آرشیو برای: "اسفند 1396"

حدیث روز

🌷🍃بسم الله الرحمن الرحیم 🍃🌷 طراوت بندگی (4) تا به حال دیده اید عده ای دنبال اختلافات می گردن ؟ توجه کرده اید عده ای مدام دنبال سختگیری نسبت به افراد هستند؟ در حدیث آمده است: “واعقل الناس اشدهم مداراة للناس…"عاقل ترین مردم سازگارترین ایشان با مردم… بیشتر »

دشمن درون...

بزرگ ترین دشمن شمع، ریسمانی ست که در دل اوست مراقب دشمن درونمان باشیم. بیشتر »

بیانات مقام معظم رهبری

🌷🍃بسم الله الرحمن الرحیم 🍃🌷 جرعه ها (4) #عمق بخشیدن_ریشه های_اعتقادی #ظواهر_یا_باطن؟ کدام مهمند؟ #تغییرات_زندگی_چرا؟ من به شما برادران و خواهران عزیز که فرزندان من هستید اکیدا توصیه می کنم که به کارهای خود عمق ببخشید و از ظواهر هم دست نکشید بیشتر »

22 اسفند روز بزرگداشت شهدا گرامی باد.

  * نگذارید غبارهای فراموشی روی این خاطره های گرامی را بگیرد یاد شهیدان نباید در جامعه ی ما از ذهنیتها خارج شود. شهیدان را باید زنده نگه داشت. یاد شهیدان را باید گرامی بدارید و زنده نگه دارید؛ در همه ی استانهای کشور این معنا وجود دارد. بیست و سه هزار… بیشتر »

نکته های قرآنی

  🌷🍃بسم الله الرحمن الرحیم 🍃🌷 نکات قرآنی(4) #رب #العالمین می دانید رب در فارسی ترجمه معادل ندارد؟ رب در عربی یعنی مالکی که قدرت تربیت افراد خود را دارد و دقت در مسیر تکاملی موجودات زنده که غالبا بدون آگاهی ما برقرار است یکی از نمونه های تربیتی الهی است.… بیشتر »

حدیث روز

  🌷🍃بسم الله الرحمن الرحیم 🍃🌷 طراوت بندگی(3) قال رسول الله(ص)"من لایرحم لایرحم"کسی که رحم نکند,مورد رحم واقع نمی شود کسی که به حال دیگران ترحم نکندودررفتاروگفتارخودنسبت به دیگران رحمت نداشته باشددیگران هم نسبت به اورحمت نخواهند داشت بیشتر »

بیانات مقام معظم رهبری

  💐💐 بسم الله الرحمن الرحیم 💐💐 جرعه ها (3) چطور قرآن را در حوزه های علمیه از انزوا بیرون بیاوریم؟ !! به این بیانات دقت کنید : بیشتر »

بیان نکات قرآنی

🌷🍃بسم الله الرحمن الرحیم 🍃🌷 نکات قرآنی(3) الحمد لله رب العالمین با داشتن مقداری گل یاس فرد معطر می شود اما همه می دانند بوی عطر از خود او نیست و دنبال این می گردند که اصل بوی عطر از کجاست؟ هر نیکی در عالم را هم باید بگردیم ببینم از کجاست؟ تا او ستایش… بیشتر »

حدیث روز

🌷🍃بسم الله الرحمن الرحیم 🍃🌹 طراوت بندگی(3) #شاه_بیت_روابط_اجتماعی #جذابیت_دینی در سیره معصومین علیهم السلام قال الامام صادق(ع) لا تطعنوا فی عیوب من اقبل الیکم بمودته … کسی که از راه دوستی به شما رومی آورد با نقل عیبها و بدی هایش او را از خود دور… بیشتر »

سالروز وفات حضرت ام البنین تسلیت باد

مادر ادب ای همسر بافضیلت امیرالمؤمنین علیه السلام ، دختر دلاوران عرب، ام البنین! خدا تو را رحمت کند! نیک همسری برای علی علیه السلام بودی؛ هم او که به برادرش عقیل فرمود: زنی را به همسریم اختیار کن که فرزندانی شجاع برایم به دنیا آورد و «عقیل»، نام تو را… بیشتر »

نکته های قرآنی

#نکته های_قرآنی 🌷🍃بسم الله الرحمن الرحیم 🍃🌷 #الرحمن_الرحیم یعنی : خداوند ذاتی است که اسمش الله است و صفتش الرحمن الرحیم است یعنی صاحب لطف و عطا . هر کس به اندازه ظرفیتش از صفت الهی بهره می برد عده ای از صفت الرحمن که حداقل رحمت الهی است و شامل همه… بیشتر »

حدیث روز

💐💐 بسم الله الرحمن الرحیم 💐💐 🌺🍃 طراوت بندگی(2) 🍃🌺 🌻عقوبتی قابل تامل برای عیب جویی مومنین !!! 🌻 هشدار پیامبر (ص): “ای گروهی که به زبان اسلام آورده اید و در دل ایمان ندارید ! مسلمانان را نکوهش نکنید و عیوب آنان را جستجو نکنید,زیرا هرکس عیوب انها را… بیشتر »

بیانات مقام معظم رهبری

🌸جرعه ها (2) 🌸 🌷 توصیه به روحانيون 🌷 به این سوال فکر کنید؟!! می شود در چشمها شیرین شد ؟ 🌾 راه شیرین شدن در چشمها 🌾 🍃 روحانيون به تقوا و ورع و بي اعتنايي به دنيا در چشمها شیرین شدند. چون بدون ورع و بدون دور انداختن دنیا نمی شود در چشمها شیرین ماند. 🌸🌼… بیشتر »
 
اربعین