکاش و پژوهش نبوده انسان در بدو پیدایش زندگی خود با کنکاش پژوهش به فراخور زمان و مکان عصر خود آغاز نموده و از این روند تا به امروز ادامه داشته است؛ بدون شک دستاوردهای زندگی امروزه نتیجه این مطالعات و پژوهش هاست.

با تفحص در احوال گذشته گان می بینیم که علمای قدیم، با توجه به میزان عمر گرانبهایشان، تألیفات زیادی داشتند. مانند علامه مجلسی که با توجه به عمر گرانقدر ایشان که تنها 73 سال گذرانده بودند، برای ایشان 160 کتاب مختلف تألیف کرده بودند. شیخ طوسی بیش از 50 اثر برای او برشمردند و برای شیخ صدوق بیش از 250 اثر علمی را بر شمرده اند.

از ویژگی های بارز زیستن در عصر حاضر که عصر ارتباطات و اطلاعات است می توان به رشد و تحول روز افزون علوم و فناوری اشاره کرد . در این دوره موموفقیت به برخورداری از آخرین دانش و توانایی به یک شیوه ابداعی و مؤثر بستگی دارد و این مسئله خود به مزیت رقابتی بین جوامع مبدل شده است که لازمه آن خلاقیت و نوآوری و ابداع و ایده پروری و شایسته سالاری ، ژرف فهمی افرادی است که در چنین محیطی دست به تلاش و رقابت می زند .

در این زمینه به عواملی که باعث شده است پژوهش کمرنگ و حتی بیرنگ شود اشاره شدف از جمله:
1- عدم ترغیب و تشویق طلاب به مطالعه و تحقیق در نظام آموزشی
2- معلوم و مشخص نبودن هدف طلبه از طلبگی
3- عوامل فرهنگی : نهادینه نشدن فرهنگ پژوهش استمرار فرهنگ آموزش محوری به جای پژوهش محوری و اهمیت ندادن به پژوهشهای طلاب در نظام آموزشی
4- موظف نبودن مدرسان برای انجام کارهای تحقیقاتی
5- عوامـل فردی : اشتغالات فکـری مختلف بـرای امرار معاش و آشنایی کم با روشهـای تحقیق و آشنایی کم طلاب با شیـوه های بهره گیری از اینترنت رایانه و منابع پژوهشی نداشتن فرصت کافی برای پژوهش
6- برگزار نشدن کارگاههای روش شناسی تحقیق
7- عدم تشویق پژوهشگران در حوزه و انگیزه دادن به طلاب برای پژوهش

هنگام دفاعیه : استاد های داور از یک روش استفاده نمی کنند در نتیجه هر داوری سلیقه ای رفتار می کند و بعضی ها با کم دادن نمره در مقابل تلاشی که طلبه کرده است باعث اینکه انگیزه را از دست بدهد (در اصل تمام این موارد اشاره به رقابت غیر صحیح دارد.)

*شنیده شده از سرکار خانم موسوی (استاد حوزه ) در 20/9/1395 در کارگاه شکوفایی خلاقیت ها و ارتقای قابلیتهای علمی

اشتراک گذاری این مطلب!

بخشی از فعالیت های پژوهشی مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه (س) در آذر ماه

23ام آذر, 1395

20 آذر 95 : بازدید از کتابخانه تخصصی این مرکز توسط طلاب رشته فلسفه با حضور استاد ارجمند سرکار خانم کهندانی

20و21 آذرماه -برگزاری مسابقه «بیانات مقام معظم رهبری(حفظه الله)در مورد پژوهش»

-بازدید از کتابخانه تخصصی این مرکز توسط طلاب رشته تفسیر وعلوم قرآن با حضور استاد ارجمند سرکار خانم فلاح

20تا24آذرماه: نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وپایان نامه ها در واحد پژوهش این مرکز

20تا24آذرماه: نمایشگاه مجموعه نرم افزارهای نور با60% تخفیف

22 آذر: نشست تخصصی آسیب شناسی پژوهشی با حضور استاد محترم سرکارخانم فلاح بصورت مشترک برای طلاب سطح2 و 3 ( علاقمند می توانند برای دریافت فایل پاورپوینت این نشست به وبلاگ مدرسه به آدرس www.h-fateme- tehran.womenhc.ir مراجعه فرمایند.)

23 آذر: کارگاه طرح نامه نویسی ونشست تخصصی بیان موضوعات کاربردی وتخصصی رشته علوم قرآن توسط استاد بزرگوار جناب آقای نعمتی(پژوهشگربرتر در حوزه علوم قرآن)

24 آذر اردوی تجلیل ازبرترین های پژوهشی مورخ

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری نشست تخصصی علمی پژوهشی با حضور طلاب سطح دو و سه

22ام آذر, 1395

در هفته پژوهش، معاونت پژوهش مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) امروز دوشنبه  22/09/1395 نشست تخصصی علمی پژوهشی با حضور طلاب سطح دو و سه این مدرسه و تعدادی از کادر و اساتید، با حضور سرکار خانم دکتر فلاح با عنوان آسیب شناسی پژوهشی؛ موانع و راهکارها برگزار شد.
در این جلسه آسیب های پژوهشی به دو گروه آسیب های شخصی و اخلاقی و روانی تقسیم بندی شد.
آسیب های شخصی :
1- موضوع محور بودن به جای مسئله محور بودن
2- عدم مطالعه و نداشتن آگاهی کافی
3- کم توجهی به نیازسنجی در انتخاب موضوع
4- عدم توجه به ویرایش آثار (جابه جایی کلمات، جمله ها، علامات نگارشی و … )
5- فرد گرایی و فقدان کارگروهی در پژوهش ها
6- نداشتن اطلاعات در امور رایانه ای
آسیب های اخلاقی و روانی:
1- ترس از نوشتن
2- تمرکز کافی بر موضوع ندارند.
3- مشکلات خانوادگی
4- ترس از ابراز عقیده و نظریه پردازی
5- تعصب های بی مورد و بی مطالعه
مطالب فوق بسط و گسترش داده شد و در ادامه با پاسخگویی به سئوالات طلاب به پایان رسید.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری اولین دوره از سلسله کارگاه های پاسخ به شبهات کلامی

21ام آذر, 1395

 

به گزارش معاونت آموزش،اولین دوره از سلسله کارگاه های پاسخ به شبهات کلامی با موضوع «وحی وتجربه دینی » در مرکزتخصصی تفسیر وعلوم قرآنی حضرت فاطمه(س) برگزار شد.

این کارگاه با حضور سرکارخانم دکتر سمیه قاسمی نراقی در روز یکشنبه 95/9/21از ساعت 12-8:30 به کار خود ادامه داد.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

حضور کادر آموزشی مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه (س) در همایش وقف

19ام آذر, 1395

به مناسبت فرارسیدن هفته وقف همایشی در سالن مهر اداره اوقاف برگزار گردید.

در این همایش کارشناسان سازمان اوقاف به همراه  مدیریت مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه (س) تهران و گروهی از اساتید وطلاب سطح2 و 3 این مدرسه  حضور داشتند.

در این همایش مباحثی از قبیل وقف های مختلفی که می توان انجام داد واین که وقف از چه زمانی در جامعه رواج پیدا کرده و راهکارهای مختلف برای رواج این سنت حسنه در جامعه بحث و تبادل نظر شد.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری مراسم عزاداری امام حسن عسگری (ع)

17ام آذر, 1395

بمناسبت شهادت امام حسن عسکری(ع)ویژه برنامه ای در  مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه (س) تهران برگزار گردید.

این مراسم که با مرثیه خوانی سرکار خانم صادقی همراه بود،با پذیرایی ازعزادارن پایان یافت.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری کلاس اعراب گذاری ویژه طلاب سطح 3

17ام آذر, 1395

 

به گزارش واحدفرهنگی، کلاس اعراب گذاری توسط استاد محترم سرکارخانم زمانی روز های دوشنبه راس ساعت 12:30-14در این مرکز در حال برگزاری است.

این کلاس مخصوص طلاب سطح 3 می باشد.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری کارگاه پاسخ به شبهات کلامی در مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه (س)

17ام آذر, 1395

به گزارش معاونت آموزش،اولین دوره از سلسله کارگاه های پاسخ به شبهات کلامی با موضوع وحی وتجربه دینی در مرکزتخصصی تفسیر وعلوم قرآنی حضرت فاطمه(س) با حضور سرکارخانم دکتر سمیه قاسمی نراقی در روز یکشنبه 21/9/95 از ساعت 12-8:30در این مرکز برگزار خواهد شد.

علاقمندان جهت شرکت در این دوره کارگاه یک روزه تا روز شنبه مورخ20/9/95اسامی خود را به واحد آموزش سطح 3 اعلام نمایند.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری مسابقات علمی سطح سه

14ام آذر, 1395

به گزارش معاونت آموزش، هشتمین دوره مسابقات علمی در مقطع سطح3 در گرایش تفسیر وعلوم قرآنی برای طلاب ورودی سال 1393 به قبل درحال برگزاری است .

این مسابقات در سه مرحله مدرسه ای،استانی وکشوری برگزار می شود که مرحله مدرسه ای به صورت متمرکز بین همه مدارس علمیه در تاریخ 13آذر ماه برگزار گردید.

اشتراک گذاری این مطلب!

​سلسله مباحث اعتقادی در مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س)

4ام آذر, 1395

روز چهار شنبه مورخ 3/9/95 به همت واحد فرهنگی نشست تخصصی سلسله مباحث اعتقادی با ریز موضوع اهمیت و ترویج حجاب در جامعه برگزار گردید.

در این نشست سرکار خانم رزمی به تبیین حجاب درمانی در سطح جامعه پرداخت.

وی در این جلسه به چگونگی ترویج حجاب در بین کودکان و نوجوانان اشاره کرد و چگونگی آن را تبیین نمود.

خانم رزمی مقید بودن والدین و بزرگتر ها را به حجاب از اهم موارد تاثیر گزار حجاب دانست و معاشرت با خانواده های متدین و شرکت در محافل مذهبی ، بالا بردن اعتماد بنفس در کودکان و آشنا نمودن کودکان با اثرات مثبت حجاب و اثرات منفی بی حجابی و همچنین مطالعه در مسیر تاریخی بحث حجاب و مرور زندگی زنان محجبه را از راهکار های مهم ترویج حجاب دانست.

اشتراک گذاری این مطلب!

​نشست تخصصی بسیج در مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س)

4ام آذر, 1395

به همت واحد فرهنگی ،روز چهار شنبه مورخ 3/9/95 نشست تخصصی ویژه ی طلاب بسیجی دراین مدرسه برگزار گردید.

در این نشست از سرکار خانم رئیسی فرمانده حوزه حضرت خدیجه(س) بسیج طلاب دعوت بعمل آمد. بسیجیان این مدر سه در این نشست بار دیگر با رهبر انقلاب تجدید میثاق نموده و اعلام آمادگی نمودند.

خانم رئیسی ضمن تبریک این هفته بیان داشت: ” تقریبا از سال 80 بسیج طلاب شروع به کار کرد، مهمترین وظیفه ی بسیجی، خصوصا طلابه بسیجی و اولین پیام او این است که دین از سیاست جدا نیست و طلبه ها علاوه بر آموزش های علمی ، در موضوعات سیاسی هم باید جدیت داشته باشند ، ما وظیفه داریم در برابر لغزش های دیگران بی تفاوت نباشیم.”

وی افزود:” در جایگاه ارزش و مقام بسیجی همین بس که امام راحل(رض) میفرمایند:از خدا می خواهم مرا با بسیجیان محشور کند.”

وی در انتها گفت: ” ما طلبه ها سرباز امام زمان (عج) هستیم ، باید از نظر علمی- عقیدتی – معنوی خود را قوی کنیم و برای پیشبرد اهداف اسلام و انقلاب اسلامی فعالیت کنیم.”

در پایان خانم فاطمی نژاد ،بسیجی فرهنگی پایگاه حضرت فاطمه (س) به رسم ادب با اهدای هدیه ای از زحمات بی دریغ سرکار خانم رئیسی فرمانده حوزه حضرت خدیجه (س) بسیج طلاب تجلیل نمود.

همچنین در این روز از نیروز انسانی این پایگاه خانم صفری نیز به پاس زحمات ایشان قدر دانی گردید.

اشتراک گذاری این مطلب!

دانلود فایل پاورپوینت بررسی تطبیقی آیات نکاح در تفاسیر فریقین

26ام آبان, 1395

فایل پاورپوینت بررسی تطبیقی آیات نکاح در تفاسیر فریقی را که به همت سرکار خانم اردستانی تهیه و تنظیم شده است را می توانید از اینجا دانلود کنید.

این فایل شامل مباحث زیر می باشد.

فصل- مشروعیت نکاح و اقسام آن در آیات قرآن کریم

- گفتار اول: مشروعیت نکاح
اتفاق كلي در مشروعيت نكاح و تعدد زوجات

- گفتار دوم: اقسام نکاح
اتفاق در مشروعيت نكاح دائم و نكاح با كنيز و اختلاف در نكاح منقطع

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری دفاعیه پایان نامه سطح سه معناداری تمثیلات قرانی

10ام مهر, 1395

جلسه دفاعیه پایان نامه سرکارخانم سیمین هنربخش طلبه سطح۳رشته تفسیرعلوم قرآنی باموضوع"معناداری تمثیلات قرآن” برگزار شد.

این پایان نامه با راهنمایی جناب آقای قائمی نیا و داوری جناب آقای غضنفری در روز جمعه مورخ۹۵/۷/۹در مرکز تخصصی تفسیر علوم قرآنی حضرت فاطمه(س)برگزار گردید.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری دفاعیه پایان نامه سطح 3 + دریافت پاورپوینت

27ام خرداد, 1395

دفاعیه پایان نامه سطح 3 سرکار خانم سارا ضامنی از طلاب گرایش تفسیر وعلوم قرآنی مرکز تخصصی تفسیر وعلوم قرآنی حضرت فاطمه(س) مورخ 25 اردیبهشت ماه  95 ساعت 11 صبح در  این مرکز برگزارشد .

این کار با راهنمایی استاد حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد طاهر اخلاقی و مشاوره ی سرکار خانم دکتر طباطبایی با موضوع  مقایسه تطبیقی انفاق و ربا در قرآن کریم انجام شده وداوری آن را جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحی برعهده داشتند. مطالب پیرامون چند سرفصل مهم از جمله ربا وپیامدهای آن در قرآن  کریم ،انفاق و آثار آن در قرآن ومقایسه انفاق و ربا در حوزه اقتصاد با رویکرد قرآن کریم جمع آوری شده بود.

از نکات مفیدی که در این جلسه دفاعیه مطرح شد، توضیحات استاد داور در رابطه با نحوه ی نگارش چکیده و نتیجه گیری بود که تاکید داشتند زبان چکیده باید به زبان ناظر و سوم شخص باشد ومطالب باید ناظر به سوالات اصلی وفرعی و فرضیه ها باشد و قلم پیشینه در چکیده نیز باید انتقادی باشد.

بنابر اذعان استاد داور از امتیازات این پایان نامه، انسجام و تقسیم بندی خوب فصول ، کم غلط بودن کار و حروف چینی مناسب ، ارجاعات صحیح و منابع خوب این پایان نامه محسوب می شد. در پایان جلسه دفاعیه  این پایان نامه امتیاز 19.83 را  به خود اختصاص داد. فایل پاور پوینت پایان نامه در وبلاگ مرکز تخصصی  حضرت فاطمه س بار گذاری شده است. که می توانید از اینجا دریافت کنید.

اشتراک گذاری این مطلب!

گزارش دفاعیه پایان نامه سطح 3

9ام خرداد, 1395

 

دفاعیه پایان نامه سطح 3 سرکار خانم شیرین حسین آبادی از طلاب غیر حضوری گرایش تفسیر مرکز تخصصی تفسیر وعلوم قرآنی حضرت فاطمه(س) مورخ17 بهمن ماه ساعت 14:30 بعد ازظهر در مرکز تخصصی حضرت فاطمه(س) برگزارشد .

این کار با راهنمایی استاد حجت الاسلام والمسلمین اقای دکتر علی غضنفری با موضوع  بررسی ونقد آرای تربیتی ابن خلدون ازمنظر قرآن وروایات انجام شده وداوری آن را جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر اخلاقی برعهده داشتند. ساختار پایان نامه به 6 فصل تقسیم شده واهم مطالب پیرامون برخی وجوه افتراق واشتراک  نظریات تربیتی ابن خلدون و عوامل ، اصول وروش های تربیتی اسلام اشاره دارد.

من جمله  اشکالات استادداورکه می توان از ان یاد کرد: فهم ناصواب از موضوع ودر نتیجه ارایه محتوای نادرست از موضوع، عدم نگرش انتقادی به محتواو همچنین عام بودن عنوان از محتواو…

در پایان جلسه این پایان نامه در صورت اصلاحات  امتیاز 25/19 ود رصورت عدم اصلاحات نمره 25/17را به خود اختصاص داد.
فایل پی دی اف  پایان نامه در وبلاگ مرکز تخصصی بار گذاری شده است. و می توانید از اینجا دریافت کنید.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

گزارش دفاعیه پایان نامه سطح 3

30ام دی, 1394

 دفاعیه پایان نامه سطح 3 سرکار خانم نفسیه مازوساز از طلاب گرایش فلسفه اسلامی مرکز تخصصی تفسیر وعلوم قرآنی حضرت فاطمه(س) مورخ 28 دیماه ساعت 8 صبح در مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران تهران برگزارشد .

این کار با راهنمایی استاد حجت الاسلام والمسلمین امامی نیا و مشاوره ی جناب آقای دکتر حاجیان با موضوع  علم پیشین الهی و مساله جبر و اختیار با تاکید برآرای قاضی عبدالجبار، غزالی و ملاصدرا انجام شده وداوری آن را جناب حجت الاسلام والمسلمین استاد روحی برعهده داشتند.

مطالب پیرامون سه مبحث مهم علم پیشین الهی ، جبر و اختیارو رابطه این دو مطلب با یکدیگر با تاکید بر آرای قاضی عبدالجبار، غزالی و ملاصدرا جمع آوری شده بود. از نکات مفیدی که در این جلسه دفاعیه مطرح شد، توضیحات استاد داور در رابطه با نحوه ی نگارش چکیده و نتیجه گیری بود که تاکید داشتند مطالب باید ناظر به سوالات اصلی وفرعی و فرضیه ها باشد و قلم پیشینه در چکیده نیز باید انتقادی باشد.

بنابر اذعان استاد داور این پایان نامه از معدود کارهایی بود که به دلیل تطبیقی بودن قابلیت ارایه در سطح دکترا را داشته و در مقطع ارشد بسیار کم نقص ارایه شده بود. در پایان جلسه این پایان نامه با توافق هر 3 استاد امتیاز 20 را به خود اختصاص داد.

فایل پاور پوینت پایان نامه در وبلاگ مرکز تخصصی بار گذاری شده است. که می توانید از اینجا دریافت کنید

اشتراک گذاری این مطلب!

فردا،حوزه های علمیه سراسر کشور تعطیل شد

12ام دی, 1394

 

حوزه های علمیه سراسر کشور در پی شهادت شیخ نمر فردا تعطیل است.

گفتنی است طلاب مدرسه علمیه حصرت فاطمه (س) تهران نیز فردا تعطیل بوده و امتحانات تمام پایه ها لغو شده است.

اشتراک گذاری این مطلب!

مدارس علمیه تهران به علت الودگی هوا تعطیل نشد

28ام آذر, 1394

طلاب مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) تهران، توجه داشته باشند تا هم اکنون هیچ خبری مبنی بر تعطیلی مدارس علمیه تهران به علت الودگی هوا از طرف مرکز مدیریت حوزه های علمیه تهران منتشر نشده است.

بنابر این فردا یکشنبه 29 آذر ماه کلاس های درس دایر خواهد بود.

در صورت صدور اطلاعیه جدیدی از سوی مرکز مدیریت مبنی بر تعطیلی مدارس، از طریق پیامک و یا این وبلاگ به اطلاع طلاب مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) تهران خواهد رسید.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری دفاعیه پایان نامه های سطح3 تفاوت لحن در قصص قرآن و بررسی علل آن

29ام مهر, 1394

دفاعیه پایان نامه های سطح3 مرکز تخصصی علوم قرآن وتفسیر حضرت فاطمه (س)با عنوان ( تفاوت لحن در قصص قرآن و بررسی علل آن) در روز سه شنبه مورخ 28/7/94 در مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران منطقه یک برگزار شد.

محقق این پایان نامه، خانم مریم جلالی ورنام خواستی ، گرایش تفسیر علوم قرآن با راهنمایی جناب آقای دکتر علی رضا قائمی نیا و مشاوره ی آقای دکتر حسام الدین خلعتبری و داوری استاد محترم جناب آقای دکتر سید ابراهیم حسینی بود.

پابان نامه در3 بخش کلیات ومفاهیم، قصه های قرآنی که خود شامل 6 فصل می باشد و لحن در قصص تدوین شده بود.

از امتیازات ویژه این پایان نامه ، موضوع نو و جذابی بود که به کفته استاد راهنما تاکنون هیچ نویسنده فارسی زبانی روی آن کار نکرده است و در میان نویسندگان عرب زبان نیز تنها از اهل سنت به این موضوع پرداخته اند، و تاکید کردند که حتما برای انتشار در مقاله ارسال شود.

پایان نامه مذکور امتیاز 20 را به خود اختصاص داد.

فایل پاورپوینت این پایان نامه را می توانید از اینجا دریافت کنید.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

راه اندازی کلاس های مجازی با ارائه مدرک

19ام مهر, 1394

مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه (س)  با همکاری نهاد رهبری به منظور ارائه آموزشهای فراگیرفرهنگی و سیاسی  و به جهت سهولت دسترسی طلاب - دانشجویان و علاقمندان سراسر کشور به موضوعات و معارف دینی اقدام به راه اندازی مرکز یادگیری الکترونیکی نموده است.

این کلاس ها شامل :

*دوره مدیریت روابط خانواده (*)

*دوره روش تحلیل سیاسی

*دوره گفتارهایی پیرامون ولایت فقیه

*دوره مطالعات امریکا شناسی

* دوره آشنایی با  شبکه های اجتماعی

*دوره تجوید (*)

*دوره مقاله نویسی (*)

 

زمان ثبت نام : 20 تا 27 مهرماه

ثبت نام و صدور مدرک  به صورت آنلاین خواهد بود

زمان تحویل گواهی پایان دوره: 15 آذرماه

گفتنی است گذراندان دوره های ستاره دار برای طلاب این مدرسه اجباری است

تبصره: آن دسته از طلابی که دوره تجوید را گذرانده اند  با ارائه مدرک به معاونت فرهنگی مدرسه نیاز به گذراندن مجدد این دوره ندارند.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری مراسم افتتاح سال تحصیلی جدید حوزه علمیه حضرت فاطم ه (س)تهران

17ام مهر, 1394

مراسم افتتاح سال تحصیلی جدید حوزه علمیه حضرت فاطمه در تهران برگزار شد.

خبرگزاری رسا ـ مراسم افتتاح سال تحصیلی جدید حوزه علمیه خواهران حضرت فاطمه(س) تهران با حضور اساتید و طلاب این حوزه علمیه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه علمیه خواهران حضرت فاطمه(س) با حضور اساتید و طلاب امروز برگزار شد.

سخنران این مراسم خانم طاهره جان‌نثاری، مدیر حوزه علمیه فاطمه(س) در دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: خداوند انسان را در دو بعد جسمی و روحی خلق کرده است.

وی افزود: رسالت انبیاء الهی سلامت و ترمیم روح انسان‌ها بود تا مردم دچار امراضی از قبیل کبر، حسادت و کینه نشوند زمانی که روح انسان ترمیم شود به سلامت جسم منتهی می‌شود.

مدیر حوزه علمیه حضرت فاطمه(س) تصریح کرد: سلامت روح مهم‌تر از سلامت جسم بوده زیرا افراد جنایتکاری از قبیل صدام از نظر جسمانی سالم ولی از نظر روحی به شدت بیمار بودند.

جان نثاری بیان داشت: امروز طلاب باید اهل تفقه در دین و انزار در جامعه باشند و در انجام تکالیف خود همچون درس خواندن، امربه معروف و نهی از منکر و اخلاص در عبادت در حد توان خود کوشا و موثر باشند.

وی با اشاره به کسب علم طلاب و ادای حق آن علم، بیان داشت:اگر طلاب در کسب علم تلاش کرده و حق آن علم را درست و کامل ادا کنند این علم برای آنان عبادت محسوب می‌شود.

مدیر حوزه علمیه حضرت فاطمه(س) با اشاره به حدیثی از امام سجاد(ع) در مکارم الاخلاق، گفت: امام سجاد(ع) در مکارم الاخلاق از خداوند طلب کرد که خدایا مرا به کسالت در عبادت مبطلا نکن، و برای طلاب زمانی که درس خواندن و کارهایی که انجام می‌دهند اگر عبادت باشد نشاط آور و به دور از کسالت می‌شود.

جان نثاری افزود: انسان مومن با نشاط است چرا که غم او در نهان و شادی او بر چهره آشکار می‌شود و این نشانه معرفت او به خداست و در عبادت نیز اعتدال دارد یعنی هر کاری را در زمان خودش انجام می‌دهد.

وی با اشاره به بیان رهبرمعظم انقلاب در زمینه خدمت در جامعه، ابراز داشت: رفتن به سمت هدف‌های انقلابی و اسلامی بدون درس خواندن نمی‌شود این خدمات را انجام داد، و امروز تا طلاب مقاطع خوبی را طی نکنند نمی‌توانیم در جامعه تاثیرگزار باشند اگر امام(ره) به درجه اجتهاد نمی‌رسیدند نمی‌توانستند برجامعه اسلامی تاثیرگزار باشند.

مدیر حوزه علمیه حضرت فاطمه(س) در پایان خاطرنشان کرد: امروز طلاب معزز باید در کسب علم تلاش فراوانی داشته باشند./807/202/ب

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری کارگاه آموزش سامانه پایان نامه

26ام مرداد, 1394

معاونت پژوهش مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه(س) تهران کارگاه آموزش سامانه پایان نامه برگزار می کند.

این کارگاه در تاریخ های

1- تاریخ 94/7/18 ساعت 10-8

2- تاریخ 94/7/25 ساعت 10-8

3- تاریخ 94/7/27 ساعت 10-8

4- تاریخ 94/8/4 ساعت 10-8    برگزار می شود .

گفتنی است:

الف- ظرفیت هر کارگاه 7 نفر بوده و اولویت با کسانی است که زودتر تاریخ انتخابی خود را اطلاع دهند.

ب- حضور تمامی طلاب در این کارگاه آموزشی الزامی است و من بعد به سوالات سامانه ای پاسخ داده نمیشود.

ج- کارگاه برای طلاب این مرکز بصورت رایگان برگزار میشود.لطفا اطلاع رسانی شود.

جهت شرکت در این کارگاه تاریخ انتخابی خود را به معاون پژوهش از طریق تماس یا پیامک اعلام نمایید.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری اولین دفاعیه پایان نامه های سطح3 مرکز تخصصی علوم قرآن وتفسیر حضرت فاطمه (س)

16ام مرداد, 1394

اولین دفاعیه پایان نامه های سطح3 مرکز تخصصی علوم قرآن وتفسیر حضرت فاطمه (س)با موضوع روش های آموزش فلسفه به کودکان مورخ 11/5/94 در این مرکزبرگزار شد.

محقق این پایان نامه، خانم سیده محیا سیدعلیخان گرایش فلسفه اسلامی با راهنمایی جناب آقای دکتر خسروپناه و مشاوره ی  آقایان دکتر حاجیان ودکتر پرویزی و داوری استاد محترم جناب آقای دکتر باقی زاده بود.

پابان نامه در 4بخش کلیات ومفاهیم، روش های آموزش به کودکان ،مبانی نظری آموزش فلسفه ودر بخش آخر مفاهیم برگزیده فلسفه اسلامی و روش های آموزش آن برای کودکان تدوین شده بود.

از امتیازات ویژه این پایان نامه ، موضوع نو وکاربردی وشیوه ی یادگیری مربی ومتربی بود که مورد توجه اساتید محترم قرار گرفته بود.

پایان نامه مذکور امتیاز 19ونیم را به خود اختصاص داد.درضمن فایل پاورپوینت ارایه شده جهت استفاده برروی سایت مرکز تخصصی بارگذاری شده است.

اشتراک گذاری این مطلب!

ثبت نام دوره آموزشی امر به معروف و نهی از منکر

27ام خرداد, 1394

ثبت نام دوره آموزشی امر به معروف و نهی از منکر ویژه مبلغین آغاز شد.

این دوره آموزشی توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران تهران برگزار خواهد شد.

مهلت ثبت نام تا 94/4/1 خواهد بود.

علاقمندان می توانند جهت ثبت نام با شماره همراه  09329182005 تماس بگیرند.

اشتراک گذاری این مطلب!

مسابقه وبلاگ نویسی حضرت فاطمه (س) الگوی زن ایرانی

25ام فروردین, 1394

به مناسبت میلاد کوثر مسابقه وبلاگ نویسی حضرت فاطمه (س) الگوی زن ایرانی برگزار می شود.

علاقمندان می توانند با ایجاد وبلاگ در این موضوع و یا قرار دادن 5 پست مرتبط با موضوع و رعایت شرایط وبلاگ نویسی در این مسابقه شرکت کنند.

شرکت کنندگان اعم از  طلاب،  اساتید، مبلغین، کادر حوزه های علمیه خواهران و دانش آموختگان می توانند تا نیمه شعبان (12/3/94) مطالب خود را به آدرس الکترونیکی معاونت فرهنگی به آدرس farhangi.tehran@whc.ir  و یا farhangi.tehran@womenhc.com ارسال نمایند.

پس از داوری نتایج مسابقه عید فطر اعلام و به ده نفر از افراد جوایز ارزنده ای اعطا خواهد شد.

موضوعات مسابقه شامل:

-بانوی طلبه و سیره فاطمی و سبک زندگی ایرانی اسلامی

-بانوی طلبه وکرامت انسانی و حقوق شهروندی

-بانوی طلبه وسرمایه اجتماعی، مدیریت و مشارکت

-بانوی طلبه واصلاح الگوی مصرف و اقتصاد مقاومتی

-بانوی طلبه وخانواده سالم جامعه سالم

-بانوی طلبه ومحیط زیست ، توسعه پایدار

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری دوره های آزاد تخصصی تفسیر و علوم قرآنی برای سال تحصیلی 94-93

6ام مرداد, 1393

موسسه قرآن و عترت حضرت فاطمه انسیه(س) زیر نظر مدیر مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه(س) اقدام به برگزاری دوره های آزاد تخصصی تفسیر و علوم قرآنی برای سال تحصیلی 94-93 نموده است.

شرایط ثبت نام:

1- فارغ التحصیلان سطح (2) حوزه

2- دانش آموختگان نظام قدیم حوزه

3- دانش آموختگان دوره های آزاد حوزوی

4- فارغ التحصیلان کارشناسی یا مقاطع بالاتر دانشگاه ها


زمان ثبت نام:

از اول مرداد تا اول شهریور 93 در روزهای زوج از ساعت 8/30 الی 12

 

زمان برگزاری آزمون:

15 شهریور ماه

 

آدرس:

خ پیروزی- خ مقداد- فلکه دوم مقداد- موسسه قرآنی حضرت فاطمه انسیه(س)

 

گفتنی است به شرکت کنندگان در پایان دوره گواهی پایان دوره اعطا خواهد شد.

 

برای دیدن پوستر تبلیغاتی در اندازه بزرگتر روی تصویر کلیک کنید

اشتراک گذاری این مطلب!

تشكر- تشكر- تشكرت مبارك!

25ام فروردین, 1393
پنچمین وبلاگی که قصد داریم در این قسمت مصاحبه آن را منتشر کنیم، وبلاگ مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه (س) تهران می باشد. متن گفتگو با مدیر این وبلاگ را با هم می خوانیم.

1- لطفاً خودتان را معرفی کنید و بفرمائید از کی به وبلاگ نویسی مشغول شدید؟
با نام و ياد خداوندي كه انسان را قدرت خلاقيت و پيشرفت آفريد، كبري بهروز هستم از طلبه هاي سال هاي دور مدرسه علميه حضرت فاطمه (س) تهران- شايد از حوالي سال هاي 81- 82 بود كه رسما در كنار دنياي واقعي، زندگي در دنياي مجازي را هم شروع كردم و به طبع آن كار با  سايت هاي خبري و تحليلي – وبلاگ ها- ايميل ها- چت روم‌ها- شبكه هاي اجتماعي را تجربه كردم/ چندين ايميل و وبلاگ با هويت‌هاي مختلف ساختم و زماني كه همه آن شور و اشتياق اوليه زندگي در دنياي غير واقعي فروكش كرد من ماندم و فعاليت در وبلاگ « مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه(س) تهران»
2- چگونه با کوثر بلاگ آشنا شدید و در  نحوه استفاده از آن مشکلی نداشتید؟
آشنايي با اين سامانه نداشتم تا زماني كه پيشنهاد فعاليت در وبلاگ  « مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه(س) تهران» را از طرف مديريت مدرسه حضرت فاطمه (س) تهران دريافت كردم و اين موضوع دقيقا مربوط مي شود به آن زماني كه ديگر تب و تاب زندگي مجازي در من فروكش كرده بود و وبگردي‌هايم به حداقل و نيازهاي كاري‌ام محدود مي شد/ مشكل خاصي نداشتم اگر هم گاهي مواردي پيش مي آمد پشتيباني سامانه به سرعت آن را رفع مي كرد، خدا را شكر تابحال تعامل بسيار خوبي هم با من داشته اند و هر بار به محض اينكه پيامي در هر مورد مشكل، پيشنهاد، صحبت و … داشتم جوابگو بودند.
3- با چه هدف و نیتی به وبلاگ نویسی روی آوردید؟
در سامانه كوثر بلاگ اوايل مهمترين هدفم معرفي و انعكاس فعاليت ها و اخبار مربوط به مدرسه علميه حضرت فاطمه (س) و فعاليت هاي پژوهشي طلاب اين مركز بود كم كم با گذشت زمان اين هدف تغيير كرد و اهدافي مانند معرفي و آموزش علوم مورد نياز در مواجهه با فضاي مجازي براي طلاب، ارتقاي دانش طلاب در اين فضا، معرفي كتاب، دانلود نرم افزارهاي كابري و … اهميت بيشتري به خود گرفت. بعدها كه طرح «و من به حوزه آمدم…» شكل گرفت معرفي سبك زندگي يك طلبه و بايد و نبايد هاي اين نوع زندگي هم قوت گرفت و مباحث زيادي هم مطرح شد. با ايده «دغدغه‌هاي تربيتي يك مادر حوزوي» هم كلا وبلاگ رنگ و بوي ديگري به خود گرفت.
و امروز مي نويسم به خاطر دل خودم به عنوان يك زن، يك مادر، يك همسر و  يك فعال اجتماعي كه در دنيايي زندگي مي كند كه نيمي از آن واقعي است و نيم ديگر مجازي و بايد در اين دو دنيا به گونه اي رفتار كند كه بسازد دنيايي ديگر را كه همه اش واقعي و البته جاودان است
4- به نویسندگی خارج از فضای مجازی هم علاقه دارید و یا تجربه ای در این زمینه داشتید؟
بله هم علاقه دارم و هم فعاليت مي كنم، به عنوان گزارشگر، خبرنگار با مجلات مكتوب و سايت‌هاي خبري و تحليلي زيادي همكاري داشته و دارم.
5- میزان حضورتان در اینترنت چقدر هست؟ آیا استفاده های دیگری هم از اینترنت دارید؟ روزانه چه مقدار وقت برای وبلاگ نویسی اختصاص میدید؟
دنياي من پر شده است از اينترنت، هم  به لحاظ كاري هم تفريحي و آموزش- نمي توانم دقيقا زمان بدهم كه فلان قدر ساعت يا دقيقه اما در خانواده من اينترنت به عنوان يك ابزار براي بهتر شدن زندگي جايگاه خودش را دارد، دايره المعارف ما اينترنت است.
و چون در حال حاضر وبلاگ نويسي ام محدود به وبلاگ « مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه(س) تهران» مي شود شايد دو سه ساعت در روز برايش وقت مي گذارم .
6- وبلاگتان را هر چند وقت یک بار بروز می کنید؟
اوايل هر زمان كه فرصتش پيش مي آمد اما امروز كه به معجزه آهسته و پيوسته ايمان آورده ام هر روز، مگر اينكه در جايي باشم كه واي فاي و اي دي اس ال نداشته باشد و اينترنت رايتل تبلتم آنتن ندهد.
7- آیا از وبلاگ می شود به عنوان یک ابزار تبلیغی برای معارف دینی استفاده کرد؟
البته كه مي شود فقط كار مي برد و زحمتش از سايت و مجلات مكتوب بيشتر است چون يك وبلاگ مانند يك ستاره كم نور و كوچك مي ماند در يك كهكشان مثل كهكشان راه شيري كه خورشيد‌هاي بزرگ و پر نوري دارد.
8- مهمترین انگیزه شما از وبلاگ نویسی؟
نوشتن همين
9- آیا در صفحات مجازی دیگر مثل شبکه های اجتماعی هم حضور دارید؟ نظرتان راجع به شبکه اجتماعی ویژه طلاب چیست؟
اين روزها كه فرصتم كمتر شده به ندرت اما با راه اندازي و فعاليت در شبكه‌هاي اجتماعي ويژه طلاب كاملا موافقم
10- فکر می کنید چه چیزی در وبلاگ شما باعث جذب خواننده می شود؟
شايد نوشتن روزانه- شايد نوشتن چيزهايي كه براي همه ملموس است و اتفاق مي افتد- شايد نحوه نوشتن كه سعي كردم بسيار ساده باشد بدون استفاده از كلمات ثقيل- شايد گذاشتن كليد واژه در انتهاي هر مطلب- شايد هم انتخاب خوب بعضي از تيترها - نمي دانم شايد هم همه اش
11- مهمترین مزایای وبلاگ نویسی در سامانه کوثر بلاگ چیست؟
اينكه همه مثل توان. واگر مي نويسي: «هواي تهران اين روزها چقدر خفه است از بي حجابي و بدحجابي»  كسي از تو ايراد نمي گيرد كه چقدر كج سليقه اي و بي فرهنگ و غير متمدن و غير اجتماعي، بلكه برايت نظر مي گذارند كه «جانا سخن از زبان ما مي گويي»
12- سه مورد از مهمترین تجربیات وبلاگ نویسی خود را برای خوانندگان بفرمائید.
مداومت در نوشتن- دقت در انتخاب تيتر – نوشتن درباره موضوعات روز و ملموس و مبتلابه
13- چه توصیه ای به سایر وبلاگ نویسان و یا کسانی که تازه می خواهند وبلاگ نویسی را شروع کنند، دارید؟
وبلاگ ساختن كه كاري ندارد شروع كردن هم راحت است اما اين مداومت و جا نزدن است كه مهم است وبلاگ خوب داشتن مانند دوست خوب داشتن است همان طور كه علي (ع) مي فرمايد : «ناتوان ترین مردم کسی است که نتواند دوستی برای خود انتخاب کند و ناتوان تر کسی که دوستی را که به دست آورده، از دست بدهد»
14- آیا تاکنون در مسابقه وبلاگی هم شرکت کردید؟
خير
15- چه انتظاری از کوثر بلاگ دارید؟ یا چه امکانات یا ابزاری را دوست دارید برای اضافه شدنش پیشنهاد کنید؟
تا الان انتظاراتم را تامين كرده پيشنهاد هم الان چيزي به ذهنم نمي رسد غير از اينكه دوست دارم با همه سامانه‌هاي وبلاگي كه در كشور وجود دارد برابري كند و به سرعت از آنها پيشي بگيرد.
16- یه خاطره خوب از وبلاگ نویسی؟
چند وقت قبل جايي شروع به كار كردم و به كسي راجع به فعاليت‌هاي قبليم چيزي نگفته بودم يك روز يكي از همكار ان گفت چه جالب پس يك زماني حوزه مي رفتي مانده بودم از كجا فهميده كه خودش گفت مطلب «و اينطوري شد كه من به حوزه آمدم» را در يك وبلاگ خوانده ام. مي گفت نامت را در گوگل سرچ كردم و فهميدم قبلا كجاها بوده اي.
از آن روز به بعد هر روز احساس خود شيفتگي مي كنم گوگل را باز مي كنم و مي نويسم “كبري بهروز”
17- صحبت آخر؟
گاهي برخي چيزها را نمي شود به زبان آورد مخصوصا كه در جامعه ات سبك زندگي به سمتي رفته باشد كه هنجار و ناهنجار- خوب و بد در هم ادغام شده باشد در اين مواقع خدا را شكر مي كنم كه يك كوثر بلاگي هست كه مي تواني دردت را در آن بنويسي و بعد به سرعت هم بلاگي هايت برايت لايك كنند كه «جانا سخن از زبان ما مي گويي»
و  در آخر، به قول يكي از همكاران سابق  «تشكر تشكر تشكرت مبارك»
اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری دوره تخصصی تبلیغ

18ام فروردین, 1393

مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه (س) تهران دوره تخصصی تبلیغ ویژه مبلغین و طلاب فارغ التحصیل و طلاب پایه چهارم و پنجم را برگزار می کند.

این دوره روزهای دوشنبه در محل مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) تهران برگزار و به شرکت کنندگان مدرک معتبر ارائه می شد.

دوره تخصصی تبلیغ در 5 جلسه و در ساعت 2:30 دوشنبه ها برگزار خواهد شد.

مهلت ثبت نام تا چهارشنبه 20 فروردین

 

 

اشتراک گذاری این مطلب!

اولین همایش تخصصی با موضوع: جمعیت ؛ فرصت یا تهدید

6ام اسفند, 1392

مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) تهران اولین همایش تخصصی با موضوع: جمعیت ؛ فرصت یا تهدید را برگزار می کند

این همایش صبح چهارشنبه از ساعت12:30 الی 15(همراه با اقامه ی نماز ظهر و عصر) در محل مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) تهران برگزاز خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید.


اشتراک گذاری این مطلب!

اطلاعیه ثبت نام عمره مفرده حوزه های علمیه

9ام بهمن, 1392

طلاب متقاضي سفر به عمره مفرده مي‌توانند فايل اطلاعیه ثبت نام عمره مفرده حوزه های علمیه را

از اينجا دانلود كنند.

گفتني است مهلت ثبت نام تا 92/11/16 مي باشد

اشتراک گذاری این مطلب!

عكس/ نمايشگاه عرضه كتاب در مدرسه حضرت فاطمه (س) تهران

5ام آذر, 1392

 

 

همزمان با آغاز هفته بسیج و نیز هفته کتاب خوانی ، مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س)  نمایشگاه کتاب و نرم افزار با تخفیف 20% الی 25 %  برپا نموده است . این نمایشگاه از روز شنبه دوم آذر ماه به مدت دو هفته میزبان علاقه مندان به کتاب و نرم افزار های تخصصی خواهد بود.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاري تعزيه حضرت علي اصغر (ع) در مدرسه حضرت فاطمه (س) تهران

4ام آذر, 1392

مدرسه ی علمیّه ی حضرت فاطمه سلام الله علیها در دهه ی اوّل و دوم ماه محرّم ، زمانی را به سوگواری در رثای سالار شهیدانعلیه السلام اختصاص داد.
در این مراسم که در ساعت میان درسی برگزار شد، طلّاب به سخنرانی و مدّاحی پرداختند.
این سخنرانی ها با موضوعات: گناه وآثار آن، ذکر فضایل امام حسینعلیه السلام، نشانه های تقوی،پاداش گریه بر امام حسین و رابطه ی غدیر با قیام عاشوراء ایراد شد و پس از آن خواهران طلبه به مدّاحی و سوگواری پرداختند.
همچنین طلّاب پایه ی دوّم در روز دوشنبه، مصادف با هفتم محرّم، تعزیه ی حضرت علی اصغر علیه السلام به صورت نمادین اجرا کردند.
لازم به ذکر است که عزادراران هر صبح مهمان سفره اطعام حضرت اباعبدالله الحسین بوده اند.


اشتراک گذاری این مطلب!

زمان و مكان برگزاري اولين دوره مسابقات علمي طلاب

21ام آبان, 1392

زمان، مكان و محدوده سوالات اولين دوره مسابقات علمي طلاب اعلام شد.

براي كسب اطلاعات بيشتر روي تصوير زير كليك كنيد.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاري اولين دوره مسابقات علمي طلاب

21ام آبان, 1392

اولين دوره مسابقات علمي طلاب در دو رشته فقه و اصول و تفسير و علوم قرآني برگزار مي شود

طلاب سطج سه مدارس علميه ورودي سال 90 مي توانند در اين مسابقه شركت كنند.

كمك هزينه و سهميه عمره مفرده و عتبات عاليات و جوايز نقدي براي برندگان اين مسابقه درنظر گرفته شده است

براي كسب اطلاعات بيشتر به واحدهاي آموزشي حوزه هاي علميه خواهران و سايت whc.ir مراجعه كنيد

براي مشاهده تصوير در اندازه بزرگتر روي آن كليك كنيد


اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری جلسه اخلاق طلبگی در مدرسه حضرت فاطمه (س) تهران

28ام شهریور, 1392

اولین جلسه اخلاق عمومی مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) در روز چهارشنبه بیست و هفتم شهریور ماه با موضوع ” اخلاق طلبگی” و با حضور کلیه طلاب این مدرسه برگزار شد.
حجه الاسلام والمسلمین علوی ، کارشناس این برنامه با بیان اینکه هر چیزی را آفتی است ، گفت :اولین و مهمترین آفت در زندگی طلبه ریا و عدم اخلاص است.
ایشان در ادامه با بر شمردن عوامل عدم تأثیر گذاری طلاب بر دیگران گفت : چقدر خوب است که طلاب در مباحثات خود مباحثه اخلاقی هم انجام دهند و به اشتباهات خود توجه نمایند.
آقای علوی در پایان با ذکر احادیثی در باب اخلاص گفت :یکی از چیزهایی که طلبه ها باید تمرین کنند این است که برای خدا درس بخوانند ، برای خدا عمل کنند و برای خدا درس یاد بدهند تا برطبق روایات به مقام چنین فردی که در ملکوت او را عظیم خطاب می نمایند ، دست یابند.
لازم به ذکر است که دومین جلسه از این دوره مباحث هفته آینده، روز چهارشنبه سوم مهرماه برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری این مطلب!

نامگذاری نیمسال اول 92-93 حوزه حضرت فاطمه (س) به ترم رضویه+ فراخوان

21ام شهریور, 1392

نیمسال اول در حوزه علمیه حضرت فاطمه (س) تهران، ترم رضویه نام گذاری شد.

دلیل این نام گذاری آغاز نیم سال اول سال تحصیلی 92-93 با ولادت امام رضا (ع) و پایان آن با شهادت این امام بزرگوار بیان شده است.

***

بعدنوشت:

هم وبلاگی های عزیز نظرشان را درباره این نامگذاری بیان کنند

همچنین بیان کنند خصوصیت طلبه های ورودی این ترم چه می تواند باشد

اشتراک گذاری این مطلب!

اصلاحیه/ زمان انتخاب واحد اینترنتی طلاب مدرسه حضرت فاطمه (س) تهران

15ام شهریور, 1392

زمان انتخاب واحد اینترنتی طلاب سطح دو و سه مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) تهران اعلام شد

طلاب این مدرسه می توانند مطابق با جدول زیر و با مراجعه به آدرس اینترنتی www.talabeh.whc.ir انتخاب واحد نمایند.

با کلیک روی تصویر آن را در اندازه بزرگتر ببینید.


اشتراک گذاری این مطلب!

زمان بندی انتخاب واحد طلاب مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) تهران

4ام شهریور, 1392


لطفاً بر اساس جدول ذیل با ورود به پرتال طلبه نسبت به انتخاب واحد نیمسال اول 93-92 اقدام نمایید.

با کلیک روی تصویر آنرا در اندازه بزرگتر ببینید.


اشتراک گذاری این مطلب!

تعطيلي حوزه علميه فاطمه (س) تهران در اعتراض به کشتار شيعيان پاکستان

19ام اسفند, 1391

مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) تهران اعلام کرد: در اعتراض به جنایات اخیر و کشتار شیعیان مظلوم پاکستان به دست گروههای افراطی وهابی کلاس های درس این مرکز در روز شنبه نوزدهم اسفند تعطیل است.

گفتنی است در اعتراض به این جنایت حوزه های علمیه سراسر کشور در روز شنبه نوزدهم اسفند تعطیل است.



اشتراک گذاری این مطلب!

برنامه های واحد فرهنگی مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) در نیم سال دوم سال تحصیلی

30ام بهمن, 1391
مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) تهران برنامه های واحد فرهنگی در نیم سال دوم سال تحصیلی را اعلام کرد.
 
*کارگاه آموزشی ویژه متأهلین با عنوان « زندگی مشترک ملکوتی می شود اگر خانم ها بدانند… » روزهای سه شنبه ساعت 10 الی 11 با حضور استاد محترم سرکار خانم قنبری

*کارگاه آموزشی ویژه طلاب مجرد با عنوان « معیارهای همسر آرامش گر » روزهای سه شنبه ساعت 10 الی 11 با حضور استاد سرکار خانم شاهی

*برگزاری نشست های سیاسی با عنوان « بررسی گفتمان دهه چهارم انقلاب » با حضور کارشناس محترم جناب آقای داوودی
 
از مهمترین برنامه های این مدرسه است که در نیم سال دوم تحصیلی هر هفته برگزار می شود.
 
اشتراک گذاری این مطلب!

دعوت به همکاری در وبلاگ مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س)

28ام بهمن, 1391

 

 

مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) تهران با هدف گسترش دامنه فعالیت وبلاگ و تقویت بخش های موجود، از کلیه طلاب سطح دو و سه این مدرسه که علاقمند به وبلاگ نویسی هستند دعوت به همکاری می کند.

 

خواهران طلبه علاقمند این مدرسه می توانند با ارسال مشخصات، شماره تماس، زمینه همکاری و ایمیل فعال به آدرس الکترونیکی hazrat.fateme@yahoo.com اعلام آمادگی نمایند.


 

 

 

اشتراک گذاری این مطلب!

شرکت طلاب مدرسه حضرت فاطمه (س) تهران در همایش سبک زندگی

26ام بهمن, 1391

مدیریت مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) به همراه خواهران طلبه روز چهار شنبه بیست و پنجم بهمن ماه راهی شهر مقدس قم شدند.خواهران بسیجی در روز چهارشنبه به زیارت حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران رفتند و درروز پنج شنبه در محل برگزاری همایش حاضر شدند.

این همایش یکی دیگر از سلسله همایش های سبک زندگی است که در راستای منویات مقام معظم رهبری برپا شد.

رابط خبری در مورد سخنان آیت الله مصباح یزدی گزارش داد : سبک زندگی استمرار هر رفتاری بر مبنای باور فکری فرد است.بر این مبنا باید معیار سبک زندگی را بررسی کرد که مهم ترین معیار برای سبک زندگی هر شخص مسلمان ، اسلامی بودن آن است.


در ادامه از صاحبان مقاله های منتخب با این موضوع تقدیر شد ونیز گزیده ای از مقاله های برتر ارائه شد.

گفتنی است ، جمعی دیگر از خواهران بسیجی این مدرسه برای یادآوری آرمان های انقلاب در روز پنج شنبه از موزه عبرت  تهران بازدید کردند.

اشتراک گذاری این مطلب!

بررسی گفتمان دهه چهارم انقلاب درمدرسه حضرت فاطمه (س) تهران

25ام بهمن, 1391

واحد فرهنگی مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س)  روز چهارشنبه بیست و پنجم بهمن ماه  نشست سیاسی با موضوع بررسی گفتمان دهه چهارم انقلاب را برگزار کرد.

 آقای داوودی کارشناس این برنامه ابتدا با تشریح ابعاد شکل گیری انقلاب اسلامی ایران گفت : مبنای سیاست داخلی ایران برگرفته از رسالت پیامبر و به جهت تکمیل مکارم اخلاق بوده و سیاست خارجی بر مبنای این تفکر که هیچ کافری حق تسلط بر مسلمانی را ندارد بوده است.

 وی در ادامه افزود : از آنجا که انقلاب ما نه سیاسی  و نه اقتصادی بوده است لذا در دهه چهارم فرهنگ انقلاب مورد هدف دشمنان قرار گرفته است.

آقای داوودی در انتهای جلسه ، ضمن درخواست توجه بیشتر  به بیانات اخیر مقام معظم رهبری گفت : انتخابات سال آینده ریاست جمهوری ، یک تقابل بین دو جریان لیبرال و انقلابیون خواهد بود.

 جلسه بعد این سلسله نشست، هفته آینده برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری این مطلب!

باید وارثان خوب و متعهدی در قبال انقلاب باشیم

18ام بهمن, 1391

 

انقلاب ما انفجارنور بود.    امام خمینی (ره)

طلاب حوزه علمیه حضرت فاطمه (س) در  نشست فرهنگی روز چهار شنبه هجدهم بهمن ماه  با موضوع « انقلاب اسلامی , اهداف و دستاوردها »  شرکت کردند

خانم والیان کارشناس برنامه  , با  توضیح روند پیروزی انقلاب در قالب مبارزات دینی  روحانیت طی صد سال گذشته ، گفت :مردم با حرکت فرهنگی و اعتقادی و با رهبری امام خمینی و غیر مسلحانه به پیروزی رسیدند و انقلاب اسلامی اولین جنگ نرم بوده است و شباهت انقلاب اسلامی با حرکت پیامبر در به ثمر رساندن جنک نرم بوده است

 وی گفت : انقلاب اسلامی ایران با حکومت دینی , الگویی برای جهان است و پیامبر (ص) نیز با حرکت فرهنگی پیروز شد.

ایشان در پایان با اشاره به وظیفه نسل امروز در حفظ انقلاب گفت : ما باید وارثان خوب و متعهدی بوده و در همه حال وحدت داشته  باشیم.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

حفظ کیان خانواده و استحکام آن در گرو سلامت عفت زنان است

18ام بهمن, 1391

اگر انسان از روی علم حرکت نکند مانند مسافر در بیراهه است و هر چه سریعتر از مقصد دور خواهد شد.
امام صادق (علیه السلام)  

مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) همزمان با ایام سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی , ساعت فرهنگی سه شنبه هفدهم بهمن ماه را به  نشستی با موضوع « انقلاب اسلامی ؛ تهدیدات و راه های مبارزه با آن » اختصاص داد.

در این برنامه که با حضور طلاب و اساتید و کادر این مدرسه برگزار شد  , آقای خلیلی مهمان جلسه و از نظامیان قبل از انقلاب و پس از آن ، ابتدا با بیان خاطراتی از  ایام پیروزی انقلاب و روند آن طی سی سال گذشته ,  بررسی آسیب های جریان نهضت انقلاب  اسلامی در ایران را به سه گروه تقسیم نمود  و گفت : حفظ انقلاب از آسیب ها یک وظیفه مهم است و تنها با صبر و تمسک به ریسمان وحدت می توانیم به  حفظ آن کمک کنیم.

وی در پایان با اشاره به جایگاه والای زن در مکتب اسلام گفت : حفظ کیان خانواده و استحکام آن در گرو سلامت عفت زنان است.

اشتراک گذاری این مطلب!

گزارش عملکرد مدرسه علیمه حضرت فاطمه (س) در هفته پژوهش

11ام بهمن, 1391

مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س ) به مناسبت هفتـه پژوهـش  یک  دوره کارگاه منبـع  شناسی طی دو روز بر گزار کرد  که با  استقبال پرشور طلاب و اساتید قرار گرفت.

برگـزاری نمایشـگاهی از محصـولات دیجیـتالی نور به مدت یک هفتـه از دیگر برنامه های این مدسه بود که طی آن طلاب سی دی های نرم افزار نور مورد نظر خود را تهیه کردند.
کارگاه آموزشی نحوه فیش برداری در نرم افزار نور توسط استاد محمد ابراهیم کنی، کارگاه آموزشی  آشنایی  با نرم افزار فیش نگار 3 ( طلایی )، بازدید از پژوهشکده رویان، برگزاری کارگاه منبع شناسی با همکاری شورای هم اندیشی ( الزهرا نصر – کریمه اهل بیت – حضرت فاطمه (س ) – مشکوه ) ، فرا خوان مقاله پیرامون صفات مذموم ( دروغ – نفاق – غیبت – حسد کینه ) به مناسبت هفته پژوهش،  برگزاری همایش سبک زندگی دینی با همکاری مدارس اعضای شورای هم اندیشی و برگزاری مسابقه پژوهشی  با عنوان سبک زندگی دینی برگرفته از بیانات  مقام معظم رهبری از دیگر برنامه های این مدرسه در هفته پژوهش است.

اشتراک گذاری این مطلب!

زمان انتخاب واحد اینترنتی طلاب مدرسه حضرت فاطمه(س )تهران

8ام بهمن, 1391

مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) تهران زمان بندی انتخاب واحد نیم سال دوم سال تحصیلی 91-92 سطح 2 و 3 را اعلام کرد.

برای دیدن در اندازه بزرگتر روی عکس کلیک کنید.

اشتراک گذاری این مطلب!

آموزش رایگان دوخت انواع چادر و مقنعه

4ام دی, 1391

در راستای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی، و تحقق شعار سال  91 مبنی بر تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) تهران، اقدام به برگزاری کلاس های رایگان خیاطی، ویژه طلاب جهت آموزش برش و دوخت انواع چادرهای ساده- لبنانی-عربی-قجری-دانشجویی- شالی - آستین دار- کیسه ای(نماز) و چادر احرام  و انواع  مقنعه شالی- آستین دار- پفی- لبنانی- مصری- چونه دار و کرباتی نموده است.

علاقمندان می توانند با ارائه مدرک معرفی نامه اشتغال  به تحصیل ویا  فراغت از تحصیل مدارس علمیه خواهران، جهت ثبت نام از طریق این وبگاه اقدام نمایند.

شروع ثبت نام از 91/10/1  تا  91/10/24

شروع کلاس ها از 91/10/30  صبح ها

____________

جهت ثبت نام؛ نام و نام خانوادگی و شماره تماس خود را در بخش نظرات قرار دهید تا با شما تماس گرفته شود.

کلاس ها در زمان تعیین شده در تهران خ پیروزی خ مقداد دایر خواهد شد. (آدرس دقیق کلاس برای افراد ثبت نام شده متعاقبا اعلام می شود).

 

 

اشتراک گذاری این مطلب!

فرهنگی/برگزاری عزاداری سالار شهیدان توسط طلاب پایه های مختلف مدرسه حضرت فاطمه (س)

30ام آبان, 1391

طلاب پایه سوم مدرسه علمیه حضرت فاطمه (ع) با همکاری واحد فرهنگی مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) مراسم عزاداری امام حسین (ع) را برگزار کردند.

این مراسم که در روز دوم محرم با سخنرانی سرکار خانم ولی اللهی در نماز خانه مدرسه برگزار شد مورد استقبال طلاب و بازدید کنندگان بسیاری قرار گرفت.

ولی اللهی به مراتب عزاداری برای امام حسین در ماه محرم اشاره کرد و گفت: طبق حدیثی از امام جعفر  صادق (علیه السلام) که شیخ جعفر شوشتری در کتاب “خصایص الحسینیه” به آن اشاره کرده است، اثر  عزاداری در مصیبت های امام حسین (علیه السلام) مراتبی دارد. کمترین مرتبه آن حضور در محفل ذکر ایشان و بالاترین مرتبه فقط مخصوص ائمه معصومین (علیه السلام) است و از نظر عظمت برای ثواب بالاترین مرتبه ، حدی نهایی متصور نیست.

اجرای مداحی از دیگر برنامه های این مراسم بود که توسط یکی از طلاب مدرسه برگزار شد.

حسن ختام این برنامه نیز دعا برای تعجیل در فرج حضرت صاحب الامر (عج) بود.

گفتنی است مراسم عزاداری ایام محرم بنابر برنامه ریزی های انجام گفته هر روز توسط طلاب یکی از پایه های این مدرسه برگزار می شود.
در روز یکشنبه با همکاری پایه سوم با موضوع مراقبتهای عاشورا بود که توسط خانم باقری طلبه ی سال سوم برگزار شد.و خانم ابهری مداحی آن را به عهده گرفت.

در روز دوشنبه با همکاری پایه ی چهارم و با موضوع زیارت عاشورا و رابطه آن با امام زمان عجل الله تعالی فرجه برگزار شد که توسط خانم عباسی طلبه ی سال چهارم برگزار شد.و خانم حداد به بیان اشعاری در وصف عاشورا پرداخت. ودر انتها خانم رنگرز با نوحه سرایی مجلس را به پایان رساند.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری نشست «ولایت» با حضور حجۀ الاسلام عالی

18ام آبان, 1391

“عید غدیر، عید ولایت است، عید سیاست است، عید دخالت مردم در امر حکومت است.”
 مقام معظم رهبری

همزمان با فرارسیدن عید بزرگ غدیر؛ مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س)جلسه ای را در روز سه شنبه شانزدهم آبان ماه ، با موضوع «ولایت» و با حضور کلیه طلاب این مدرسه و عموم  بانوان  تشکیل  داد.

حجۀ الاسلام و المسلمین جناب آقای عالی کارشناس این برنامه ، ابتدا با بیان غدیر به عنوان یوم العهد ،جایگاه آن را  نزد سایر پیامبران با ذکر حدیثی از امام صادق (ع)اینگونه  بیان کرد: هیچ پیامبری  نبوده است که روز غدیر را عید نگرفته باشد.

وی در ادامه با استناد به کتاب بحار الانوار  علامه مجلسی گفت:خداوند در عوالم گذشته و عالم زر علاوه بر عهد بندگی ، عهد ولایت را نیز بر بندگان  و همه موجودات عرضه کرد .

آقای عالی گفت: عید غدیر تجدید همان عهدی است که در عوالم پیشین بسته ایم اما ولایت پذیری صرف محبت نیست و براساس مبانی اعتقادی شیعه ولایت به حد سرپرستی است.

وی در پایان با لزوم پایبندی بر این پیمان در عمل  ، قرائت روزانه دعای عهد ، زیارت امام عصر (عج) و رعایت محرمات الهی را یکی از  نشانه های آن دانست.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری نشست اهمیت فراگیری قرآن برای خواهران طلبه

18ام آبان, 1391

 

 

 چهارشنبه هفدهم مهرماه ، ساعت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) نشست قرآنی با عنوان « جرعه ای از بیکرانه قرآن کریم» برگزار شد.

در این نشست که با حضور  کلیه طلاب این مدرسه برگزار شد ، کارشناس علوم قرآنی خانم گلزار با ذکر اهمیت فراگیری قرآن برای خواهران طلبه ، روش ها و اصول حفظ قرآن را بیان نمود.

همچنین گروهی از حافظان این مدرسه با اجرای  برنامه های قرآنی ، آیاتی از قرآن کریم را به صورت جمع خوانی برای حاضرین تلاوت نمودند.

در پایان از حافظان برتر توسط مدیر محترم مدرسه ؛ خانم جان نثاری، با اهدای جوایزی تقدیر به عمل آمد.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

بفرمایید چلوکتاب!

17ام آبان, 1391

مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) تهران اقدام به برگزاری نمایشگاه کتاب با عنوان «بفرمایید چلو کتاب» با بیش از هزار کتاب برای طلاب این مدرسه و عموم علاقمندان و کتابخوانان می نماید.

این نمایشگاه از شنبه تا چهارشنبه 20 تا 24 آبان در سالن اجتماعات این مدرسه دایر می شود.

علاقمندان می توانند کتاب های مورد نظر خود را با 20 تا 50 درصد تخفیف از این نمایشگاه تهیه کنند.

گفتنی است در حاشیه این نمایشگاه پایان نامه طلاب سال های قبلی جهت آشنایی طلاب با عناوین پایان نامه های سال های ارائه شده برگزار می شود.

اشتراک گذاری این مطلب!

فراخوان طراحی هدر برای وبلاگ مدرسه

25ام مهر, 1391

مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) تهران، از  تمامی علاقمندان به امور گرافیک و طراحی دعوت می نماید ایده ها ،طرح ها و آرم های پیشنهادی خویش را در قالب هدر پیشنهادی برای وبلاگ مدرسه به صندوق الکترونیکی  hazrat.fateme@yahoo.com ارسال نمایید .

طرح مورد نظرباید براصول سادگی،زیبائی وگویائی استوار باشد و از پرداختن به کلیشه های رایج وتکراری پرهیز شود.

1. هدر طراحی شده به گونه ای باشد که عنوان مدرسه «مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی حضرت فاطمه (س)»  در آن ذکر شده باشد.
2. سعی شود طرح های ارسالی ساده و در عین حال از کیفیت طراحی مناسبی برخوردار باشد از شلوغ کاری های بی مورد هم پرهیز شود.
3. اندازه طرح باید 760*199 پیکسل باشد.

بهترین طرح (یا طرح ها) با نام طراح در قسمت هدر وبلاگ قرار می گیرد.

از طرح های مناسبتی و جایگزین مانند هدر مخصوص شهادتین، میلادها و … استقبال می شود.

مهلت ارسال آثار تا پایان آبان ماه


گفتنی است  طرح های مربوط به طلاب مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) و سامانه وبلاگ مدارس علمیه خواهران در اولویت قرار دارند.

اشتراک گذاری این مطلب!

فرهنگی/ برگزاری دوره آشنایی با عرفانها و فرق نو پدید

5ام مهر, 1391

 با آغاز سال تحصیلی 91-92 مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) «دوره آشنایی با عرفانها و فرق  نو پدید» را برگزار می کند.

این دوره در چهار ترم  (هر ترم 16 جلسه) از سوی موسسه بهداشت معنوی در این مرکز برای خواهران طلبه برگزار می شود.

جلسه افتتاحیه با سخنرانی حجت الاسلام حسن زاده مدیر موسسه بهداشت معنوی امروز چهارشنبه 5 مهرماه در نماز خانه مدرسه برگزار شد و بنا به گفته مدیر موسسه بهداشت معنوی، اساتیدی مانند  حجت الاسلام مظاهری و حجت الاسلام شریفی دوست  جلسات آتی این دوره را ارائه خواهند داد.

گفتنی است خواهران طلبه دیگر مدارس علمیه نیز در صورت تمایل می توانند در دوره  «آشنایی با عرفانها و فرق نو پدید» شرکت نمایند.

یاد آور می شود: دوره «آشنایی با عرفانها و فرق نوپدید» چهارشنبه هر هفته از ساعت 10 تا 11 در نمازخانه مدرسه علمیه حضرت فاطمه  (س) تهران برگزار می شود.

 

 

اشتراک گذاری این مطلب!

واحد پژوهش/ قانون جدید انتخاب ویشنهاد موضوع پایان نامه در سال 91

14ام شهریور, 1391

واحد پژوهش سطح 3 مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) تهران طی اطلاعیه ای اعلام کرد:

طبق نامه 791/913  مورخ  91/5/14 از این پس طلاب تنها در زمان انتخاب واحد در هر نیم سال تحصیلی مجاز به انتخاب ویشنهاد موضوع پایان نامه خواهند بود.

گفتنی است این قانون از مهر 91 لازم الاجراست.

اشتراک گذاری این مطلب!

 
فراخوان چی شد طلبه شدم